Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla SM261 a SP210 (upraven název)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 10:06    Předmět: Citovat

Psal jsem "na zkoušku"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 17:23    Předmět: Citovat

Když už jsme u těchto strojů. Dneska jsem se pustil do SM580. Elektronika kupodivu OK, ovšem co mě dostalo, bylo velmi svérázné mazivo použité na motorek gramce a taky na to přepínání převíjení. Běžně se stává, že mazivo po čase zatuhne. Ale aby s tím prakticky nešlo hnout a měl jsem problém sundat díl, který má být volně na osičce, to se mi ještě nestalo. Zajímalo by mě, zda to byla nějaká pozdně Teslácká specialita, nebo to provedl až nějaký "opravář", který se v tom zjevně vrtal - lišta s hlavami byla ve zcela nesmyslné poloze a její šrouby povolené. Vypadalo to jak červená vazelína používaná instalatéry, ale po čase to ztvrdlo tak, že se to lámalo na pevné kousky. Naštěstí to bylo bez problémů rozpustné benzínem.
Jinak má někdo k tomuto stroji manuál, kde je rozkreslen i tuner? V té verzi, co mám, je jen blok Tuner AN 281 02.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 17:58    Předmět: Citovat

...a názor na A1818 ?
-jinak je schodný s Condorem, třeba tady:
http://www.radiojournal.cz/schemata/condor_sd.pdf
(mechanika má jinak zapojený konektor, napájení motoru přímo, používá se dvojka u 7770!)


Naposledy upravil ronoda dne út březen 20 2018, 19:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 18:29    Předmět: Citovat

Názor na 1818 jsem si zatím nestihl udělat. Mám to teď jen jako rádio/kazeťák na malé bedýnky, na ty to hraje slušně. Ale ještě to potřebuje nastavit, pak to můžu porovnat s SM260 (která i tak hraje líp).
Dík za schéma i když v něm není zakreslena jedna "specialita". Má to tlačítko AFC, které ovšem není nezávislé a chová se jako jeden z přepínačů vlnových rozsahů - vyhazuje ostatní. Vliv na funkci AFC je přitom podivný. Co tím chtěl básník říct?... Nebo jen došla správná sada isostatů?
Je znát, že je to celý zbastlený tak nějak narychlo. Prská to při zapnutí, přepínání vstupů, tlačítka kazeťáku chodí hůř než u SM atd... Holt poslední Tesla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 18:34    Předmět: Citovat

Úplně shodné ty tunery nejsou. Condorový má navíc rozsah DV, věž SM má místo něj tlačítko AFC. Zbytek se asi bude shodovat. Jinou verzi manuálu, než je ta na oldradiu.cz, jsem nenašel. Mazivo asi bude práce opraváře, motorek v NC300 jsem ničím napaplaný neměl.

EDIT: Byl jsi rychlejší. Obvod A1818 byl i v radiomagnetofonech SKR700 a spol., na aplikaci v nich OK. Zdá se mi, že oproti MDA2054 trošku víc šumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 18:50    Předmět: Citovat

Podle toho, jak se to chová a je zapojeno, tak to tlačítko AFC je u mě fakticky DV. Proto to s AFC nic nedělá Smile Ovšem Topolná v Praze, to je dálkový příjem... Takže tuner je asi stejný jako v Condorovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2019, 21:24    Předmět: Citovat

Oživím vlákno dotazem. Do SP210 chci dát desku z B700 (mám novou, a původní K10 je nefunkční) Líbí se mi, že lze přepnout na rychlost 4,75 a napájení se dá řešit. Ta SP210 bude fungovat pouze! jako přehrávač origo kazet, takže nahrávání neřešit.
-Ptám se, jak přizpůsobit vstup na snímací hlavičku z SP210? popř. kde by mohl nastat problém. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19515
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út březen 05 2019, 12:25    Předmět: Citovat

Budeš mít asi trochu problémeček se snímací charakteristikou: pro rychlost 4,76 cm/s se sice používá horní časová konstanta 120 µs pro pásek typu Ferro (IEC-I) v kazetách CC už i pro cívky (dříve to bylo 140 µs, nevím, jestli to platilo i pro sedmičkovou řadu, nebo už platila ta sjednocená s kazetovou), ale hlavně ti nebude souhlasit ladění sériového rezonančního obvodu v korekcích výšek, jsou totiž optimalizované pro hlavu ANP935, která má poněkud širší štěrbinu, než ta kazeťáková.
Pro chromky (IEC-II) je normalizovaná horní časová konstanta 70 µs. Možná by to šlo použít "devítkovou" korekci z B700 (ta má horní časovou konstantu 90 µs), ovšem současně se přesune rezonance korekčního rezonančního obvodu na asi 16 kHz, což asi nebude úplně odpovídat požadované charakteristice.
Asi ti nezbude, než si na něčem spolehlivě dobrém nahrát na pásek kmitočty od 40 Hz až po 12,5 kHz a se snímacími korekcemi si pak vyhrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt duben 04 2019, 18:46    Předmět: Citovat

Nakolko sa adminovi nelubilo ze som si to zalozil ako vlastny thread a odporucil postnut sem, tak davam na jeho odporucenie, a copy&paste z mojho uz teraz locknuteho threadu.

Tak, som tu zasa. Konecne k mc600q mi nedavno pribudli 820acko, a 261ka. Gramec je zatial top stav, funguje vsetko, chcelo to istu udrbu, vymenu kondov atd..ale slape. 820ka mala problem ze sa sekalo tlacitko predvolby a potaky pri pohybe davali supy do repro. Predvolba opravena, potaky precistene a zatial ok. No, problem mam ale s 261kou, funkcionalitovo vyzera ok, pretaca, spusta, pauzuje, stopuje...ale, reprodukcia v pravidelnych intervaloch zoslabena/zosilnena, plus z mechaniky idu zvuky pripominajuce zutie pasky, ale to sa nedeje. Premazal som mechanicke casti co boli pristupne pre sprej, ale nepomohlo to, sprava sa to tak isto. Ked som ho doniesol, este bol problem ze kotucik na motorku ktory sa hned po zapnuti toci, skrel o sasi, ale to som poriesil(pytal som sa nato v ccudzom threade, ale toto som sa rozhodol uz pre vlastny). Ked som inak vlozil prvy krat po kipe kazetu, tak myslim ze reprodukcia bola v poriadku, preto som sa aj cudoval, lebo predavajuci vravel ze s playom je problem, som sa potesil ze mal mozno vadne pasky, ale potom to zacalo robit toto. Tu je video toho, aj ked neviem ci to bude dobre pocutelne, hlavne twn zvuk z mechaniky. Spravim pripadne druhe video pri 0 volume.
https://drive.google.com/file/d/13KDW0L5uXLetixZiE4XVVwznoaFY7Ucf/view?usp=drivesdk
Snad sa podari spojazdnit, a tiez ze sa podari zohnat este 260ku, nech su pokope.

Odporucania, naco sa pozriet? Rozoberat samotnu mechaniku zatial nechxem, aspon nie bez nejakych sprievodnych informacii, aby som nieco nedordbal viac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 7:24    Předmět: Citovat

medzitym, som asi nasiel problem:
https://drive.google.com/file/d/1DJxh6AuVoNfWsVHpHyWnsfDPkm93za8p/view?usp=sharing
otazne, ako ho odstranit, bude to tym sponovacim gumenym koleckom? Je take tvrde a zpuchrele :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 11:45    Předmět: Citovat

Přítlačnou kladku vyměnit a zkontrolovat rovnoběžnost její osy a tónového (hnacího) hřídele. A taky zkontrolovat nosník hlav, může se rozpadat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 12:11    Předmět: Citovat

dik za odpoved; ta kladka, ide to zohnat nove, alebo treba sa obzerat po niecom pouzitom, ale dobrom; je to jeden typ na akukolvek mechaniku, alebo to musi byt na teslu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 12:25    Předmět: Citovat

Musí být stejná, tj. stejný průměr hřídele, stejný vnější průměr a stejná výška. V ČR už kladky do těchto mechanik nikdo neprodává, nevím, jestli v SK ano. Vyndej ji, změř rozměry a podle nich zkus sehnat novou. Nebo zkus sehnat vrak SM/SP 2xx a vzít kladku z něj. S rizikem, že může být taky ztvrdlá nebo jinak vadná. Jestli se stejné kladky používaly i v jiných mechanikách Tesla, to nemám ověřeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 13:21    Předmět: Citovat

Oki, popozeram, mam moznost dvoch vrakov 261, a mam aj nejaky deck technics a grundig skor na organy, takvskuaim daco vykoumat, ak nezozeniem novu. Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt duben 11 2019, 9:06    Předmět: Citovat

Tahle kladka se myslím používala ještě v Diamantu a Safíru. (dnes ale bude stejně tvrdá)
Já tu kladku řešil, teda řeším teď trochu jinou cestou. V některých VHS je kladka se stejným průměrem. (vždy jsem se divil, proč je to jako náhradní díl tak drahé, ale ono je to vlastně kuličkové ložisko s pogumovaným vnějším kroužkem) vnitřní díra ale nesouhlasí. Tak jsem vyrazil vnitřní část ložiska, a nyní do toho přijde nalisovat mosazná (bronz) vložka s dírou 2H7
a pak to celé rozbrousím na 2 kusy. (je to tvrdé, prostě ložisko)
Ta guma na tom, i když je v menší vrstvě je velmi příjemná a navíc byla navržena pro práci s ještě tenčím páskem než je v audio kazetě, tak bude určitě vyhovovat. Až to budu mít hotové, tak se tady "pochlubím" zatím jen foto.



kladka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  37.75 kB
 Zobrazeno:  80 krát

kladka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
Strana 8 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund