Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bezpečnostní technik?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4230
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 8:13    Předmět: Citovat

Osoba blízká vedoucí stavebního úřadu, navzdory rozšířenému názoru, že za vše můžou líní a uplacení úředníci.Ukazuje na kvalitu projektantů. Ti autorizovaní pouze razítkují kolegům bez autorizace, aniž by řešili co v projektu je. Velmi často na místě stavby nikdy nebyli, běžná je práce ctrl-v, ctrl-c tak nesouhlasí rozměry stavby, umístění, prostě nic , dokonce ani čísla parcel a obce. A když to po zevrubném zkoumání napíše projektantovi a stavebníkovi. Tak po "nápravě" od projektanta situace opravuje a tak to vrací často třikrát čtyřikrát. Projektantovi ta oprava trvá několik měsíců . Ale nakonec se úřednice dozví , že je to neschopností stavebních úřadů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 8:27    Předmět: Citovat

Když jsem viděl název vlákna, tak jsem se lekl, že uživatel 2022 má v plánu stát se revizním technikem...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 8:32    Předmět: Citovat

Podle mého laického názoru je ta plošina určena pro montáž ke zdi a do krytého prostředí - chodba, nebo minimálně přístřešek, a ne na nějaký samonosný zábradlí na přístupový cestě ( představa, že tam ze zadu nějaký špunt strčí ruku, když to bude v pohybu...) - je to zábradlí schopno bezpečně udržet invalidu i z křeslem? Počítej cca 200 Kg?

Naposledy upravil Artaban001 dne pá květen 06 2022, 8:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 8:35    Předmět: Citovat

Aj keby tie pohyblivé a elektrické časti vyhovovali na vonkajšie použitie, tak určite nebola dodržaná predpísaná montáž, ktorá mala byť zjavne na stenu. Tým by bol zamedzený prístup k vnútornostiam.

Podľa môjho skromného názoru nevyhovujú ani pätky stlpikov. To sú nejaké dva šestky vruty v hmoždinkách v betóne na ťah? Posypané soľou vydržia koľko zím? Jednu, či dve? Hliníkovým nitom na podlahe plošiny rovnako nepredpvedám dlhú životnosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 805

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 8:48    Předmět: Citovat

Někdy i v tom vnitřku ty realizace vypadají lépe. Není pokaždé vidět mechanismus, ale srovnání si lze udělat.
https://www.youtube.com/user/ALTECH1992/videos
https://www.youtube.com/channel/UCuywXET8z0mqrNq8_YX_YRQ/videos
https://www.youtube.com/channel/UCcftLNEPvLVKyPei3onXHow/videos
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12325
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 10:28    Předmět: Citovat

Na serveru elektrika.cz se vyskytuje pár lidí, kteří by mohli mít s něčím takovým zkušenosti, ev. možná i páky. Je dost dobře možné, že se stejně bez soudního znalce nakonec neobejdete.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 10:37    Předmět: Citovat

Nejdřív by to chtělo vidět papír k danému typu plošiny, jestli výrobce připouští venkovní použití a za jakých podmínek. Podle mě spíš ne a pak není co řešit. Možná by stačilo poslat fotku s dotazem na přípustnost takové konstrukce přímo k nim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 11:22    Předmět: Citovat

Info o tom co a jak můžeš čerpat třeba v této ČSN nebo tady.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 19:55    Předmět: Citovat

Děkuji vám všem za rady. Výrobce plošiny u nás byl osobně, pro to schodiště navrhnul a dodal právě on daný typ plošiny. Když jsem se ozval s tím, že se mi to krytí mechanických částí nezdá, odpověděl mi, že u takového zařízení se předpokládá obsluha znalá dané věci, která přece ví kam má, nebo nemá strkat prsty. Kotvení pouze do schodů bylo v zadání, do zdi to nešlo, je tam zateplení. Nosnost plošiny by měl byt tuším 220Kg.
Dneska jsem jí znova jen tak v rychlosti okouknul a jen co jsem zaregistroval:
Naviják přivádějící napětí 230V (ta žlutá bakule) má na štítku uvedené krytí IP42.
Všechny spojovací konektory na plošině, do kterých momentálně prší, jsou takové ty bílé na fastony bez krytí, fastony jsou vidět.
Koncáky opět úplně bez krytí, pod šroubem přitažený červený drát a hotovo. Že na to prší, asi výrobci nevadí.
Motor na 24V, patrně ze stěrače, bez označení IP, zato důkladně otlapaný bílým silikonem, asi aby do něj neteklo.
Zřejmě by se tam takových perel našlo víc, ale nebyl na to čas se tím zabírat, kolaudace se blíží.
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 20:00    Předmět: Citovat

Teda nevím, ale i plošiny na některých vagonech mají lepší krytí - a to se vysouvají ven pouze při používání.
Každopádně tady bych očekával minimálně nějakej krycí plech ze zadní strany pro zamezení nechtěného přístupu už jen z hlediska vandalizmu.
podle fotek je to na venkovním veřejně přístupném schodišti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 20:36    Předmět: Citovat

jova1 napsal(a):
Děkuji vám všem za rady. Výrobce plošiny u nás byl osobně, pro to schodiště navrhnul a dodal právě on daný typ plošiny. Když jsem se ozval s tím, že se mi to krytí mechanických částí nezdá, odpověděl mi, že u takového zařízení se předpokládá obsluha znalá dané věci, která přece ví kam má, nebo nemá strkat prsty. Kotvení pouze do schodů bylo v zadání, do zdi to nešlo, je tam zateplení. Nosnost plošiny by měl byt tuším 220Kg.
Dneska jsem jí znova jen tak v rychlosti okouknul a jen co jsem zaregistroval:
Naviják přivádějící napětí 230V (ta žlutá bakule) má na štítku uvedené krytí IP42.
Všechny spojovací konektory na plošině, do kterých momentálně prší, jsou takové ty bílé na fastony bez krytí, fastony jsou vidět.
Koncáky opět úplně bez krytí, pod šroubem přitažený červený drát a hotovo. Že na to prší, asi výrobci nevadí.
Motor na 24V, patrně ze stěrače, bez označení IP, zato důkladně otlapaný bílým silikonem, asi aby do něj neteklo.
Zřejmě by se tam takových perel našlo víc, ale nebyl na to čas se tím zabírat, kolaudace se blíží.
Sad
Sorry že cituju celý, ale než bych to umazal z mobilu ... Obsluha může bejt pouze podle normy "osoba bez elektrotechnické kvalifikace" - ta se nesmí dostat nikdy a k ničemu pod napětím, i kdyby to bylo jen 24V. Pak to může bejt osoba "poučená", to je taková, kterou někdo odpovědnej proškolil v používání a obsluze - taková osoba nemusí mít žádnou kvalifikaci v elektrice, ale musí znát obsluhu "vocaď pocaď" neboli kam a na co jako obsluha může šáhnout. Rozhodně ale takový obsluze nepatří pod ruce polozakrytovaný zařízení, kde se může nechtěně dotknout místa pod napětím (A TO I BEZPEČNÝM !!!) nebo odkrytejch částí mechanickýho pohonu. A pak to může bejt osoba znalá různě vysokýho stupně zasvěcenosti, která má příslušný elektrotechnický vzdělání a z něj složený zkoušky. Ta pak může skoro všechno, skutečně ale pochybuju o tom, že by potřebný podmínky pro přiznání splňoval invalida vozejčkář, pokud už před usazením na ten vozejk nebyl minimálně doštudovanej elektroprůmyslovák. Tudíž výrobce plošiny prachsprostě lže a dělá naprosto vědomě z tazatele blbce.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 20:41    Předmět: Citovat

Však jsem zvědav, co na to kolaudace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2092

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2022, 20:57    Předmět: Citovat

Toto fakt na venek neni normalni.
Jeste do toho nakydat snih...
Ani dovnitr bych to nechtel.
Vypada to jak nejaky overovaci kus "na stul"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 07 2022, 15:31    Předmět: Citovat

jova1 napsal(a):
Děkuji vám všem za rady. Výrobce plošiny u nás byl osobně
Sad

Výrobce je nějakej strejda z garáže, nebo jako co?? Doporučuji akorát tak odstoupit od smlouvy a vybrat jiného výrobce. Okukoval jsem kdysi několik pojízdnejch plošin, a vždycky byly zakrytované. Nakolik se tam nějak daly skřípnout prsty, nevím. Ale dráty nebyly vidět nikdy.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: so květen 07 2022, 21:16    Předmět: Citovat

Na fotce je vidět ten šedý motor dole. Mrkni se na štítek motoru, zda tam nemá uvedené stupeň krytí IPxx. Motor má vzadu dírovaný kryt, takže nebude voděodolný...
BTW OT, z fotky to vypadá, že onoho 200kg těžkého invalidu to tahá pomocí tření (přítlakem kola) na tyč zábradlí, to je zajímavé řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund