Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Satelitní příjem Sony KDL - 32WD755
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 10:07    Předmět: Satelitní příjem Sony KDL - 32WD755 Citovat

Mám společnou satelitní anténu umožňující příjem Astra 19,2E, Astra 23,5E a Hotbird 13,0E. Dosud jsem přijímal přes kombo Golden Interstar DVB T/S 8300 CI Premium volné programy na Astra 19,2 E a Hotbird 13,0E. Programy Skylink na Astra 23,5E zaplacené nemám. České programy přijímám přes společnou DVB-T anténu. Na nově zakoupené TV Sony KDL - 32WD755 se načtou z obou satelitů (Astra i Hotbird) jen některé programy oproti předchozímu samostatnému satelitnímu tuneru. Je to možné tím, že by integrovaný satelitní tuner v TV Sony byl méně citlivý než původní samostatný? Nenapadá mě jiný důvod, ale jsem v tomto oboru laik. Díky za názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 11:47    Předmět: Citovat

S citlivostí tuneru to nemá rozhodně nic společného.
Tady máš přehled všech volně vysílaných programů z Astry 1 (19,2°E) - vzestupně, podle jednotlivých transpondérů.
V (továrním) sw tvp nebudou všechny potřebné transpondery!
Zkontroluj si v MENU tvého tvp, které transpondery ti tam chybí - je nutno je tam ručně doplnit. A poté můžeš stáhnout všechny programy.
(Obdobně si je pak můžeš rovněž vyhledat pro Hotbird - 13,0°E) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1700
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 11:52    Předmět: Citovat

V menu "ručné ladenie" doplň chýbajúce transpondéry podľa listu poskytovateľa. https://www.skylink.sk/parametre-ladenie
https://www.skylink.cz/parametry-ladeni
Honza ma predbehol
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 12:22    Předmět: Citovat

Ono mu ani tak o Skylink (Astra 23,5°E) nejde - píše:
novacek napsal(a):
Programy Skylink na Astra 23,5E zaplacené nemám. České programy přijímám přes společnou DVB-T anténu.

Přesto si může naladit alespoň ty volně šířené i z této Astry (a nejen SL) - zase - po doplnění (případně) chybějících transpondérů Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 12:43    Předmět: Citovat

Díky, ale je to ještě jinak, než jsem popsal. Myslel jsem si, že je tam směs programů z Astry a Hotbirdu. Ale je tam jenom Astra 19,2E. Hotbird 13,0E tam vůbec není.

Popíšu podrobněji. Dám Satelitní ladění, potvrdím konfiguraci antény DISEqC a pak mi to nabídne výběr SkylinkCZ nebo jiný (standardní satelit).

Při výběru Standardní satelit to vůbec nenabídne automatické vyhledávání satelitů, ale rovnou naběhne tabulka 4 satelitů, v 1.řádku Astra 19,2E, další 3 řádky prázdné. Po doplnění správného DISEqC a zapnutí programy z Astry 19,2E naladím. Pak chci doplnit na další řádek Hotbird 13,0E, zapnu ho, ale v menu mi stejně objeví Astra 19,2E, která není podsvícená a neumožňuje změnu na Hotbird.

Zkoušel jsem to i přes satelit SkylinkCZ. Tam se objeví možnost automatického vyhledávání satelitů a po odkliknutí se najdou Astra 19,2E, Astra 23,5E a Hotbird 13,0E. Každý má svoje správné DISEqC a je zapnutý. Ale pak se načtou jen kanály z Astry 23,5E. Když Astru 23,5E i Astru 19,2E vypnu a nechám zapnutý jen Hotbird 13,0E, tak se začne vyhledávat z Hotbirdu, ale nenajde se nic. I když je zapnutý a má nastavený správný DISEqC podle dodavatele společné antény.

Dělám to někde špatně? Dík a ještě se omlouvám, jsem sice technik, ale strojařSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 13:05    Předmět: Citovat

Já ti výše jen obecně popsal, jak se dostat (naladit) k těm programům, které v "seznamu" (z dané družice-satelitu) chybí.

Ovšem tvůj tvp neznám a tudíž tě nemohu navigovat konkretně.
Musíš ovšem docílit stavu, kdy (po přepnutí se na požadovaný satelit) budeš mít správně přepnutý DiSEqC (píšeš, že máš) - a signál od LNB ti tedy prochází až na vstup tvp (SAT-IN): tj. zobrazuje se ti "síla signálu" v daném Menu.
Pokud je signál přítomen, můžeš tedy spustit ladění. (Naladění "všech programů" je podmíněno tím "doplněním transpondérů" - jak jsem popsal výše).
Obdobně jak se doplňují transpondery, tak se zřejmě "doplňují i satelity" (do těch prázdných polí).
Ale třeba ti někdo poradí podrobněji - kdo je s tvým typem tvp obeznámený Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 13:28    Předmět: Citovat

Díky, já to technicky chápu, ale největší potíž je, že každý výrobce si dělá menu a jeho strukturu po svém a pak se v tom vyznej. Budu ještě zkoušet, případně zkontaktuju servisní linku Sony. Jestli se tam přes automat popřepínám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 18:47    Předmět: Citovat

Návody k TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 19:59    Předmět: Citovat

Mám nějaký model Sony se satelitem už asi 7 let a mohu konstatovat, že veškeré návody k naladění mi byly k ničemu. Kdybych se v oboru nepohyboval, tak bych asi tento televizor nenaladil, což mi potvrdily i názory běžných uživatelů. Nikde nebylo řečeno, že pro každý satelit (mohou být nejvýše čtyři) je určeno 2500 předvoleb, takže první satelit začíná předvobou jedna, druhý 2501 atd. Menu je tak hloupé, že mohu sice naladěné programy přesouvat, ale nepotřebné nejdou vymazat.
Pokud nevím, která poloha přepínače patří ke kterému satelitu, musím postupovat metodou pokus - omyl, abych měl na první skupině předvoleb pro mě hlavní satelit Astra3. Jinak bych musel pro každou volbu programu zadávat čtyřmístné číslo.
To vše se v návodu nikdo nedočte, takže k dotazu: doporučuji zvolit nějakou polohu přepínače a začít ladění. Jakmile automatika najde první programy, objeví se za chvíli název družice. Pokud je to ta družice, kterou chci mít na prvních předvolbách, tak jsem se trefil a je možno ladění nechat proběhnout a pak přejít na další družici. Pokud se netrefím, je třeba započít ladění znovu v jiné konstelaci.
Možná, že nynější modely Sony jsou již "chytřejší", takže ladění bude snadnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 563
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 0:33    Předmět: Citovat

U několika TVP se satelitním tunerem,se mně stalo,pokud jsem nedělal prvotní instalaci,ale přidával další družici,či přidával CI pomohlo dát přístroj do tovarního nastavení a pak už věci fungovali jak měly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 12:03    Předmět: Citovat

U výše zmiňovaného tvp Sony ani tato věc, jako je tovární nastavení není v menu zřejmá. Pokud se potřebuji zbavit již neaktuálních programů, dostat televizor do nějaké výchozí polohy a provést celkové nové nové ladění, tak to je ukryto v menu pod tajemnou položkou "Automatický start". Opět o tom není nikde zmínka.
Doplnit další nové programy jde bezproblémů, ale zbavit se nepotřebných již problém je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 18:20    Předmět: Citovat

Menu je tak nepřehledné, že ač technik, i když jen strojař, jsem to nedal. Naladím obě Astry, ale Hotbird to ukazuje 0 programů. Přitom to signál z Hotbirdu ukazuje, ale nenaladí nic. Na 10 let starém samostatném satelitním tuneru jde i Hotbird bez problémů. V TV je někde zakopaný pes, zítra budu volat technickou podporu Sony.

Pro zajímavost už při prvním ladění jsem po nastavení antény narazil na možnost volby mezi SkylinkCZ, Skylink SK a jiným standardním satelitem. Proč tam je zrovna Skylink? To je nějaká služba, kterou si Skylink u Sony platí? Stejné dvě TV, pouze s úhlopříčkou 100 jsem přivezl před rokem z Německa a bez problémů satelit naladil. O nějakém předvoleném placeném operátorovi v menu ladění satelitu nebylo vidu ani slechu. Jsem zvědav na stanovisko zdejšího zástupce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 19:20    Předmět: Citovat

novacek napsal(a):
... V TV je někde zakopaný pes, zítra budu volat technickou podporu Sony.

Pro zajímavost už při prvním ladění jsem po nastavení antény narazil na možnost volby mezi SkylinkCZ, Skylink SK a jiným standardním satelitem. Proč tam je zrovna Skylink? To je nějaká služba, kterou si Skylink u Sony platí?
... Jsem zvědav na stanovisko zdejšího zástupce.

Skylink (dále: SL - jako takový) není správný název pro satelit-družici - je to provider (provozovatel, poskytovatel) satelitního vysílání pro území CZ a i SK. Najdi si na jejich (obou) stránkách programovou nabídku, která se liší právě od území, pro které je určeno!
Tvůj tvp Sony byl pravděpodobně vyroben na Slovensku ( pokud vím, se tam montují - alespoň některé modely). Proto je pravděpodobné, že "tvůrce sw" (pro tvůj typ) si název satelitu "Astra 3" (23,5°E) nazval ("překřtil") právě tak, jak ho nazval: tj. "Skylink CZ, resp. SK".
Taky ho k tomuto "mohla inspirovat" skutečnost, že tento tvůj tvp pravděpodobně disponuje f-cí (tzv.) "FastScan". Tato f-ce u SL (ale existuje i u jiných providerů - např. Free Sat, ...) - SL zavedl tuto f-ci kvůli zjednodušenému ladění "svých" programů jak v sat-receiverech, tak i v některých tvp. Ověř si tedy, jestli tvůj model tuto f-ci zvládá. Taky si něco o této f-ci přečti třeba právě na stránkách SL.
A jak jsem psal, že SL poskytuje programovou nabídku jak pro území ČR, tak i SK (která je pro oba státy různá) - proto máš zřejmě v nabídce ty 2 možnosti: "Skylink CZ i Skylink SK" (volbou jednoho z nich se mění automaticky i ta progr. nabídka!).

Pokud nemáš drahé volání, tak si na tu podporu zavolej, ale nwm či ti to bude co platné.
To bych si spíše zavolal (a zaplatil) nějakého sat-technika, pokud nemáš v okruhu svých známých někoho, kdo se v dané problematice vyzná lépe, než ty sám Wink

Taky SONY: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=83027&highlight= Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 9:18    Předmět: Citovat

Díky, zase tak úplně mimo nejsem, abych nevěděl, že Skylink je provider. Jenom jsem to blbě napsal. Myslel jsem tím, proč Sony upřednostňuje zrovna tohoto providera?

Dnes zavolám na technickou podporu Sony, když nic, tak přijde dodavatel společné antény. Údajně také něco v anténě nenastavil standardně. Mluvil něco o tom, že se i volné satelity musí ladit přes preferovaný satelit, v tomto případě Skylink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 11:28    Předmět: Citovat

Volání na podporu Sony si klidně ušetři. Skylink SZ nebo SK je přednastavenej snad ve všech tv se sat.tunerem , který jsou na našem trhu Evil or Very Mad
Taky mě to vytáčí do nepříčetnosti, když jdu zákošovi instalovat novu tv LG s tím, že bude přijímat FlixTV (16E)+volné z 19,2E + volné z 13E.
V poslední době tam ještě kromě Skylinku přibyl v nabídce i Freesat.
Je to holt určeno pro koukače, aby se vše naladilo samo a fastscanem, pokud chceš vlastní "tvorbu", tak se musíš obrnit trpělivostí a vše si sám najít a nastavit, často metodou pokus omyl Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund