Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka SIEMENS WP12T455BY
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spratek



Založen: Feb 22, 2014
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po duben 11 2022, 9:40    Předmět: Citovat

Vlafig napsal(a):
Tak pokud je to vrchem plněná pračka Siemens á-la Whirlpool, což jsem nějak z textu nevytušil, platí chybové kódy pro Whirlpool. Pokud píše chybu F:08 a těleso je v pořádku, tedy není přerušené a nemá svod (nejlépe ověřit jiným tělesem připojeným jen tak na fastony při programu ždímání, tedy bez ohřevu vody), nabízí se ještě vadné relé topení na desce elektroniky. Jinak pračka provádí kontrolu všech periférií a tedy i topného tělesa na začátku a na konci každého programu snad s výjimkou vypouštění.


Díky ze upřesnění. Druhou spirálu tedy nemám, možná by stálo za to jí koupit, koukal jsem na ní a není zas tak drahá.
Ale to relé by taky mohlo být ono, protože po spuštění udělá buben jednu otáčku a pak je slyšet dvě cvaknutí, pak se to opakuje a po třetí otáčce už je slyšet jen jedno cvaknutí a vyskočí chyba F08.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: po duben 11 2022, 14:54    Předmět: Citovat

Nedošlo mi, že běžný člověk, tedy" neopravář" nemá doma více topných těles do praček. Já mám jedno nové, zaručeně dobré a pro tyto diagnostické účely ho používám. Ale pokud je odpor spirály cca 30 Ohm a svod na kostru není, nebo je řádově vyšší než 20 MOhm, mělo by být těleso snad v pořádku.
Dveřní zámek bych vyloučil, to by se pračka vůbec nerozběhla a na tuto závadu mylně poukázala špatná interpretace chybových kódů pro jiný typ řídící elektroniky.
Zkusil bych opravdu vyměnit to relé topení, je to to největší relé na řídící jednotce. Někdy pomůže do něj klepnout a kontakty se dostanou do správné polohy a pračka se rozeběhne, ale pozdější výměna je samozřejmě nutná. Na desce nebude nic vidět, je oboustranná a studeňáky se na ní nevyskytují. O to hůře se z ní ale pak něco doluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5210
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 11 2022, 15:00    Předmět: Citovat

Otazka je cim to meril, na mereni probiti proti kostre bezny multimetr asi nestaci.A jestli je teleso obalene vodnim kamenem tak muze byt probite a nemusi to byt videt...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: po duben 11 2022, 15:10    Předmět: Citovat

Naprostý souhlas, a proto ta kontrola novým zaručeně dobrým tělesem před dalším bádáním. Někdy se těleso za sucha jeví jako v pořádku a pod vodou a ve vlhku pak probíjí a mate to elektroniku. Ale kupovat ho je zbytečné, spíše se domluvit s někým, kdo by mohl zapůjčit na odzkoušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spratek



Založen: Feb 22, 2014
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út duben 12 2022, 7:08    Předmět: Citovat

Těleso jsem teda měřil běžným multimetrem, ale píšou u něj rozsah 40MΩ.
Jinak včera jsem se v tom zase rejpal a nějak jsem to zprovoznil, ani nevím, jak se mi to povedlo.
Chtěl jsem se podívat na to relé, takže jsem odpojil všechnu kabeláž co byla napojena z boku té základní desky, Ještě jsem odpojil konektor topného tělesa. Rozlouskl jsem pouzdro základní desky a mrkl na relé. To vypadalo normálně (pro zajímavost je to HF 115F 012-1H3A 16A). Jsou tam ještě i jiný relé, ale ty jsou menší a jsou schovaný pod chladičem. Pak jsem to zase všechno dal dohromady. Topný těleso jsem odkamenil, ještě pro jistotu proměřil i v mokrém stavu Smile a vrátil zpátky, zapnul pračku a pračka pere.
Moje teorie je, že buď to bylo kouslý relé, jak psal Vlafig nebo byl vyklepaný nějaký konektor, protože poslední dobou pračka dost poskakovala s ohledem na dosluhující tlumiče. Včera jsem teda vyměnil i tlumiče. Takže vibrace už jsou taky v normě.
Pro zajímavost posílám fotky té desky, ale nešlo to moc dobře zaostřit, bylo málo místa.
Zatím děkuji všem za podnětné rady.
Pro jistotu koupím alespoň to relé a pokud to bude mýt ještě nějaký vývoj Rolling Eyes, tak budu informovat .



IMG_20220411_202724.jpg
 Komentář:
 Velikost:  263.93 kB
 Zobrazeno:  47 krát

IMG_20220411_202724.jpg



IMG_20220411_201146_637.jpg
 Komentář:
 Velikost:  106.44 kB
 Zobrazeno:  59 krát

IMG_20220411_201146_637.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: út duben 12 2022, 8:41    Předmět: Citovat

Myslím, že kabely z konektorů jenom tak nevypadnou, jsou docela dobře fixovány západkami a vyndat je jde někdy i dost obtížně. Viděl bych to podle příznaků na to seklé relé. Až se to stane příště, budeš už vědět, kam sáhnout - poklepat na relé nebo ho rovnou vyměnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund