Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vkládání zajímavých obrázků II.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 98, 99, 100  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 11:44    Předmět: Citovat

Ta koroze tam určo nevznikla za den - ale trvalo jí to pár let, to znamená, že byla způsobovaná aerosolem zředěnejch roztoků (pravděpodobně kyselejch, zásaditý s kovama takovouhle kvetoucí nádheru dělají jen v některejch případech = záleží na konkrétní kombinaci kov+roztok) - a ten potisk to prostě vydrží, protože ten roztok nemá dostatečnou koncentraci aby ho prožral. Dyk je to v podstattě to samý, jako když se leptaj plošňáky - taky barva kreje cestičky a odleptává se jen to, co je holý ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33854
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 11:50    Předmět: Citovat

Korozia je svina, dokaze sa dostat po vyvodoch dovnutra puzdra a suciastky znicit. Pekne to bolo vidiet na bielej LED (zo solarnej lampy), kde korozia po vyvodoch postupovala dovnutra pod plast. Pokym sa nedostala k cipu, tak LED svietila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 23 2018, 14:30    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Tyypííčo!!
Ještě napiš, že to funguje a jdu se oběsit! Very Happy

Tož jen pomalu synku, ať nemusíš hledat provaz.
Po zapojení trafa, regulačního potenciometru, motoru, externího zdroje napětí simulujícího regulovaný výstup, deska normálně funkční.
regulace funguje na daný rozsah výstupního napětí, to znamená že mají kontakt i běžce trimrů. Červená ledka na kablíku indikuje vyvážení H můstku pro napájení statoru motorku.
Vyfotil jsem ti i motorek v chodu pro větší efekt.
Takhle dělala Tesla! Vývody KF508 uhnívaly v domácích přístrojích, na druhou stranu přežijou polovodiče i pasivy v prostředí s extrémní korozní agresivitou.



galv_koroze 006.jpg
 Komentář:
 Velikost:  129.05 kB
 Zobrazeno:  125 krát

galv_koroze 006.jpg



galv_koroze 010.jpg
 Komentář:
 Velikost:  97.6 kB
 Zobrazeno:  76 krát

galv_koroze 010.jpg



galv_koroze 013.jpg
 Komentář:
 Velikost:  100.38 kB
 Zobrazeno:  101 krát

galv_koroze 013.jpg



galv_koroze 012.jpg
 Komentář:
 Velikost:  93.11 kB
 Zobrazeno:  89 krát

galv_koroze 012.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne září 23 2018, 14:51    Předmět: Citovat

No neskutečný.
Právě, když jsem viděl na předchozí fotce ty ohnilý běžce trimrů, nahnilé pozlacené Fe vývody polovodičů, tak mi přišlo skoro jisté, že to bude mrtvé..
Na příčině hnití těch Au vývodů se asi neshodneme s dalšími.
Mám osobně třeba tu zkušenost, že v jednom AUC2100 ze suchého prostředí, kde je 10 modulů AUJ635, na každém z nich 4xTO39, tak uhnilé vývody má nejméně třicet tech pouzder. Plus další TO18 k tomu.
Prostě celou dobu byl ten AUC v kanceláři MNV/obecního úřadu, kde nikdy nebylo ani vlhko, ani voda, ani žádná chemie.
Kloním se k nevhodnému materiálu toho drátu, nebo jeho nedostatečné chemické úpravě před zlacením.
Ono to dělá ty známé černé tečky, tedy prohnije a prokvete to zevnitř toho Fe drátu až přes zlato ven.
Tatáž pouzdra, ale s novějšími CuSn vývody i pouzdrem nikdy nic takového neudělala. Jde o všechny typy s "bělejším" pouzdrem.
Není to jen doména samotných TO39, ale samozřejmě i TO5 a všech modifikací, od OZ po KC812.
Že to není úplně uhnilý i v tomto chemickém extrému, je zvláštní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17684
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne září 23 2018, 23:50    Předmět: Citovat

Ty dráty budou nějakej problém ve výrobě. Já jsem v srpnu koupil 2 ks metrových pružinových drátů průměr 4 mm. Natočil jsem z nich z každýho jednu pružinu 6 závitů na 18 mm trnu, ani jedna nepraskla. Pak jsem ze zbytku chtěl natočit ještě další dvě pružiny s 4 závity. Jedna bez problémů ale druhá stačil drát ohnout na trnu o cca 90 st a najednou křup a asi 50 mm od místa ohýbání prasknul jako kdyby byl ze skla. Zcela rovnej kolmej zlom bez žádnýho náznaku dřívejšího naprasknutí. Naprosto stejně praskaj ty nohy trandu. Mám zkušenost, že pružinovej drát když už praskne, tak se udělá podélná, někdy i roztřepená prasklina, nikdy rovnej kolmej lom. Myslím, že to je nějakej problém homogenity a nebo tepelnýho zpracování.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 24 2018, 0:05    Předmět: Citovat

Jirko, trefils hlavičku na hřebíček. Je to určitě nehomogenním tepelným zpracováním. Drát na pružiny by měl bejt předem vyžíhanej, ne popuštěnej. Po navinutí a úpravě konců by se měl zakalit a podle určení pružiny buď znovu žíhat, nebo až lehce popustit kvůli zlepšení houževnatosti. Víc se popouštějí tažný pružiny, tlačný stačí opatrně žíhat pod popouštěcí teplotu a pomalu zchladit kvůli srovnání pnutí v matroši.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 24 2018, 11:05    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Kloním se k nevhodnému materiálu toho drátu, nebo jeho nedostatečné chemické úpravě před zlacením.
Ono to dělá ty známé černé tečky, tedy prohnije a prokvete to zevnitř toho Fe drátu až přes zlato ven.

Že to není úplně uhnilý i v tomto chemickém extrému, je zvláštní.

Četl jsem i jiné teorie a sice špatný oplach kyselým sajrajtem po pájení.
Výrobky ze ZPA nebo Laboratorních přístrojů, Mesit, s týmiž zlacenými Fe dráty nepraskaly.
Tesla Liptovský Hrádok zřejmě používala jiné technologie než Tesla Přelouč, Pardubice, Bratislava, kde se ta spotřebka s hnijícíma nohama vyskytovala.
Nasvědčuje tomu i jiný drup dps, zde dvojstranný černý cuprex s cínováním vlnou a nepájivou maskou, což v mgf nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 24 2018, 12:24    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...
Četl jsem i jiné teorie a sice špatný oplach kyselým sajrajtem po pájení.
....
Daleko spíš než oplach kyselým sajrajtem to může bejt špatně spláchnutej kyselej pájecí sajrajt. Ti co pamatujou Eumetol by mohli vyprávět ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 28 2018, 21:14    Předmět: Citovat

Tlakové mytí + výpary galvanizačních lázní


deprez.jpg
 Komentář:
 Velikost:  209.98 kB
 Zobrazeno:  104 krát

deprez.jpg



deprez1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  181.28 kB
 Zobrazeno:  105 krát

deprez1.jpg



deprez2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  222.09 kB
 Zobrazeno:  78 krát

deprez2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17684
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá září 28 2018, 23:26    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=8br7XzITccs
Co říkáte, jsou jim podobní?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 29 2018, 19:41    Předmět: Citovat

Na to jak bylo včera hnusně, dnes vcelku pěkná viditelnost. Byl jsem na kopci nafotit pár západů, Buková hora je už klasika, ale že uvidím i Kladno mě mile překvapilo.


P1060592r.JPG
 Komentář:
 Velikost:  293.98 kB
 Zobrazeno:  95 krát

P1060592r.JPG



P1060588r.JPG
 Komentář:
 Velikost:  292.35 kB
 Zobrazeno:  116 krát

P1060588r.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so září 29 2018, 20:37    Předmět: Citovat

Davemh: Odkud jsi fotil? Včera a hnusně? Jsem teď na Vysočině a včera tu bylo krásné babí léto. Akorát ve čtvrtek dopoledne bylo zataženo, ale během hodinky bylo hezky.
Je ale fakt, že dnes byla lepší viditelnost jak včera.



20180928_154309small.jpg
 Komentář:
 Velikost:  267.75 kB
 Zobrazeno:  101 krát

20180928_154309small.jpg



_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 29 2018, 20:57    Předmět: Citovat

Já to tu nechám jako hádanku. Obě dopoledne bylo jasno, včera tepleji než dnes, ale po poledni se zatáhlo + silný vítr. Na radaru byla vidět voda, ale nakonec nepřišla. Dnes to jasno vydrželo až do večera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so září 29 2018, 21:01    Předmět: Citovat

Tak ačkoli Český ráj moc neznám, tak s tou viditelností tímto směrem (Kladno, Buková hora) mi napadá akorát Kopanina nad Malou skálou nebo Kozákov.
No, to kde jsem fotil já moc těžké uhodnout není.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 29 2018, 21:47    Předmět: Citovat

Uber metry, pořád moc vysoko. Vysočinu neznám ani z rychlíku (možná krájenou ze sámošky), musel jsem tipnout a ověřit v mapě.
Někde směrem na Nymburk jsem viděl jeden vysílač - podle tvaru Poděbrady nebo Liblice. Protože oboje je v páru, nedávalo to smysl. Až z mapy jsem zjistil, že to skutečně byly Liblice, neboť z toho pohledu jsou stožáry přesně v zákrytu. Malá nápověda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 98, 99, 100  Další
Strana 22 z 100

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.37 sekund