Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

JO! Konečně slovo, na který se čekalo!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2022, 21:09    Předmět: Citovat

To si piš, že cpe... Hlavně v práci jak jim kvůli mě zdraží auta. Tento článek mi byl taky připomenut jak nikam nedojedu ještě než byl tady. A minule i borec před obchodem když jsem nastupoval měl hlášku právě s tím zdražováním elektřiny.
Prostě nejlépe nečekám žádnou reakci...
Nikdo mi na to nedal. Mám práci + živnost + sem nějaká brigáda, jsem abstinent a nekuřák.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2022, 21:29    Předmět: Citovat

Nemusíš se obhajovat, mně osobně je u řítí, kde jsi na to vzal.
Na druhou stranu zas konvenční motoristé že všech stran poslouchají, jak kvůli nim tají ledovce a kdesi cosi. No tak jsi zkrátka po ruce coby reprezentant svatého způsobu mobility, no.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 7:13    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
_luky_ napsal(a):
....(mám 3 auta: elektro e-Golf, nafta Peugeot Partner a pak ještě "výletní" VW California taky na naftu)
Pro mě je to naprosto ideální kombinace: ....

Tak samozřejmě. Pokud bych nemusel řešit peníze a měl na 3 různá auta, klidně bych si jedno z nich jako elektrické pořídil.
Bohužel většina populace nemá ani mizerný milion Kč na jedno pitomé nové elektroauto. Někdy nemá ani na nové klasické auto. Dotace 150 tis.Kč při ceně kolem miliónu to nevytrhnou. Ani nevím, jestli u nás takové dotace jsou.

Takže aktuálních výhod si budete užívat ještě velmi dlouho.

Abych to uvedl na pravou míru: rozhodně nejsem nějak přehnaně při penězích. Bydlím na vesnici a tak jsou pro nás 2 auta skoro nutnost (pokud nechci trávit život čekáním na autobus - oba pracujem v Praze).
To třetí auto je v podstatě "obytňák" a čirá rozmařilost.
Zároveň je potřeba říct roky výroby těch aut: 1997, 2004, 2017. Tedy dvě z těch 3 aut jsou rezavý pekáče. Aha, už nevypadám jako pracháč, že? Very Happy
To elektroauto mám z čistě ekonomického důvodu: při 20kkm ročně je to úspora na naftě 40kKč, skoro žádný servis, parkování v Praze gratis, dálnice gratis.
Podle mě elektroauta nejsou všelék, ale mají svoje místo na slunci - umím si představit, že cca 50% aut by mohlo jezdit na elektřinu bez jakéhokoli problému s dojezdem nebo nabíjením.
Dotace pro plebs nejsou. Byly jen pro firmy, ale teď není ani to.


Naposledy upravil _luky_ dne pá květen 20 2022, 8:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 7:15    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
mě spíš štve jak jsou lidi prostě naštvaní, a nevím jestli to zažívá i _Luky_ , ale setkávám se jak mi lidi říkají.. to kvůli tobě nám zdražili elektriku, stejně se ti to posere, a víš že při nehodě uhoříš, a stejně ti odejdou baterky....

Tohle neznám. V mojí sociální bublině jsou všichni zvědaví jak daleko to dojede, jak dlouho se to nabíjí a jestli je svezu. Ale to je asi "sociální bublinou" a tím, že v kanceláři jsme všichni elektroinženýři Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 7:22    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Už jen to, že máte doma oba celkem tři auta a jen jedno z nich je elektrické, ukazuje, že elektromobil není všelék. Kdybyste si směli ponechat jen jedno auto, byl by to elektromobil?

Záleží na úhlu pohledu: Kamarád má Teslu a nemá jiné auto. (A ano, už s tím byl i v Chovatsku.)
My prostě potřebujem dvě auta a umím si představit, že obě budou elektrický. Ale to třetí - "obytňák" - je prostě ještě v tomhle tisíciletí lepší mít na naftu. Loni jsme třeba byli v Albánii a tam jaksi nabíječky ještě nejsou.

Další věc je, že často si půjčuju přívěs a tažné s nějakou použitelnou zátěží můžou mít jen velká auta, která jsou mimo můj rozpočet i mimo můj vkus (SUV).

Ale popravdě jsem spekuloval, že bychom i na hory v zimě jeli elektrikou. Bohužel e-Golf neexistuje jako combi a do tohodle se ve 4 se sáňkama nevejdem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 7:39    Předmět: Citovat

citace:
Ale to třetí - "obytňák" - je prostě ještě v tomhle tisíciletí lepší mít na naftu. Loni jsme třeba byli v Albánii a tam jaksi nabíječky ještě nejsou.
Napiš Babišovi, ať si tam zajede. A vracet se nemusí... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 9:23    Předmět: Citovat

Jak vtipné a k věci... Rolling Eyes
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 10:10    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
To elektroauto mám z čistě ekonomického důvodu: při 20kkm ročně je to úspora na naftě 40kKč
Zajímalo by mě, jak to vyjde podobné auto na LPG. Nepočítej investici na úpravu pro LPG a ani nákup elektromobilu a ani průběžný servis. Jen stejné auto (kategorie), spotřeba v Kč v naftě, elektro a LPG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 10:12    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Jak vtipné a k věci... Rolling Eyes
No a co bys čekal od ychtyla, co všude musí cpát politiku? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 10:41    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
...Podle mě elektroauta nejsou všelék, ale mají svoje místo na slunci - umím si představit, že cca 50% aut by mohlo jezdit na elektřinu bez jakéhokoli problému s dojezdem nebo nabíjením....

Souhlasím, akorát si myslím, že to procento bude přece jen nižší. Když vezmu obří sídliště, bude tam hodně aut, která problémy s nabíjením mít budou.

Mně by se taky jedno elektroauto hodilo. Manželka jezdí denně do práce jen asi 20km tam a zpět a jinak víceméně jen okolo komína. Dojezd ani nabíjení by tedy nebyl žádný problém. Ale co se mi nelíbí je cena za nové auto kolem milionu. Za ty peníze můžu pořídit asi 4 slušné menší ojetiny. Úspora za palivo při tak malém nájezdu nebude důležitá a 750tis. Kč by se mi vrátilo na úsporách až za hodně dlouho. Obávám se, že baterie už by byly po smrti a čekala by mě nová investice. Nejsem prostě fanda elektroauta, což je asi hlavní motivace pro jeho koupi.

Časem taky, jak píšeš, některé podpory (zdarma parkování, nabíjení, vjezd všude, bez dáln. poplatků, co já vím co všechno to je) pro elektroauta zmizí. I když na druhou stranu, restrikce vůči majitelům klasiky porostou... Ale možná bude všechno nakonec jinak. Jak už to tak bývá. Na masové rozšíření elektroaut v současném stavu techniky nevěřím. Nejsou na to zdroje. Je to prostě záležitost pro nadšence a/nebo movitou klientelu.

Jinak oceňuju, že máte s rezisem normální přístup k věci a nehorujete jen pro tu jedinou správnou variantu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 10:47    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Jak vtipné a k věci... Rolling Eyes

Co k věci jsi sem napsal ty, nebo tvůj kamarád p32? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 10:49    Předmět: Citovat

citace:
Na masové rozšíření elektroaut v současném stavu techniky nevěřím. Nejsou na to zdroje. Je to prostě záležitost pro nadšence a/nebo movitou klientelu.

K věci říkám: vidím to stejně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 11:57    Předmět: Citovat

JiriTom napsal(a):
fredis napsal(a):
Jak vtipné a k věci... Rolling Eyes

Co k věci jsi sem napsal ty, nebo tvůj kamarád p32? Rolling Eyes
Ale to je tvůj problém, že neumíš číst když už si mě bereš do své nevymáchané huby. Jen hovado odpovídá přiblblou otázkou. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 12:04    Předmět: Citovat

Moderátoři, můžete trochu umravnit toho p32? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 12:31    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
_luky_ napsal(a):
To elektroauto mám z čistě ekonomického důvodu: při 20kkm ročně je to úspora na naftě 40kKč
Zajímalo by mě, jak to vyjde podobné auto na LPG. Nepočítej investici na úpravu pro LPG a ani nákup elektromobilu a ani průběžný servis. Jen stejné auto (kategorie), spotřeba v Kč v naftě, elektro a LPG.

Ehm, situace se mění až příliš rychle. A ekonomickou stránku věci je potřeba posuzovat jako celek, jinak to zavání tím, že upravujem vstupy podle toho, jak chceme aby to vyšlo.

Když jsem to auto kupoval, platil jsem 3Kč/kWh. Teď koukám do ceníku od 1.7. a je tam 9Kč/kWh. Jak chcete v týhle situaci něco plánovat, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund