Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vůbec vznikne padělek součástky?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 345

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 16:19    Předmět: Jak vůbec vznikne padělek součástky? Citovat

Netřeba se bavit o tom, že se vezme tričko, našije logo Adidas a je to. Ale pokud chci vyrobit padělek elektroniky, musím mít jisté znalosti, technologii a přece jen občas odzkoušet, co jsem vlastně vyrobil. No ptám se možná pubertálně proto, že to na ebay kupuju a vyhraju si jak začínající amatér...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 16:53    Předmět: Citovat

Číňan v chýši se ráno probudí, pojí něco rýže a řekne si "co bych opajcoval dneska?" Napadne ho nějaká součástka, prostuduje datasheet originálu a z nějakého odpadu hřebíkem nahřátým nad ohněm cosi stvoří. Vyinkasuje od vlády dotace na poštovné a šup s tím na web. No a Evropané kupují a kupují.
No a nebo je to úplně jinak.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 17:56    Předmět: Citovat

V lepsom pripade sa zoberie z odpadu (co sa tam od nas vozi) spravna suciastka a oznaci sa ako nova. V horsom pripade sa zoberie nejaka podobna a oznaci sa ako ina. V najhorsom pripade sa zoberie vsetko, co ma spravne puzdro (aj to nie vzdy) a oznaci sa ako nieco, co sa da predat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 18:02    Předmět: Citovat

Pokud je padělek nepodařenou kopií (výmětem), pak je nejspíš odpadem z kopírování jako v Tesle Rožnově apod.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 18:04    Předmět: Citovat

Ahoj, v číně máš výrobce značkových součástek, pokud nějaká neprojde testy nebo je mimotolerantní, je vyžazena. Co se s tím děje potom je jasný..

Další co se děje je že Češi neumí číst datasheety, tady máš 2 odkazy
O tom druhém by řekli že je to feeejk

http://www.farnell.com/datasheets/1748097.pdf
http://www.farnell.com/datasheets/1697674.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 18:16    Předmět: Citovat

Tady mas vyzivne povidani o tom jak soudruzi pajcovali soucasky ktere nebyli schopni vymyslet. Rejzaci to delaji nejspis podobne, s tim ze pouzivaji soudoby sw a hw.

http://www.vystava.sav.sk/ako-vznikol-prvy-integrovany-obvod-uart-za-zeleznou-oponou/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 20:51    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
.... Rejzaci to delaji nejspis podobne, s tim ze pouzivaji soudoby sw a hw....

Rejžaci to dělají na technologiích koupených nebo převzatých od renomovaných výrobců z důvodu nižších cen jejich produkce. Samozřejmě. Co nekoupí nebo nedostanou, tak skopčí...

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 20:59    Předmět: Citovat

Tady je toho na toto téma poměrně dost:
https://www.dps-az.cz/mereni/id:10756/moznosti-detekce-padelku-elektronickych-soucastek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 22:23    Předmět: Citovat

Tam je plno keců, např. : https://www.dps-az.cz/zajimavosti/novinky/id:32349/xtra-pc-udela-z-vaseho-stareho-pocitace-temer-novy-a-velmi-levne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 7:24    Předmět: Citovat

setkal jsem se přímo osobně ve zdroji od renomovaného výrobce s kondíkem v síťové části velké pouzdro a provedení snap in. Při zatřesení rachtal . Na oměření kapacita i ESR v pořádku, ale nedalo mito byl profesionálně zapertlovaný. Rozdělal jsem ho a uvnitř menší Rubicon se stejnou kapacitou na vyšší napětí. Je fakt, že zřejmě ten Rubicon neuměl dát takový proud , ovšem tan zdroj běžel patnáct let v provozu a tento kondík problémy evidentně nedělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 8:43    Předmět: Citovat

A skutocne to je pravda alebo tato "spomienka" pochadza z jednej fake fotky, ktora sa uz roky siri po webe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 9:37    Předmět: Citovat

je to pravda , skutečně se mi to stalo. O té fotce vím, ale nijak to s ní nesouvisí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 9:46    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Číňan v chýši se ráno probudí, pojí něco rýže a řekne si "co bych opajcoval dneska?" Napadne ho nějaká součástka, prostuduje datasheet originálu a z nějakého odpadu hřebíkem nahřátým nad ohněm cosi stvoří.

Tak v mém případě si ten datasheet pořádně neprostudoval.
Potřeboval jsem nutně IO vertikálu TDA8358J, objednal jsem na Aliexpress, přišlo mi 5ks ale s úplně jiným označením ve stejném pouzdře (nějaké TDA8560Q), blíže jsem ten IO nestudoval pomocí datasheetu neboť mě to rozčílilo. Šlo to z Číny děsně dlouho a než jsem se vzpamatoval (možná prodejce měl v tom prsty) tak skončila ochrana a nebylo možné reklamovat (otevřít spor).
Objednal jsem znovu od jiného 3ks, přišly se správným označením, stejné pouzdro (byl jsem ale v tom čase v nemocnici, takže ochrana zboží opět vypršela). Když jsem přišel z nemocnice tak jsem si otevřel datasheet a zkoumal a měřil a naměřil nebo lépe nenaměřil jsem diodu zapojenou mezi piny 9 a 10. V těch co mi poslal Číňan prostě ta dioda nebyla tudiž opět falzifikát.



TDA8358J-1.PNG
 Komentář:
 Velikost:  45.93 kB
 Zobrazeno:  195 krát

TDA8358J-1.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 535

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 9:46    Předmět: Citovat

Edit: patří k příspěvkům o 1 výše.
Dá se tomu i věřit, já jsem si koupil v kamenném obchodě toto: https://www.led-svetla.com/zdroj-10a-12v-120w-interierovy-2237cz/ a po rozdělání jsem musel vyměnit elyty, protože byly recyklované - radiální elyt naležato byl vypájený z jiného zařízení, kde byl nastojato. Protože měl krátké nohy, měl na zbytcích vývodů navařené (! ne pájené) delší vývody a takto zapájený do desky. Výkonový trand také nesl stopy po recyklaci (otlačky od větší podložky) A dále jsem doplnil zcela chybějící filtry (vše na PCB proklemováno). Od té doby to šlape bez problémů a i rádio v kuchyni naladím Smile Sice to není přímo padělek, ale má to podobný původ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 9:48    Předmět: Citovat

S touhle matrjoškou jsem se setkal taky někdy v roce 2000 nebo 2001 v provedení aku R20 a v něm zapertlovaný menší R14. Souprava malého RC vrtulníku koupená v Británii. Tenkrát jsem neměl ještě digitál a navíc jsem udělal chybu, že jsem to hned nesebral a majitelka to mezitím bezstarostně vyhodila.
Od té doby vím, že za ojebem nemusí být vždycky jen snaha ušetřit, protože to ekonomicky nedávalo smysl, ale buď čirá radost z podvodu i za cenu vynaložení práce, nebo nějaká blíže neurčená motivace výrobců, na libovolné úrovni, protože rozsah a péče o ojebávání jde často nad viditelný možný profit pro ojebávajícího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund