Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE55F6400 podsvícení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33987
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 19:07    Předmět: Citovat

Skus viac citat, nebudes stale vyzerat ako idiot.

nicky napisal, ze prepojil vsetky P_DIMx na P_DIM3 a vsetky LED svietili viac ako 3 hodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 19:52    Předmět: Citovat

Tak je tam mohl nechat připojené na furt, ne?
Nebo už dávno mohl vyzkoušet otestovat pásky vždy po jednom, tak jak psal ten frgovic a vyloučit chybu pásků doopravdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 19:58    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Skus viac citat, nebudes stale vyzerat ako idiot.

nicky napisal, ze prepojil vsetky P_DIMx na P_DIM3 a vsetky LED svietili viac ako 3 hodiny.


neboj nic to som cital ...
...bohvie co on pospajal ked miesto 10-tich pasikov naratal 20. netreba zas vsetkemu verit. jediny relevantny test v tomto pripade je zapnut telku bez pripojeneho mainboardu.. svieti tak je to OK, nesvieti tak treba hladat chybu na zdroji a nie tam pliest mainboard a nejake smievanie.. chujovina !

BTW: inak dostala sa mi tu doska z LG xxLB650 ze BRATYSLAVY, zrejme od nejakeho youtube nacitaneho paštekara,.... predtym stala na bootlogu a ted sice ide, ale po pripojeni orangeboxu cez HDMi zlty obraz ...
Klasika, kujebacek len prehral emmc bez klucov. nevies o tom nic ? Heno to urcite nebol, ten to vie robit ... zajtra sem pastnem obrazky do extra threadu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 21:35    Předmět: Citovat

To rnbw : děkuji aspoň někdo to četl celé.

to P32 : já bych to klidně nechal takto spojené.TV by normálně hrála, ale tak asi skrz nějaký důvod to takto rozdělené je ne?


LED Pásy jsem samozřejmě zkoušel předtím i jeden každý fyzický kus na reg. zdroji. Zda mají stejný odběr a nereagují a na průhyb u každé diody. Samozřejmě tak, abych ji tímto nezničil. To je snad samozřejmé, že jsem zkoušel pásy.

To fogovic : Já vlastně ani nevím, proč mi komentujete příspěvky. V podstatě v každém z nich sem všechno zničil, nebo nevím nic. Pouze Vy jste někdo. Ani je nečtete celé a komentujete něco. Mám vám zaplatit vlastní stránky, aby všichni viděli, že jste LORD?


Naposledy upravil nicky dne po únor 21 2022, 22:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 21:56    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
to P32 : já bych to klidně nechal takto spojené.TV by normálně hrála, ale tak asi skrz nějaký důvod to takto rozdělené je ne?
Ano, ten důvod je stejné zatížení větví. Právě v tom bych hledal, proč to vypíná po určité době. Asi ochrana pro dané větve, což dělá většinou při problémech v nějakém tom pásku anebo v součástkách dané větve u daného švábu. Prostě něco musíš ověřit, že je stopro v pořádku, vyloučit to jako funkční a zjistit, kde je problém. Potom to je už hračka opravit. Někdy dělají problémy i ty spoje (kontakty) pásků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 22:30    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):


To fogovic : Já vlastně ani nevím, proč mi komentujete příspěvky. V podstatě v každém z nich sem všechno zničil, nebo nevím nic. Pouze Vy jste někdo. Ani je nečtete celé a komentujete něco. Mám vám zaplatit vlastní stránky, aby všichni viděli, že jste LORD?


vies co spajaj si co chces a kde chces, aj tak nakoniec zistis ze mas v nejakom pasiku vadnu bud jednu alebo viac diod.
ale kludne si pripoj mainboard a cum do menu a hladaj to smievanie, mozna kolem vanoc to aj opravis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 5:24    Předmět: Citovat

Nemenil nekdo diody a nedal nekterou z nich na jine Uf. Nebo nemaji nektere z diod posunute Uf a vetev to blokne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 5:30    Předmět: Citovat

A driver to dela jeden? Co takhle je prehodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 7:04    Předmět: Citovat

To by tolik nevadilo. Dokonce jsem úmyslně zaměnil místo 6V dvojčipu klasický 3V a ni to nebylo na ploše vidět. OVP má dost velkou toleranci. Spíš bych zkusil, zda nemá některý pás svod do vany a nebo přechody na konektorech u LED pásů.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 974
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 7:54    Předmět: Citovat

ak som správne pochopil

1) autor odpojil main a podsvit mu svietil rovnomerne celý a dlho bez problémov
2) zapojil main, spojil kanály na DIM3 a podsvit svietil celý a dlho
3) zapojil main s rozdelenými kanálmi, a podsvit po chvíli vypol

Ak je to tak, potom to ledky nemôžu byť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 8:28    Předmět: Citovat

hurááááá Ivan_01 mě zcela pochopil Smile konečně Vy a pár lidí zde to čte celé a pak píše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 12:33    Předmět: Citovat

Tímto vylučuješ, že když mezi sebou přehodíš drivery tak ti to nepomůže? Ono je lepší si načrtnout nějaké jednoduché zapojení na papír a přidat jsem jeho fotku. Ty máš sice dobrý popis problému a popis připojení/odpojení, ale tvoje schéma to nenahradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 18:17    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):

Klasika, kujebacek len prehral emmc bez klucov. nevies o tom nic ? Heno to urcite nebol, ten to vie robit ... zajtra sem pastnem obrazky do extra threadu


Kde máš tie obrázky ?, všetci na to čakáme ako kura na sopel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 19:23    Předmět: Citovat

kolkatikum napsal(a):

Kde máš tie obrázky ?, všetci na to čakáme ako kura na sopel.


sorry ze tu nečučím 24 hodin..

cisto len pre teba.. telka LG 47LB730 stala na logu. zakaznik nelenil cezz google nasiel nejakeho majstra v okoli, donesol mu telku. kujebacek len surovo prehral napln emmc, telka ozila, ked si zakaznik prisiel po telku predviedol mu to na dvb-t , cize subjektivne to vyzeralo OK
Kujebacek si za toto zapytal 150 evri a vybavene. Avsak netusil ze zakaznik doma ma orange box pripojeny cez HDMI ktory samozrejme nesiel, neslo dokonca ani playstation 4 na inom HDMI vstupe.. vsade len zlty obraz. Samozrejme ze to zakaznik reklamoval ale nepochodil to 2 tyzdnoch natahovania a skusania sa nakoniec ten kujebacek teda pan "opravar" odmlcal. takze zakaznik logicky zagooglil zase a tak sa to dostalo az ku mne. a vot zdes vysvetlenie preco mu nejde jeho box, tak isto playstation, nesiel by ani ci modul aobmedzene funguje ani to male "magic" dialkove







tuto sanca rozbehat hdmicka a vyssie spominane veci nie je pretoze neexistuje original stary budis zly dump.

a poucenie? .... pred kazdou zmenou cohokolvek v telke si urobte plnu zalohu jak spi tak nand, alebo eMMC alebo eeprom a az potom skusajte kraviny
pokial neviete co idete robit a nerobte to, pokial si netrufate hlavne to nenoste to nejakych zapadnutych kutic 2x2 metre s honosnym nazvom Oprava elektrospotrebicov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33987
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 20:38    Předmět: Citovat

Chcelo by to dat do samostatneho vlakna.
Bolo by vhodne vediet, ktory "expert" to takto robi, aby sa mu mohli ludia vyhnut.

P.S. Tie HDMI zariadenia asi nejdu kvoli HDCP? To by sa dalo zachranit cinskym HDMI splitterom, co ma na vstupe HDCP a na vystupe nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund