Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Naprogramování PIC 16F62BA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 10:38    Předmět: Naprogramování PIC 16F62BA Citovat

Kdysi jsem z východu koupil dvě destičky stavebnice čítače 1Hz-50Mhz .
Základní funkce po osazení fungovaly na první zapnutí . Nyní jsem koupil další tři ( náhrada stupnic u přístrojů) , nefunguje ani jeden . Strčil jsem do nově osazené destičky ten asi dva roky starý PIC a funguje perfektně . Takže mi Číňan poslal něco evidentně blbě naprogramovaného. Je fakt, že staré a nové PICy se liší , starý má na konci označení jen písmeno B, nové mají na konci BA.
Protože nepředpokládám, že by Čiňan tušil něco o naprogramovaném PICu
a tudíž budu těžko reklamovat, chtěl bych se zeptat , zda by ty nové nešly přeprogramovat jako kopie toho starého popř. zda by byl někdo ochoten mi to za úplatu udělat . Tuším nejasně něco o nějakých "zámcích" dat ,ale možná se to dá nějak obejít, jsou-li tam .
Díky za radu od zkušenějších , já končil před mnoha lety s 8035 Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 11:01    Předmět: Citovat

"Tuším nejasně něco o nějakých "zámcích" dat ,ale možná se to dá nějak obejít, jsou-li tam."

No ak je "lock" (CP) tak to nenačíta nikto. Very Happy
Na to tam ten CP (Code Protect) proste je. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 13:28    Předmět: Citovat

Nazdar,

začal bych asi takto:
1. Reklamace v PRC (je-li možná, já nakupuji přes Ebay a tam je to s reklamací v pohodě) - sice to nevyřeší problém s nefunkčním čítačem, ale aspoň se Ti vrátí finance.
2. Typ PICu. Jsi si jist, že je to 16F62BA? Není to náhodou 16F628A?
3. Kdybys nikoho jiného nesehnal a typ byl 16F628A, tak by to asi šlo - ale samozřejmě bez záruky (a tím myslím i funkčnost funkčního kusu).

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1719
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 15:28    Předmět: Citovat

Zdárec,
nejedná se čirou náhodou o tuto konstrukci čítače do 50MHz?? Ten je tedy s PIC 16F628A.
Na E-bay, DX i Aliexpress je možné koupit defakto stejnou konstrukci, jen s malou modifikací - viz. zde.



DSC_0817.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_0817.JPG
 Velikost:  141.73 kB
 Staženo:  167 krát


DSC_0817_2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_0817_2.jpg
 Velikost:  77.28 kB
 Staženo:  150 krát


_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 17:09    Předmět: Citovat

Pomohla k brýlím lupa a čelovka, starý funkční je skutečně ...628, nové jsou
628A. Vlastní plošný spoj je u starého a nového naprosto stejný stejně jako
ostatní součástky a jejich hodnoty.
Je to z e-Bay ten druhý ,ale cena byla cca 80,-Kč/ks.

To petrfilipi - pošlu ti SZ , zatím díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: ne leden 14 2018, 22:04    Předmět: Citovat

Tak jsem si ještě před spaním trochu "serfnul" a našel jsem tyto stránky: http://blog.ok1cdj.com/2013/07/citac-do-50-mhz.html, kde je odkaz sem: http://www.qsl.net/dl4yhf/freq_counter/freq_counter.html a tam je odkaz na stažení FW do PICu. Nebylo by lepší zkusit zkontrolovat, zdali schéma souhlasí a pokud ano, tak do PICů vypálit hned správný obsah než zkoušet číst ten funkční kus?

Petr

Aha, tak Gepard byl (jak už jeho nick napovídá) trochu rychlejší. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 10:27    Předmět: Citovat

No jo, teď mě budeš mít za úplného blba, v podstatě to samé jsem měl namysli v mé dnešní ranní SZ - tvůj včerejší příspěvek jsem přehlédl Smile .
Teď dělám destičku vstupního zesilovače k tomu čítači ( 20Hz - 30MHz ,
cca 20mV - 10V na vstupu ,ss přepětí alespoň 250V ,abych s tím mohl do elektronek ) ,to bude chvíli trvat, pak se vrhnu na kontrolu schématu, naštěstí mám prázdné destičky , tak to půjde dobře.
Mám shánět ty ..628 /jsou obsolete/ nebo ty ... 628A ?
Po kontrole spojů bych se ozval . Zatím díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 10:43    Předmět: Citovat

Já bych se, jak jsem psal v SZ, naučil řádně stahovat a zapisovat PICe a pak bych se ozval, abychom to mohli realizovat.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8963
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 13:22    Předmět: Citovat

Tady je seznam změn 628>628A. Změny jsou většinou technologický a přechod by neměl být problém. Já osobně jsem problémy zatím nikdy nezaznamenal, ale kdo ví, co tam žluťáci v kódu napáchají. Very Happy Můžeš mít prostě smůlu a chodit to nebude. Nicméně to za pokus stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ron



Založen: Jan 10, 2011
Příspěvky: 21
Bydliště: Křivoklátské lesy

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 16:33    Předmět: Citovat

Vážený pane, váš problém mě připomněl moje potíže s tímto PICem v měřiči kmitočtu z číny.
Je to ten co na něj shora uveden odkaz, ale koupený na ebayi asi za 120.-. Sestavil jsem to a chodilo mi to na prvý raz. Při pokusech s tím jsem však připojil na vstup sinus signál asi 10V a tím byl konec pokusů. Zřejmě odešel ten vstup na picu. Protože jsem chtěl ale uskutečnit modernizaci starého generátoru jako vy, a neuměje programovat, objednal jsem si u číňana druhý kit. A protože je ale z číny daleká cesta, nechtělo se mi po nějakém dnu zase čekat tak dlouho a mít přístroj na stole měsíc rozdělaný, koupil jsem si u pana Zajíce jeho podobný (sice dražší) měřič kmitočtu a ten do přístroje nakonec nainstaloval. Ten mi také dobře poradil, a sice že je nutný na vstup dát tvarovač signálu. Ten jsem také vytvořil, než mi přišel z číny ten druhý kit.
Když mi pak z číny přišel druhý kit, nedalo mi to a po sestavení (opět fungoval) jsem programátoram PicKit2 (zase od čínských soudruhů) vyčetl program z picu podruhé došlého kitu. Také se mi podařil přečíst program i z toho poškozeného picu (s zřejmě vadným vstupem). Pátral jsem, ale i po netu a objevil stránky, na které je zde výše také odkaz. Na nich byl podobný měřič kmitočtu i se dvěma variantami kódu do PICu. Po stáhnutí verze č2 a porovnání, jsem s úžasem koukal, že programy jsou stejné!!!! Číňan to tedy od uvedeného autora oprásknul a dodává to do světa.
Přestože to byl můj první pokus s programováním PICu, podařilo se mi jej do došlého nového PIC16F628A (také z číny) nahrát a vložit do kitu z první stavebnice a tak jej také zprovoznit. Dílo se tedy podařilo, i když mi nyní obě dvě stavebnice leží v krabici. (do generátoru jsem mezi tím již zabudoval měřič od Zajíce).
Pokud by z vaší strany byl o obě, nebo i jen jednu, stavebnici zájem prodal bych vám to. Mně to zatím leží v šuplíku nevyužité. Také bych se mohl pokusit naprogramovat ty vaše PICy, jsou asi čisté. Musel bych to ale zase nastudovat, protože po roce a půl se mi to již z hlavy vykouřilo (je mi 70) a programy psát neumím, to dělají dnes mladší snáz. Jen jsem chtěl vyzkoušet jak se ten kód do toho švába nacpe a také, když je to umožněno, přečte .
Karel



150120181696.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  150120181696.jpg
 Velikost:  254.13 kB
 Staženo:  137 krát


150120181697.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  150120181697.jpg
 Velikost:  273.22 kB
 Staženo:  148 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 5:20    Předmět: Citovat

Děkuji za nabídku a popis skutečností, ze kterých plyne, že procesory nemají zřejmě aktivovánu ochranu dat před vyčtením . Posílám vám SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ron



Založen: Jan 10, 2011
Příspěvky: 21
Bydliště: Křivoklátské lesy

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 15:11    Předmět: Citovat

milane máš SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st leden 24 2018, 20:34    Předmět: Citovat

Děkuji srdečně uživateli Ronovi za rychlou pomoc s nahráním softwarově vadných PICů. Problém je vyřešen .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund