Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak odstranit Domácí skupinu _
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1252
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 10:23    Předmět: Citovat

A je taky nějaký Anti-Mrkvosoft Spy pro nás, co jsme na W7?
Jinak nedávno jsem ve službách (podle selského rozumu a s poznačením změn) zkusil pozakazovat řadu položek - a zdá se, že pc se výrazně odlehčilo a některé věci jdou znatelně svižněji...
Tak pokud bys měl nějaký soupis postradatelných služeb s vysvětlivkama, to by určitě pomohlo řadě dalších.
Za sebe předem děkuji...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 11:17    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
...ve W8 a vyšších jsou už knihovny rozdělané. Takže odstranění se smí opravdu dělat jen v návaznosti na to, že ty druhé služby nebudou používané.
Co znamená "rozdělané" knihovny? Pokud smažu výchozí složku pro soubory některé systémové služby, spuštění dané služby ji znova vytvoří. Základní knihovny smazat nejdou a na uživatelem vytvořené nemá spouštění služeb vliv.

Když je řeč o knihovnách, tyto mám ve Win10 na jiném disku. Nedá se v nabídce z Plochy nějak vypnout zobrazení "mezisložek" viz obrázek? Nebo odstranění celé nabídky "Knihovny" - stačí osobní složka. Zbytečné zobrazení čtečky karet taky nejde zakázat. Na vlastní Ploše je pouze 7 zástupců.



Plocha.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Plocha.png
 Velikost:  130.64 kB
 Staženo:  89 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 11:41    Předmět: Citovat

On asi myslel knihovnama DLLka. Co myslel tím rozdělaný, nebo rozdělený netuším.
Knihovny ve smyslu těch vybraných adresářů pro doky a média jsou něco jinýho. U sebe ve W7 je mám taky v rootu jinýho disku a ten mezikrok mám někde taky. Moc mě to netrápí, protože jedu po staru přes adresáře a TC a interpretace pomocí OS skoro nepoužívám. Kdysi jsem si s tím zkoušel hrát, ale windousy jsou nějaký tvrdohlavý a některý věci odmítají změnit. Tak jsem to nakonec vzdal, jako ztrátu času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 11:42    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Zbytečné zobrazení čtečky karet taky nejde zakázat.


Ve Win 7: Ovládací panely -> Možnosti složky -> Zobrazení -> Skrýt prázdné jednotky ve složce Počítač
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 12:05    Předmět: Citovat

to FHonza: tato volba v nabídce Plochy nefunguje, platí pouze pro Explorer.

Jinak cílové složky "Knihoven" mám všechny v D:\Dokumenty jako u Win XP. Aktualizace Win10 ovšem vytvořila novou složku D:\uzivatel\ s podsložkami standardních knihoven. Tak nevím, jestli je vhodné soubory přesunout, nebo ponechat staré umístění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 12:19    Předmět: Citovat

Tak já to mám d:\dokumenty, d:\filmy, d:\hudba. Výchozí knihovny jsem přesměroval na tyto adresáře a původně vytvořený jsem smazal. Nevidím důvod, proč by mi měl někdo z MS diktovat, kam si mám co ukládat. Evil or Very Mad Jedna z věcí, co mě na W10 absolutně vytáčí, jak si obrazek_cenzura můžou dovolit mi to po aktualizaci změnit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 12:21    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
On asi myslel knihovnama DLLka. Co myslel tím rozdělaný, nebo rozdělený netuším.
Knihovny ve smyslu těch vybraných adresářů pro doky a média jsou něco jinýho.

Ano, knihovny jsou jen jedny a to soubory s příponou DLL. Ty tzn. "knihovny" jsou jen pro uživatele. Takže, když se bavíme o systému, tak o souborech DLL, EXE, COM atd.
Kdo někdy programoval přímo spustitelné programy v systému, tak ví že vlastnímu programu v EXE souboru může odlehčit právě těmi knihovnami, které se načítají do paměti jen když jsou potřebné a jinak tam nezabírají místo a nezdržují práci.
A když se podíváte na stejný program s příponou EXE a k němu náležicí knihovny DLL ve W7 a W8, tak poznáte proč je to samé ve W8 rychlejší při malé paměti. U velké to už tak poznat moc není, ale při spuštěných dalších programů je to cítit.
To, co řešíte na ploše, tak jsou všechno zástupci a jejich nastavení a viditelnost se dá nastavit přímo v registrech (samozřejmě i jinde). Pro nějaké zkoušky ale doporučuji registry průběžně zálohovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 12:30    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Tak já to mám d:\dokumenty, d:\filmy, d:\hudba. ....

Máš to velmi správně za předpokladu, že jsou 2 harddisky nebo jeden a rozdělený. Dělám to taky tak až na případy, kdy jim někdo chytřejší poradil mít vše na jednom harddisku a ten nerozdělovat.
forbidden napsal(a):
Jedna z věcí, co mě na W10 absolutně vytáčí, jak si můžou dovolit mi to po aktualizaci změnit?

Jak vidíš, tak můžou. Laughing Je to zase problém nastavení registrů a povolení nastavení po aktualizaci či restartu. Jde to ošéfovat a je to piplačka. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 13:04    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Je to zase problém nastavení registrů a povolení nastavení po aktualizaci či restartu. Jde to ošéfovat a je to piplačka. Wink


No tak na W10 na to zvysoka ser..., W7 mi nic takovýho neudělají. Po špatných zkušenostech z práce, kde jsem asi před rokem a půl poprvé nasadil W10, a samozřejmě jsem se na ně vrhl obvyklým stylem vše povypínat, pozakazovat a pomazat, jsem docela narazil. Po aktualizaci/upgrade půl věcí nefunguje, nebo se to vůbec nepovede. Teď na W10 v práci razím heslo: "vše, jak MS zamýšlel" Ať se s tím uživatelé poperou sami. Omezuju se jen na lehký úpravy a GPO. Nechci si komplikovat život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 13:07    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
to FHonza: tato volba v nabídce Plochy nefunguje, platí pouze pro Explorer..


Mně to teda ve Win7 funguje i v nabídce plochy (disky Q až T)

Edit: Vyzkoušel jsem to ve Win10 a tam mi to funguje jenom když je k tomu ještě zvoleno "Skryté soubory a složky -> Nezobrazovat skryté soubory složky nebo jednotky". Ve Win7 na tom nezáleží.



plocha.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  plocha.gif
 Velikost:  18.17 kB
 Staženo:  112 krát



Naposledy upravil FHonza dne čt leden 25 2018, 14:03, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 13:41    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Teď na W10 v práci razím heslo: "vše, jak MS zamýšlel" Ať se s tím uživatelé poperou sami. Omezuju se jen na lehký úpravy a GPO. Nechci si komplikovat život.

Ano, děláš správně. Přece jim nebudeš brát radost z toho, že tam konečně mají vše, co chtěli. Já to u W10 odlaďuji jen pro ty, co si dají říct. Ostatním raději nic nevymlouvám, je to jejich volba a pro mě docela časově blízký kšeft. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 13:52    Předmět: Citovat

Podrobný popis služeb s doporučeným nastavení "default", "safe" a "tweaked" pro všechny verze Windows je zde.
Je to léta ověřený autor.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne čt leden 25 2018, 14:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 13:58    Předmět: Citovat

Tak ten si s tím popisem docela vyhrál, až budu mít chvíli, tak to prostuduju, určitě jsem u sebe na něco zapomněl. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 15:38    Předmět: Citovat

FHonza napsal(a):
...ve Win10 mi to funguje jenom když je k tomu zvoleno "Nezobrazovat skryté soubory, složky nebo jednotky".
U mě to nefunguje, jednotky jsou skryté jenom v Exploreru (Tento Počítač).
Složky Plochy jsou vlastně dvě: otevírací nabídka z hlavního panelu je v umístění "explorer (C:\Windows)" - nastavení je zde omezené. Další je v "C:\Users\uživatel" - zde jsou pouze zástupci vytvoření uživatelem (na screenshotu vlevo).



Plocha_1.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Plocha_1.png
 Velikost:  118.47 kB
 Staženo:  90 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1252
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 15:51    Předmět: Citovat

To serviceman: díky, to je ono!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund