Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T príjem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 14:28    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Je myšleno T2 na K24!


Nevím co bylo kým myšleno, já jsem psal toto: Máš recht, zatím mě Chlum v DVB-T chodí. Ale slyšel jsem, že to maj brzo vypnout. Nevíš prosím kdy?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 15:53    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Je myšleno T2 na K24!

Ale on se baví jen o T1. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 18:56    Předmět: Citovat

Znova opakuji. "Je myšleno T2 na K24!" - to bylo spuštěno nedávno, MPX4 frčí už dávno!!! Kdo to přesto nechápe, ať si důkladně přečte diskusi a příspěvek na který jsem reagoval (kokun)! V některých vláknech o DVB-T/T2 na tomto ,fóru si člověk kolikrát myslí, že tu diskutují nesvéprávní jedinci s pořád dokola se opakujícími dotazy, kdy kde a co začne nebo nezačne vysílat, kdy kde co vypnou atd.! Pokud má někdo takovéto otázky doporučuji (důrazně) kontaktovat provozovatele jednotlivých vysílacích sítí, ti jediní poskytnou přesné informace. Nikdo jiný!

Proto naposled! MPX4 se vypínat nebude, bude překlopen do T2 a tam kde vysílací kanály zasahují do DD2 bude kanál změněn na takový, který do DD2 nezasahuje! PS13 bude vypnuta, ta slouží pouze na přechodové období do 6/2020! Vypnuty budou od 6/2020 (nikoliv překlopeny) dnešní MPX2 a 3!! O jejich dalším osudu ještě není rozhodnuto. Jinak doporučuji studium odborné literatury, případně návštěvu odborných seminářů na téma přechodu na DVB-T2 se kterými zrovna v tomto období objíždějí ČRa republiku snažíc se o jakousi osvětu mezi montážními firmami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 19:08    Předmět: Citovat

jardavysocina napsal(a):
Zdravím, tak jsem se opět spojil s našimi výrobci , a ti již reagovali a udělali úpravy na antény pro DBVT - 2 a již jsou v prodeji .

http://televiznianteny.com/anteny-uhf-700mhz

Jarda


Antény pro DVB-T2 neexistují - obchodní trik :

https://www.televizniweb.cz/2017/04/dvb-t2-a-spolecne-televizni-anteny-na-co-se-pripravit/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12040
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 21:23    Předmět: Citovat

dvorak napsal(a):
Antény pro DVB-T2 neexistují - obchodní trik

podvod na lidi co tomu nerozumějí . . .
. . . jak z nich dostat peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 22:15    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Znova opakuji. "Je myšleno T2 na K24!"


A já znova opakuji, že jsem o T2 na K24 nenapsal ani slovo. Projdi si laskavě vlákno pár dní zpět. Koukám, že je lepší se tady na nic neptat, stejně se na jednoduchej konkrétní dotaz nic relevantního nedovím.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne duben 22 2018, 8:37    Předmět: Citovat

Otázka je na co "se ptát". Dotazy typu kdy kde co zapnou/vypnou (a těch otázek po různých fórech je) relevantně zodpoví pouze provozovatelé DVB-T/T2 sítí, nikdo jiný. Proto je naprosto zbytečné po různých nadšeneckých diskusích toto neustále omílat dokola. Pokud mám podobný dotaz nezbývá nic jiného než oslovit písemně, e-mailem nebo telefonicky provozovatele a ten pokud ví, promptně a přesně odpoví. Odpovědi na mnohé takové dotazy ohledně vypínání/zapínání vys. sítí, ale mnohdyv současnosti neznají ani sami provozovatelé, TPP ještě nebyl schválen a je otázka jestli bude schválen v předpokládaném termínu. Proto (jak jsem již odpovídal na tomto fóru) jsou takovéto dotazy předčasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 22 2018, 9:37    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
dvorak napsal(a):
Antény pro DVB-T2 neexistují - obchodní trik

podvod na lidi co tomu nerozumějí . . .
. . . jak z nich dostat peníze.


Vždyť je to totéž: každý obchodní trik s podvodem na zákazníka buď těsně hraničí, nebo jím přímo je.
Myslící zákazník se nebude shánět po nové anténě, jestli mu to na tu starou stále hraje. A těm ostatním (vzhledem k intenzivním reklamním masážím tato cílová skupina rychle bobtná) je zbytečné psát do prospektu antény něco o maximu zisku posunutém o 100 MHz níže, než u "běžných" antén podobného typu.
Ani to nebude číst. Ostatně o této anténě jsem už psal tuším ve středu.
V podstatě by ji šlo naradit anténou laděnou na skupinu kanálů - a v řadě lokalit by taková byla ještě vhodnější.

Stejná finta se zjevně výrobcům a prodejcům osvědčila už při použití přívlastku "LTE". Jistě, v pásmu 800 MHz mají ty antény už menší zisk, ale pokles zdaleka není tak výrazný, aby nějak pomohl.
Teď je řeč o anténě, která ztrácí citlivost poměrně strmě už od 800 MHz. To už může místy proti LTE pomoci. Co to ale udělá po prodeji pásma 800 MHz na další datové přenosy, to nevyčtu ani z křišťálové koule.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 22 2018, 9:59    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
..
Teď je řeč o anténě, která ztrácí citlivost poměrně strmě už od 800 MHz. To už může místy proti LTE pomoci. Co to ale udělá po prodeji pásma 800 MHz na další datové přenosy, to nevyčtu ani z křišťálové koule.

Tady jsi asi chtěl napsat: "Teď je řeč o anténě, která ztrácí citlivost poměrně strmě už od 700 MHz."

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 22 2018, 11:29    Předmět: Citovat

Jo, pardon. To jsem se jen rozhodoval, jestli napíšu, že konečně anténa, u které je to potlačení pásma 800 MHz znát, nebo že jí slušně klesá citlivost od 700 MHz výše, a splácal jsem to dohromady. Všimni si, že v původním příspěvku ze 17.4.2018 15:45 to bylo správně.
V každém případě v lokalitách, kde bude možný příjem vysílačů na kanálech nanejvýše do 45, nezáleží už na účinnosti antény ani na zbylých vyšších kanálech.
Ale to koukám už moc daleko, zatím se vysílá televize až do K60...

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.


Naposledy upravil Hill dne ne duben 22 2018, 11:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 22 2018, 11:44    Předmět: Citovat

Jj - já věděl, že je to pouhý překlep - rozhodně jsem tě nepodezříval z toho, že zrovna ty bys přes tohle neměl dokonalý přehled Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: ne duben 22 2018, 14:43    Předmět: Citovat

jardavysocina napsal(a):
Zdravím, tak jsem se opět spojil s našimi výrobci , a ti již reagovali a udělali úpravy na antény pro DBVT - 2 a již jsou v prodeji .

http://televiznianteny.com/anteny-uhf-700mhz

Jarda



Nejen Vaten, už jsem měl v ruce i Alcad BU 267.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 12:17    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Máš recht, zatím mě Chlum v DVB-T chodí. Ale slyšel jsem, že to maj brzo vypnout. Nevíš prosím kdy?

Tak ses dočkal Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 12:20    Předmět: Citovat

TECHNICKÝ PLÁN PŘECHODU NA DVB-T2 MÍŘÍ DO MEZIRESORTNÍHO PŘIPOMÍNKOVÉHO ŘÍZENÍ
citace:
Vedení ministerstva průmyslu a obchodu schválilo harmonogram zavádění pozemní digitální televize ve standardu DVB-T2 a vypínání celoplošných sítí DVB-T.
...
Televizníweb.cz zítra přinese přehledné informace o termínech vypínání celoplošných multiplexů 1 až 4 v jednotlivých regionech České republiky.

Tady:
KDY U VÁS SKONČÍ VYSÍLÁNÍ DVB-T? PODÍVEJTE SE NA PŘEHLEDNÉ TABULKY
citace:
UVNITŘ TERMÍNY – Regionální sítě DVB-T ukončí vysílání již v červnu 2019, celoplošné multiplexy začnou vypínat hlavní vysílače v listopadu 2019 a v lednu 2020 v Praze.
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 13:15    Předmět: Citovat

Ono je to vše hezké, ale je to pořád jen návrh v nějakém připomínkovém kolečku, který až do schválení TPP vládou ČR má statut stále a jen NÁVRHU! Mám tento pamflet (stejně jako odkazovaný web, kdo je jeho provozovatelem je všeobecně známo) k dispozici a je tam spousta špeků, které se můžou před schválením jeho tvůrcům KRUTĚ vymstít. Kdo má zájem - může si návrh TPP sehnat někde na netu, ať si sám udělá představu. Co se termínů vypínání (příp. překlopení) DVB-T MPXů na DVB-T2 týče - není v této chvíli znám postoj hlavních provozovatelů tv stanic (Nova + Prima) k tomuto návrhu přechodu. Ti se teprve budou vyjadřovat a není známo jak se vyjádří! Můžou začít dělat obstrukce (stejně jako tomu bylo v případě přechodu z analogu na digitál v letech 2011/12) ve stylu, že dokud poslední jejich divák/poslední STA nebude upravena nebo vybaven pro příjem DVB-T2 nedají souhlas k přechodu apod. Záleží jaké obezličky si jejich (dobře placení) právníci v tomto "TPP pro DD2" najdou. Sice na rozdíl od analogu již není součástí jejich licence tzv. "soubor technických opatření" (tzn. vysílací kanály, vysílací stanoviště + ERP výkony + směrové diagramy), ale to jim nebrání dělat možné obstrukce, protože jak správně předpokládají po spuštění všech čtyř DVB-T2 MPXů se zde otevře prostor pro nové tv stanice ( prostor pro konkurenci), což oni v žádném případě nechtějí! Navíc nový TPP pro DVB-T2 neobsahuje žádné informace o tzv. "rozvojových DVB-T2 vysílacích sítích" pro něž jsou napříč republikou mezinárodně zkoordinovány vrstvy. Čili další prostor pro vznik možné konkurence. A to pomíjím fakt, že o těchto sítích se nezmiňuje ani novela ZEKu z léta 2017. A na základě těchto indicií si troufám předpovědět (rád bych se ovšem mýlil), že komplexní přechod na DVB-T2 bude "hodně horký". A to záměrně pomíjím politické aspekty a tlaky.

Proto raději nad dnes zveřejněnými termíny vypínání a překlápění DVB-T MPXů na DVB-T2 nijak nejásejme, ale počkejme si až na defiinitívní schválení vládou ČR v termínu do 30. června t. r. Pokud se ovšem tak stane, EU/EK to sice nařizuje, ale nezapomínejme, že jsme v ČR. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 64, 65, 66  Další
Strana 44 z 66

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund