Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

UNI21 - rozbil jsem - má cenu oprava?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lancer



Založen: Nov 21, 2019
Příspěvky: 36
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

PříspěvekZaslal: ne květen 15 2022, 21:18    Předmět: UNI21 - rozbil jsem - má cenu oprava? Citovat

Ahoj všem, mám smolný období. Mimo jinýho, včera telefon, dneska měřák. Spadnul mi z docela velký vejšky (asi 1,5m), no jo no, sem blbej. Přepínací kolečko jsem dal zpátky, sakra, nejde aretace, aha, támhle na zemi ležej válečky, dávám dohromady, přepínač cvaká, měřák měří, jenže! Jenže!! Koukám, ručička na konci ulomená - asi 1cm. Co s tím? Měřák jsem zas až tak moc nepoužíval, ale! Přivez' mi ho někdy v první polovině osmdesátejch let táta ze služebky od soudruhů z eNDéeR....... Takže tak trochu citovej památeční vztah. Takže co s tim teda? Před cca 10-ti lety jsem nechával u p. Voráče v Kotvrdovicích opravovat DU20 kterou mi v minulym zaměstnání věnoval tehdejší nadřízený. Když dnes mrknu na internet, jakési tel. číslo tam je, webovky nefungujou. Samozřejmě tam můžu zejtra zavolat, ale radši se nejdřív zeptám: máte někdo zkušenost z poslední doby s panem Voráčem? Funguje ještě? Nebo nějakej jinej servis? A nebo se na to mám vykašlat a říct si: "Život dává, život bere", zamačknout slzu a věnovat se jinejm věcem, páč stejně než umřu, nedojedu svuj seznam věcí ani do desetiny......?


UNI21 - rozbitej.jpg
 Komentář:
UNI21 - spadnul - ulomila se ručka
 Velikost:  127.38 kB
 Zobrazeno:  148 krát

UNI21 - rozbitej.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 15 2022, 22:09    Předmět: Citovat

Ručka se dá vytáhnout nová ze skleněný trubičky nad plynovým hořákem... Starou pak jednoduše odlomíš a novou nalepíš místo ní. Spoj se dá posichrovat malinkým kouskem smršťovačky, důležitý je, aby celek byl maximálně lehkej s malou setrvačností. Taky se používala osina z nějakejch trav, vysušená, namočená do laku a nechaná usušit natažená, posuď sám, jestli je něco z toho pro tebe schůdný.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LojzaFernet



Založen: Jan 14, 2017
Příspěvky: 125
Bydliště: Brno jako Brno

PříspěvekZaslal: po květen 16 2022, 5:59    Předmět: Citovat

Když budeš mít trpělivost probírat se džunglí aukra, tak dříve či později získáš za hubičku kompletní sadu náhradních dílů na svůj památný měřák.
Jen na okraj, úplně tě chápu, taky skladuji své poklady z mládí a nějak nechápu, odkud mi všude pořád vyplavávají a jaksi se k nelibosti manželky neustále zvětšije jejich objem a množství. Holt poklady sedmdesátých let, se kterými nebudou mít naše děti jednou žádné slitování, zaplať pánbůh, že už u toho nebudeme. Sad Sad Sad

_________________
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po květen 16 2022, 6:13    Předmět: Citovat

https://elektro.bazos.sk/inzerat/137487876/meraci-pristroj-uni21.php
Tady ho nekdo prodava v nasi byvale kolonii za necele 2 kila.
Vymontuj merak a mas to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 16 2022, 7:17    Předmět: Citovat

Skleněná ručka je skvělá věc, ale je pak potřeba systém vyvážit - bez ohledu na to, pro jakou polohu měření je systém určený, je pak nutné zajistit, aby při svislé stupnici a libovolném natočení ukazovala ručka vždy nulu, a to s co nejmenší chybou.
Nevyvážení měřidla se svislou stupnicí způsobuje nelinearitu výchylky, nevyvážení ležatého měřidla zhoršuje poměry v hrotovém ložisku nebo namáhá jednostranně torzní závěs, následky pro kalibrační křivku jsou podobné.
S jedním MP120 40 µA s vyměněnou ručkou (původní vyhovovala jen pro jedinou stupnici, já jsem jich potřeboval víc) jsem si takto kdysi hrál hezkých pár hodin, jemně a s citem, má to torzní závěs, ale ty vyvažovací jazýčky mají snad tvarovou paměť, nebo co, musel jsem vždycky den počkat, o kolik se vrátí, a dovážit znovu, než se mi podařilo dosáhnout toho, aby ručka v libovolné poloze ukazovala nulu s chybou pod 1 dílek stovkové stupnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msar



Založen: Apr 22, 2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po květen 16 2022, 7:25    Předmět: Citovat

Jeden měřák (teď nevím, jestli UNI11 nebo 21) jsem před lety zachránil před likvidací. Kdyby o něj měl někdo zájem, tak se můžeme domluvit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po květen 16 2022, 15:17    Předmět: Citovat

V dřevních dobách jsem měl v držení vyřazený Vielfachmesser III z NDR. Časem se mi podařilo urazit skleněnou ručičku. Vzal jsem pár vláken ze skelné laminovací tkaniny, natřel epoxidem, nabarvil rodaminem. Náhradní ručičku přilepil na pahýl původní. Docela horor přišel s vyvažováním systému, ale nakonec se povedlo a měřák funguje dodnes.
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lancer



Založen: Nov 21, 2019
Příspěvky: 36
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

PříspěvekZaslal: po květen 16 2022, 17:14    Předmět: Citovat

EKKARe, dík za radu, já se teda občas pustím do nějaké té akce, někdy jsem úspěšný, někdy si nabiju hubu, ale na tohle se necejtim.

to termit256: Nejdřív jsem si říkal, že koupit jinej měřák, dát to dohromady a zbytek vyhodit, nebo uložit do skříně v pidibytu, což se rovná tomu samému, je blbej nápad, ale když vidim jak je to vokysaný, tak to možná zkusim....... Díky.

Hille, dík za příspěvek, ale jak píšu výše, do toho se pouštět nebudu.

to msar: dík za nabídku, zkusím nejdřív ten bazoš.

to Jodr: já vím že jsou lidi šikovný, ale v mým současnym životě zrovna nejni čas a prostředí na takovéto eskamotérské kousky, ikdyž věřím, že je možné to takto opravit.

a nakonec to LojzaFernet: oceňuji, že se mnou soucítíš, tak trochu mimo téma dodám, že jsem před cca dvěma lety koupil přes Bazoš DU20-tku. Znáš to, nepotřebuješ to, jednu už máš, ale ňák na to přijde řeč, nebo ňákej příspěvek a náhodou votevřeš internet a JE TAM! Za vosum stovek! Krásnej! Hezčí než už máš, napíšeš a vono to klapne - koupíš to....... Zaplatil jsem pánovi předem (riskl jsem to) a nabídl mu, že mu pošlu rovnou 1000,- a ať mi to nějak dopraví a když to nedopadne, tak že jsem už v životě přišel o víc. Poslal mi to přes nějakýho známýho, co jel služebně do Prahy. Bylo to v krásným, neorigo kufříku, prostě voňavka. Tak mu pak děkuju emailem a nadhodil jsem, jestli něco zajímavýho ještě nemá. No a pán mi napsal, že ne, že se všeho zbavil, že děti, ač je s jejich životní poutí spokojen a dělají mu radost, tak že se o nějaký bastlení vůbec nezajímaj. Na to jsem nu solidárně sdělil, že u mne je ten měřák v dobrých rukách (to ano, je vysloveně sváteční a to tak, že ho prakticky nepoužívám), ale že ho zcela nepochybně moji potomci zase jednoho krásnýho dne pošlou dál (bude-li o to ještě zájem, nevyhodí-li to rovnou......)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út květen 17 2022, 7:42    Předmět: Citovat

Za stovku a poštovný s riskem může být tvůj . A sorry nyní si nejsem jist , zda to nemám 11ku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lancer



Založen: Nov 21, 2019
Příspěvky: 36
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

PříspěvekZaslal: út květen 24 2022, 12:09    Předmět: Citovat

Tak opravu nyní upozadím, v neděli jsem byl obdarován kamarádem měřákama z pozůstalosti po jeho tátovi.


Měřáky darované z pozůstalosti.jpg
 Komentář:
Měřáky darované z pozůstalosti
 Velikost:  159.91 kB
 Zobrazeno:  144 krát

Měřáky darované z pozůstalosti.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 24 2022, 12:15    Předmět: Citovat

Tohle ulozis nekam do skrine, nechas to tam 10 let jen abys zjistil zes to za tu dobu ani jednou nepouzil a ze je to dnes uplne k nicemu a nasledne to vyhodis do popelnice. Pokud si chces usetrit misto, vyhod to rovnou nebo nabidni na aukru od koruny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 24 2022, 13:48    Předmět: Citovat

Ten digitalny je normalne pouzitelny, u ostatnych je to dost otazne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lancer



Založen: Nov 21, 2019
Příspěvky: 36
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

PříspěvekZaslal: út květen 24 2022, 15:19    Předmět: Citovat

No jo, no. Asi máš pravdu termite, ale hodit to do popelnice neumim. Tak snad potomci, za jistého proklínání, to vyhoděj s lehčím srdcem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 24 2022, 15:31    Předmět: Citovat

Prace s tim digitalnim kramem se zoxidovanymi isostaty je spis k vzteku. Nikdy nevis jestli blbe meri nebo tam skutecne nic neni. To uz radeji ten avomet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út květen 24 2022, 15:46    Předmět: Citovat

S něčím podobným nám máti vyráběla bramborovou kaši Laughing
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund