Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GoGEN TVL32127DLCRR - Nejde podsvit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 19:22    Předmět: Citovat

Podla "prejavu" je to na 99 % on.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 19:34    Předmět: Citovat

kisangalom napsal(a):
byť majiteľom onej telky tak ti to dám k náhrade v plnej výške !!
Zase se tolik nestalo, těch 500 Kč za hodnotu celé této funkční TV snad v kapse má, ne? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 19:47    Předmět: Citovat

Fogo je naspäť (bude veselo). Smile (V podstate má pravdu v tom čo píše)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 19:57    Předmět: Citovat

kisangalom napsal(a):
ty vole to mi povedz ako sa ti podarilo hentak rozbiť panel ?

No "vůl" možná jsem ale já vždy říkám "Boží mlýny melou pomalu ale jistě". Tobě se může stát něco daleko horšího ale jak tu všichni známe tu Tvojí pověst tak se k ničemu takovému nepřiznáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 19:59    Předmět: Citovat

kisangalom napsal(a):
byť majiteľom onej telky tak ti to dám k náhrade v plnej výške !!

On jí stejně chtěl vyhodit na sběrný dvůr takže to je šuma fuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 20:14    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
tak se k ničemu takovému nepřiznáš.


A ty sa priznáš pred susedom ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 20:30    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):

On jí stejně chtěl vyhodit na sběrný dvůr takže to je šuma fuk.


Ono v tomto TV stačilo vymeniť podsvietenie a chodilo by to ďalej, nielen rozbitý displej ale poškodil si aj napájanie podsvietenia, pretože u týchto TV skutočne stačí výmena podsvietenia a bude chodiť roky ďalej. Čuduješ sa nad tým prečo ti čínsky tester rozsvietil podsvietenie - treba sa zamyslieť nad tým prečo sa tak deje. To že ti napíše niekto natvrdo čo si o tom myslí - je to žial tak, ja s tým súhlasím, vy čo sa tým neživíte to vnímate úplne inak ako tí čo sa tým živia, preto tak reagoval (síce na tvrdo, ale je to tak). A s tými posekanými rukami - vieš kolkokrát som si to myslel ja, keď som robil rozbabrané telky po luďoch ktorí v nich nemali čo robiť ? Veľakrát, preto od určitého času, keď vidím že v telke niekto bol - tak ju ani neprevezmem, pretože VŽDY tam bola MINIMÁLNE jedna ďalšia chyba ktorú vyrobil ten čo tam nemal čo hladať. A ver mi zle sa to opravuje, preto sa nemôžeš čudovať tomu čo ti tu dotyčný píše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 20:31    Předmět: Citovat

Určitě ano, na to vem jed. Já zase řeknu věci na rovinu jak se mají i když vím že mě roznese "na kopytech" všude možně, poznám jej už dlouho, když stavěl tak jsem mu zadarmo novým autem tenkrát Škoda105S vozil materiál, pivo a jiné věci ke stavbě, za toto vše jsem od něj i jeho neboštíka táty až bylo postaveno musel snášet ty nejhorší nadávky. Ale jak jsem již psal, "Boží mlýny melou pomalu ale jistě" a jsem neustále svědkem toho co namelou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 20:33    Předmět: Citovat

Tester vyhodit, je to zbytocny a dokonca skodlivy kram.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 20:41    Předmět: Citovat

kolkatikum, ten tranzistor co jsem vyměnil a následně po výměně podsvícení jsem zapnul telku a displej se nerozsvítil respektive to podsvícení. Může být vadný i ten IO MP3394S, tranzistor za chvíli chcípnul zase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 21:47    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
kolkatikum, ten tranzistor co jsem vyměnil a následně po výměně podsvícení jsem zapnul telku a displej se nerozsvítil respektive to podsvícení. Může být vadný i ten IO MP3394S, tranzistor za chvíli chcípnul zase.


To si si zavinil sám a nebudem to ďalej rozoberať, snáď na to časom prídeš. čital som to čo píšeš, ja ti len k tomu opäť dodám stačilo vymeniť podsvietenie, konkrétne týchto TV som robil dosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 21:55    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Zkusil jsem měřit napětí na tom konektoru co napájí podsvit no a stala se mi nemilá věc že se hroty dotkly navzájem, zajiskřilo se a byl konec.


Týmto si zničil to čo bolo dobré - ďalej sa nevyjadrujem, neriešim veci do ktorých sa niekto "vŕtal" predo mnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisangalom
Zablokován


Založen: Sep 07, 2022
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st září 07 2022, 23:13    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Tobě se může stát něco daleko horšího ale jak tu všichni známe tu Tvojí pověst tak se k ničemu takovému nepřiznáš.


ver tomu že panel som ešte nerozbil a to robim bežne 65 a 75 palcové telky.
raz sa mi však stalo to že som mal firemnu vestu a pri usádzaní panelu som si nevšimol že zips sa mi zachytil o plošák ktorý ide k panelu a samozrejme pri odstúpení od Tv som odtrhol z plošáku plochý pasik vedúci na panel..
Pamätám sa že vtedy som sa týždeň učil invazivnu metódu - prispájkovať pásik späť - podarilo sa.. Dnes už to bežne robievam neinvazívnou metódou podobnou tej z výroby.. Wink

@ kolkatikum

tak tak.. moja reč.. veci po domácich kutiloch a obzvlášť takých ktorým je zaťažko vymeniť LED-ku na pásiku a len to bezducho preklenú cínom neopravujem!! ale keď to chcú silou mocou tak za extra príplatok 25 €/hod vrátane načatej ..a vtedy sa naozaj vyhrám Very Happy Very Happy


BTW: ozaj aby som nezabudol.: "Slama Ukrajine ! ! !" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt září 08 2022, 8:19    Předmět: Citovat

No kluci, sypu si popel na hlavu ale jak tak uvažuji tak mě napadá myšlenka že jsem to v podstatě ani nemusel být já co ten panel uštípnulul Nevím , klidně to mohl ten soused při převozu někde klepnout.
To že jsem si při měření napětí na konektoru pro podsvit udělal problém já tak to je jasně moje chyba, o tom se nebudu s nikým hádat.
Zkusím vyndat ten tranzistor a změřit napětí na tom IO MP3394S a popřípadě jej vyměním. Kluci trochu by jste mi snad s tím mohli pomoci když v tom nejsem až tak zkušený, co říkáte?
Děkuji každému za jakoukoliv radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kisangalom
Zablokován


Založen: Sep 07, 2022
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 08 2022, 17:05    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
No kluci, sypu si popel na hlavu ale jak tak uvažuji tak mě napadá myšlenka že jsem to v podstatě ani nemusel být já co ten panel uštípnulul Nevím , klidně to mohl ten soused při převozu někde klepnout.


kecy.. urobil si to ty a presne ti poviem ako.. zacinal si panel rozoberat odspodu systemom: "nadvihnem zapadku a pootocim telom plastoveho korpusu.. coz je blbost pretoze sa stane to co sa stalo tebe.
takze nedostatok skusenosti z opravami - basta fidli !


citace:

To že jsem si při měření napětí na konektoru pro podsvit udělal problém já tak to je jasně moje chyba, o tom se nebudu s nikým hádat.
Zkusím vyndat ten tranzistor a změřit napětí na tom IO MP3394S a popřípadě jej vyměním. Kluci trochu by jste mi snad s tím mohli pomoci když v tom nejsem až tak zkušený, co říkáte?
Děkuji každému za jakoukoliv radu.


nechapem prteco to chces opravovat - to by musela byt sakra nahoda aby ti niekro predal panel za hubicku.. pocitaj tak 100 € min..
ale budiž.. k zdroju je schema bezne zohnatelna a tak isto mas datasheet pre LED driver volne na nete
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund