Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Program "FOTKY"- funkce "Lidé"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 11:22    Předmět: Program "FOTKY"- funkce "Lidé" Citovat

V programu Fotky mi vyhovovalo, že dokázal vybrat z tisíců fotografijí shodné obličeje a zobrazit jen tyto vybrané obličeje s údajem, na kolika fotkách se tento obličej vyskytuje.
Pak nebyl problém vyhledat z tisíců snímků jen soubor fotek, kde se vyskytl hledaný člověk (obličej).
Nyní se mi začal zobrazovat jen omezený počet obličejů. Rozhodně ne všechny, které jsou ve fotoalbu.
Myslím, že k tomu došlo od doby, kdy jsem celé fotoalbum z důvodů omezené kapacity disku 256 GB SSD C:/ přestěhoval z disku C na samostatný HDD.

V Notebooku, kde mám vše na jednom HDD 1TB, se mi obličeje vyhledají na všech fotkách, které jsou v Notebooku.
Nemohu najít, kde lze program Fotky nastavit tak, aby prohledal fotky také na jiném disku než je C ? Zdá se, že při současném nastavení ten program Fotky neprohledává jiný HDD, na který jsem Fotoalbum přemístil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 19:35    Předmět: Citovat

Moc tomu nerozumím, mělo by fungovat návod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 10:08    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Moc tomu nerozumím, mělo by fungovat návod

Dík za návodku, ale ta se týká opačného problému. Jak uložit fotky z Alba programu Fotky do nového vlastního adresáře.

Myslím, že jsem našel řešení toho mého problému. Prohlížel jsem jednotlivé "roletky" programu Fotky a našel okénko "Přidat složku". Tak jsem tam zadal cestu k mému Fotoalbu na mém samostatném HDD F:/. První příložený obrázek.
A začaly se dít věci. Program Fotky anylyzuje přidanou složku ve funkci "Vylepšuje se hledání". Na druhém přiloženém obrázku je dole vidět "Teploměr" a u něj číslo, kolik fotek z mé složky zbývá k prohledání. Na obrázku je to přes 17 tisíc. Jde to šíleně pomalu, protože každá fotka se asi analyzuje co na ní je, třeba voda, les, hory, stromy, různé obličeje atd. Výsledky analýzy ukládá někdo do své databáze. Pak stačí v programu Fotky zadat nějaký klíč, třeba "Oheň", a zobrazí se fotky, na kterých je oheň. Totéž platí pro funkci Lidé, najdou se všechny fotky, na kterých je vybraný obličej.
Normálně se asi v programu Fotky anylyzuje průběžně každá přidaná fotka, což u několika přidaných fotek není časový problém. V mém případě se však nyní analyzuje celé Fotoalbum s 19 tisíci fotek, což asi bude trvat desítky hodin. Nevadí, nechám to běžet na pozadí ať si analyzuje. Akutálně ještě nyní zbývá 16 tisíc fotek.



Přidání složky do programu Fotky.jpg
 Komentář:
 Velikost:  18.59 kB
 Zobrazeno:  66 krát

Přidání složky do programu Fotky.jpg



Vylepšuje se hledání.jpg
 Komentář:
 Velikost:  22.59 kB
 Zobrazeno:  69 krát

Vylepšuje se hledání.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá únor 25 2022, 13:18    Předmět: Citovat

Tak funkce "Vylepšuje se hledání" v programu Fotky je ukonce. Prohledáno, a podle obsahu snímku analyzováno, bylo při celodenním hledání od 22.2. do 25.2. (na noc jsem PC vypínal) přes 18 tisíc fotografií ve složce Fotoalbum s obsahem přes 650 podsložek.

Program rozeznal 135 různých obličejů, které zobrazuje v záložce "Lidé". Kliknutím na zvolený obličej se najdou okamžitě všechny fotky, na kterých se obličej vyskytuje, seřazené podle data vzniku fotky.
Obdobně při zadání hesla, např. "Sníh", "Loď", "Voda", "Jidlo", "Oheň" atd. se najdou okamžitě všechny fotky, na kterých se hledaný předmět nebo terén vyskytuje. Opět je to seřazené podle vzniku fotky.

Tuto funkci programu Fotky považuji za velmi užitečnou při prohledávání vzpomínek ve Fotoalbu. Zdejší uživatelé možná tuto vychytávku programu Fotky znají. Z mých přátel to však neznal nikdo a fotky zobrazovali a prohledávali jen v jiných aplikacích. Já k běžnému zobrazování a případně k úpravě fotek také používám jiné aplikace. Aplikace "Fotky" je mi užitečná jen k rychému nalezení osoby nebo věci ve Fotoalbu. Proto jsem rád, že jsem program Fotky přinutil prohledat fotoalbum na samostatném HDD v mém PC.

Proto o tom tady píšu. Snad se najdou uživatelé, kteří tuto informaci ocení. Ostatním "znalým" se omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund