Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autodiagnostika Fabia I a Roomster 2007

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 7:51    Předmět: Autodiagnostika Fabia I a Roomster 2007 Citovat

Nazdar, pánové.

Nějak se nedokážu vyznat v nabídce čínských prodejců s diagnostickými kabely/přípravky/SW a prosil bych vás o praktické rady.
Potřebuji občas doma provádět základní diagnostiku F1 a Roomstera 2007. Na F1 jsem si kdysi vyrobil kabel KKL(v 1. verzi jsem si vyrobil i OBD konektor, bo stál 800 Kč), ten mi chodí, dokonce trochu i na toho Roomstera, ale komunikace s Roomsterem často vypadává. Navíc mám VAG-COM 3.04, ale když ho chci rozjet na W7/64b, tak musím emulovat W-XP a navíc i RS232 z USB.
Tak jsem myslel, že bych si koupil nějaký nový kabel a sehnal nějaký nový soft. Ale teď nevím - mám mít HEX-CAN nebo nějaký ELM237 (v1.5/2.1) nebo bezdrát (BT/WiFi)? A jaký SW z ulozto.cz? VCDS? VAG-COM?
Potřebuji defacto jen vyčítat chyby, mazat je, zobrazovat hodnoty motoru (otáčky, teplotu, hodnoty z lambda sond, ...). Na F1 jsem s tím dělal i znovunastavení Readiness kódů (navolila se nějaká skupina, stiskla brzda, motor si přidal a bylo hotovo) - tak kdyby to šlo i s novým kabelelm/SW, bylo by to super. Pro další funkce si mohu zajet ke kámošovi, ten má originální diagnostiku, ale nechci ho otravovat se zbytečnostmi.

Nemáte někdo s diagnostikou koncernových vozů přes neoriginální kabely zkušenosti?

Díky za vaše rady.

Petr Filipi

Edit - fungovalo by něco takovéhoto: https://www.ebay.com/itm/Auto-Diagnostic-USB-Cable-VAG-COM-17-1-3-HEX-CAN-OBD2-II-OBD-VW-Audi-Seat-Skoda/263351087793?hash=item3d50f2b2b1:g:YE8AAOSwoVNaHljz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 9:02    Předmět: Citovat

Potřebuješ VAG KKL kabel , obyčejný modrý za cca 200,-. Hex can je třeba až po roce cca 2010. Ale fungovat ti bude taky.

https://www.ebay.com/itm/OBD2-II-USB-KKL-VAG-COM-409-1-Cable-CD-Scan-Diagnostic-for-Audi-VW-Seat-Bluelans/302285964638?hash=item4661a5c55e:m:mZTRjnNPryc8UahGTEDJdUg

Nebo tady, mám ho taky. Ovšem cena :
http://www.robeko.cz/katalog/diagnostika-osobni-19/skoda-vw-audi-seat-23/diagnostika-skoda-audi-vw-seat-diagnosticky-kabel-vag1-43/

Já si kdysi kabely dělal taky s optočleny, později s Si9243. Taky jsem však měl podobné problémy jak popisuješ. Koupil jsem ten kabel Robeca a je po problémech. Později jsem si koupil nobého Roomstra a ten už je HEX-CAN, tak jsem koupil za nějakých 500,- kabel VCDS 12.1, ten zřejmně funguje taky. (na základní diagnostiku). Používám to velmi zřídka pro své dvě auta v rodině.
Jsou s tím však různé problémy, klasický VAG sw pro starý kabel nejede na Win 7, ten novější zas nesmí na internet......

Mám taky jen adaptér bluetoth na Androida, jako funguje to jaksi taky, ale pouze na motor. Ale tak zase za 120,- na pohrání...


Naposledy upravil badoch dne po únor 12 2018, 9:13, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msar



Založen: Apr 22, 2006
Příspěvky: 290
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 9:08    Předmět: Citovat

Na F1 používám KKL kabel s VAG 409.1 v české verzi stažené z uložto - ta mi chodí na W7 64bit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 13:03    Předmět: Citovat

Pánové, díky za rady.
Zkusím doma cvičně verzi 4.09 a uvidím. Pokud by to fungovalo, tak bych byl naprosto spokojený.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: st únor 14 2018, 20:50    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska zkoušel svůj kabel, s verzí 409.1-S CZ jsem si jak na F1, tak i na Roomsteru ani "neškrtl". Nebyl jsem schopen projít testem kabelu. Už jsem to chtěl zabalit, ale našel jsem ještě nějaký trochu original kabel. Jak jsem později zjistil, je v něm také jen MAX232.
U Fabie jsem vyčetl motor, jiné řídící jednotky v ní asi ani nejsou.
U Roomsteru jsem naopak vyčetl dost jednotek (ABS, klimu, přístrojovou desku, ...), ale ani po mnoha pokusech jsem nebyl schopen přečíst jednotku motoru.

Nevíte - není ve VAG-COMu nějaké nastavení, které bych měl špatně a kvůli kterému bych nevyčetl ŘJ motoru?

Je nějaký jiný SW vedle VAG-COMu, který bych mohl vyzkoušet?

Díky za odpovědi.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2018, 22:15    Předmět: Citovat

Pomaly kabel nesttiha prenasat data. Kub 16 a vysiu verziu vagcom kabla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2018, 14:23    Předmět: Citovat

co toto? neni to original VCDS kabel?

https://aukro.cz/diagnosticky-kabel-hex-can-usb-6923446773
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: so únor 17 2018, 21:14    Předmět: Citovat

No vzhledem k tomu, že dodací lhůta je > 10 dní, tak to prodejce objednává přímo v PRC a originál to asi nebude.

Ale já jsem už vyhrál. Někde na sbazaru (bazoši) jsem našel paní, co prodávala (údajně) nepoužívaný modrý diagnostický kabel KKL 409.1 z Alzy za 80 Kč. Shodou okolností mi nabídla osobní převzetí v Praze 100m od místa, kde pracuje synovec, takže ten mi pro kabel zašel a dneska jsem už připojil všechny jednotky Roomstera. Trochu problém byl s ovladači, ale někde na webu jsem je stáhl a ručně nainstaloval.
Fabii jsem ještě nezkoušel, ale nepředpokládám žádný problém.
Tak mám (doufám) na pár let s diagnostikou pokoj.

Díky za Vaše reakce a rady.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund