Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákupy z eBay
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 20:33    Předmět: Citovat

Ano, dřív to tak bylo, ale někdy před půl rokem mě začal Paypal bombardovat emaily, že si mám ověřit účet pomocí dodaného výpisu z účtu pro potvrzení adresy a naskenované OP, nějak jsem na to kašlal a teď ten účet mám bloklý. Sad Je možný, že to chtějí jenom po mně. Aliexpress může být dobrý, ale ne pro zboží za 10k, kde ti to navíc nejspíš proclí a nemáš jistotu, že to nebude fake.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33980
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 21:42    Předmět: Citovat

Rellik napsal(a):
Lepší je pro nákupy aliexpress. Ten předá peníze až po potvrzení dodávky zboží... Odpadá tak případné tahanice za neručenou zásilku... Wink

Skusal si reklamovat nieco, co nefunguje? So mnou uz vyjebali. Z dvoch procesorov jeden nefungoval - a ze im mam poslat video!?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3375
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 21:47    Předmět: Citovat

Nikdy sem na paypal nedělal kopii OP. Hlavně tam nelezu odkazy z mailu - tady vidím spoustu snahy se logovat někam jinam Smile
Vždy mi stačilo ověření karty (i při ukončení platnosti jedné a vydání druhé) ověřovací platbou s okamžitým navrácením částky.
Na Ali najdeš psoustu věcí, ale spíše nové čínské výroby. Ebay je v tomto ohledu mnohem všestrannější a i když se mi víc líbí politika Ali, musím z ebay občas něco brát tak jako tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6612
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 22:51    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):

Skusal si reklamovat nieco, co nefunguje? So mnou uz vyjebali. Z dvoch procesorov jeden nefungoval - a ze im mam poslat video!?

A v čem je problém, po mě už Číňan taky chtěl video kvůli něčemu nefunkčnímu, tak jsem mu video natočil, upnul na leteckou poštu a poslal mu odkaz. Číňan si stěžoval, že mu to nejde stáhnout, tak jsem mu napsal, že mě to stáhnout jde a že je to jeho problém, po menší diskuzi vrátil peníze. A i kdyby se to mělo nahrát někam, odkud to i v Číně stáhnout půjde, tak prostě natočíš mobilem jak jeden procesor běží a druhý ne, když to Číňan chce, má to mít Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 22:53    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Nikdy sem na paypal nedělal kopii OP. Hlavně tam nelezu odkazy z mailu - tady vidím spoustu snahy se logovat někam jinam Smile


Vím, vím, na tohle jsem opatrný, kontroluji v těhlech případech i hlavičku emailu, jestli sedí odesílatel. A normálně mám tenhle problém po zalogování na stránku paypal.com .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33980
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 23:16    Předmět: Citovat

Zaky: Procesor bol do DVD prehravaca a vymienat ho este dvakrat bola ta posledna vec, co sa mi chcelo robit (ked to konecne po dvoch vymenach zacalo fungovat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6612
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 9:43    Předmět: Citovat

Tak snad není problém jednou natočit funkční konfiguraci a po druhé tu samou, ale něco nezapnout, takže zařízení nepoběží Smile Číňan chce vidět, jak to nefunguje, tak mu to budiž předvedeno. Oni ti zkouší vytvořit nějaké obstrukce, abys přestal "votravovat", když se necháš, vyhráli, když se nenecháš, dobereš se refundu.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2015
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 10:59    Předmět: Citovat

Také občas něco přes ebay kupuji, ale využívím k tomu zprostředkovatele - czechebay. Sice mají 70 Kč provozi, ale je to bez starostí.
Mimochodem jsem např. kupoval anténu na auto a CMOS baterii do notebooku. Přišlo mi to do 14 týdnů, zajímavé, že ta anténa přišla z Bulharska a ta baterie z Německa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 14:07    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
... - a ze im mam poslat video!?


Po mně chtěl Číňan video, když jsem reklamoval, že v balíčku byl jeden konektor místo deseti Smile Kupodivu 3 sekundy dlouhé video s pohledem na jeden konektor a obálku zafungovalo a vrátil peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6612
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 15:13    Předmět: Citovat

A o tom to je, Číňan spoléhá na to, že významné procento prudičů bude dostatečně líné, než aby splnilo požadavek pro vyřízení reklamace. Jak něco nefunguje, okamžitě reklamuji, i když to pak stejně obvykle obratem spravím. Úplně nejčastější se, že je něco zkratované cínem od odfláknutého a nezkontrolovaného pájení, případně něco naopak připájené není. Pokud ovšem v případě IO je to jen prázdné pouzdro a uvnitř není čip, nebo je tam něco jiného, nebo je čip po smrti, protože je zrecyklovaný z něčeho vadného, tak tomu už nepomůže ani svěcená voda.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 19:00    Předmět: Citovat

Originál je Taiwan, a Peking tvrdí, že Taiwan je čína.
dvorak napsal(a):
czechebay. Sice mají 70 Kč provizi,
ale ani nezastupují své klienty v celním řízení.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6612
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 19:09    Předmět: Citovat

Ale jak vidíš, i tak mají svojí klientelu. No každopádně já ji netvořím a ani bych to nikomu nedoporučoval Smile Valná většina mých nákupů nedosahuje výše té jejich provize. Ale ono je to při nákupech v Evropě celkem obvyklé, že cena zboží je minimální a výslednou cenu tvoří několik set procent provize prodejce z té původní ceny. Na druhou stranu, ano vím, že obchodníka při dovozu důkladně obere stát, takže obchodníkovi nic jiného nezbývá. Je to na blití. Tato provize za asistovaný nákup je ale krásně nezdaněná, kdo ví, jestli ne zcela.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po březen 26 2018, 18:25    Předmět: Citovat

Ahoj,

Nakoupil sem na Ebayi RFID duplikátor 100kHz čipů. Bohužel, přišel vlivem přepravy poškozený. Má uražený "mikrospínač", ale není to zcela běžný, jaký známe z DPS ze spotřebky ale takový větší, jehož hřídelka prochází ven skrz kryt.
Protože mi to naštvalo, řešil jsem to nejprve s Českou Poštou, protože mi to pošťačka hodila přes plot na beton, ale oni se od toho distancují, protože zásilka spadá do kategorie "obyčejné psaní" tudíž z jejich strany nemohou nic udělat - není pojištěná, nelze na ní uplatnit reklamaci.
Sami oni mě navrhli, když je to zásilka z Ebaye abych to reklamoval prodejci, tak jsem mu nejprve napsal email, ale když na to nereagoval, uvědomil jsem si druhý den, že Ebay má pro tento případ "elektronický formulář" kde jsem prodejci popsal poškození a nahrál fotky. Pochopitelně sem mu nepsal, že k poškození došlo prokazatelně při doručování.
Načež mi začal klást otázku, jestli si já myslím, že to půjde opravit ... etc.

Co mu mám proboha psát?? Doufal sem, že vrátí část peněz nebo pošle jiný. Tohle snad není na mě, abych to posuzoval.
Samozřejmě, kdyby se ten mikrospínač prodával, tak půjde vyměnit, ale ani sem takový u nás v prodeji nenašel.
Ale já to chci reklamovat a né řešit opravu nebo nedej bože posílat zpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po březen 26 2018, 18:54    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Ale jak vidíš, i tak mají svojí klientelu. No každopádně já ji netvořím a ani bych to nikomu nedoporučoval Smile Valná většina mých nákupů nedosahuje výše té jejich provize. Ale ono je to při nákupech v Evropě celkem obvyklé, že cena zboží je minimální a výslednou cenu tvoří několik set procent provize prodejce z té původní ceny. Na druhou stranu, ano vím, že obchodníka při dovozu důkladně obere stát, takže obchodníkovi nic jiného nezbývá. Je to na blití. Tato provize za asistovaný nákup je ale krásně nezdaněná, kdo ví, jestli ne zcela.

Asistovaný nákup je pro toho, kdo neumí perfektně anglicky a není tedy schopen řešit případnou reklamaci asi jediné řešení. O zdanění nebo nezdanění si myslím nemá cenu vůbec mluvit. Je to firmou zprostředkovaná služba jako každá jiná. Dostaneš daňový doklad, takže asi daně platí.
Zrovna u těch výše zmíněných jsem měl objednávku, kde se řešilo zaslání zboží s jinými parametry. Nechtěl jsem to posílat zpět a tak domluvili slevu, která přišla na účet. Jestli je poplatek za zprostředkování u zboží do 1000,-Kč nějakých 75,-Kč, tak podle mě není co řešit ani při opakovaných nákupech.
Takže za mě jsou tyhle služby určitě dobré.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3375
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po březen 26 2018, 19:17    Předmět: Citovat

Prochy, speciálně pro Tebe odkaz na video, kde si někdo z českého účtu nakoupil pro sebe a vybílili mu účet.
Pozor na jakékoliv odkazy z mailu - paypal/banka... Raději lezu na jakékoliv služby přímo z prohlížeče (žádné linky)...
Každopádně paypal NIKDY nechtěl kopii OP.

A pro sichr platím v kterémkoliv eshopu kartou (k účtu mám dvě), kde mám limit 0 a zvedám jej jen pro účel té dané platby.


Naposledy upravil Kvicala_r dne po březen 26 2018, 19:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund