Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CNC frézka z číny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> NC stroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 13:52    Předmět: Citovat

Tak odepsal, že jejich inženýři se dívali na mé video s shodují se, že mám chybně nainstalovaný software ... Confused
No to mě po ... navíc ty kontrolery třeba od toho candle se ani neinstaluji, jen spustí ...
Takže jsem mu zase odepsal, slušně,že nejsem úplný kokodak a že softwarem to není rozhodně ...
Dnes jsme to v práci navíc zkoušeli instalovat i do linuxu a chová se to stále stejně ...
Ještě pár takových emailů mi pošle a dám mu takové hodnocení, že už na ebay neprodá ani tkaničku do čínských tenisek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 13:57    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
No, bytelne to rozhodne neni Smile Tohle mi prijde chatrne i na 3D tiskarnu.
Ale na obcasne frezovani do balzy to bude stacit.


No na čínské poměry je to hodně pevné Very Happy ...
A rozhodně je to stabilnější než 3D Prusa,co mají na Alze za 20tis. Smile
Já od toho zázraky nečekám, chci to rozchodit a naučit se s tím, pochopit jak se s těmito věcičkami pracuje, co to obnáší, jaké jsou úskalí a slabosti a když se mi to bude líbit a bavit, tak třeba postavím něco vlastního, nebo koupím něco lepšího ... V tuto chvíli od toho nečekám nic více,než gravírování a vrtání jednoduchých DPS a na tohle to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 14:08    Předmět: Citovat

Až se mi to povede rozchodit, chodím se link na video, jak to šlape, oki? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 14:41    Předmět: Citovat

K takovemu ucelu jak pises to bude asi delane. Videl jsem podobnou vec u nektereho preprodejce v cz, u popisu tvrdil ze je to na plasty, barevne kovy, v nouzi i ocel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 17:33    Předmět: Citovat

Pokud to nefunguje s dodaným HW, tak to přepoje na arduino, umí naprosto to samé a máš to raz dva. Podle odkazu sedí i ty konektory k motorům. Ty červené "drivery" jsou i u arduina. Sám mám doma ty CNC desky k arduinu 2 Jednu k NANO a jednu k UNO, Tatím jsem nezprovoznil ani jednu, protože jsem si udělal vlastní ovládání krokových motorků pomocí L293 a arduino NANO. (mini CNC plotter).
Co se týká konstrukce, tak tyto hliníkové profily jsou celkem pevné, sám jich mám několik doma a chtěl si postavit něco podobného ale ve větším měřítku. Snad někdy... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 19:55    Předmět: Citovat

JJ, to mám v plánu udělat ... už jen kvůli updatu na grbl 1.1, což to origo china board neumožňuje, protože to vestavěné arduino je ubohá atrapa,která neumožňuje přímý flash - asi by to šlo hacknout, přes druhé arduino, které bych použil jako programátor toho na china boardu,ale nebudu se tím zatěžovat ...
Stále čekám na to, jak dopadne komunikace s prodejcem, která je velmi pomalá, omezená tak na jeden velmi krátký email denně ...
Mezitím je ale na cestě již shield pro arduino, do kterého jen nastrkám ty motorové kontrolery. Příjde to zítra, takže drátovat už to nebudu ...
Má to ale jednu malou nevýhodu. Ten čínský board,měl v sobě již implementované PWM řízení otáček té frézy přímo přes program ... Což se mi docela líbilo.
Takhle, když to budu mít přes samotné arduino,musím ještě nějaký pwm regulátor zbastlit a nějak to na to napojit ...
Ale uvidím, třeba se na to vykašlu a objednám rovnou střídavý motor s měničem a bude ... To ještě uvidím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 20 2018, 21:46    Předmět: Citovat

Nevím, jestli GRBL umí G-code M280. Pokud jo, tak na hajdurínu vylejzá na servovýstupu 0,9-2,1mS s opakováním po 20mS. Na to se připojí modelářskej regulátor pro střídavej motor a tím se dá hnát napřímo vřeteno. 0,9 mS vřeteno stojí, 2,1 mS točí maximum. Ty modelářský motory velikosti tenisáku můžou mít až 3 KW při 20000 ot/min a s regulátorem ho koupíš v na Hobbykingu či Ebay za pár korun. Mám to takhle udělaný u svý CNC frézce, elektronika je z běžný 3D tiskárny, softvare malinko upavenej Marlin. CAM na ovládání frézky a převod dat z Cadu je Estlcam, volně na odzkoušení na netu. V tom Estlcamu si v tabulce pro každej nástroj přiřadíš pomocí zadání milisekund požadovaný otáčky.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 19:06    Předmět: Citovat

Tak jsem to dnes rozchodil na čistém arduinu s grbl 1.1.

Mám jen drobný problémek Very Happy ... Graviruje mi to jakoby zrcadlově Very Happy ...



4612791469736037872.jpg
 Komentář:
Muj první pokus
 Velikost:  298.16 kB
 Zobrazeno:  284 krát

4612791469736037872.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 19:21    Předmět: Citovat

Napadají mě tři věci, proč by to tisklo takhle obráceně.
Buď mám špatně zapojené krokáče, ale to se mi nezdá.
Nebo není dobře nastavený ten grdl config, to jsem ještě neřešil a zkompiloval jsem tam normálně defaul z GitHubu.
No a nebo jsem slepý a je to někde v nastavení to softu. Používám Candle jako čtečku Gcodu a ten to posílá do frézy. Ale nevidím to.
Na monitoru to mám normálně zobrazené.



Screenshot 2018-09-21 20.20.38.png
 Komentář:
 Velikost:  144.06 kB
 Zobrazeno:  303 krát

Screenshot 2018-09-21 20.20.38.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 20:00    Předmět: Citovat

Taky mi to napoprvé kreslilo obráceně, stačilo předrátkovat motory... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 20:04    Předmět: Citovat

Ha, se to povedlo.
Nemusí se drátkovat,ale v Grbl lze invertovat jednotlivé osy podle potřeby.
Takže jsem invertoval osu Y a je to OK Very Happy ... Jupííí ... Mám za sebou první vygravírovaný text v životě Very Happy ... I díky vám tady ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 11:26    Předmět: Citovat

Tak gratuluji ke zprovoznění. Vím jaké to je se dostat k nějakému výsledku... Smile Já to zprvu zkoušel s pohony laseru z DVD (CD) mechanik... https://youtu.be/7LQHQtxa4XM A jelikož jsem to dělal pod linuxem, tak jsem měl určitě jiný Grbl soft, kde nešlo přehodit posuv os, tak jsem to předrátkovával... Pak to šlo správně... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 11:36    Předmět: Citovat

Ty motory bych zkontroloval, aby to sedělo s tím, co si myslí kontroler.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhill



Založen: Apr 23, 2013
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po září 24 2018, 10:29    Předmět: Citovat

Takže, po mechanické stránce mi frézka chodí.
Nyní ale tedy se dostávám do druhé etapy ...
Nastavení a software.
Tedy, jak jsem již zmínil, mám frézu primárně na gravírování DPS, ale asi bude vhodně se naučiti frézovat i jiné věci.
Pro kreslení schémat a generování DSP používám EasyEDA.
První problém je, jak dostat výstup z Edy do gcodu... Ale to v tuto chvíli asi není podstatné, určitě to nějak půjde.

Mě by spíše nyní zajímala jiná věc. A sice jak cokoli dostanu gcodu:)
Někdo tady o pár příspěvků výše zmínil zajímavý program estlcam.
Stáhnul jsem si to a koukám na, ale moc moudrý z toho nejsem Smile
Nedokážu si v tom v tuto chvíli vytvořit ani nový projekt. Chce to po mě zase abych první něco vložil.

Jak to děláte, když si chcete nakreslit vlastní tvar, nebo vložit svůj text?
To musím mít ještě nějaký další program a teprve z něj to načíst do toho estlcamu? ... Jako třeba co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: po září 24 2018, 17:11    Předmět: Citovat

Na ten můj plotter stačilo exportovat GCODE z programu INKSCAPE (je zdarma). Je to vektorový editor v němž lze i obyčejnou fotku převést na data použitelné u toho GRBL. Zkus pohledat, už je to nějaký pátek co jsem s tím dělal.
OT:
Tímto jsi mi vnukl myšlenku na stavbu vlastního CNC s Arduinem (Na klasickém CNC dělám občas v práci). Elektronické vybavení na to mám, profily taky, takže stačí koupit Krokáče a pojezdy. A když už jsem u toho, tak pracovní plocha bude minimálně 500x500mm... A když jsem to zmínil před kolegou co má veterány, tak už mám domluvený i kšeft na gravírování... Dostanu se asi na cenu, za kterou jsi to koupil ty, ale bude to o moc větší... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> NC stroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund