Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O přijímání nových technologií (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 6:48    Předmět: Citovat

Je to sestivalec, a je to nejsilnesi motor ktery do toho modelu jez jsem kupoval tehdy davali, turbo neturbo. Trihrnek s vykonem 300 koni asi nesezenu ani s peti turby Smile tak proto. Jinak jsem si tam nechal nacpat elektroniky co slo. Neco je nahovno jako napriklad asistent udrzovani jizdniho pruhu, neco je dobre, jako treba automaticke parkovani. To je schopne zajet s autem do mezery kde je rezerva cca 20cm vpredu a vzadu. To bych rucne asi neodhadl. Ale jsem si jisty, ze "pravoverni" soferove budou tvrdit, ze neumim parkovat a jedine spravne rizeni je bez pomucek, nejlepe s manualni prevodovkou a meziplynem Smile

Jinak co se tyka elektromobilu, nic proti takovemu pohonu nemam a kdyby se dal nabity elektrolyt nacerpat na benzince podobne jako benzin, byl bych prvni kdo by si ho koupil. Ale v soucasnem stavu je to prakticky nepouzitelne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31923
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 8:56    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
USA 1975
https://vid.pr0gramm.com/2022/05/26/1b33021b0d29b942.mp4
Srovnej s rachotinami typu Skoda 105 co u nas vyrabeli ve stejne dobe soudruzi a na ktere nekteri jedinci nedaji dopustit jako na ty stare-dobre-kvalitni-poctive auta Smile Tam jsme byli radi, ze sly stahnout okynka klikou, pokud vubec.
Srovnáváš nesrovnatelný a ještě k tomu blbě - v roce 1975 se v AZNP vyráběla leda tak "stovka" a "stodesítka" a k nim v Kvasinách "erko", protože řada 742, od který se začala počítat "šáde" s typovým označením 105/120 a pozdějc i 130 se začala vyrábět od podzima roku 1976. V tehdejším Československu, plně podřízeným normalizačnímu procesu a plně hospodářsky ovládanýmu z Moskvy nebylo reálný vůbec myslet na výrobu takovejch vymožeností, jako elektrický okýnka, automatický převodovky a klimatizace, protože jednak se celá Evropa pořád ještě vzpamatovávala z průběhu WW II a druhak protože probíhala plnou silou tzv. "Cold War", kdy se velká část národního ekonomickýho produktu pod ideologickým vedením jediný neomylný strany vrhala na výrobu výzbroje potřebný " k odstrašení třídních nepřátel". Celá ekonomika USA, kterou WWII prakticky nezasáhla v negativním smyslu, protože jako jediná plně vyráběla po celou její dobu a zásobovala i slavnou Rudou armádu, se po válce mohla soustředit na výrobu "pohodlí a komfortu", protože na to měla mozky, peníze i výrobní kapacity. To Evropě chybělo, protože co nevymlátili Skopčáci, to před nima uteklo právě do Států - a to co přežilo WW II a holokaust, to zase ukradli a unesli rusáci v pětačtyřicátým. Nebejt toho, že od roku 1945 a hlavně února 1948 bylo Československo pod komandem Moskvy a tudíž odmítlo Marshallův plán obnovy, byli by dneska Češi troufám si tvrdit na úrovni Lucemburska nebo Lichtenštejnska a technologicky by nám Skopčáci koukali s velkým odstupem na záda. Jenže to je KDYBY, na to historie nehraje. Fakt je, že srovnávat ekonomický podmínky v USA a v Československu v roce 1975 je nesmysl. A to, že sis sám naběhnul na smeč se svým "přijímáním novejch technologií" u PC systémů a odsuzováním lidí, co zůstávají u starších verzí a současným horováním pro atmosférickej spalovák bez elektroniky, to je fakt jako že se Karel jmenuju. Věř tomu, že kdyby Mrdkošrot pokaždý, když vyjede s "hot news" systémem kompletně nepřekopal celou grafiku i systém ovládání, ale zachoval osvědčený a změnil jen to, co uživatelé kritizujou a na co si stěžujou s tím, že ZÁJEMCŮM by nabídnul i změnu už osvědčenejch věcí, tak by se lidi nerozpakovali přecházet na novější systémy. Jenomže když mezi "xpama" a "sedmama" (což jsou pouhý 2 generace odstupu) učunili soudruzi Mrdkošroti zhruba takovou překopávačku ovládání systému, která by se v automobilismu podobala přechodu z volantu, dvou páček pod ním, šaltpáky a 3 pedálů na knipl a "glass cockpit", přičemž u dalších generací je to ještě horší (věcí který se je potřeba učit ovládat novým JINÝM ZPŮSOBEM, PŘIČEMŽ JINAK FUNGUJOU PŘIBLIŽNĚ STEJNĚ JAKO DŘÍV, JE VÍC A VÍC), tak se nediv, že se to lidi odmítají učit - protože to je to samý, jako by jim z auta sebrali volant a šaltrpáku a nutili je řadit pádýlkama na řídítkách s tím, že "to je pokrok" !!!! Leda h0vn0 !!! Jsou to změny jen proto, aby se ukázalo, že "tohle je novinka" - která ale vyhovuje jen těm, který ji vymysleli - případně těm, který se s danou věcí začali učit bez znalosti předchozího způsobu kompletně od Adama - ale rozhodně to vadí těm, co už si zvykli na způsob ovládání starší verze a vyhovuje jim natolik, že učit se novej způsob ovládání pokaždý, když si to v Redmontu usmyslej, jim to přinese akorát ztráty času a peněz!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 836

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 9:36    Předmět: Citovat

To je logika, závislák na Redmontu nedokáže vstřebat vylepšení z Redmontu.
Ten kdo systém chápe v globále, si poradí s čímkoliv z Redmontu. Jen ti co si píšou návody na papír a potom něco dokážou roboticky zopakovat, jsou marní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 9:38    Předmět: Citovat

A kde vlastně ten Redmont leží?
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 836

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 9:40    Předmět: Citovat

Blízko Redmondu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 9:50    Předmět: Citovat

Tak to potom jo Laughing
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 10:09    Předmět: Citovat

Když už tu byla řeč o start-stopu: kolega si koupil před dvěma měsíci plugin hybrida, ve kterém mu motor startuje jen, když nestačí baterie (dojezd jen na elektriku na jedno nabití asi 80 km, v zimě se očekává zhruba polovina, ale při teplotách pod +5°C mu ten motor startuje hned, tak je to jedno). Samozřejmě lze tu automatiku vypnout, ale ještě to prý nepotřeboval, doma nabíjí z batteryboxu solárka a ještě netankoval.
To bych řekl, že smysl má, ale třeba před panelákem si to dobíjení neumím představit.
Ale o ostatních ptákovinách, které vymysleli výrobci, aniž by se ptali, jestli budou uživateli k něčemu, nebo to ani výrobci neměli ze své hlavy, jen jako lotky nechtěli nasrat své loutkovodiče, jsme se tu už bavili na více místech. Hlavně, když za ně zákazník zaplatí, protože bez nich to auto nekoupí. Taky jsem nechtěl turbo ani hybrid, ale nebylo na vybranou a nakonec ten mild hybrid mi spoří 16-20 % paliva proti minulému VVT motoru stejného objemu. Jo, a ten start stop se mi aktivuje po ustálení asi tří teplot a spalovacího režimu a dá se vypnout tlačítkem, ale nedělám to, zvykl jsem si rychle a nijak mě to neruší.
Nechtěl jsem TPMS ventilky, ale musel bych vzít koncern, tak mám ty ventilky, bez kterých jsem jezdil 48 let. Ostatní asistenty mi naštěstí nenutili.
A co teprve, až si vymyslí sledování těch zbytečných funkcí na STK...
Slabší nátury radši takové auto před první technickou prodají a koupí nové. Ale většinou mají vyřešenou starost s opravami.
Jenomže, a to se vracím k té ekologii, už někdo konečně spočítal, že údržba auta (a nejen auta, platí to i pro elektroniku) tak, aby sloužilo o pět let déle, sníží ekologickou zátěž téměř o polovinu proti systému "zlikvidovat a koupit nové". Paradoxně ale kdekdo dělá všechno pro to, aby se tak dlouho věci nedaly udržovat, nebo to zbylo jen pro nostalgické nadšence. U aut zpřísněním požadavků na emise a STK, u elektroniky stále vznikajícími zpětně nekompatibilními datovými formáty a operačními systémy.
Proč se dodnes nabízejí CAD/CAM systémy pro Unix nebo Linux? Jednoduše proto, že dlouho nehrozí žádná aktualizace systému, žádná záplata, která by omezila funkčnost původního software za miliony dřív, než si na sebe vydělá. Jistá komplikace vznikne v momentu, kdy je třeba vyměnit v některé stanici základní desku, protože třeba pro Unix je nutné, aby výrobce software přepočítal produkt-kódy pro všechny moduly na novém ID hardware, jinak to fungovat nebude. Obvykle ani to neudělá zadarmo a bude se odvolávat na to, že licence se vztahovala k původnímu hardware. A u systémů pod Windows, jestli kvůli výměně HW (a operačního systému, protože původní na tu desku už nelze korektně nainstalovat) bude navíc nutná náhrada některého SW modulu, aby ho nový HW podporoval, pak bude modul za plnou cenu (jedna firma v Sargansu si za tři asi půlmegové instalační balíčky, které bylo nutné přeinstalovat, účtovala po 5000,- CHF za každý...)
Peníze jsou oběživo, tak musí běhat. A kam bychom přišli, kdybychom všechno opravovali a udržovali, nic nového nekupovali a nevyhazovali? Vždyť by za chvíli ani ty zelené úředníky s chlorofylem místo mozkových buněk nebylo z čeho živit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2022, 17:39    Předmět: Citovat

120 byly skvělý auta, protože měly motor vzadu a zadní náhon. To je samotný základ, podstata pohonu. Nějaké stahování okýnka nebo podobné fičurky jsou proti tomu úplně nepodstatné. Škoda že počínaje Fávem už tyto super stroje neměly pokračování.
Pak si člověk musí kupovat čtyřkolky. I když ty taky nejsou špatné, ovšem na běžnou cestu trošku zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 10:52    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Vsadim se s tebou o co chces, ze za 15 let budou ty dnesni smejdske vyrobky "stare dobre" Smile


Je to mozne, ale urcite to nebude zpusobene vzpominkovym optimizmem. Spis ocekavam, ze vyrobci jako dalsi krok od kostry vyrobku z litiny, pres tlakovy odlitek z duralu a v devadesatkach sasi z lisovaneho plechu prejdou katovanim costu na nejaky eko-plast z lisovaneho kukuricneho skrobu, co se za rok sam rozpadne. A za 15 let vam mozna pracka nebo telefon automaticky po uplynuti dvoulete zaruky oznami to co uz dneska oznamuji tiskarny "product are reaching their end of service life".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 11:06    Předmět: Citovat

Moje tiskarna nic takoveho neoznamuje. Ale taky jsem ji nekupoval v lidlu za cenu odpovidajici dvema hodinam prumerne mzdy. Ale pokud budu chtit tiskarnu na jednorazovou akci, budu rad kdyz bude existovat levna mrdka treba z kukuricneho skrobu. Problem jsou jen hlupaci, kteri si koupi takovy uplne nejlevnejsi kram a pak vsude fnukaji ze dnesni vyrobky nic nevydrzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 16:37    Předmět: Citovat

Hlasku "certain parts have reached the end of their usable life and that your printer will no longer work " mi vypsala tankova Epsona za pouhych 7 tisicovek bez DPH temer presne mesic po skonceni zaruky. V znackovem servisu jsem nechal 15 stovek. Mas pocit, ze to je kram z Lidlu??? Ale jo, mozna kdybych koupil jeji drazsi sestricku za dvacku tak vydrzi o rok dele...
OKIna za 10 tisicovek co jsem mel pred ni spolehlive vydrzela pres desetileti a za tu dobu servis nevidela a sel do ni jen toner. A dodnes je plne funkcni, slouzi u decek na tisk veci do skoly a ode mne z kancelare sla jen proto, ze uz trochu rozmazavala barvy, coz mi kvuli tisku fotek vadilo.

Vis co je problem? Ze kvalita uz dnes neni k mani ani za penize. Jeste tak 10 let zpatky jsem vedel, ze kdyz koupim znackovy vyrobek tak mi vydrzi podstatne dele nez ten kram za par stovek. Dneska je to akorat o tom, ze ten znackovy vyrobek dela ten samy Cinan ve fabrice dopoledne a ten smejd z Lidlu na odpoledni. Kdyz jsem na prelomu milenia koupil znackovou pracku Whirlpool, vydrzela 15 let a tri decka a resil jsem na ni akorat blbosti na tema ucpany labyrint hladinaku a sjete uhliky motoru. Jeji nastupkyne od Samsungu zakoupena v roce 2015 za castku kolem 20 tisicovek je podruhe v servisu s invertorovym motorem a vypada ze oprava se uz nevyplati. Lednice Whirlpool z roku 2002 u mne funguje dodnes, tchan ma od roku 2010 tusim uz treti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 17:05    Předmět: Citovat

Tak jsi mel zustat ou OKI. Ja mam vsechny tiskarny OKIny a zadny problem. Toner stoji stovku, spotrebka se da jednoduse vyresetovat. Jen musim pri resetu valcu rozloupnout zasobnik odpadniho toneru a vysypat ho. Neco podobneho nejspis delali i u te tve epsonky.

Mel jsem inkoustovku HP970cxi ktera takovou hlasku nedavala a nasledne odpadni inkoust vytekly z tiskarny mi znicil stul z masivniho orechu ktery mne stal nekolikanasobek ceny te pojebane tiskarny. Takze neni vse tak jednoznacne jak se ti muze zdat.

Bud si jisty, ze v dobe kdys tu Whirlpoolku kupoval, lidi jako ty tehdy tvrdili, ze Whirlpool stoji zahovno a je to poruchovy smejd a ze jedine stara dobra tatramatka vydrzi 15 let a prezije 3 decka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17818
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 17:53    Předmět: Citovat

No vidíš, já mám automatku Romo Zerowatt, izraelská licence od roku 1992. Za celou dobu nic, jen jsem jednou ulomil otvírání, byl jsem moc rychlej, ještě nebyl odemčenej bimetalovej zámek.
Laserku mám Minoltu Page Pro 1250E přes 20 let. Přes 40000 listů, dochází druhej válec, a pátej toner, to není spotřebka na 1000 listů. Nikdy v ní nebyl obrazek_cenzura, nikdy nepraskl žádnej plast, nikdy žádnej problém s ovladačema od 98 do 10. Na B/W tisk faktur, objednávek, protokolů a podobnejch blbostí mi nejspíš vydrží do konce života.
Synovec si koupil před pár lety laser OKI 4132, vytiskl na tom ani né 4000 stránek a už se mu začínají rozpadat plasty. 2 x měnil pekárnu, jednou dokonce v záruce.
Zase budu označen za staromilce, ale proč bych musel za každou cenu něco měnit, když to funguje léta a nic do toho není potřeba cpát?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 19:10    Předmět: Citovat

1250E mám léta taky, jen dosypávám toner. Jediná chyba snad je, že když v ní není papír, tak netiskne, ale na to jsem si už zvykl. Prý je to běžný. Smile
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4998
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2022, 19:18    Předmět: Citovat

Tiež to má rovnakú zvláštnosť ako PagePro 1100? Keď sa chce tlačiť ale nieje papier, a následne vložím papier, tak oživenie-pokračovanie tlače ide jedine otvorením a zatvorením krytu? Tlačítko na tlačiarni na toto nejde, ním sa dá tlačiareň iba resetnúť pokiaľ sa podrží, to by som musel dať v počítači tlačiť znova.

Ozaj, aký toner sa dosypáva? Nejaký presný typ? Niekedy som totiž do nejakej tlačiarne dosypával a skončilo to tak že to robilo sivý podklad. Odvtedy som to radšej neskúšal nikde.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund