Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikroskop (lupa)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 10:36    Předmět: Citovat

To ale někomu, kdo zastává funkci starého analogového foťáku na kinofilm před moderním digitálním, tak asi těžko vysvětlíš.

A ano, s tím penicilínem jsem byl odhalen, ale byl to bohužel jen příklad. A ano budu studovat, jen co budu mít čas přečíst pár rad z wikipedie. Mezitím možná někomu dojde, že akademické řeči o jiném než původním zaměření pro které autor založil toto téma, tak jsou určitě moc prospěšné, ale jako vždy, tak jen o tom, aby si někteří jen narovnali své pochroumané ego. Laughing
A raději sem už nebudu přispívat, protože nevidím důvod se přetahovat s někým o myšlenku, že ne digitál, ale poctivá stará optika je to nejlepší, i když neví vlastně na co. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 10:37    Předmět: Citovat

Fakt sa musis vyjadrovat ku vsetkemu, aj ked o tom evidentne nevies ani hovno? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 10:39    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Je zřetelné, že jsi nikdy SM neměl u očí, takový nesmysl bys nemohl napsat.

Už jsem pochopil o čem meleš. Já řešil jen a jen původní záměr autora vlákna. Na blbosti fakt nemám čas. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 10:43    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
Ach, zase jsem porušil svoje pravidlo, nehádat se s blbcem, nemá to význam. Měj se tu pěkně Smile a žij si svůj sen

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standahorusice



Založen: Jan 26, 2014
Příspěvky: 119
Bydliště: Veselí nad lužnicí

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 11:04    Předmět: Citovat

Opravdu sem nechtěl aby ste se tu hádali a doufám že to nebyl důsledek mojich dotazů. Ze zkušenosti co je lepší: čučet na monitor a zároven pájet,nebo koukat do optiky a pájet.Je mi jasné že to bude asi všechno na zvyku.Věřím že nejeden zvás má dostatečné praktické zkušenosti.

Naposledy upravil Standahorusice dne čt duben 05 2018, 6:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 20:17    Předmět: Citovat

Standahorusice napsal(a):
Opravdu sem nechtěl aby ste se tu hádaly ...

Já v tomto vláknu žádnou ženu či dívku nevidím, natož pak dvě, které by se hádaly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standahorusice



Založen: Jan 26, 2014
Příspěvky: 119
Bydliště: Veselí nad lužnicí

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 21:09    Předmět: Citovat

Dneska se tomu říká dost odborně,dříve mi učitel jednu plác a řekl že sem blbej.To už nezměním,a ti co mě znaj tak to tolerují.Chtěl sem prosím radu a ne gramatiku. Tímto se teda omlouvám.Standa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stribrnak



Založen: Aug 06, 2005
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 16 2018, 10:50    Předmět: Citovat

Zdarec

Ten Bresser od zakladatele vlákna je zřejmě čistokrevný "přebrandovaný"
číňan, zde koupitelný za menší peníze. A ještě s LED lucernou

https://www.ebay.com/p/AmScope-10X-20X-LED-Binocular-Stereo-Microscope-Boom-Arm-with-Gooseneck-Light/16003300478

Stribrnak

PS:
https://www.youtube.com/watch?v=txfAyEaBa38
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 16 2018, 11:14    Předmět: Citovat

Ale je to v USA, takze este postovne, clo a DPH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stribrnak



Založen: Aug 06, 2005
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 16 2018, 12:27    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: út květen 15 2018, 8:04    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Jestli chceš něco na skutečně komfortní práci, tak se vykašli na ten střep elektronický a kup si optiku. Bohužel většina zdejších radilů nic lepšího než čínský střep za litr nevyzkoušela, tak ty doporučení podle toho vypadají. Rolling Eyes


naprostý souhlas, ty elektronické čínské střepy jsou sice levné, ale mají (1) mizerné zobrazování díky plastikovým čočkám, apertuře atd. a (2) krátkou životnost.
Fyzikální zákony optiky se oblbnout nedají. Takže doporučuju nešetřit a koupit opravdický optický mikroskop se skleněnou optikou. Doporučuju trinokulár, což je streomikroskop s nástavbou pro digitální kameru. Pro elektroniku je potřeba, aby se hlava mikroskopu dala nasaditt na rameno stojánku. Např. zde

http://www.oem-optical.com/Stereo_Zoom_Inspection_Microscopes-Industrial-Scientific-Semiconductor.html

Pokud si budeš dělat stojánek sám (nevím zda se to vůbec vyplatí), musíš vymyslet jeho zátěž, protože rameno působí jako páka a hlava mikroskopu teda něco váží. Originál stojany mají tak 10 kg minimum a jsou plněné betonem.

Já osobně používám trinokulární stereo microskop XTZ-745. Také s takovýmto stojánkem. Ale ne na pájení, protože páry z pájení by poškodily optiku. Používám ho na montáž a kontrolu. Pájení pokud to potřebuju , dělám pod stojánkovou lupou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
edguy21



Založen: Oct 16, 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 18:23    Předmět: Citovat

Zdravím

Plánujem kúpiť mikroskop.
Čo používate pri spájkovaní ? lupu alebo mikroskop
Lupy mám a stačia mi aj na kontrolu cínu a SMD súčiastok
Potrebujem mikroskop alebo lupu na zväčšovanie počas spájkovania a nielen na samotnú kontrolu.
A neviem či je vhodný mikroskop počas spájkovania ak šošovka je blízko DPS a hrot od spájkovačky sa dotkne mikroskopu.
Problém je,že lupy čo mám sú blízko DPS a nedá sa spájkovať. Treba mi mikroskop alebo lupu alebo šošovku s väčšou ohniskovou vzdialenosťou.
Nemám prax s SMD. Mám aj hork.spájkovačku.
Ak je DPS dlhšie tak sa dá lupa/mikroskop dať na iný držiak ale potrebná je ohnisková vzdialenosť.

Mál som Usb lacný mikroskop od kamaráta ale nedal sa použiť. Pri zväčš/zmenš bolo vidno vyškrabané ochranné sklo a zabudované LED sa odrážajú.(LED mali byť vonku)

príklad:
To isté je ak chceme vŕtať väčšiu vec so stojanovou vŕtačkou.

vďaka



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 18:41    Předmět: Citovat

Ak pod tym chces pracovat, tak asi jedine stereomikroskop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
edguy21



Založen: Oct 16, 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 6:54    Předmět: Citovat

pýtam sa lebo nehrám sa toľko s elektronikou a overujem si čo mi treba kúpiť. Elektronika ma baví a aj ARDUINO.
Mám zoznám súčiastok, náradia, modulov aby som nemusel hľadať.

Pracujem v Anglicku.

Ja som myslel či používate mikroskop pri spájkovaní iba (asi nie ak je blízko) alebo iba na kontrolu.
Išlo mi o to aby som videl malé súčiastky či nie je spojený cín pri spájkovaní s hrotovou spájkovačkou( ak spájkujem jednotlivé nôžičky)
Ak to spájkujete s lupou z väčšej vzdialenosti, že je pekne vidno hrot a cín tak aké zväčšenie?
Asi na SVETELEKTRO je tiež téma mikroskop a niekto to urobil pomocou ďalekohľadu ale vymenil šošovky

Od sesternice chceli počas záruky za opravu(výmena zákl.dosky) 250 euro. Tablet stal asi 270 euro. uUsb konektor stojí tak 10 centov.
tablet ASUS transformer. Ohnutý uUSB takže nenabíjalo.
Som sa trápil s konektorom a nakoniec som dal aj tak nový.
Väčšina servisov neopravuje súčiastky ale mení diely( za nové/opravované). Chybné sa pošlú do iného odborného servisu.


ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 7:29    Předmět: Citovat

Ty "mikroskopy" cos nalinkoval nejsou moc pouzitelne, snad jen na kontrolu po zapajeni. Musis je mit par mm od zkoumaneho objektu a maji prevraceny obraz takze kdyz pohnes necim pod mikroskopem doleva, vidis ze se hybe doprava. Ja pouzivam takove cinske bryle kde jsou vymenne skla, nejvetsi zvetsuje cca 3.5x Vzealenost je cca 15-20cm. Na stul si dam takovou drevenou krabici od vina a pajim na tom. Neni to nic moc, ale z levnych reseni je to nejlepsi co jsem nasel. Kontrolu zapajeni muzes nasledne udelat i tim cos nalinkoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund