Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

FM modulární přijímač "Digital DSP PLL FM Receiver Modu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FandaNew



Založen: Jun 09, 2017
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 16:20    Předmět: FM modulární přijímač "Digital DSP PLL FM Receiver Modu Citovat

Zdravím všechny.
Pokud si dáte na Ebay do vyhledávání " Digital stereo Radio DSP PLL FM Receiver Module", vypadne na Vás hromada nabídek na jednu a tutéž věc, a to modulární FM přijímač za cca 170Kč (doprava zdarma) - viz obrázek.
Jedná se o kompletní FM rádio, napájení 3-5V, nastavitelné na rozsah buď 87 - 108Mhz nebo 76 - 108 Mhz! Na desce je zároveň i 2 x 3W zesilovač - pravděpodobně D třída. Má dokonce i nastavitelný Auto Squelch a podsvícení (doba), sluchátkový výstup a HLAVNĚ sériovou komunikaci!
A zrovna to je důvod, proč sem píšu.
Samozřejmě to krásně hraje i bez sériové komunikace, ale já hledám někoho, kdo si s touto věcičkou hraje - jde mi o to, že je strašný problém sehnat popis sériové komunikace s tímhle modulem, kterou bych nutně potřeboval pro jeden můj nápad. Alespoň základy jsem našel na: http://www.kh-gps.de/fm_china_at.pdf, ale to je pro starší verze tohoto modulu (1.1. a 1.3), ale já mám novější verzi 1.9. (na obrázku), která má navíc např. indikátor síly signálu.
Psal jsem dodavatelům, strávil desítky hodin na webu, ale nic víc jsem nenašel.
Sám moc digitální komunikaci nerozumím, takže hraní s sériovým portem nechávám na synovi, kterému se podařilo rozchodit komunikaci s rádiem ve verzi 1.3, kterou mám taky, ale s verzí 1.9. to nechodí.
Syn tvrdí, že tam musí být jiné příkazy, možná i přenosová rychlost či jinak zapojené dráty, tak když má čas (a toho nemá moc), tak to zkouší metodou pokus - omyl, ale zatím nic.
Tak to zkouším tady, jestli se tu náhodou někdo nanajde?
Jinak je to skvělá věcička, chválí to ve fórech po celém světě, je s tím radost si hrát, ale ta komunikace je problém a nikdo k tomu nic víc nemá.
Zdar všem,
Fanda.



FM DLL tuner China_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  FM DLL tuner China_1.jpg
 Velikost:  278.46 kB
 Staženo:  173 krát


FM DLL tuner China_3.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  FM DLL tuner China_3.JPG
 Velikost:  55.6 kB
 Staženo:  204 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tappaja



Založen: May 30, 2012
Příspěvky: 153
Bydliště: Škvorec

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 16:52    Předmět: Citovat

Tohle by nepomohlo? Podle fotek je trochu jiny, ale co kdyby...
https://www.aliexpress.com/item/DSP-PLL-Digital-Stereo-FM-Radio-Receiver-Module-87-108MHz-with-Serial-Control/32706744013.html



HTB1huaTLXXXXXaAXFXXq6xXFXXXy.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HTB1huaTLXXXXXaAXFXXq6xXFXXXy.jpg
 Velikost:  74.96 kB
 Staženo:  177 krát


HTB1jYCULXXXXXamXFXXq6xXFXXXb.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HTB1jYCULXXXXXamXFXXq6xXFXXXb.jpg
 Velikost:  34.25 kB
 Staženo:  178 krát


HTB1A1SwLXXXXXX2aFXXq6xXFXXXZ.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HTB1A1SwLXXXXXX2aFXXq6xXFXXXZ.jpg
 Velikost:  35.92 kB
 Staženo:  170 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tappaja



Založen: May 30, 2012
Příspěvky: 153
Bydliště: Škvorec

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 16:58    Předmět: Citovat

access the serial port (not serial control without contact)

TTL level serial port module reserve control interface, TTL serial communication module of the need to connect UART_RX, UART_TX and GND Module (PCB corresponding to the location, there is marked), you can use an external MCU (microcontroller) or PC serial port to send commands associated control module Features. Note: Due to computer serial port level is not a TTL level, when connected to a computer connected to RS323 communication required to TTL level electrical switching device paperback or use USB to TTL level serial port module to communicate with the module. Because serial command control module requires some computer expertise, but not buyers please do not try.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 17:34    Předmět: Citovat

Osobně nedoporučuji kupovat , nefunguje to jak by mělo. Koupil jsem tři kusy. U žádného nelze programovat základní funkce tlačítky na enkodérech, jak popsáno v jakémsi málo srozumitelném návodu. Rozhodně nelze vypnout spodní část pásma od 75 MHz do.... .To samé konstatují i jiní kupující i u jiných prodejců. Jeden kus dokonce točením ladění f doprava frekvenci snižuje, další dva opačně. Nemá smysl se s tím trápit , jsou to nedodělané zmetky , hw asi ok, ale sw dojebaný /nedodělaný/ nezkoušený
po nahrání do paměti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaNew



Založen: Jun 09, 2017
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 20:26    Předmět: Citovat

Tappajo díky, kouknu na to, ale vzhledek k baud rate se mi to jeví jako instrukce k nejstarší verzi.
Nicméně probádám a eventuálně dám vědět!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaNew



Založen: Jun 09, 2017
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 20:36    Předmět: Citovat

Milane, možná jsem měl jen štěstí, ale mě to chodí na verzi 1.3 a 1.9 bez problémů. Tzv. Campus mode jsem (76/87 MHz) zapnul/vypnul tak, že jsem zmáčknul tlačítko na enkodéru a pak zapnul napájení - pravda, chtělo to trošku zkoušení, jak na to.
Problém se směrem ladění jsem někde na foru taky zaregistroval, ale byl to nějaký starší příspěvek, takže možná u verze 1.1.?
Ale v každém případě dík.
Zdravím,
Fanda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 22:01    Předmět: Citovat

No možná mám já smůlu, nedávno jsem řešil nefunkční PICy čítače 50MHz také z Číny, kolega tady z fora mi tam přehrál program z ověřeného PICu a začalo to fungovat. Jinak jsem u toho FM modulu vyzkoušel všechny možné kombinace a variace tlačítka + zap/vyp napájení, nikdy jsem se do program.módu nedostal, už je to natrvalo v bedně s vadnými díly Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 12 2018, 22:18    Předmět: Citovat

Podla loga na procesore to je "JIE LI". Smejd tejto "znacky" som videl len raz - v MP3 prehravaci, co som dostal ako darcek pri nakupe tonerov. Firmware bude natvrdo v mask ROM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OMA50



Založen: Mar 17, 2013
Příspěvky: 218

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 10:12    Předmět: Citovat

Téda..... Laughing Laughing Laughing

Zlatý moje rádio TESLA PROGRESSON....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 10:53    Předmět: Citovat

Jojo, zlatej můj Sráč z Penny Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 11:16    Předmět: Citovat

Tohleto je taky pohodový:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OMA50



Založen: Mar 17, 2013
Příspěvky: 218

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 11:47    Předmět: Citovat

Krásný na tom obrázku je to jak,někdo použil ty Teslácký součástky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 12:07    Předmět: Citovat

No záleží, jaký typ součastek se namane pod ruku při kompletaci této stavebnice. U té moji už Tesláckýho není snad nic. No dobře - ještě zůstal ten reprák, který jsem stejně nahradil jiným. Původní byl do Stropkováckýho "kecafonu" a podle toho taky hrál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 12:17    Předmět: Citovat

No a ty TR112, trimr a pravděpodobně i KC-KF vyrobili Marťani? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út březen 13 2018, 12:41    Předmět: Citovat

T1 až T3 - BC547.
IC3 - LM78L05
IC2-LM386
IC1 Atmel ATMEGA8A-PU
ze strany spojů modul TEA5767.
trimr je velká plastová modrá kostka. (takže taky ne Tesla)
Ta fotka je link z tipáckýho e-shopu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund