Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T2 set-top-box EVOLVEO Omega DT-3060 (H.265)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 14:50    Předmět: Citovat

EPG je tam normálně, na několik dní.
Jen se k němu musíš správně dostat.
Už si to nepamatuju. Snad zvolit Celý den / Následující den?

Ono, pokud jsi skousl ten dálkový ovladač, nic nenahráváš, nevypadává ti zvuk při pohybu v menu, nezpomaluje se obraz, pak věřím, že to použitelné je.
Mně asi nejvíc vadily ty výpadky obrazu (jakoby animace) a špatné přepínání programů, titěrné EPG a info - na CRT TVP k nepřečtení, pokud nevlezu až k obrazovce (u původního firmwaru byly navíc nějaké divné znaky s diakritikou). A výpadky v nahraných pořadech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 16:21    Předmět: Citovat

Dík za nakopnutí. Ano, nevím proč, jsem si nějak nevšiml těch barevných čtverečků dole. Super. je tam toho na celý týden. Ale ta čitelnost některých znaků, hlavně í, l a diakritiky je opravdu příšerná. A to sekání, snad až dokončí tu síť DVBT-2, bude to snad lepší. Hlavně čekám, až spustí někdy v dubnu, jak tvrdí, ten multiplex ČT. Díky za radu. Zmizel další problém Evolvea, i když jsem si za to mohl sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 17:06    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 17:32    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
...Ale ta čitelnost některých znaků, hlavně í, l a diakritiky je opravdu příšerná. A to sekání, snad až dokončí tu síť DVBT-2, bude to snad lepší....

Stejný problém s malinkými znaky a jejich čitelností má settopbox Alma 2800 HEVC, co o něm píšu tady. Vlastně i o tom, že sekání a kostičkování nezná, a to ani, když ukazuje sílu signálu pod 30% (většina ostatních settopboxů se při síle signálu pod 40% nechytá).
Co je nepříjemné, je strmý pokles citlivosti od kanálu 57 nahoru (přijímáme MUX3 na K60), ačkoli může jít jen o špatný souběh ladění, které kanálem 60 končí, a tak jako tak se časem budou muset tyto kanály opustit. Na K60 totiž při vyrovnané úrovni s ostatními multiplexy ze zásuvky STA ukazuje maximálně 16% (místo 88-90%, které ukazuje do K40; ostatní settopboxy stejnou úroveň ukazují i na tom posledním kanálu).
Dalším mínusem je výstup CVBS, který na televizi dělá PALové moirée (příliš velká nepřesnost barvonosného kmitočtu) a společně s režimem RGB neumí z HD vysílání zobrazit formát 4:3 přes celou obrazovku, jak nechá nahoře a dole zatemněné pruhy pro formát 16:9, tak zatemní i začátky a konce řádků. Takže obrázek se správným poměrem stran, ale malý s velkým černým rámem, což při příjmu SD nedělá - paradoxně z vysílání SD 4:3 v MPEG2 má obraz vyšší rozlišení, než z HD. Na výběr výstupního formátu RGB ani CVBS nereagují, volby zjevně platí jen pro HDMI výstup.

Já vím, jde o jiný settopbox, než kterému je věnované toto vlákno, ale recenzi si dovoluji přidat, ať je tu nějaká ta alternativa z těch levných, které umí přijímat všechny u nás zachytitelné standardy pozemního vysílání, pro ty, kdo se ještě nechtějí zbavit staré televize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 22:42    Předmět: Citovat

Tak.: kupoval jsem ho někdy v listopadu loni, ale nevím, kde ho sušili. Má verzi software V1.0.2 a sestavení 05/12/2016 12:05:51. Teda, jak určili tu vteřinu, je záhada. Možná v tom okamžiku blikla fotobuňka na pásu. Very Happy


Hille, nevím, nějak mi nepřipadlo, že by Zlín Tlustá hora K58 DVBT-2 měl nějaký pokles. Ale je pravda. že tady chytáme Zlín dobře, rovněž Kojál i Praděd. Naopak K50 Slavonín jsem musel lítat s anténou, až jsem našel místečko, kde trochu jde. Ale má pár WATTů. Je za obzorem, a je tu spousta odrazů. Spíš u něho kvalita i úroveň stále kolísá, a to mi vadí, protože je to jediná možnost chytit ČT HD. Ale stejně je mi divné, že jsem ten Zlín naladil, ale v paměti ho nemám.


Teď jsem schválně změřil K59(asi kojál) , a má úroveň 91%, kvalita 100%. Takže to mohla být nějaká chyba v tvém STB. Nakonec je to jedno, stejně se tyto kanály nebudou používat. Jo, k tomu kostičkování, Tomu Evolveu stačí úroveň 10%, možná míň, a kvalita od 2%, jak už jsem psal. Programy, které na žádném jiném z mých STB nejdou vůbec, na něm jdou perfektně. Při nějakých 30% už kostičkují nebo vysazují. Pro mne má tato skutečnost velký význam. Manželka občas sleduje Slováky, a jejich velmi časté nejen kostičkování, ale úplné vypadávání ji přivádělo skoro k šílenství. Samozřejmě jsem to vždy schytal z první ruky. Zkoušel jsem všechno možné, a nakonec se vše vyřešilo tím settopboxem a mírným vylepšením antén. systému. Takže Evolveo nedám. Jedině, že bych našel něco lepšího. Teď řeším "novou" LG ze dvora, která jako první u nás má DVBT-2. Musím vyřešit LEDky v podsvícení. Tak se uvidí. Ale mám zkušenosti, že telky jsou na tom s citlivostí všeobecně dost bídně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 23:30    Předmět: Citovat

Však píšu, že to je nedostatek settopboxu, na zásuvce STA jsou úrovně všech muxů vyrovnané, na jiných modelech a značkách settopboxů je to v pořádku. Jen je mi divné, že se téměř stejně chovají dva kusy koupené dvaapůl měsíce po sobě. A na K57 (HK- Hoděšovice) ještě pořád chodí, jen ukazují méně, než Strongy nebo Sencory, které v STA zobrazují sílu signálu všech pěti instalovaných multiplexů téměř shodnou, a to včetně K60.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 0:06    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Má verzi software V1.0.2 a sestavení 05/12/2016 12:05:51. Teda, jak určili tu vteřinu, je záhada. Možná v tom okamžiku blikla fotobuňka na pásu. Very Happy

To je zostavenie SW, cize build. To znamena cas, kedy spustili kompilator. Kedze sa to skompilovalo a dokonca to aj bezalo, tak to zacali predavat. Na testovanie uz cas nebol...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 11:12    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Hille, nevím, nějak mi nepřipadlo, že by Zlín Tlustá hora K58 DVBT-2 měl nějaký pokles...


K58 z TH není DVB-T2, ale RS8 v DVB-T s ERP 2kW!!! DVB-T2 ze Zlína TH je na K22 - PS12 - ERP 100kW!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2018, 16:54    Předmět: Citovat

Hille, nějak jsem ten příspěvek špatně četl, promiň.

Lumca, ano, nějak jsem to přehodil. Chytáme ten MPX z tří vysílačů. ale programy mám zobrazené jen jednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá červen 22 2018, 22:52    Předmět: Citovat

Zdravím. Po delší době opět další poznatky. Bohužel nepříjemné. Několikrát se mi stalo, při sledování ČT 24 něbo i jiného dvb-t 1obraz i zvuk bez zjevné příčiny zatuhnul. Úroveň i kvalita OK, set top box se vypnul. Na displeji StB se objevily vodorovné čárky a StB naběhl jako při zapnutí ze stby. Bez loga Evolveo. Naběhl zastavený obraz bezvadný, ale bez zvuku. Po 1-2 vteřinách se opět vypnul atd
Někdy se dal vypnout ovladačem a zase zapnout. Nabihal včetně loga, ale většinou opět cykloval. Ovladač reagoval vždy jen v určité části cyklu. Pokud jsem v tom okamžiku přepnul program, většinou na DVBT-2, pracoval normálně. Teď to zase nějakou dobu funguje bez problémů. Na dvb-t 2 to nikdy neudělalo, i když vlivem více vysílačů nebo možná vlivem počasí má signál kolísavou kvalitu od nuly po 100. Neví někdo, co to může být? Dík za rady. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 5:15    Předmět: Citovat

To už jsem taky zažil na tomhle (pro mě erárním) STB asi dvakrát. Dokonce jsem měl podezření, že je to pokaždé v pondělí. Odpojení napájení, přehrání FW nebo tovární nastavení v tu chvíli nepomohlo. Vždy se to 'opravilo' samo. Už jsem psal i na podporu a klasicky mi odpověděli, že to mám dát (přes prodejce) na reklamaci. Zatím běží.

P.S. Všiml jsem, že už mají nějakou novější Gammu.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 23:45    Předmět: Citovat

Zdravím. Mně se to prakticky také "samo "opravilo. Ta Gamma by mě zajímala. Píšou o možnosti nahrávat 2 programy současně. Ale zatím jsem nenašel kdo a za kolik to prodává. Stejně budu muset koupit další StB kvůli manželce. A s tímto už umí jakž takž zacházet
Trochu komplikované je sice mazání záznamů. Byl jsem zvyklý na dvoutunerovy Evolve, a u tohoto nemůžu sledovat jeden program a zároveň druhý nahrávat.
Jak už jsem psal výše, naučil jsem se i s výše uvedenými problémy s tou Omegou žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 9:46    Předmět: Citovat

Někdy v květnu prošla Gamma T2 (s FW 'H265 V1.2.7' z 30.03.2018) certifikací u ČRa, takže už by se mohla objevit na trhu.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 21:43    Předmět: Citovat

Dík za info.Budu se těšit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2018, 16:21    Předmět: Citovat

Evolveo Omega T2 jsem nakonec poslal do háje:
U všech MUXů mám 100/100 (podle toho stet top boxu), ale box často tuhnul - přestal reagovat na jakýkoliv "příkaz" z DO. Často jsem musel vypínat a zapínat síťový kabel.
Teď mám nějakýho Sencora SDB 5002T. kromě toho, že by se na něm za chodu dal ugrilovat steak s ním nemám žádný problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund