Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seznam.cz - nastavení účtu - údaje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33891
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 8:35    Předmět: Citovat

My sme o krok vpred, u nas SIM kartu bez registracie nekupis. Takze by si musel poslat bezdomovca ju kupit (alebo ju zohnat neoficialne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7556
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 8:40    Předmět: Citovat

U nás se o tom taky mluví; zatím ticho po pěšině. Ale taky to bez registrace brzo nepůjde a ty "staré" neregistrované chcípnou, pokud se nezaregistrují.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 8:49    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Ale taky to bez registrace brzo nepůjde

Umím si představit jak taková anonymní volnomyšlenkářská SIMka jasánky v určitých kruzích dráždí. Však ono se to nějak navleče na podporu terorismu a pedofilie.
Neuvažuje se už o zrušení listovního tajemství, nejlépe manifestačně?
protože jen nenávistník a dezinformátor má co tajit, slušný Frýba nemá důvod před Hemalou něco skrývat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7556
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:09    Předmět: Citovat

Dráždí to ty, co si myslí, že nejde komunikovat anonymně...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:26    Předmět: Citovat

piCZus napsal(a):
SIM jde koupit v trafice v mikině s kapucí kšiltovkou a brýlemi. Předplatit se dá na Sazka terminálu, samozřejmě vše za hotovost. Strčit bych ji do telefonu koupeného v bazaru/na inzerát a pouštěl by ho o pět až sedm BTSek od domova. Z telefonu bych si zaregistroval i email navedený na jeho číslo a i po souhlasu s cookies bych byl neustále tajemný.

Jo, budes chodit registrovat mail do vedlejsiho okresu a pak ti do mailu prijde faktura z eshopu s tvou adresou a telefonem. To si fakt pomuzes Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:36    Předmět: Citovat

kdyby to nikoho nedráždilo, nebyl by ze strany státu takový vytrvalý tlak na adresnou identifikaci a to elektronickou na každého tvora, na přesun k bezhotovostním platbám, na kontrolu ideálně úplně všeho. Nemyslím jen náš kocourkov. I když ta fikce s ne/doručením nařizující SMS byl dost uspěchaný pokus.
brabenec: "dobrovolně" napráskaný telefon nebo jiná identita je jedna věc, nějaký zásah na základě profízlování obsahu koresponce je (zatím) docela jiná záležitost, ještě pořád stíhatelná. I když ten terorismus a hybridní tento... ono se to nějak zařídí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 10:01    Předmět: Citovat

Kdyz si tedy smireny s tim, ze mail neni kvuli obsahu anonymni, pak nechapu proc jim nechces dat svuj telefon. Od cervna stejne nemohou bez tveho souhlasu telefonni prudici volat, takze jim je tve cislo z tohoto ohledu bezcenne. Stejne jako je takova ochrana tveho cisla bezcenna vuci policajtum a spol., protoze ti si mohou projet tve maily, pokud bys chtel schranku pouzivat k nejakym nekalym ucelum.

Je to jen podobny humbuk, jako kdyz nekde najdou v popelnici par rodnych cisel a na tv nova z toho udelaji senzacni reportaz jak silene to dotycne mohlo poskodit kdyby to nasel nekdo jiny nez oni. Kdyz se nad tim zamyslis, zadny rozumny duvod proc jim to cislo nedat vlastne neexistuje. Kdyz budes chtit komunikovat anonymne, musis pouzivat uplne jine nastroje nez bezny mail na seznamu kde ti posila kazdy vsechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 11:08    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
pak nechapu proc jim nechces dat

Nemusíš chápat. U nás se třeba nechodí zbytečně naproti slídilům a konfidentům, ty si to udělej jak chceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 11:54    Předmět: Citovat

To ze jim tam nedas tve cislo pri registraci je jen psychlogicka iluze anonymity, nic vic. Fakticky to zadny vyznam nema. Zrid si ucet treba na protonmailu, tam je to bez niceho. Ze to ale bude fungovat zdarma naveky ti nezaruci nikdo. Osobne tam ty cisla taky nedavam, ale spis jen z lenivosti vyplnovat milion nesmyslu pri registraci. Pouzivam bud freemaily kde se regnu na par kliknuti, nebo ty jednorazove adresy. Samozrejme firemni mam na vlastni domene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 234
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 14:10    Předmět: Citovat

Otázkou je jak utéct (zdá se, že všechny portály kolektivně najely na povinné ověření telefonem, zatím jen při registraci) a jak uložit stávající zprávy, aniž by se musela ukládat jedna po druhé (to jsem dělal naposledy, když jsem končil VŠ a věděl jsem že tím skončí mail (fungoval pak ještě rok, nejen mail, ale i bezplatný přístup do elektronické knihovny), a byl to docela vopruz uložit těch pár tisíc zpráv). Hromového ptáka (thunderdird) jsem už někdy taky zkoušel, to by mohlo být řešení. Centrum kdysi poskytovalo možnost exportu do zipu (musel se zadat požadavek a do 6 hodin od potvrzení že je hotový ten zip stáhnout), ale už to tam léta neni.
Přecejenom korespondenci za posledních 10-20 let je dobré mít někde zazálohovanou, i kdyby se tyto scénáře o odříznutí "anonymů" nenaplnily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 14:33    Předmět: Citovat

A jakej je problem je proste stahnout pres pop3 treba do outlooku? Pak si je muzes zalohovat dle libosti, je to jeden soubor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 234
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 14:58    Předmět: Citovat

Asi jedinej je, že jsem to nikdy nedělal, respektive jednou zkoušel a výsledek jsem nekontroloval (místo utlouku, který nemám a nechci použiju thunderbird, ale to by mělo být jedno). Spíš než jeden soubor preferuju samostatné soubory eml, ani to ale předpokládám nebude problém. Ale to je ta jednodušší část problému. Ta složitější je, kam utéct, kde si založit majl, až to bude na seznamu povinné, ideálně pokaždé když je potřeba (kromě stálého mejlu a dočasného mejlu (na odpadní mejly na 10 minut až možná měsíc je několik serverů) je potřeba občas nějaký kvazistálý). A opravdu se mi to tím telefonem ověřovat nechce, považuju to za zbytečné. Jak to nebylo potřeba, tak jsem nesledoval, jaké jsou poštovní servery, dlouhá léta mám schránky na seznamu a centru (cz i sk), ostatní zanikly.

Jinak problém se seznamem jsem taky zaregistroval, ale u pěti schránek, do kterých jsem se zkusil přihlásit se to dělo jen u jedné (u ostatních to bylo jen jako doporučení, které šlo přeskočit). Zatím stačilo přejít zpět na přihlášení a dát pokračovat se stávajícím přihlášením, ale je otázkou, jak dlouho to bude ještě fungovat. A je otázkou, kolik mejlů půjde přihlásit na jedno číslo (kdysi, když se za to ověření dávala nekonečná (později 1GB schránka) šlo na jedno číslo registrovat jeden mejl).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 15:33    Předmět: Citovat

Seznam už takhle otravuje dlouhou dobu, ale pořád jede. Podle mě to nezrušej, jen budou prudit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7556
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 21:43    Předmět: Citovat

Nevím jak tandrbérd, ale utlouk maily ukládá do jednoho hromadného souboru. Mám takhle maily za asi deset let; když byla na stole reinstalace, soubor jsem zazálohoval a pak do nově nainstalovaného utlouku natáhl. Nebyl s tím nikdy problém, dokonce to bylo kompatibilní utlouk 2010 -> 2013.
Řekl bych ale, že ten tandrbérd to taky nebude ukládat po jedné, ale psát do jednoho souboru.
Nevidím v tom problém.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 21:59    Předmět: Citovat

Thunderbird používá SQLite, aspoň ten můj.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund