Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seznam.cz - nastavení účtu - údaje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 19:43    Předmět: Citovat

Vychytralejší v mobilu reklamu blokují.


adaway.jpg
 Komentář:
 Velikost:  21.64 kB
 Zobrazeno:  31 krát

adaway.jpg



_________________
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abyste každý den aspoň na jednoho narazili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 20:03    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
Od mého ...

Externího pop3 klienta jsem přestal používat ...
Nic proti, ale k čemu ti je dvoufázové zabezpečení k tvému účtu, když ti majly leží někde na serveru, kam může prakticky kdokoli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 20:12    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
kam může prakticky kdokoli?

Kdokoli určitě ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 20:15    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Vychytralejší v mobilu reklamu blokují.

Přesně a řadu let používám i apku Můžu to zvednout. Už ani nepamatuju před kolika lety se mi naposledy dovolali z nějakého maketingu apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 20:33    Předmět: Citovat

Nemůžu měnit aplikaci pro telefonování, protože si některé hovory nahrávám (i když by se to bez upozornění rádoby nemělo).
_________________
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abyste každý den aspoň na jednoho narazili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 20:44    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Nemůžu měnit aplikaci pro telefonování, protože si některé hovory nahrávám

Mě v mobilu funguje na pozadí současně apka pro nahrávání hovorů Cube ACR i apka pro blokaci hovorů Můžu to zvednout, a to nezávisle na sobě a nemám s tím žádný problém. Fungovalo mi to na starém mobilu s Androidem 4 a funguje mi to i nyní na novém mobilu s Androidem 13.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 21:17    Předmět: Citovat

Od loňska, kdy zakázali marketingové hovory bez předchozího souhlasu, tak s žádnými nevyžádanými hovory problém nemám.

Tím, že mám rootnutý telefon, tak nikam s aktualizacemi nepospíchám, protože Google začíná nahrazovat SafetyNet za Play Integrity API a tam bych neprošel MEETS_STRONG_INTEGRITY ani s Magiskem + Zygiskem.

_________________
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abyste každý den aspoň na jednoho narazili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 21:44    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Tím, že mám rootnutý telefon, tak nikam s aktualizacemi nepospíchám...

Tak to chápu. Mě všechno co potřebuji včetně těch zmíněných aplikací pro nahrávání a blokaci hovorů fungovalo a funguje bez nutnosti rootování. Nikdy jsem tedy mobil rootovat nepotřeboval ani starý ani nový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 23:45    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Od loňska, kdy zakázali marketingové hovory bez předchozího souhlasu, tak s žádnými nevyžádanými hovory problém nemám.

Pokud nepoužíváte žádnou apku na blokaci hovorů tak to máte spíš velké štěstí než, že by fungoval ten zákaz, protože spousta těch "s prominutím parchantů" si z toho zákazu vůbec nic nedělá a snaží se volat "jako by se nechumelilo". Mobil mi díky nastavení v apce pro blokaci hovorů naštěstí při blokaci vůbec nezazvoní. Takže mě to neobtěžuje, ale apka Můžu to zvednout ukládá všechna zablokovaná volání do seznamu, který si občas prohlédnu. Jen za poslední měsíc mám v tom seznamu 7 zablokovaných marketingových volání a žádný předchozí souhlas jsem nikomu nedal. Takže jen díky té apce se ke mně nikdo z nich nedovolal a nějaký zákaz marketingových hovorů bez předchozího souhlasu na ně evidentně vůbec nefunguje.

Zmiňuje se o tom i článek Česko i přes zákaz zaplavují nevyžádané telefonáty. Z článku je zřejmé, že se ani nelze divit tomu, že lidé raději hovory blokují než by se obtěžovali jejich složitým nahlašováním úřadům.

Zákon o elektronických komunikacích je v tomto ohledu prostě špatný a pořád platí, že jediné co opravdu pomáhá jsou aplikace na blokaci hovorů. Na muzutozvednout.cz je pořád spousta záznamů o nevyžádaných marketingových voláních. Telekomunikační úřad by neměl čekat se založenýma rukama až u něj někdo podá stížnost, ale měl by sám aktivně čerpat informace i z těchto záznamů, vyžádat si sám potvrzení příslušných operátorů o uskutečněných hovorech a viníky tvrdě a nekompromisně pokutovat až do jejich úplné ekonomické likvidace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2023, 14:40    Předmět: Citovat

Valdamo: paráda, dnes jsem rozklikl ten paskvil s vykřičníkem a zas to rozjebali, opravil jsem to podle tebe odhlásil se a je to tam zas záchranný telefon a mail
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2023, 19:25    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Valdamo: paráda, dnes jsem rozklikl ten paskvil s vykřičníkem a zas to rozjebali, opravil jsem to podle tebe odhlásil se a je to tam zas záchranný telefon a mail

To není dvoufázové ověřování, ale tzv. záchranné telefonní číslo nebo záchranný email pro obnovu hesla. Pro nové účty to není volitelné, ale povinné.

Pokud nastavíte záchranné telefonní číslo není potřeba zadávat pro stejný účet záchranný email a naopak pokud nastavíte záchranný email tj. samozřejmě jiný než ten, pro který to nastavujete pak není potřeba zadávat pro stejný účet záchranné telefonní číslo.

Takže si tam klidně nastavte telefonní číslo svého mobilu a žádné SMS vám při přihlašování k emailu chodit nebudou. Je to určeno jen pro případ kdybyste zapomněl heslo a v takovém případě si pak na webu Seznam.cz kliknete na obnovu hesla a ze Seznamu vám teprve potom na to zadané telefonní číslo mobilu přijde SMS zpráva pro obnovu hesla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2023, 22:13    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
warp napsal(a):
Je to vůbec legální ... Co vy na to ?

Ano, je to legální. Seznam není služba, kterou "musíš" mít. Takže si oni stanoví podmínky a ty buď ber, nebo nech ležet.
Já nechal ležet, překročil a šel jinam.
To trochu zavání demagogií (není o sice o elektru a vůbec to není důležité, přesto mi to nedalo)... Když někdo vyhlásí v nově otevřeném krámě den otevřených dveří, je na místě omezovat vstup na klobouk, mokasiny, bílou košili, předložení občanky a nadiktování svého tel. čísla při odchodu? Ani omylem!
termit256 napsal(a):
Co maji spolecneho podminky soukrome firmy pro poskytovani svych sluzeb s "bezbrehou svobodou"?
Jejich svobodne rozhodnuti je chtit kontaktni udaje svych zakazniku, tve svobodne rozhodnuti je jit jinam pokud se ti to nelibi. Nevim kde vidis problem se svobodou. Jako ze kdyz nakupujes cokoliv na jakemkoliv eshopu je to nejaka nesvoboda? Smile
Tož tady se termitiozzo demagogicca skutečně vyznamenal. Confused Mým svobodným rozhodnutím je i nakopání mravenečníka do análních partií (s chutí). Je to možná jejich svobodné rozhodnutí, ale určitě ne právo! Opět fiktivní příklad -> navštívím okresní elektroprodejnu, koupím Enelůpy a šňůru k žehličce. Má obsluha právo požadovat po mně "kvůli budoucímu zkvalitňování služeb" můj telefon, mail, adresu? Vocas typu termita odpoví, že ano.

Věcné připomínky několikrát napsali pánové EKKAR a Crifodo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2023, 22:59    Předmět: Citovat

Přetahovat se tady v diskusi o to zda Seznam má či nemá právo na to stanovit taková pravidla, která vyžadují zadání např. telefonního čísla nebo emailu pro případnou obnovu zapomenutého hesla pro emailový účet na Seznamu, dosáhnete možná tak akorát slovní přestřelky s některými dotčeními přispěvateli, ale jinak se stejně vůbec nic nezmění a Seznam jen díky tomuto dohadování určitě svá pravidla také nezmění.

Opravdu se o tom chcete jen dohadovat a nebo máte zájem se alespoň pokusit s tím něco udělat?

Pokud se někdo domnívá, že na to Seznam nemá právo a cítí se být zmíněnými pravidly Seznamu poškozen na svých právech tak ať klidně podá na Seznam žalobu a nebo ať se třeba obrátí na ombudsmana (zde je na něj kontakt) a pak ať sem napíše jak to dopadlo, ale dohadovat se o tom tady v diskusi to opravdu k ničemu rozumnému nepovede. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2023, 15:56    Předmět: Citovat

nonius: já jsem si dal mail a telefon(záložní) a už tam straší bankovní identita, prý mail doživotně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2023, 16:33    Předmět: Citovat

Dozivotne? Zajtra to kludne niekomu predaju a novy majitel to o pol roka zrusi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund