Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bezdrátová siréna JA-80L
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salus



Založen: Jan 03, 2019
Příspěvky: 80
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 13:39    Předmět: Bezdrátová siréna JA-80L Citovat

Mám bezdrátovou sirénu JABLOTRON JA-80L a k ní přiřazené tlačítko RC-89. Tuto sestavu jsme používali jako bezdrátový zvonek. Delší dobu to fungovalo bez problémů, ale asi před měsícem se vyskytla tato závada:
Siréna přestala reagovat na stisknutí tlačítka. Myslel jsem si, že by to mohlo být způsobeno tím, že siréna ztratila naučené kódy od tlačítka, tak jsem sirénu resetoval a tlačítko k ní znovu přiřadil. Zpočátku se zdálo, že problém je vyřešen, ale není tomu tak. Cca po 15 minutách kdy byla siréna připojena k síťovému napájení opět stejný problém. Pak jsem na nějaký čas případ odložil, sirénu odpojil od napájení. Po několika dnech jsem funkčnost zkoušel znovu. Bez jakéhokoliv nového přiřazování tlačítka k siréně vše fungovalo tak jak má, ale zase cca těch 15 minut po připojení sirény k napájení a pak zase nic.
Chtěl bych se tedy zeptat jestli někdo nemá nějaký tip kde hledat problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 13:43    Předmět: Citovat

salus napsal(a):
Cca po 15 minutách kdy byla siréna připojena k síťovému napájení opět stejný problém.. . . . kde hledat problém?

v síťovém zdroji, v napájení . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salus



Založen: Jan 03, 2019
Příspěvky: 80
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:07    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
salus napsal(a):
Cca po 15 minutách kdy byla siréna připojena k síťovému napájení opět stejný problém.. . . . kde hledat problém?

v síťovém zdroji, v napájení . . .


Tak to jsem si taky myslel, ale všechno je trochu jinak. Předpokládal jsem, že v siréně, která má integrovaný zdroj, nějaká teplotně závislá součástka způsobuje tuto závadu. Úmyslně jsem nepopsal problém do konce, abych se přesvědčil o tom, že jsem původně přemýšlel stejně.

Na nějaký čas jsem to zase odložil a pak mne napadlo úplně něco jiného. Od kamaráda jsem si půjčil úplně stejnou sestavu, a začal různě kombinovat. Zjistil jsem, že ta moje siréna na tlačítko půjčené od kamaráda funguje úplně bez problému třeba týden. S mým tlačítkem ale nikoliv, pořád jen cca 15 minut po připojení sirény k napájení a pak zase nic. Že je tedy nějaký problém v tlačítku je už celkem jasné, ale jaký? (Baterie je v něm nová, to bylo jako první v pořadí když došlo k problému)
A teď " Babo raď "


Naposledy upravil salus dne pá duben 22 2022, 14:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9742
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:10    Předmět: Citovat

A když jsi svoje tlačítko napároval na tu druhou sirénu, přenesl se problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:13    Předmět: Citovat

Já, protože mám 82KR, bych načetl tlačítko RC89 do ústředny a sledoval dál situaci tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salus



Založen: Jan 03, 2019
Příspěvky: 80
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:17    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
A když jsi svoje tlačítko napároval na tu druhou sirénu, přenesl se problém?


Ano stejný problém, takže je jasné, že problém je v tlačítku.

Protože v tomhle nemám žádné zkušenosti, chci se zeptat, jestli můžu použít nějaký jiný ovladač , nebo tlačítko. Ten typ RC-89 se totiž už nevyrábí a nenašel jsem kde by ho měli skladem. Pracuje to na frekvenci 868MHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:20    Předmět: Citovat

Ne, je to kódované Jablotronním kódem...
Jedině RC88, nebo JA81N a tlačítko externí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9742
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:26    Předmět: Citovat

https://www.alarmprodej.cz/fotky18678/fotov/_ps_395RC-89_manual.pdf
dle tohoto manuálu komunikuje tlačítko s okolím pomocí protokolu "OASIS", takže budeš muset shánět něco, co je s tím kompatibilní. A nebo si jako bezdrátový zvonek pořídit běžnou soupravu bezdrátového zvonku (existují i takový, kde se v tlačítku nevyskytuje baterie, ale zase jsou poněkud hlučnější - jako běžný vypínač)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:28    Předmět: Citovat

Anebo RC86K a přiletovat vývody na tlačítko, ale to je "extrém".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salus



Založen: Jan 03, 2019
Příspěvky: 80
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 14:34    Předmět: Citovat

Cowley napsal(a):
Ne, je to kódované Jablotronním kódem...
Jedině RC88, nebo JA81N a tlačítko externí.


Taky jsem si myslel, že tam bude nějaký "kódový" problém, ale ani ty navrhované komponenty jaksi nejsou dostupné a když někde náhodou ano, tak za nehorázné částky. Takže to nakonec dopadne tak, že ta moje sestava skončí ve sběráku. Ještě zkusím zde na fóru zadat poptávku na to tlačítko, kdyby náhodou někdo měl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 16:11    Předmět: Citovat

Vyfoť tu elektroniku tlačítka a nahraj to sem, ať víme, o čem se bavíme. Třeba vytipujeme, co s tím zkusit udělat. Přece to nemůže být nijak složitý kombajn.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9742
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 17:35    Předmět: Citovat

přes 90% vnitřku bude korporátní řešení Jablotronu, takže se můžeš tak akorát omezit na vysílač a nebo nějaký piezokeramický elementy, což by připadalo v úvahu, pokud by to tlačidlo zvlhlo. protokol Oasis neznám, takže nevím, jestli neprobíhá nějaká klidová komunikace mezi tlačítkem a základnou, která se tak třeba dozví stav baterie, nebo že to tlačítko třeba někdo nešlohl. Možná by stálo za to jej dát v rozebraným stavu do nějaké sušičky, nebo trouby s nastavenou teplotou do 50°C a nechat jej tam přesušit - bez baterie samozřejmě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 18:21    Předmět: Citovat

Jak na daný problém reagovali přímo v Jablotronu? Pokud vím, tak tam dovedou dobře poradit, nebo i nabídnou možnost repase nebo opravy u nich, nebo ve "spřáteleném" servisu. Směr SD je snad až poslední řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2022, 20:20    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
přes 90% vnitřku bude korporátní řešení Jablotronu

To přece ale vůbec ničemu nevadí. Bude v tom nějaký MCU, buď přímo s integrovaným vysílačem, nebo bude vysílač vedle. Podle fotek se pozná, jestli do toho třeba zateklo a tak. Komunikace je jednosměrná, v datasheetu k tlačítku je to uvedené. Očekávám, že v tom bude úplně minimum součástek. Baterku předpokládám tazatel zkusil vyměnit jako první. Zeptat se v Jablotronu určitě stojí za pokus, slyšel jsem jak chvalozpěvy o ochotě, tak i poslání přímo do příslušných míst, asi podle toho, komu se zrovna jeden dovolá.

_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salus



Založen: Jan 03, 2019
Příspěvky: 80
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: so duben 23 2022, 4:50    Předmět: Citovat

O nějakém zatečení vody do tlačítka nemůže být řeč protože to bylo vždycky umístěno ve vnitřních prostorách domu, výměna baterie samozřejmě proběhla jako první věc po objevení se závady.
Jinak opravou tlačítka se již zabývat nebudu, včera jsem dal na bazos inzerát a hned se mě ozval maník a nabídl nepoužité tlačítko za dobrý peníz.
Fotky plošňáku přikádám.



RC-89-1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  202.59 kB
 Zobrazeno:  147 krát

RC-89-1.jpg



RC-89-2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  203.25 kB
 Zobrazeno:  129 krát

RC-89-2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund