Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Brusný pás P24 (457x76mm, nebo 533x76mm)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lancer



Založen: Nov 21, 2019
Příspěvky: 41
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 11:23    Předmět: Brusný pás P24 (457x76mm, nebo 533x76mm) Citovat

Mám pásovou brusku Makita 457x76mm a dost často jsem na větší ubrání prken používal brusný pás zrnitosti P24. Ten jsem poslední vykoupil někdy loni ve Feroně v Holešovicích a od té doby ho marně sháním. Měli tam ještě velikost 533x76mm, tento rozměr brusky jsem však neměl. Při prohledávání internetu jsem zjistil, že ty menší pásy už prostě nejsou k sehnání, jen sem tam měli ty větší. Takže když se minulý týden v Lídlu objevila akční pásovka na 533x76mm, hned jsem po ní skočil a jal se na internetu kupovat ty hrubé pásy zrno 24. Nabídka značně prořídla, ale našel jsem. Objednal 20 kusů á 12kč, poštovný 180kč, zaplatil předem a nadšeně čekal. Po asi třech dnech jsem obdržel email, že brusné pásy 533x76mm P24 nejsou a nebudou. Byly mi nabídnuty 457x76mm P60. To jsem s díky odmítl s tím, že takových je k sehnání spousty a to že mi nabízeli jinou velikost jsem už radši ani nezmiňoval, je evidentní, že ten co mi psal o tom mnoho nevěděl, nebo měl hodně naspěch. Z toho všeho vyplývá, že to, co najdu na internetu a lze to objednat, ještě neznamená, že to skutečně získám. A tak se vás zde kolegové chci zeptat. Víte prosím někdo, kde je možno sehnat brusný pás o zrnitosti 24, ať už ten menší rozměr 457x76mm, nebo ten větší 533x76mm? Díky všem za nápomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 11:57    Předmět: Citovat

Kdysi dávno jsem pásy do ruční brusky koupil v Kolíně, tuším, že firma byla Alico, ale už ji nemůžu najít. Byla to výroba brusiva.
Můžeš se poptat u výrobce, jestli dodají i malé množství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 12:17    Předmět: Citovat

https://www.conrad.cz/p/wolfcraft-1919000-brusny-pas-zrnitost-24-d-x-s-533-mm-x-75-mm-3-ks-466974

Tady ti udělají na míru
https://www.eshop.piskacasyn.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2022, 17:14    Předmět: Citovat

Já teda nevím, ale ty rozměry co uvádíš, jsou nejvíc používané rozměry na pásových bruskách. Sám mám oboje. Pásy jdou koupit běžně třeba i v Unihobby. Jen teda nevím jestli zrovna ty P24. P40 tam ale beru běžně. Jinak v minulé práci jsme si nechávali lepit pásy přímo na míru. Tam by snad neměl být problém sehnat cokoliv... Winkhttps://www.hardman.cz/brusne-pasy/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alj



Založen: Jun 10, 2016
Příspěvky: 136
Bydliště: JM

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 9:15    Předmět: Citovat

Třeba tady
https://www.kl-brusivo.cz/brusny-pas-75x533-p-24-zirkon
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lancer



Založen: Nov 21, 2019
Příspěvky: 41
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

PříspěvekZaslal: so březen 05 2022, 9:45    Předmět: Citovat

to pepik9: Díky, u tohoto výrobce jsem nakonec 10ks zakoupil. Na email dotaz odpověděli rychle a i následují domluva byla rychlá, slušná, korektní (37Kč/kus, 95Kč pošta).

to doktor365: Nabídka od Conrada (55Kč/kus) mi přišla poněkud drahá a dotazem na tebou také navrhovaný www.eshop.piskacasyn.cz jsem nic nezjistil - nepřišla mi odpověď. I tak samozřejmě děkuji za radu.

to Rellik: Ano, jsou to běžné rozměry pásových brusek, ale ta zrnitost 24 fakt neni. Ani na netu, ani v hobbymarketech. Na emailový dotaz u tebou navrhovaných www:hardman.cz mi poslali nabídku – trochu divnou – byla na 2ks 75x533mm po 54Kčkus a 75x475mm po 53Kč/kus. Proč zrovna na dva a dva kusy nevím. Samozřejmě i tobě dík za radu.

to alj: Také díky za radu, ale 72Kč je moc.

to všichni: Nejdříve mi přišli všechny nabídky drahé, neboť cena u všech těch nyní, na internetu nedostupných, byla od 10Kč do 13Kč. Poté co jsem o víkendu prohrabal účty z Ferony (já říkám Ferona, ale přesně je to prodejna Vrabec&Vrabec v Holešovicích) tak jsem zjistil, že jsem v lednu 2019 a v létě 2020 platil za kus 55 kaček. Pravda, také to není málo, ale bylo to hned, cestou okolo a bez poštovnýho. No jo, ale pak je vyprodali, a nemohl jsem je nikde sehnat, věděl by někdo, co za tímto nedostatkem stojí? To je spíše už jen řečnická otázka, neboť zdroj jsem díky eBastlírně získal – jsem rád, že tato komunita funguje. Takže děkuji všem, i těm, kteří si můj příspěvek/dotaz/žádost jen přečetli, věřím, že měli-li by co k tématu dodat, udělali by to tak, jako ti čtyři výše zmínění.



P24_brusny_pas.png
 Komentář:
 Velikost:  280.56 kB
 Zobrazeno:  99 krát

P24_brusny_pas.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund