Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE55F6400 podsvícení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 21:01    Předmět: Samsung UE55F6400 podsvícení Citovat

Dobrý den,

nesetkal jste se někdo s následující chybou u této TV ?

Zdrojová deska je zde : BN44-00625C. Schéma jsem hledal, ale marné.


Podsvícení je zde rozděleno na 4 kanály. Celkem je v TV 20 led pásů,

Po zapnutí jedou všechny kanály v pohodě. Po asi 5 ti minutách ale svítí z 20ti pásků jen 6 uprostřed.

V samotných led páscích není chyba , ty byly měřeny ,tam chyba není. Mě to přijde jako když je chyba v samotném LED driveru , protože je zhasne více než 50% LED pásu a driveru je to úplně jedno Sad

O víkendu budu mít více času na řádné zkoumání a měření, ale ptám se ze zvědavosti..

LED Driver IO je zde : SLC2013M

Tento IO vidím poprvé. Celkově takovou chybu vidím poprvé.

EDIT : v tomto zdroji jsou dokonce dva stejné LED drivery SLC2013M.. Rolling Eyes


Ještě teda z logické desky přichází do zdrojové signály P_DIM1 - P_DIM4

Leda ,že by logická deska je utlumila.

To musím změřit jak budu u TV. Je totiž divné, že ty led vypnou vždy ve stejný čas.


Že by to bylo nějakým nastavením v MENU se mi nějak nezdá. Nevím jaká funkce by toto udělala. Do menu se nedostanu, protože nyní mám panel rozebraný .

Zdálo se mi jako když ty LED pásy zhasínají plynule. Jako by je opravdu logika zhasínala :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 21:53    Předmět: Citovat

Já se v tom budu muset zorientovat, zda pásy co zůstanou svítit jsou na stejném kanále a ze stejného LED driveru.

Pásy by měly být napojeny přes MOSFET a ty otevírá ten LED driver .Dle schématu jiného zdroje ale stejným IO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 22:02    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
Dobrý den,

Celkem je v TV 20 led pásů,


na com ficis, maryska alebo len mas double popelniky na ociach ?

kde by sa tam zmestilo 20 led pásu ?

je tam 10 led pasikov ktore sa skladaju z dvoch casti.. jedna ma 11 led a druha 9 led.. tak tos to kua je rozdiel !!

schema toho zdroja je bezne dostupna na nete lenze pre teba je jednoduchsie napisat ze nie je aby ti ju niekto sem pastol..
kazdopadne sme v sekcii pre zaciatocnikov a toto nie je vhodna oprava pre zaciatocnika. zacni niecim jednoduchsim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 22:07    Předmět: Citovat

Skusil si prehodit pasy na vystupoch z drivera?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 22:13    Předmět: Citovat

to fogovic: už je dobře ? ulevilo se ? Rolling Eyes Rolling Eyes Very Happy Very Happy

Nicméně ano blbě jsem to napsal. já to počítal na kusy. Fyzicky z panelu vyndám 20kusů.
Nicméně je to jedno ,protože v pásech chyba není. Měl jsem možnost i fungl nových si půjčit, ale situace stejná.

Budu laborovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 22:21    Předmět: Citovat

Tie P_DIM budu asi PWM - zmeraj osciloskopom. Alebo pripoj vsetky kanaly na jeden vystup a sleduj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2022, 22:24    Předmět: Citovat

to rnbw : děkuji Vám za to že se snažíte pomoci Smile Vážím si toho. Předpokládám PWM Smile

Zkusím :
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2022, 9:33    Předmět: Citovat

skús spojiť obidva vstupy P_DIM dohromady a pripojiť najskôr na jeden a potom na druhý výstup DIM z mainu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 19:20    Předmět: Citovat

Dostal jsem se dnes konečně zase k ní... Použil jsem svůj 6ti kanálový sledovač napájecích napětí a provedl následující :

Napojil jsem se na 4 piny P_DIM na vstupní konektoru zdroje, který jde z logiky.

Po zapnutí TV jsem měl na všech výstupech 3,35V. ( svítilo vše). Po chvíli jsem měl bez napětí P_DIM 4 (část podsvícení přestala svítit) , postupně do 20ti sekund se připojili i P_DIM 2 a PWM_1.

Zůstal zapnutý jediný a to P_DIM3 .(prostřední 3 pásy zůstaly svítit) .


Dále jsem fyzicky odpojil výstupy P_DIM4, P_DIM2 a P_DIM1 z konektoru logiky (tak aby nebyly spojeny se zdrojovou deskou) a nechal volně viset. Na zdrojové desce jsem je tyto piny spojil s

tím funkčním P_DIM3 . Díky tomuto jsem si mohl vyzkoušet
samotnou funkčnost pásů atd. Takto TV fungovala 3,5 hodiny jak nic.


Zjistil jsem ,že když se u TV se projeví ta závada, tak na problémových pinech není žádné napětí ale je naměřeno spojení s GND. Proto mi na tom mém sledovači zmizí samozřejmě napětí.

Pokud TV vypnu a zase zapnu, tak zase pár chvil je zde napětí a pak zase spadne..

Proto mne to přijde jako nějaké blokování, které zareaguje ale nevím proč
Přece když by byl problém okolo LED driveru (náhodný zkrat atd. tak mi musí shodit u ten signál P_DIM 3 ne?

Hlavně mě se tyto signály přizemní , i když nejsou vůbec spojené se zdrojovou deskou.

Ani mne napadá, jaká položka by se musela v MENU nastavit, aby se dělo to, co se děje.

logická deska je zde : BN44-06171K. Schéma se snažím najít, ale zatím jsem nepochodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 19:44    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
.

Ani mne napadá, jaká položka by se musela v MENU nastavit, aby se dělo to, co se děje.

logická deska je zde : BN44-06171K. Schéma se snažím najít, ale zatím jsem nepochodil.


moc nad tym spekulujes.. u samsungu ti podsvit musi ist aj bez pripojeneho mainboardu ! toto by servisdman mal vediet..
kludne si to otestuj. odpoj konektor mainboardu pichni do siete a ak sa nerozsvieti na 90 % to bude chyba LED pasikov.. 10 % je chyba zdroja zrovna u tohto modelu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 19:52    Předmět: Citovat

A copak u této TV není povel BL_ON? který jde z logiky? (nejsem teď u ní tak nevím). V pásech chyba není.


Pokud je to to pravdu tak a LED Driver nepotřebuje signál BL_ON pro rozsvícení podsvícení, tak by mě svítila.. Jelikož vím, že mě to nic jiného neblokuje.

Právě po připojení mainboardu mě to bude blokovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 20:05    Předmět: Citovat

taká funkcia tam skutočne je, volá sa Black Optimizer, stmavuje vrch a spodok scény pri tmavom obraze práve tým, že zníži úroveň podsvitu hornej a dolnej sekcie LED
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 20:12    Předmět: Citovat

No to jsem si myslel, říkám ,třeba když není připojen signál, tak se provede to co se děje mě. Nebo ještě třeba TV ví, že není připojen panel ,ani T-con, tak vypne spodek a vršek.

Připojil jsem do HDMI set top box ,z repro šel zvuk. Ovšem spodní část a horní část podsvícení vypínala pořád.



Nejhorší je to, že se ke mě dostala TV skoro rozebraná a ja nevím co je v menu.

Skládat a rozkládat panel pří této uhlopříčce není úplně ideální na nějaké zkoušení Sad

Ovšem nyní mohu panel zavřít, takže pokud jej neprasknu tak třeba ještě uvidím obraz a uvidím dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 16:57    Předmět: Citovat

Není nad to myslet si, že je něco v pořádku a ono není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 19:02    Předmět: Citovat

vsak to.. a uvidis ze bude mat problem v podsvite, t.j v LED pasikoch. Ono to ze mu pri teste zasvietia nachvilku neznamena ze su OK. na toto je dobry ten cinsky low cost tester, ten ak je ledka "nacata" len hodi isku a vie sa ktora bije.
v uplne beznych amaterskych podmienkach ale staci vybrat jeden pasik, napojit na regulovatelny zdroj s obmedzenim prudu na 200 mA a pomaly zvysovat na pracovne napatie. pekne vidno ci sa led zazinaju sucasne alebo niektore neskor a tie treba vymenit ! potom pri plnom vybudeni, t.j predpisanom napati nechat svietit min 20 minut a jak je to vsetko Ok dat s5 a zobrat 2 pasik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund