Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kódované nahrávky PVR od různých výrobců TV
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 12:50    Předmět: Citovat

rnbw - " akurat bolo potrebne specialne DVD s firmwarom " - To je to čo nemáš a ani nezoženieš.

Very Happy akurát som ho nemal... ani nezohnal - a 2 dni som sa "zabával". - ale to ti nikto nezaplatí.


Naposledy upravil lopez dne so duben 16 2022, 13:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 13:14    Předmět: Citovat

rnbw- asi toto to bolo... resp. niečo podobné.
Lebo akože slušná mašina - nahrávalo to aj analog aj digital.
Len prúser že si to chlap "nevyrezal".

https://www.philips.sk/c-p/DVDR520H_02/-

Proste vybereš z toho HDD? - a "končíš".
Ja som mu poradil - origo servis - výrobca ti musí dať dáta. - samozrejme po dohode a za poplatok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 14:06    Předmět: Citovat

Já dodneška používám DVD recorder LG kde jsem také řešil jak připojit disk k počítači, který ho neviděl. Naštěstí se mi povedlo najít program který dokáže veškerý nahraný soubory ukázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 14:10    Předmět: Citovat

Já to ze Sony rekordéru vždycky přetahoval přes DVD RW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 16:01    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
Co to je za TV konkretne? Pro Samsung je treba toto, ale nezkousel jsem. https://destroi-decrypt-samsung-tv-recordings.software.informer.com/

Jinak Samsungy pouzivaji XFS filesystem, alespon u platformy Tizen, takze potreba linux/mac. Ta aplikace, co se ale divam, to umi stahnout primo po siti z te TV, takze asi i windows staci.


na samsung ti staci samygo + jeden script
zzo sat STB so vsetkych providerom dodavanych su nahravky kodovane, ku prikladu kaon skylin mz50 viaccess, mz52 bezkartak nagra, magiosat adb5800 a pod. Tak isto ci moduly s rozhranim ci+
z volnych vsetky linuxove s enigmou vedia nahravat nekodovane, z nelinux amiko a abcryptobox nahravaju kodovane ale kluce su public a daju sa nagravky decryptovat

inak je smiesne citat tento thread v casoch GDPR a inych licencnych a utorskych kravovin ako moze niekto ocakavat ze budu nahravky nekodovane Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 16:07    Předmět: Citovat

Ako to suvisi s GDPR? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 16:14    Předmět: Citovat

No nijak. Ale když už ty zkratky máme, tak je potřeba je používat Smile
Jinak nahrávky jsou nekódované na čínských STB a zakódované na TV a rekordérech. U satelitu je to složitější, protože tam už signál zakódovaný přichází a je třeba ho prohnat kartou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 16 2022, 18:24    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
V ROM rekordera je totiz len bootloader - ten nacita firmware z disku alebo z DVD.

U Soňáků to tak bylo. Já v něm měl originál 160GB. Osadil jsem 500GB a ani trt. Muselo se použít DVD s firmware a pomocí servisního dálkovýho ovladače říct rekordéru aby si přetáhl firmware na HDD. Naštěstí jsem měl kámoše v Elvia Pro, co garantovala servis pro Sony, takže to bylo realizovatelný. Jinej servis to neuměl.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2022, 6:43    Předmět: Citovat

AB CryptoBox

Tie nahrávajú bud nezakodovane alebo majú soft aby to šlo v PC.

Jak písal xsc

Treba popozerať "boxov" čo nahrávajú nekodovane je na trhu dosť. Stačí mrknúť recenzie,fora...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2022, 9:19    Předmět: Citovat

Ešte k tomu zálohovaniu...
HDD vs DVD
Na dlhodobú zálohu je momentálne asi najlepší M-DISC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2022, 11:26    Předmět: Citovat

No nevím, já jsem 1 x rychlostí napíkal Verbatim DVD-R Gold Archival AZO a přes všechny žvásty o sto letech archivace bylo po 8 letech u středu nečitelný. Rolling Eyes
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2022, 11:52    Předmět: Citovat

Divný. Standardně hnijou od kraje, ne středu. Ale mám DVD 20 let stará a jsou OK. Obvykle Verbatim, Sony, TY. Ale kupodivu jsou čitelné i Multidisky, které prodávaly po té první nepovedené sérii (ta zapomínala do 1/4 roku). Pak jsem ještě narazil na jednu vadnou várku Verbatimek, Bohužel ty dnešní Sony, Verbatim už nejsou z Tajwanu, ale z Indie a u těch šla kvalita hned po vypálení dolů. Zatím nezapomínají, ale tolik asi nevydrží.
Jinak pálit jednorychlostně nemusí být výhodné, obvykle se doporučuje 1/2-3/4 maximální rychlosti pro médium.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: po duben 18 2022, 6:40    Předmět: Citovat

Nám ako užívateľom ostáva len veriť výrobcovi. Ved ked sme pri tom? - kto vie ako budú vyzerať fotky z "fotolabu" o +100 rokov. Nikto nevie...
Táto téma (dlhodobé zálohovanie) je debata na jedno celé forum. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 232
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: st duben 20 2022, 15:19    Předmět: Citovat

TV mě nijak netrápí, té se o DVB ještě ani nezdálo. Nahrávání řeším televizní kartou v počítači, je to rozhodně komfortnější. Je to spíš pak otázkou použitého sw. Já už mnoho let používám dvscheduler, ovšem ten už je mnoho let nevyvíjený (byl to opensource, tak je s podivem, že se do toho nikdo nedal).
Rodičům jsem, pořídil videorekordér panasonic (DMR-UBC70 nebo tak nějak). Pro pevný disk používá nějaký svůj formát, nezkoušel jsem ho nějak louskat, jen jsem viděl, že v sektoru 0 začíná záznam něčím jako panasonic diga a na jeho konci neni signatura 55aa, takže pro počítač není zinicializovaný. Z tohoto rekordéru stačí nahrávku zkopírovat na blu-ray (klidně i RW) a je v počítači normálně čitelný a dále zpracovatelný (byť na takové hrátky nemám čas, zkoušel jsem, že to jde). Pokud by měl někdo zájem, udělal jsem si program, který nahradí názvy typu 00001.mts názvem nahrávky (tato data jsou uložená jinde a opět je s podivem že jsem těžko hledal nějaké vysvětlení jak a kde).
Generace těchto naschválníků mě úplně minula, stará skleněná televize nevypadá, že by hrozila brzkým odchodem dříve než se bude přecházet na DVB-T3. Jediná LCD televize umí z USB akorát přehrávat audio (mezi náma dost blbě). Na T2 jsem už žádné televize ani stb nekupoval. Rodičům stačí to nové video a mě TV karty v počítači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so duben 23 2022, 20:39    Předmět: Citovat

stanimir napsal(a):
DVD recorder LG
Dohledáno: t=38648.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund