Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Modul MP3 přehrávače s Bluetooth

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 14:15    Předmět: Modul MP3 přehrávače s Bluetooth Citovat

Zdravím a pozdravuji v těchto horkých dnech Smile

Mám dotaz, zná někdo modul Bluetooth MP3 Decoding Board Module w/ SD, USB 2.0, FM? Takové moduly se dají koupit i na Aukru a určitě i jinde.

Nedělám si iluze o kvalitě provedení či zvuku, ale líbilo by se mi takové přehrávadlo do kuchyně pro vytvoření třeba zvukové kulisy při vaření, pečení a jiných pracech. Je mi jasné, že tento modul k sobě potřebuje ještě zdroj a zesilovač, ale to všechno je snadno řešitelné.

Cena včetně poštovného je směšná, ale přesto se ptám, jestli třeba není provedení tak otřesné, že to fakt nemá smysl.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 15:52    Předmět: Citovat

Měl jsem jej. Nehraje špatně. Záleží, jaký k tomu dáš zesilovač a repráky. Chtěl jsem to původně zabudovat do PC reproduktoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 15:57    Předmět: Citovat

A proč jej již nemáš? Nahrazeno něčím lepším?
_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 16:15    Předmět: Citovat

Tak dlouho jsem to odkládal, až jsem ten modul odložil a nenašel. Bylo to ještě před tím, než jsem se rozvedl - a při stěhování zpět sem jsem jej někde prošustroval.
Jinak ten modul občas mívá v nabídce TIPA (v Brně "u Jakuba"). K tomu modulu bys měl ještě dokoupit "drátařinu", což je svazek pár káblíků s konektorama, který pasujou do těch zásuvek v plošným spoji. Anténa na FM se musí napájet na pájecí místo na destičce. Tipa k tomu modulu nedává ovladač. Musíš jej dokoupit zvlášť.
Můj modul měl v sobě stábl na 5V, takže napájení bylo povolený do 12V. Kablíkama připojíš napájení a 2X audiovlez do koncovýho zesilovače - Regulátor hlasitosti to má svůj.. Můžeš ještě dodat baterii - jsou tam 2 pájecí body. Jelikož jsem ale nevěděl, zda se k tý baterii nemá něco předřadit, neměl jsem v plánu ji použít. testoval jsem to jen tam volně rozložený na stole. Příjem FM byl celkem přijatelnej. MP3 to přehrává nejspíš podle abecedy, nebo pořadí, v jakém byly soubory uložený na flash disku - nevím, nepátral jsem po tom. MP3 můžeš pouze přeskakovat nahoru/dolů. Bluetooth mód jsem nezkoušel - nejspíš se to chová jako přijímač reprodukované hudby z (třeba) telefonu - Bluetooth reproduktory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
patrikvarga



Založen: Apr 24, 2007
Příspěvky: 1118

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 16:37    Předmět: Citovat

Asi pred rokom som to tiež kúpil od číňana. Hodil som to do PC v dielni. Koncák mám s PAM8408. Napájam to z PC zdroja zo STBY 5V. Viem, žiadna sláva, ale za tú cenu sa to oplatí. Išlo mi len o dialkové a BT.


bluet.jpg
 Komentář:
 Velikost:  156.47 kB
 Zobrazeno:  94 krát

bluet.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 16:48    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Bluetooth mód jsem nezkoušel - nejspíš se to chová jako přijímač reprodukované hudby z (třeba) telefonu - Bluetooth reproduktory.


Přesně na to to také chci, krom toho hraní z karty v kuchyni. Výstup bude do jednoho kanálu, u vaření nepotřebuji mít stereo, které ani pořádně neslyším, ani super-truper-hyper zesilovače, protože nemám netopýří uši

Díky za reakce a asi si udělám radost.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 16:49    Předmět: Citovat

Pár těhle modulů jsem nacpal do starých dvojčat a věží,které by jinak skončily v kontejneru a za ty prachy hrajou obstojně.Umí z karty náhodný výběr-tlačítko na D.O. šipky proti sobě ozn. RAN.Sám ho mám na zahradě s digitálním tříkanálem bedny a woofer z domácího kina Panasonic a velká spokojenost na to že to napájím z 12V baterky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 16:55    Předmět: Citovat

Však do toho jdi - zvlášť, pokud k tomu budeš mít ten ovladač.
ať víš, do čeho jdeš Wink
https://www.tipa.eu/cz/mp3-modul-s-fm-radiem-a-bluetooth/d-136231/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 16:59    Předmět: Citovat

Přemýšlím, jestli se mi to jen zdá, nebo jestli je to jiný modul, případně, jestli se v Tipě někdo definitivně zbláznil:

Přehrávač 699,- Kč dálkové ovládání 89,- Kč a sada kablíků 74,- Kč. Dohromady 862,- korun plus poštovné. A to se vyplatí Very Happy a DX za 178,- Kč včetně poštovného. No a nebo Aukro, což je asi nejlepší a nejrychlejší volba.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 18:27    Předmět: Citovat

Taky jsem to kdysi řešil, potřeboval jsem kulisu do dílny. Ale prakticky jsem nenašel žádný levný přehrávač, který by uměl náhodné přehrávání z flash karty. Pro mě by byla hrůza mít na kartě stovky písniček a vždycky začínat od té první.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 737
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 19:03    Předmět: Citovat

Zkus přenosný reproduktor s Bluetooth, má slot na kartu, z té přehrává tam, kde jsi skončil minule.
Dá se připojit skrz BT k mobilu a máš handsfree a pokud v něm máš hudbu můžeš ji poslouchat.
A většinou to má i radio.

Já mám tohle a nestěžuju si.
Akorát to nemá dálkové ovl.



WSY69B.png
 Komentář:
 Velikost:  125.56 kB
 Zobrazeno:  100 krát

WSY69B.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 20:28    Předmět: Citovat

Mám zkušenost se stejnými moduly viz. odkaz v prvním příspěvku. Jeden jsem namontoval do staré věže co mají v místní školce ženský na cvičení a od té doby o něm nevím, ale nikdo si nestěžuje takže asi spokojenost.
Druhý používám v dílně jako rádio/přehrávač a taky spokojenost Hraje to celkem slušně a i to FM rádio není tak hrozné jak jsem si myslel.
Chtěl jsem to mít univerzálně přenosné a tak jsem si k němu vytiskl krabičku.
Malý osobní postřeh: Dálkové ovládání je nutnost, bez něj je komfort ovládání modulu na hranici únosnosti.



WP_20180818_21_21_37_Rich.jpg
 Komentář:
 Velikost:  207.63 kB
 Zobrazeno:  101 krát

WP_20180818_21_21_37_Rich.jpg



WP_20180818_21_21_31_Rich.jpg
 Komentář:
 Velikost:  195.48 kB
 Zobrazeno:  100 krát

WP_20180818_21_21_31_Rich.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 563
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: ne srpen 19 2018, 10:56    Předmět: Citovat

Na posezení do sklepa jako nenáročnou kulisu, jsem pořídil -
https://www.aliexpress.com/item/Kentiger-HY-502S-2CH-Bluetooth-Hi-Fi-Super-Bass-Output-Power-Stereo-Amplifier-with-Remote-Controller/32803447474.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dD12OBo

Přidal jsem repráky z vyřazené věže a zdroj 12V ,
má to čtečku SD, USB, vstup 2x cinch, FM radio DO, Bluetooth
Po rozebrání jsem odpojil blikající barevnou šaškárnu / je na konektor/a posunul infra čidlo tak, aby nebylo schovaný uvnitř , původní dosah byl tak 1m,ted ok.
Vyhovující, ale bez "barevné hudby" a Bluetooth byla předchozí volba
https://www.aliexpress.com/item/Kinter-MA-120-12V-HiFi-Audio-Amplifier-Support-FM-SD-USB-Input-Stereo-Circuit-Design-Supports/32693408994.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4duhFsLz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne srpen 19 2018, 16:11    Předmět: Citovat

Nemáte niekto k tomu návod na použitie? Tieto bluetooth moduly furt kecajú. Stlačím napríklad tlačítko pre preskočenie na ďalšiu skladbu, a ozve sa "next", až následne začne hrať skladba. Nedá sa to nejako vypnúť?
V starších PCB boli osadené SPI Flash (25D40AT), kde sa vo firmwéri dal zmazať konkrétny kus kde boli tieto hlasy uložené ako MP3, ale novšie modely už majú firmwér v hlavnom čipe. Staré modely ešte bez bluetooth nemali vôbec tieto hlasové komentáre, ale MP3 prehrávali iba ako "downmix to mono".

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund