Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seznam.cz - nastavení účtu - údaje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 16:13    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Není pravda, nebo jsem byl vylosovaný mezi prvníma

Nebo sis tam něco odklikl a nevíš co. No a teď to máš.
Vypni si to v nastavení účtu, je to tam jak pro blbý.



seznam.jpg
 Komentář:
 Velikost:  89.87 kB
 Zobrazeno:  51 krát

seznam.jpg



_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 16:15    Předmět: Citovat

Zdroj: Seznam: Časté dotazy ke Dvoufázovému ověření

citace:
Musím si dvoufázové ověření zapínat? Nestojím o to.
Nemusíte. Zabezpečení pomocí funkce Dvoufázového ověření je zcela dobrovolné a je pouze na vás, zda se pro tuto možnost rozhodnete, nebo se budete raději přihlašovat tak, jako doposud.

Jak zcela zruším zabezpečení dvoufázovým ověřením u svého účtu?
Pro zrušení zabezpečení dvoufázovým ověřováním postačí postupně jedno po druhém odebrat všechna nastavená ověřovací zařízení. Poté se již budete moci znovu přihlašovat svým heslem bez nutnosti přihlašování ověřovat.

Spíš by mne zajímalo proč argumentuje penězma když se za ty ověřovací SMS od Seznamu nic neplatí. Mobil jak uvedl má a je celkem jedno jaký i jestli má předplacenou kartu nebo paušál. Potvrzovací SMS z free emailu Seznamu jsou zkrátka zdarma takže by mu z hlediska peněz nijak vadit neměly. Navíc se to dá vypnout tj. je to jen doplňující ochrana pro vyšší bezpečnost a nic víc, ale je zdarma stejně jako je zdarma i účet na Seznamu.

Mimochodem volitelnou možnost dvoufázového ověřování zavedl seznam cca před 5-ti lety viz tento odkaz na starší článek z Chipu kde se o tom píše.


Naposledy upravil Valdano dne ne červenec 09 2023, 16:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 16:38    Předmět: Citovat

Já tam žádný seznam účet nemám, protože mi zrušili odhlášení a nic tam nastavit nejde než to, co jsem psal, nikdy jsem nic neodklikával, přecházel jsem akorát telefon a ty ho tam máš. Nemohl jsem nic odkliknout, protože tyto pytloviny se mi nezobrazovaly až teď.

Naposledy upravil starecd dne ne červenec 09 2023, 16:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 16:41    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Já tam žádný seznam účet nemám... a nic tam nastavit nejde než to, co jsem psal...

Pokud máte emailový účet na Seznamu tak tam účet mít musíte akorát se na příslušné parametry kde se to dá změnit pravděpodobně neumíte správně dostat z webového rozhraní pro emaily, ale to neznamená, že to nejde změnit.

Pro změnu toho nastavení použijte odkaz: https://ucet.seznam.cz/secure

Pořád nic a nebo se Vám to už konečně podařilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 16:59    Předmět: Citovat

A co se jako mělo změnit, vše je stejné. Nic takového tam není až po přihlášení a tu blbost nikde nevložím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:07    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
A co se jako mělo změnit, vše je stejné. Nic takového tam není až po přihlášení a tu blbost nikde nevložím

Omlouvám se za to přirovnání, ale to je skoro jako snaha o komunikaci hluchoněmého se slepým. Very Happy

Vy ve webovém prohlížeči ať už na počítači nebo v mobilu opravdu neumíte ručně napsat odkaz?

Pokud máte u položky Dvoufázové ověření uvedeno Aktivní no tak nejprve klikněte na Odhlásit u všech zařízení, které jsou v seznamu Aktivní přihlášení a poté klikněte na Vypnout u položky Dvoufázové ověření.

Navíc ještě.

Pokud máte u položky Používat telefonní číslo pro přihlašování uvedeno Aktivní no tak klikněte na Vypnout.


Naposledy upravil Valdano dne ne červenec 09 2023, 17:15, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:07    Předmět: Citovat

Valdano: jsi 1.moc díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:26    Předmět: Citovat

Já jsem nikdy žádný 2 fázový ověření nezapínal, stejně mi neustále připomíná, že tam mám zadat telefonní číslo. Zatím to usilovně ignoruji, ale nedávno mi to začalo vyhrožovat, že mám do 1.1.2024 vyřešit tento problém. Nicméně teď to datum záhadně zmizelo.
U ikonky uživatele mám červený vykřičník a když na něj kliknu tak se objeví text "Seznam účet" a vedle červeně "Opravit nastavení".

Tohle mi to píše v nastavení účtu:

kód:
Ve vašem Seznam účtu je 1 problém, který je nutné vyřešit

! Chybí záchranné telefonní číslo      Vyřešit

Telefonní číslo pro obnovu hesla (povinné)      Není nastaveno

Dvoufázové ověření      Neaktivní


No nic, uvidíme v budoucnosti, jaké triky a vtipy si Seznam vymyslí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:31    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
Já jsem nikdy žádný 2 fázový ověření nezapínal, stejně mi neustále připomíná, že tam mám zadat telefonní číslo.

Tohle mi to píše v nastavení účtu:
Ve vašem Seznam účtu je 1 problém, který je nutné vyřešit
! Chybí záchranné telefonní číslo Vyřešit
Telefonní číslo pro obnovu hesla (povinné) Není nastaveno

Dvoufázové ověření Neaktivní

To co zmiňujete není dvoufázové ověřování, ale telefonní číslo pro obnovu hesla, které není volitelné, ale povinné u nových účtů a zatím dobrovolné u dříve registrovaných účtu. Takže si ho tam klidně nastavte a žádné SMS vám při přihlašování k emailu chodit nebudou. Je to určeno jen pro případ kdybyste zapomněl heslo a v takovém případě si pak kliknete na obnovu hesla a ze Seznamu vám teprve potom přijde SMS pro obnovu hesla.

Zdroj: Seznam: Nastavení záchranného telefonního čísla
citace:
U nově registrovaných účtů se jedná o povinnou součást samotné registrace.
U dříve registrovaných účtů je tato volba prozatím dobrovolná, v nastavení Účtu či v Medailonku bude však na absenci záchranného telefonu preventivně upozorňováno.

Tato informace může být následně využita v případě žádosti o získání zapomenutého hesla, kdy může být žádost o zpřístupnění účtu ověřena zasláním SMS zprávy na dříve ověřené telefonní číslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:45    Předmět: Citovat

Od mého internetového začátku cca 1999 mám schránku na seznamu. Používám thunderbird a přes internetové rozhraní nepřistupuju. protokol pop3. A bez kmplikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:51    Předmět: Citovat

Valdano:
Já vím.
Účet u Seznamu mám už hodně dlouho a tyto vtipy a triky tam začaly naskakovat asi před měsícem. Píše to "povinné", tak uvidíme, kdy to bude opravdu povinné, potom tam nějaké to číslo dám. Záchranný e-mail tam nastavený mám, tak možná dají pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 17:54    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Od mého internetového začátku cca 1999 mám schránku na seznamu. Používám thunderbird a přes internetové rozhraní nepřistupuju. protokol pop3. A bez kmplikací.

Externího pop3 klienta jsem přestal používat už před mnoha lety, protože mi nevyhovovalo to, že v takovém případě mám vhodně rozčleněné emaily jen na jednom zařízení. Na webovém rozhraní mám emaily rozčleněny do různých složek a hojně používám i štítky. Pokud bych používal pop3 tak by to byla dvojí práce jednak členit si zprávy v pop3 klientovi a pak ještě na webovém rozhraní. Při přístupu přes webové rozhraní, mám k dispozici emaily pěkně rozčleněné a označené štítky v podstatě z kteréhokoli počítače na světě s přístupem k internetu což občas používám. Dvoufázové ověření při přihlášení beru jako výhodu vyšší bezpečnosti. I kdyby si někdo na jiném kompu, ze kterého přistoupím k mému emailu přes webové rozhraní odchytil heslo tak mu to nebude díky dvoufázovému ověření nic platné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 18:20    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
nonius napsal(a):
Já jsem nikdy žádný 2 fázový ověření nezapínal, stejně mi neustále připomíná, že tam mám zadat telefonní číslo.

Tohle mi to píše v nastavení účtu:
Ve vašem Seznam účtu je 1 problém, který je nutné vyřešit
! Chybí záchranné telefonní číslo Vyřešit
Telefonní číslo pro obnovu hesla (povinné) Není nastaveno

Dvoufázové ověření Neaktivní

To co zmiňujete není dvoufázové ověřování, ale telefonní číslo pro obnovu hesla, které není volitelné, ale povinné u nových účtů a zatím dobrovolné u dříve registrovaných účtu. Takže si ho tam klidně nastavte a žádné SMS vám při přihlašování k emailu chodit nebudou. Je to určeno jen pro případ kdybyste zapomněl heslo a v takovém případě si pak kliknete na obnovu hesla a ze Seznamu vám teprve potom přijde SMS pro obnovu hesla.

Zdroj: Seznam: Nastavení záchranného telefonního čísla
citace:
U nově registrovaných účtů se jedná o povinnou součást samotné registrace.
U dříve registrovaných účtů je tato volba prozatím dobrovolná, v nastavení Účtu či v Medailonku bude však na absenci záchranného telefonu preventivně upozorňováno.

Tato informace může být následně využita v případě žádosti o získání zapomenutého hesla, kdy může být žádost o zpřístupnění účtu ověřena zasláním SMS zprávy na dříve ověřené telefonní číslo.
Ale howno howno slavnej soude, slouží to jedině k sesouhlasení identifikace mailu s telefonním číslem pro lepší kontrolu jak fyzickýho, tak i virtuálního pohybu (po síti). Podle IP se spáruje mail s telefonním číslem a pak uvidíte, jak vám začnou najednou na šmatlofoun chodit reklamy na medikamentózní přípravky na erekci, cukrovku, obezitu, na lákavou dovolenou nebo seznamku se "sexuchtivýma paničkama z vašeho okolí" - podle toho na jakej clickbait kde kliknete nebo o čem se budete s někým bavit v blízkosti svýho zapnutýho, ale "neaktivního" šmatlofounu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 19:22    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Podle IP se spáruje mail s telefonním číslem a pak uvidíte, jak vám začnou najednou na šmatlofoun chodit reklamy...

To nastavení už mám roky a na mobil mi zatím nepřišla ještě ani jediná reklama, a to doslova ani jediná. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 09 2023, 19:43    Předmět: Citovat

Neboj - i to začne ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund