Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Transiwatt 3
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so květen 12 2018, 21:24    Předmět: Transiwatt 3 Citovat

Dostal jsem bastlený germaniový zesík. Je pěkně udělaný a hezky hraje. Myslel jsem, že je to čistokrevný bastl, ale na plošňácích je známé logo. Na netu jsem našel, že to je typ Transiwatt 3, ale zmínky jsou akorát na radiomuseu a v nabídce jistého blba s vodoměrnou tyčí, bez dalších podrobností. Má někdo další informace? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1688
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so květen 12 2018, 21:32    Předmět: Citovat

Naklapej do Gogla "stavebnice transiwat 3" a dej obrázky. Je tam toho dost.
Třeba tohle : http://www.pctun.czechian.net/tw/tw.html

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so květen 12 2018, 21:37    Předmět: Citovat

A kde konkrétně na těch stránkách je zmínka o nějakém Transiwattu 3? Smile

Vypadá to takto, já to ale nemám sestavené z předpřipravených dílů, takže nemám tak hezký panel atd.: https://www.radiomuseum.org/r/elektra_transiwatt_3.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1688
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so květen 12 2018, 21:52    Předmět: Citovat

https://genedeitchcredits.com/roll-the-credits/45-jiri-janda-two-ears-are-better-than-one/

asi to byly nějaké začátky
Very Happy

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PIPER



Založen: Mar 23, 2005
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so květen 12 2018, 22:02    Předmět: Citovat

Transiwatt 3 - RK 2/65/50, AR 5/66/10, AR 8/66/6, HaZ 4/67/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 5:46    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
...Na netu jsem našel, že to je typ Transiwatt 3, ale zmínky jsou akorát na radiomuseu ...Má někdo další informace? Díky.

PIPER napsal(a):
Transiwatt 3 - ... AR 5/66/10, AR 8/66/6, ...

Kdo hledá, najde:
https://dfiles.eu/files/v1zjmcpdt

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 14:28    Předmět: Citovat

Bez problémů se dá najít i předchůdce TW3G, nebo jeho následovník TW30G.
TW3G je už skoro "profesionální výrobek", odladěný a přizpůsobený tak, aby jej bylo možno vyrábět buď malosériově v tehdejším HiFi Servisu Svazarmu, anebo klidně i individuálně. Je tam i ponechána možnost některé sériové díly při individuální stavbě nahradit alternativními - to ostatně byla jakási nosná myšlenka všech konstrukcí a výrobků, které pan Jiří Janda přivedl na svět. Prodej některých hotových klíčových dílů volně přes pult tomu výrazně napomohl.
Ještě dnes se dají najít individuálně vyráběné zesilovače Transiwatt různých typů, sestavené s použitím některých volně prodávaných, již hotových a profesionálně vyrobených dílů /desky, transformátory, panely atd./. To byl obrovský přínos pro individuálně vyráběné domácí HiFi a ostatně i skvělá obchodní myšlenka, když se to tak vezme.
Předchůdce TW3, pouze pod jednoduchým názvem Transiwatt, vyšel v podobě univerzální stavebnice /samostatné předzesilovače, koncové stupně, zdroje/ v sešitech č. 24, 25 a 26, které vydával Pražský podnik potřebami pro domácnost pod názvem "Stavební návod a popis".
Kromě toho tyto samostatné předzesilovače a koncové zesilovače konstrukce Jiřího Jandy byly v různých verzích souběžně uveřejňovány i samostatně, v AR a RK.
Už počátkem 60. let minulého století to měl Jiří Janda vymyšlený tak, aby se návody v nezkreslené podobě dostaly k co největšímu počtu lidí. Dnešními slovy - Jiří Janda měl na tu dobu skvěle vymyšleno PR. V kombinaci se snadnou realizací i dosažitelnou kvalitou reprodukce to všechno byly podle mého soudu velice záslužné počiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 17:57    Předmět: Citovat

Transiwatt 3, jehož fotka je na Radiomuseu je individuální výroba ze stavebnice dílů, kterou přibližně rok prodával "Fusek", tedy bývalá Elektra Praha, později Pražský obchod potřebami pro domácnost na Václavském nám. č. 25. Prodávaly se tam již sestavené vstupní jednotky, modul korekčních zesilovačů i s přepínači i koncové zesilovače, transformátory a některé mechanické díly.
Originální podoba TW3 je ale ta, která má upravenou tlačítkovou soupravu z nějakého televizoru, zapuštěný sítotiskový panel z kartáčovaného hliníku a knoflíky, které provedením už připomínají pozdější definitivní verzi, použitou na TW40 i jinde.
TW3G měl/má svoje mouchy, zčásti pak vychytané v nástupci TW30G a vzniklé malými zkušenostmi okolo chování Ge tranzistorů při vyšších teplotách a také vyšších kmitočtech. Ale na tehdejší dobu /1964-1965/ to byl plnokrevný HiFi přístroj s příslušnými parametry, jemuž se nemohlo rovnat nic z komerční produkce Tesly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 18:38    Předmět: Citovat

citace:
to byl plnokrevný HiFi přístroj s příslušnými parametry, jemuž se nemohlo rovnat nic z komerční produkce Tesly

Hele, laický dotaz (žádná pruda, prosím, ať nejsem ukamenován) - neslyšel jsem ty TW "v akci". Tak by mě zajímalo, jak si ty TW stály:
- v porovnání s ostatní RVHP produkcí (Videoton, RFT...)
- v porovnání se západem a Japonci
Samozřejmě - přístroje ze stejné doby (řekněme 60. - 80. léta). Zvuk, provedení, spolehlivost a podobně.
Ď.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 19:10    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Kdo hledá, najde: https://dfiles.eu/files/v1zjmcpdt

Díky, na to jsem nenarazil.

Hubert79: Hraje to i na dnešní dobu celkem slušně a je to výrazně lepší než pozdější teslácká produkce. V roce 1966 se v RVHP asi nic podobného nevyrábělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 22:24    Předmět: Citovat

Okolo roku 1965 ještě v celé RVHP sériově běžely přístroje s elektronkami, kromě toho se ani v NDR, ani v Maďarsku nevyrábělo téměř nic z oboru HiFi.
V tomto směru /HiFi/ byla ČSSR a speciálně pan Janda s tranzistory výrazně vpřed.
Srovnání se západní produkcí bude vždy pokulhávat už proto, že tu oficiálně nebyla k dostání.
Nicméně v časopisu HaZ z let 69-71 lze najít srovnávací testy Transiwattů, ale nikoli se západní produkcí, ale s oficiální produkcí Tesly, která se vzbudila až někdy v onom roce 1969.
Podle oficiálně naměřených parametrů všechny TW ze sériové produkce odpovídaly normě DIN45500 pro třídu HiFi a v některých ohledech měly i značné rezervy. Při porovnávání těchto naměřených parametrů s odpovídající třídou výrobků ze Západu si naše zesilovače vedly lépe jak přímo v naměřených parametrech, tak v odolnosti proti přetížení, v konstrukčním řešení, opravitelnosti.
Při testech se často přišlo na to, že výrobci ze Západu např. v údajích sinusových výstupních výkonů i odstupů lhali jako červení psi. Udávali je buď bez dalších definic, nebo naměřených vlastními metodami a podle vlastních pravidel, které ani v jednom směru neodpovídaly žádné uznávané normě. V praktickém provozu pak přístroj podobných hodnot, jako byly udávané, nemohl dosáhnout ani teoreticky.
Co vždycky pokulhávalo, byl design, omezený možnostmi místního průmyslu. Nutno podotknout, že přístroje TW na tom byly po stránce střízlivého designu ještě mnohem lépe, než srovnatelné přístroje Tesly.
Takový teslácký AZS171 ze všeho nejvíc čelním panelem připomíná spíš panel vařiče, než stereozesilovače. Následující AZS175 na tom nebyl o moc líp a AZS179 byl sice už hezký, ale byl jednak technicky úplně špatně a pak, nedal se spárovat se žádným jiným vyráběným přístrojem.
A design, jak známo, u laické veřejnosti prodává. Lepší užitné vlastnosti i parametry proti atraktivnímu designu často neobstojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 9:38    Předmět: Citovat

Tak jsem si našel TW3 v AR5 a 8 /66. Konečně po mnoha desítkách let blahý nevědomosti vím, co jsem to kdysi, ještě na základce stavěl. Spolužák přitáhl od příbuznýho z Tesly Přelouč plošáky a načmáraný schema a my jsme si stavěli koncáky TW3 aniž bychom věděli co to je. Mě chodil na první šlápnutí připojenej na B4 ale velice rychle jsem ho odpráskl. OC26 z něho mám ještě někde v šupleti se starým germániem. Wink
Vzpomenete někdo prosím, jestli při protřepání rachtaly jen OC26 a nebo i NU73 a NU74? Mám totiž skoro na všech TO3 germániích ošoupaný nápisy.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 11:37    Předmět: Citovat

Nejsem si úplně jistý, ale hrká jen řada NU74, slabší 12,5W řada NU73 a všecky výkonový 0C myslím ne. Ale můžu je jít zkusit protřepat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 13:59    Předmět: Citovat

sinclair: Díky.
A jak "obstojí" TW (řekl bych, že se nedělaly jen v šedesátých letech) dnes?
Proč mě to zajímá - mám delší dobu k dispozici receiver Videoton RA-6386S (dobu vzniku odhaduji na rok cca 1985), napájí mi Tesly ARS 9218 (odhaduji přelom 80./90. let).
Našel jsem na popelnici krásný stříbrný receiver JVC ze stejné doby jako ten Videoton. Čili srovnání se nabízelo a nutno říci, že si pánové ze Szekésfehérváru namazali Japonce na chleba. Design, "efekt", ovládání, zde má Japonec navrch. Ale ten Videoton prostě hraje líp. Řekl bych, že by si namazal na chléb i Teslu 820.
V absolutním měřítku ale (nepřekvapivě) stejné bedny rozezvučí nejlíp jiný Japonec, Sony ES.
Tak by mě zajímalo i "absolutní" srovnání...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 14:08    Předmět: Citovat

Tesla 820 je snadná oběť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund