Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr mobilní klimatizace pro plochu do 20m2
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 11 2022, 9:26    Předmět: Výběr mobilní klimatizace pro plochu do 20m2 Citovat

Začínají horka a tak že bych si do svého kutlochu o velikosti 14m2 pořídil mobilní klimatizaci. Po poledni se mě do okna opře slunce. Dal jsem folii na sklo, žaluzii a večer když vlezu na balkon tak z panelu sálá teplo. Pro rouru udělám otvor pod oknem. Je to panelák. Klimu bych rád smart tedy mít možnost dálkově zapnout. Párkrát v týdnu přicházím až večer takže bych klimu hodku, dvě dopředu zapnul. Dále by jednotka měla mít automat. odpařování kondenzátu. Fajn jsou automat-man nastavitelné horní lamely výdechu. Jednak se tak lépe šíří chladný vzduch z klimošky a pokud je vypnuto tak zavřené lamely zabrání zaprášení vnitřku jednotky. Hledal jsem a četl a skončil u Sencor
https://www.sencor.cz/mobilni-klimatizace/sac-mt9030c Tahle má vše co hledám. Nemám rád Sencor, před mnoha a mnoha léty to bylo jinak. Jednu serii jiného označení stahovali z obchodu že se ta prodírá izolace a muže dojít k požáru což se asi i stalo. Nějaký hluk fakt neřeším, místnost je malá tak nebude potřeba aby jela nonstop. Nebo co jiného koupit aby to mělo tech. výbavu co bych rád a s cenou do nějakých 14000kč. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po červen 13 2022, 19:28    Předmět: Citovat

Není lepší něco připlatit a dát klasickou klimu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: po červen 13 2022, 19:45    Předmět: Citovat

Podívej se na energetický štítek, hlučnost je 65dB a nad 70dB je v tabulce hlučnosti napsáno tohle: trvalý dlouhodobý zvuk nad tuto hranici má negativní vliv na zdraví. Ten hluk tě bude štvát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 13 2022, 19:46    Předmět: Citovat

Resilo se to i zde aspon 100x (prakticky kazdy zacatek leta) s vysledkem ze to je v praxi nepouzitelna blbost. Asi jako otevrit si dvere od lednicky. Smile Najdi si ty vlakna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: po červen 13 2022, 19:56    Předmět: Citovat

Funguje , měl jsem doma na zkoušku. V práci jsme měli u serveru. Teď je v plynové kotelně. Doma bych ji nechtěl, velký krám, hlučná a potřeba ten výdech. Když už tak podparapetni,ale s ní nemám zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 7:02    Předmět: Citovat

Ja mám doma mobilnú. chladí to dobre ale je to fakt hlučné. 2x by som to nekupoval a radšej trochu doplatil za klasiku.
Konkrétne GUZZANTI GZ 1200 mám doma. U mňa to beží fakt len ked sa rozhodnem že je lepší hluk jak teplota.Very Happy
Dá to izbu+kuchyňu bez problémov na 25C.
Len musel som doriešiť ten "podtlak" - (ako tak)... a komu vadí hluk tak nech to nerieši a priplatiť za klasiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 16:18    Předmět: Citovat

Mám problém se sluchem, jedno nic a druhý sluchadlo. Když přijde na věc tak se "vypnu". Smile Přes den hodlám zapnout občas když bude extrémní teplo. A hlavně před spaním v místnosti trochu srazit teplotu, když to bude nutné. To by mohlo stačit. Mám trochu větší kousek stroje daitsu v kanclu, velikost asi do 20m2 kde je několik monitorů, skříň s komponenty a tam bych přes léto jinak chcípl. Zapnu klimu a srazím teplotu z 29°C na cca 25°C a to už se dá nějaký čásek přežít.
Ten Sencor má slušnou apku do mobilu, dobrý je jak se samo plynule mění sklon výdechu, mohu a nemusím tu funkci využít. Ještě si opatřím nějaký teploměr na měření teploty v místnosti s daty přes net a na mobil. Kolikrát se vracívám večer takže by se hodilo kouknout kolik je °C a podle toho tu klimu před příchodem zapnout.
A teď stojím před problémem, to jsem věděl že mě čeká, udělat díru 150mm do železobetonu, hloubka snad 300mm, z venku je nějaké zateplení. V místě pod oknem zleva vedle radiátoru. Je to celek okno plus balkonové dveře. Není to nosné, prý tak by to s tou armaturou nemuseli přehánět. Z toho mám trochu vítr, osobně na to nejsem dostatečně vybaven. Budu muset někoho sehnat. Nějaká zkušenost s jádrovým vrtáním? Nemá někdo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 16:31    Předmět: Citovat

Tu dieru by som nerobil a do zateplenia uz vobec nie. Radsej si kup "normalnu" pouzitu klimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 17:21    Předmět: Citovat

Takže opakování je matka moudrosti.
Každá mobilní klimatizace s výfukovým chobotem je fyzikální a ekonomická blbost. Prostě saje z místnosti vzduch, část ho trochu ochladí a vrátí do místnosti ale většinu horkýho fouká chobotem ven. A jelikož je tím pádem v místnosti podtlak, tak všema škvírama jde dovnitř venkovní vzduch, kterej je v létě skoro vždy teplejší než ten v místnosti.
Taky jsem si ji kdysi koupil, vůbec to nefunguje, používám ji na stavbách pouze ve funkci vysoušečky bez vývodu horkýho vzduchu chobotem ven.
Pokud někdo píše opak, tak ať si dostuduje základy fyziky.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 18:04    Předmět: Citovat

ta díra bude z druhé, zateplené části ústit na balkon. Z venku se dá olemovaná vsuvka s odnímatelnou uzávěrou, na zimu zavřít. Finální vzhled si dovedu představit že by perlinka nemusela být orvana kolem dokola. Tedy doufám že to dopadne nějak slušně. Klima je koupená a dle mého žádný zbrklý nákup to nebyl. Vše jsem zvážil, pro i proti. Vím že to všichni myslíte dobře a chápu váš pohled na věc. Ale moje argumenty proč nekoupit split nejsou zanedbatelné, cena-dobrý koupit až bych měl na cenu split klim. Velikost místnosti 12,5m2 obývaná jen mnou. Nepočítám s delším provozem během dne, místnost je malá a primárně jde o teplotu v místnosti před spaním. A poslední bod dovedu se hluku ubránit, umím "vypnout" sluch, pokud mě chce někdo v noci zbudit tak zvukem se mu to stopro nepovede páč je audio vypnuté.
add fyzika. Plastová okna, dveře umí slušně utěsnit místnost, teplo z venku neprojde a aby v místnosti nastal díky mobilní klimatizaci podtlak takové úrovně že "povolí" těsnění v okně či dveřích tak už v té místnosti není žádná žijící lidská bytost. A to klimatizace za hodku provozu určitě neudělá. V místnosti jsou i dveře do chodby které žádné těsnění nemá a pod dveřmi je asi cm škvíra.
Mobilní klimatizaci znám z práce a přes letní dny ji s velkým úspěchem používám. Možná jsem v té době v jiné dimenzi když podle fyzikálních zákonů by to fungovat nemělo.


Naposledy upravil robo dne čt červen 16 2022, 18:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 18:22    Předmět: Citovat

Komu není rady, tomu není pomoci. Rolling Eyes
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 18:28    Předmět: Citovat

Jasne, ze to funguje, lenze ucinnost je dost mizerna. Nasavat to bude vzduch z chodby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 20:11    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Tu dieru by som nerobil a do zateplenia uz vobec nie. Radsej si kup "normalnu" pouzitu klimu.

I pro splita musíš udělat díru 70 mm, pro potrubí a odtok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 20:21    Předmět: Citovat

To mas hned polovicny priemer. A po montazi sa to utesni - nezostane ti tam diera, cez ktoru v zime unika teplo (a v lete vnika dnu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 8:20    Předmět: Citovat

Viděl jsem otevřené okno a v něm komůrkový plast. To vyzkouším jako první možnost než díra do železobetonu. Shlédl i video kde je v čase zkoušená klima z lidlu, místnost 12m2 a výkon té z lidlu je jen 7000BTU. Zas taková tragedie to nebyla. Časem sem hodím report z vlastní zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund