Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung ps50b450b1w oprava Y-SUS LJ41-05905A

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 13:24    Předmět: Samsung ps50b450b1w oprava Y-SUS LJ41-05905A Citovat

Nemáte někdo zkušenost s tímto Y-SUSem ?

Na desce byl nafouklý kondenzátor na pozici C5066 (100uF/25V)

je zapojen jako filtrační viz.foto 1

jeho plusová cesta vede k IO IRS2196S na pin Vb. (foto 2)

měřil jsem vše okolo (tranzistory,odpory,ostatní kondenzátory) ale vše se jeví jako OK.

Ovšem stejně při zapnutí se na 1s ukáže nesmysluplný obraz (složený z vodorovných čar),poté obraz vypne,TV hlásí chybu,ale napětí Vs jede stále.

Z této části je slyšet jakési pulzování.

Zřejmě mi vadný elit zničil polovodičový prvek,který tato větev napájí.Schéma k němu asi neseženu. Rolling Eyes

EDIT : napětí ze zdroje sedí i co se týká zvlnění. Napětí Vs a Va je v přesné hodnotě se štítkem na displeji



foto 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  53.41 kB
 Zobrazeno:  131 krát

foto 1.jpg



foto 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  63.06 kB
 Zobrazeno:  123 krát

foto 2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 19:46    Předmět: Citovat

Nikdo by nevěděl pomoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 5:44    Předmět: Citovat

Opravy plasmy byly vždycky poměrně složité a nákladné. Tam se většinou nedalo říct že závadou je klasika která se opakuje. Takže jediná rada, schema, měřit, myslet, vyměňovat. Zapnout až po důkladné kontrole všeho. Jinak jsi opět na začátku.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 16:39    Předmět: Citovat

Je mi to jasné.Abych se přiznal,já nečekal ,že mi přijde odpověď vyměň to a to. Spíše jen,jestli třeba někdo nemá schéma (anebo nezná tento Y-SUS více),abych se dozvěděl,co všechno je napájeno tou větví ,kde byl nafouklý kondenzátor.na desce Z-SUS se také měřením nepotvrdilo nic vadného,ale na Y-SUSu bude něco ,jen to najít Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 17:05    Předmět: Citovat

tak dalším měřením jsem dostal vadnému IGBT FGPF50N33 (pozice Q5005).Jen je mi divné ta spojitost..Ledaže by ten kondenzátor odpálil jeho budič a on potom ten ten tranzistor.Možná Kurvítko nevím :/

Tento tranzistor je obsažen v této sadě

http://www.ohmsupplies.co.uk/REPAIR-KIT-YSUS-LJ92-01601A-REV-AA2-PS50B451B2WXXC-PS50B430P2WXXC


V jiné kitu je dokonce IO Y-Buffer části.Zřejmě někdo ví,proč měnit vše.

EDIT: ale u mne není deska nemá úplný zkrat u napájení.Obraz i problikne.

Možná by stačilo jen opravdu vyměnit budič IRS21850 a ten IGBT+ SMD odpory okolo něj A mohlo by to běžet :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 18:40    Předmět: Citovat

IGBT ve zkratu a obraz problikne?
Něco z těch dvou tvrzení není pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 19:34    Předmět: Citovat

mezi C a E je zkrat (odpor měřících šňůr)
mezi G - C , G-E je 42ohmů.
Opravdu to tak je,ale neříkám,že problikne normální obraz.

I při zapájeném vadném tranzistoru nemám zkrat na napájecím konektoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 9:22    Předmět: Citovat

A mňa by zase zaujímalo akú chybu môže Samsung hlásiť, pretože Samsungy nehlásia takme rnikdy žiadnu chybu, lebo to proste také funkcie ako samodiagnostiku nemajú v softe.

Náhradu originálneho IGBT nie je problém nájsť, za pár €, samozrejme záleží pre koho a či budič dačo posiela si pred jeho výmenou skontroluj osciloskopom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 9:37    Předmět: Citovat

P.S. Skúsenosti s tým nemám, tento model som robil len raz a dávnejšie a tu je pokec, čo som k tomu vtedy zavesil:

http://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/samsung/samsung_ps50b450b1wxxh_shassi_main_board_motherboard_bn41_01180a_saturn4/241-1-0-24740
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 9:43    Předmět: Citovat

Vtedy som použil, čo šuplík dal. Teraz by som to IGBT nahradil týmto: https://www.tme.eu/sk/details/igp30n65f5/tranzistory-igbt-tht/infineon-technologies/ so silikonovou izolačnou podložkou a pastou na chladiče.

Avšak aj origoš som v ame videl za cca 130kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 17:14    Předmět: Citovat

Děkuji Smile

Z AME jsem objednal originál. Ještě před zapnutím mě sice pozdě ale přece napadlo změřit odpor mezi piny v konektorech pro FLEX pásky k displeji a GND IO bufferů.

u posledního konektoru (viz.obrázek) mám zkrat.

Je použitý AN16389A. Ten bohužel nemám v zásobách. Mám jen AN16489A.
Ale není problém originál objednat

Ale mohu si dovolit ten IO odpájet a TV zapnout? Abych viděl jestli nastane změna (že by chyběl spodní díl obrazu je mi jasné.

PS: u TV bliká LED,tak jsem to bral ,že hlásí chybu.Věděl jsem,že je vadný Y-SUS ,tak jsem neřešil jakou chybu.Ale jak tedy píšete,tak žádnou chybu nehlásí. (ani to tedy neumí)



YSUS.jpg
 Komentář:
 Velikost:  80.51 kB
 Zobrazeno:  193 krát

YSUS.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 19:26    Předmět: Citovat

Dočetl jsem,že zde na fóru v jiném vlákně,že pokud to není IO první shora ,tak mohu TV bez něj zapnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 21:45    Předmět: Citovat

myslím, že je jedno ktorý to je, ked ho odletuješ a začistíš dosku a skrat zmizne, tak zapnut môžeš.
Blikanie led Samsungu pri štarte je normálna vec, robia to všetky samsung tv lcd/led/plazma, ktoré majú kontrolku a značí to štart tv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: čt květen 17 2018, 16:37    Předmět: Citovat

tak jsem odpájel ten IO AN16389A. Zkrat zmizel.TV jsem zapnul a mám obraz.

Ovšem ta linka uprostřed mě znervózňuje.(na fotce to není vidět,ale je to vodorovná linka).Zkoušel jsem flex pásky vyndat a dát zpět (pokusit se je zatlačit hlouběji do konektoru) ,ale stále to samé.

Čili buď pin flex pásku od panelu (tohoto řádku) nemá spojením s konektorem v Y-SUSU anebo je také vadný ten určitý IO AN16389A..



plazma obraz.jpg
 Komentář:
 Velikost:  32.46 kB
 Zobrazeno:  139 krát

plazma obraz.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund