Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GoGEN TVL32127DLCRR - Nejde podsvit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt září 08 2022, 18:03    Předmět: Citovat

kisangalom napsal(a):

nechapem prteco to chces opravovat - to by musela byt sakra nahoda aby ti niekro predal panel za hubicku.. pocitaj tak 100 € min..
ale budiž.. k zdroju je schema bezne zohnatelna a tak isto mas datasheet pre LED driver volne na nete

Víš, mám už sice svoje roky ale i tak bych se chtěl něco naučit i když vím že ten panel na 99,9% neseženu ale ten pocit že jsem dokázal něco opravit a do budoucna se mi to třebas bude hodit. Elektronika mě baví, občas na ní zanevřu ale chuť se po nějakém čase opět vrátí. Chtěl bych takovéto věci předat svým vnoučatům.
Můj syn se například zase věnuje opravě autorádií, specializuje se na Columbus RNS 510 a podobné typy tomuto a já mu v tom fandím. Už jsem mu s tím ze začátku několikrát pomáhal ale nyní se už osamostatnil. Občas ještě s něčím přijde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kisangalom
Zablokován


Založen: Sep 07, 2022
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá září 09 2022, 5:11    Předmět: Citovat

rozmyslam ako sa ti mohlo stat ze si odfajcil vystupny tranzistor a zaroven aj led driver IO a napada ma len jedina vec.. Ze ty si pasiky meral tym cinskym testerom a nemal si odpojený zdroj ? pretoze za beznej prevadzky neexistuje aby sa to odpalilo - nepamatam si zeby som mal niekedy vadny led driver - proste je to robene tak blbuvzdorne ze keby hned aj vsetky led boli v skrate tak vypne prudova ochrana

BTW: panel respektive cela telka sa da sem tam zohnat na bazosi - aj ked panel nebude ten isty u vestel based mainboarde si mozes nakonfigurovat aky len chces - je na to dokonca aj klikaci soft
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá září 09 2022, 5:46    Předmět: Citovat

kisangalom napsal(a):
rozmyslam ako sa ti mohlo stat ze si odfajcil vystupny tranzistor a zaroven aj led driver IO

BTW: panel respektive cela telka sa da sem tam zohnat na bazosi - aj ked panel nebude ten isty u vestel based mainboarde si mozes nakonfigurovat aky len chces - je na to dokonca aj klikaci soft

Prostě školácká, nerozvážná moje chyba. Když jsem měl TV zapnutý tak na konektoru CN 101 co je připojený káblik který jde k LED podsvícení jsem přiložil hroty multimetru a ty se v jeden okamžik navzájem dotkly (zkratovaly) a už se nerozsvítila kontrolní LED dioda neboť ten tranzistor Q103 FDD770N15A byl ve zkratu. No nevím s určitostí zda i driver MP3394S to odnesl také ale když jsem po té výměně nových pásků LED podsvitu to zkoušel tak pouze zablikala kontrolní LED-ka, čekal jsem že se podsvit rozsvítí ale nic se nedlo. Nakonec jak už jsem psal tak znovu odešel Q103 ale ten co mi jako náhradu poslali z Avelmak-u MDD1051.
Pro každý případ jsem podal inzerát na Bazoši i v Čechách ale moc tomu naději nedávám ale věřit musím.
Jinak díky Tobě že se o tento můj problém zajímáš, vážim si toho. Chci se prostě na své staré roky ještě něčemu přiučit a také se tímto odreagovat od problémů co mám v baráku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 09 2022, 7:32    Předmět: Citovat

Pred vymenou kazdeho odpaleneho vykonoveho tranzistora je nutne skontrolovat jeho budenie. Aspon diodovym testom multimetra, ci nie je prerazene na zem a ci ma obvykly ubytok oproti zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisangalom
Zablokován


Založen: Sep 07, 2022
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá září 09 2022, 9:37    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):

Jinak díky Tobě že se o tento můj problém zajímáš, vážim si toho.


no vidis, bol si hrdina ked si nic nepotreboval a dokonca si bol jednym z akterov za to aby ma pod inym nickom zabanovali..
pohoda nehnevam sa.. ide sa dalej ..

citace:

Chci se prostě na své staré roky ještě něčemu přiučit a také se tímto odreagovat od problémů co mám v baráku.


to chapem, len ci poznas pravy vyznam slova priucit, pretoze priucit neznamena daj mi polopate navod a ja to tak urobim Very Happy

ale k veci.. mam tu telku s inym vestel panelom inym zdrojom a inym mainboardom a 100 % vadnym podsvitom za 60 € si mozes po nu dojst..




BTW: nelakaj sa ze to je orava, logo si mozes zmenit bars aj na Philips, ako som pisal tiez vyssie.. u vestelu je vsetko mozne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá září 09 2022, 12:02    Předmět: Citovat

Omlouvám se Ti za ten unáhlený projev na začátku ohledně "zabanování" Tvého nicku.
Časem si člověk uvědomí že udělal chybu ale tá slova už nejdou vzít nazpět. Můj nejstarší syn (naštěstí žíje v Praze a tu přijede jen občas když něco potřebuje. Nyní zde prodával byt tak tu přijel. Jednu noc tu přespal, druhou noc ani nepřišel domů, má syna o kterého se nestará. Mě nazývá mým křestním jménem a doslova mi řekl že si přeje abych zdechnul. S manželkou a dalším synem , snachou a derou vycházím v pohodě, navzájem si pomáháme. Dole v baráku jehož půlku zdědila po mámě a tátovi žije švagrová, dotáhla si domů cigána, nepřispívá na energie, nic do baráku neinvestuje tak se pak nedivte že jsem ze všeho na nervy a tímto se alespoň trochu odreaguji a zapomenu na problémy.
Vím že to tu nepatří že je to fórum o elektronice ale mi se alespoň trošinku ulevilo.
Nyní jsem se pokoušel sundat ten IO MP3394S, věděl jsem že ta potvůrka bude zespodu přilepená, proto jsem nejdříve opatrně odpílil jehlovým pilníkem piny a pak jsem horkovzdušnou pistolí začal nahřívat samotné těleso integrovaného obvodu. Nejdříve jsem zkusil nastavit teplotu vzduchu na 100°C a nejmenší průtok, nepomohlo tak jsem zvednul na 150°C ale ani to s tím lepidlem nepohlo tak jsem zvednul teplotu na 200°C a po chvilce jsem lámacím nožíkem už IO nadzvednul. Byl nalepený na 3 místech. Nyní očistit plošky od zbytků pinů a napájet nový IO i nový tranzistor a jsem zvědav co se bude dít. Když to znovu odejde tak na to už kašlu.
Mimochodem přišel tu za mnou soused se poptat na ten televízor tak jsem mu po pravdě řekl co se stalo. Čekal jsem jinou reakci ale bral to sportovně. Řekl že jej odveze na sběrný dvůr že má koupený nový a ten by mu s největší pravděpodobností jenom stál v koutě. Řekl jsem mu že jsem do toho TV investoval nějaké své peníze tak mi řekl ať si poberu co je dobré a zbytek odvezu. Tak se mi opravdu ulevilo že to bral takovžmto způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 09 2022, 12:12    Předmět: Citovat

Arogantním blbcům se neomlouvej, je to přesně to, o co jim jde. A ti z SK mají navíc jinou mentalitu, o to je to horší. Máš slyšet mýho souseda, když si čte jejich příspěvky, mají štěstí, že tady nedělá admina.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund