Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte el. autopumpu (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 20:24    Předmět: Citovat

Michal22, to urcite nebol snehovy hasicak, ale najskor najbeznejsi praskovy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 20:33    Předmět: Citovat

Kompresor se vzdušníkem z hasičáku vypadá pěkně. Akorát kde vzít nádobu z hasičáku.

to Achab: U nádrže bez vaku to dělám stejně, nahoře mám kohoutek, po jehož otevření nádrž samospádem vyteče. Před opravou vydržel vzduch v nádrži tak týden. Dlouho jsem nemohl najít příčinu, až při demontáži tlakového spínače jsem zjistil "nastřižený" mosazný fitinek. Kdysi ho instalatér nadměrně utáhl a po letech začal vzduch mikrotrhlinkou unikat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 20:46    Předmět: Citovat

U mě by nádrž bez kompresoru nevytekla celá a trvalo by to dlouho. Výtok mám 1/2", vzduch 1/4" odbočkou mezi nádrží a manometrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 22:58    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Zkušební tlak pro nádoby CO₂ hasičáků je někde kolem 200 barů.
Tak to bouchnutí při 10 barech, to je nějak podezřele málo.

To co tam má Grygárek tak je svařovanej plecháč na prášek nebo vodu z 1mm plechu. CO2 vypadá malinko jinak. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 12:06    Předmět: Citovat

Nebo mrkni sem na přisávací ventilek: https://www.triton-drabek.cz/cerpadla-a-vodarny/nahradni-dily-cerpadel/sigma-sva/prisavaci-ventilek/

Jinak u hasičů v Chrudimi mají (měli) ve výklenku na schodišti roztrženou autogenní lahev, také v prostřední části narovnanou téměř do roviny. Když si na to vzpomenu, mám vždycky mrazení.
Jinak doma mám taky 2l nádobu na stlačený vzduch, vyrobenou z malého sněhového HP. Na ní je hned regulační ventil. Do plechového bych opravdu nešel.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 16:24    Předmět: Citovat

Jo to je ten kačeří zobák co jsem psal. Pro nautilu se regulační šroub vyšroubuje. Pro samonasávačku se tím šroubem řídí množství přisávanýho vzduchu. Ale to je jinej systém, tam se přisává vzduch do vody jen za chodu čerpadla. U mě se zavzdušňuje trubka jen když čerpadlo nejede. Obojí chce jednou za čas vyčistit, usazuje se tam kámen z tvrdý vody. Zajímavý. že se vytváří i na studený.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 18:30    Předmět: Citovat

Kačeří zobák dělal to, že občas začala voda prskat a muselo se to celý vypustit. Asi ho to bralo moc. Před pár lety mně prasklo těsnění ve studni a část vody teče zpátky, ovšem neprská to. Stálo by to za úvahu, čím to je. Stejně s tím splachuju jen záchod a zalívám zahradu.

To prskání bylo super na trubky v domě, nezarůstaly šutrem, s výjimkou kolen. Když jsem je likvidoval a měnil za plast + přípojku na vodu, byly úplně čistý.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 18:34    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
... "nastřižený" mosazný fitinek. Kdysi ho instalatér nadměrně utáhl...

Mně tohle udělal instalatér v koupelně. Stejná příčina, mokrá 30cm zeď, nikde nic nebylo vidět, než jsem "sundal" obkladačku u kohoutku pro pračku. A samozřejmě na Vánoce, kdy to sice bylo v záruce, ale chlap ležel někde našrot... Hovádko...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 19:08    Předmět: Citovat

Taky přemýšlím, z čeho udělat šikovný a nepříliš velký kompresorek se zásobníkem na vyfukování bordelu z přístrojů a desek.
Teď používám "skorostabilní", dvouválcový 3F kompresor patrně německé výroby, asi tak někdy ze 60.let /elmotor 1kW a veškeré elektro je AEG/.
Značka na něm není žádná, ale to není podstatné. Vím, kudy se tam leje a vypouští olej, má to výborné odlučovače vody i oleje, sací filtr, dva výstupy a původně měl sloužit nejspíš ke stříkací pistoli.
Je sice tichý, nenáročný, ale je poměrně velký, i na kolečkách těžký a potřebuje 3F. A já bych ho občas potřeboval i jinde, než v garáži.
Mám sice hadici vyvedenou z garáže ven, ale v zimě je s tím celkem problém. Fest ztuhlým olejem+vypadáváním jističe motoru počínaje, neustále plným odlučovačem vody konče, prostě v zimě a nevytápěné garáži je s tím oser.
Mám ho už dlouho nastavený na asi 10 atmosfér, hystereze tlakového spínače je asi 1,5 atmosféry. To na běžnou vyfukovací pistolku /asi původně od soustruhu, nebo tak nějak/ bohatě stačí.
Zásobník má, zvenku zhruba odhadnuto, objem asi tak 50 litrů, možná míň.
Mám ještě jeden, původně jen na foukání gum. Je to celkem výkonný, taky dvouválcový 12V "kompresorek". Je to taky takový bezejmenný, ale ne chudák. Provedení do menšího batohu a vypadá opravdu dost bytelně a je přitom lehký.
Kdysi začátkem 90.let ho koupil táta a používal ho jen občas.
Nemá pochopitelně žádný zásobník, ale na hadici s koncovkou na foukání autogum je měřák až do 10 atmosfér, co ukazuje, že by to s 6-8 nemělo problém. Motor je přímo na klikovce, celé je to šikovně kompaktní a žere to při tomhle tlaku a 12V asi 30A. Odběr zhruba odpovídá štítku /tam je 23A/ a není poznat, že by s tím požadovaným tlakem měl motor či ten dvouváleček nějakou potíž.

Z čeho udělat případný zásobník, aby to bylo jako celek s kompresorkem snadno přenosné? Odlučovače jsou velice užitečné, dneska se dají koupit čtvrtinové, než jsou na tom velkém kompresoru.
Nějakých 15V a až 40A mám v garáži po ruce ve svářečce, v dílně mám zdroj až do 100A taktéž.
Zkusit nějaký ten hašišák? Jaký typ konkrétně?
Mám vyhlédnutý opuštěný, autem už špatně dostupný rekreační objekt.
V něm se ještě teď různě povaluje po zemi asi tak 30, možná i 50 nejrůznějších, opticky zachovalých druhů, některé mají revizní nálepku z roku 1999.
Prakticky všecky jsou vystříkaný po zdech a podlahách - tam poflakující se, hulící, chlastající a v bývalých pokojích mrdající mládeží.
Bezďáci tady u nás nejsou a kupodivu tam toho ani z instalací moc nechybí.
Při zběžný procházce jsem narazil na opravdu kdeco, ale na žádný plný hašišák na zdi. Některý mají ventil zčásti jakoby uražený, ale většina má pláště velice zachovalé. Nejsou zvenku ani deformované, ani zrezlé, do toho objektu zatím neteče.
Po kterých typech se poohlédnout? Kolem tří rozvoden budou určitě nějaké práškové, možná ještě i tetrachlor, ale zbytek asi vodní.
Který z typů má futrál, testovaný na největší tlak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 19:28    Předmět: Citovat

CO₂.
Probíralo se to v jiném tematu.
Bývá štíhlejší, vyšší, nahoře bývá šroubení na montáž krytky (jako u švajcflašek).
Podobné téma je třeba na Svarbazaru.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 19:39    Předmět: Citovat

6 kg vodní jsou podle slov kámoše profihasiče natlakovaný na cca 16 barů a zkušební tlak maj 30 barů. Udělej si z 1-3 ledek svítítko, odšroubuj ventil a koukni dovnitř jak vypadaj. Krupice na stěnách není problém. Pokud se ale vevnitř loupou tak nebrat.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 20:30    Předmět: Citovat

A co nějaká kyveta - tady byla třeba zdarma. Je nerezová a má 25l: https://vsezaodvoz.cz/inzerat/79180/kyveta
Na jiném obrázku na Googlu je i štítek, provozní tlak 12atp, zkušební tlak 18atp. Doporučuji provézt tlakovou zkoušku.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 22:16    Předmět: Citovat

Teď jsi mi připoměl, některý flašky od chladiv jsou nevratný a chlaďaři je vyhazujou. Nevím to přesně ale jsou 40 - 50 barů.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 22:40    Předmět: Citovat

Ty nevratný flašky se už spoustu let nedodávají. No mám nějaké předělané na to aby šly znova plnit. Jednu bych mohl věnovat když si ji upravíš. Má ventil kterým jde chladivo pouze ven do vnitř ne,je tam nějaký zpětný ventilek nebo co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2474
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po květen 28 2018, 9:27    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Na dofukování darlingu a sem tam pneu na kárce nebo kolečku jsem si koupila v OBI bezvzdušníkovej Scheppach.


takže asi něco takového https://www.mall.cz/kompresory/scheppach-air-force-bezolejovy-kompresor Taky o něčem takovém uvažuju. Dá se s těmito malými kompresory, kromě např. huštění pneu, nějak rozumně i ofukovací pistolí vyfoukat např prach, piliny atd. když to nemá vzdušník? A jaká je vlastně výhoda/nevýhoda bezolejového kompresoru? (chápu výhodu že vzduch neobsahuje olej) Bylo by to teoreticky v nouzi použitelné třeba pro malou modelářskou stříkací pistoli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund