Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chuj vej, zhasínání displeje
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 12:17    Předmět: Chuj vej, zhasínání displeje Citovat

Divná závada, po výběru čísla ze seznamu a odmáčknutí operátora na počátku vyzvánění zhasne displej a musí se rozsvítit tlačítkem na boku pro on/off telefonu. Nedá se ani stihnout odmáčknout hlasitej poslech. Na dotykáči reakce žádná.
Už mi to jednou dělalo, v servisu sundali ochrannou fólii nalepenou prodejcem, prý časem začne příliš clonit senzor pro přiblížení k hlavě a telefon si myslí, že už je na uchu.
Asi půl roku bylo vše OK a nyní to začíná zase dělat. Displej jsem vyčistil izopropylem, žádná změna.
Dá se s tím něco spáchat a nebo si mám koupit novej? Rolling Eyes

A propo, existujou ještě telefony s třema kartama (2xSIM + 1x SD) a nebo už jen pro dvě karty (1xSIM a 1x výběr Sim nebo SD) ? Potřeboval bych tříkarťák, za čtyři roky jsem dokázal zaplácat skoro celou 64GB SD kartu.
Telefonům s interní 128GB tak nějak nevěřím...
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 12:19    Předmět: Citovat

Mam Nokiu 7.2 kde vojdu dve sim a jedna SD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 12:23    Předmět: Citovat

Nojo, ale co s telefonem, co už se 2 roky neprodává?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 12:41    Předmět: Citovat

Vem si dualsim ktery ma alespon 128GB interni pamet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 12:42    Předmět: Citovat

Zkusit tovární reset.

citace:
Potřeboval bych tříkarťák, za čtyři roky jsem dokázal zaplácat skoro celou 64GB SD kartu.
Telefonům s interní 128GB tak nějak nevěřím...

Od doby (několik let) co používám mobily bez SD karty (tedy s nezasunutou SD) a s dostatečnou vnitřní pamětí mobilu mi ubylo problémů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 13:16    Předmět: Citovat

Nevim co neveris na 128GB, je to proste dvojnasobek 64GB Smile
Kdyz potrebujes vic pameti, kup si mobil s vetsi pameti. I muj 3roky stary mobil ma 256GB. S kartami byly jen same problemy, proto uz to malokdo dela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 13:16    Předmět: Citovat

ten snimac je hore, bud pri prednej kamere, alebo v otvore na reprak. Skus pozriet, ci tam nie su nejake necistoty. Ja mam zase opacny problem, casto sa mi pocas hovoru rozsvieti a potom si ksichtom stlacam na displeji Smile
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 14:56    Předmět: Citovat

A jak je to u telefonů bez SD karty když se připojím přes usb a kouknu z woken do adresáře DCIM, jsou foky taky rozmazaný? Musím je nejdřív zkopírovat do PC, pak jsou OK. Jdou z woken vytvářet v DCIM další adresáře?

A SD, plno problémů? No já nevím, když se pokaká SD, (stalo se 2 x, jednou 32, podruhý 64) tak ji za pár stovek vyměním, když se pokaká interní fleška, zahodím několik tisíc?
A co třeba reálná přenosovka do PC? Kopíruju dost často stavební fotodokumentaci, 200-500MB. Předpokládám, že u toho vyrostu a nebo zestárnu... Když toho je moc najednou, třeba nekolik giga, tak se mi vyplatí vydloubnout SD a strčit ji do USB3 čtečky, to je pak jiný kafe.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 15:01    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
ten snimac je hore, bud pri prednej kamere, alebo v otvore na reprak.

Prohlížel jsem a čistil, nepomohlo. Nevím, kde přesně je, ďíra pro reprák je jen asi 2 mm průměr, tam asi není. Pak je tam asi 5 mm lívanec, možná je pod ním. Ani nevím, zda má tahle potvora přední foťák, nikdy jsem ho nepoužil ani nezkoumal jak ho zapnout. Občas, hlavně po ránu, se na sebe nerad dívám. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 15:10    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Nojo, ale co s telefonem, co už se 2 roky neprodává?

Tak sory, netusil som, ze mam uz taku vykopavku. Shocked To aby som si u zametnavatela zacal narokovat nejaky novsi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7816
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 15:52    Předmět: Citovat

Už jsem to tady nedávno psal - proximity senzor je běžná reflexní optozávora.
Objevují se občas oba druhy závad, o kterých tady píšete:
1. pokud telefon zhasne hned po vytočení čísla, je to způsobeno tím, že se část Ir světla z Ir diody dostane odrazem na snímací fototranzistor. To se může stát ve chvíli, kdy se mírně začne odlupovat ochranná fólie v místě snímače, taky ve chvíli, kdy se začne odlepovat sklo z rámečku displeje, případně pokud někdo zapomene dát na proximity senzor takovou gumovou čepičku, kterou tam dává výrobce proto, aby se dioda a tranzistor neovlivnily dřív, než se něco objeví v dosahu senzoru.
2. Pokud displej nechce zhasnout i po přiblížení senzoru k překážce, tak bývá problém opačný - světlo z Ir diody nedopadá na fototranzistor. To může nastat ve chvíli, kdy je oblast (clonka) na skle znečištěná, konektor senzoru není zacvaknutý do desky, na skle je nalepeno něco, co zastíní tok světla z diody na fototranzistor, případně je některý z těchto prvků vadný.

A pak jsou ještě závady, způsobené oxidací, kdy se telefon může chovat i podle bodu 1. i podle bodu 2. (podle toho, kde oxidace vznikne a kde způsobí svod.

Nepíšeš, jaký model Hujaheje máš, když to upřesníš, dalo by se třeba najít, kde přesně je clonka proxmity senzoru umístěna.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 16:35    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
A jak je to u telefonů bez SD karty když se připojím přes usb a kouknu z woken do adresáře DCIM, jsou foky taky rozmazaný?

Ne nejsou rozmazane, jsou jako normalne ve windows, muzes je normalne otevirat a prohlizet jako by byly na kteremkoliv jinem disku.
Celeron napsal(a):
Jdou z woken vytvářet v DCIM další adresáře?

Ano chova se to jako jakykoliv jiny disk.

Celeron napsal(a):
A SD, plno problémů? No já nevím, když se pokaká SD, (stalo se 2 x, jednou 32, podruhý 64) tak ji za pár stovek vyměním, když se pokaká interní fleška, zahodím několik tisíc?

Karta se vetsinou posere protoze je to karta. Samozrejme se muze posrat i interni pamet, ale narozdil od karty neznam nikoho kdo by tohle zazil.
Celeron napsal(a):

A co třeba reálná přenosovka do PC? Kopíruju dost často stavební fotodokumentaci, 200-500MB. Předpokládám, že u toho vyrostu a nebo zestárnu...

Prenosovka je prave tou nejhorsi slabinou karty, proto s ni byvaji problemy pokud se na ni instaluji velke aplikace, ktere ale pocitaji s mnohem rychlejsi interni pameti. Pak to ruzne pada apod. Interni pamet bude z principu vzdy rychlejsi nez karta a v mobilu mas USB3 rozhrani jiz integrovane. Uzke hrdlo je prave ten karetni radic. Pri integrovanych chipech jdou data primo z chipu na USB (jen pres DMA a spol.) Vyzkousel jsem pro tebe 570MB soubor do a z mobilu, oboje trvalo cca 15sec i pres nejaky cinsky USB kabel pochybne kvality ktery nejspis bude USB3 jen na papire (je podezrele tenky) Prenosovou rychlost u tohohle bohuzel win nezobrazuje a znackovy USB3.1 kabel tu ted nemam.

Co jsem napsal mam vyzkousene na mem uz ponekud obstaroznim huawei p30 pro, takze u novych modelu by to melo platit dvojnasob.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 17:04    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 19:14    Předmět: Citovat

To jsem netušil, že TS Bohemka má konfigurační vyhledávač. Už jsem se ale setkal s tím, že prodejci píšou dual SIM + SD ale pozice jsou fyzicky jen dvě a můžeš dát druhou SIM a nebo SD.
Bude to chtít vidět na prodejně.
Díky za tip.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 19:27    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Nepíšeš, jaký model Hujaheje máš, když to upřesníš, dalo by se třeba najít, kde přesně je clonka proxmity senzoru umístěna.

TIT-L01 C576B117
Senzor je asi 5 mm vlevo od oválu repráku. Je tam špatně vidět okýnko asi 5 x 2 mm ve kterým jsou tři červený čtverečky. Odzkoušeno přejížděním dřevěnou tužkou při vyzvánění na jinej telefon. Naprosto spolehlivě v tom místě zhasíná a rozsvěcí displej.
Ta moje závada bude si něco jinýho. Co třeba zahlcení při denním světle? Ono to večer a v místnosti totiž asi nedělá.
Jo a ochranná fólie v tom místě neměla výřez, ten byl na oválu repráku a čočce předního foťáku, která je na druhý straně repráku.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund