Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kazeťák "Internacionál" - napojení bezdrátového mi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st leden 03 2018, 13:08    Předmět: Citovat

Monogatari: Synek má 4 roky a curka 2. Synek ví, že YT existuje, protože s ním pracuju, když mu něco potřebuju vysvětlit, co ho zajímá. Ale o jutubakach ani netuší. Má to doslova jen na pohraní si.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 04 2018, 15:08    Předmět: Citovat

Ještě bych snad dodal, že ani Hill, ani já nejsme nějak militantní "hifisti", ale prostě principiálně odmítáme poslouchat sračky a HLAVNĚ na sračkovým zařízení. A pochopitelně to odsuzujeme, pokud to někdo s radostí dělá a ještě se těmi sračkami chlubí.
Jít s podobnými střepy nejen mezi hifisty je podobný situaci, jako chůze po hlavní ulici, plné dobře a čistě oblečených lidí - sám s hnědym flekem na řiti a hulákat přitom "koukejte, jak jsem se pěkně symetricky posral! Ale mně to tak stačí!" Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 04 2018, 15:10    Předmět: Citovat

Leoši - CHYBA, to poslední má bejt: "MĚ SE TO LÍBÍ, HEČ!"
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 04 2018, 16:26    Předmět: Citovat

Já taky nepotřebuju mít doma "pure high-end Hi-Fi" zařízení napájený z baterií kvůli eliminaci síťovýho rušení, podložený 10cm silnýma žulovýma kvádrama nařezanýma z náhrobní desky a na kalenejch hrotech, se stříbrnýma kabelama louhovanýma v moči neposkvrněný panny podříznutý za jarního úplňku, s odstupem signál-šum 110dB a dynamikou 140dB, zkreslením 0,0000 00000 00000 h0vno % a dokazovat jiným, že tohle jediný je to pravý Hi-Fi - ale když vidím mlaďáky ucvrkávat si blahem do textilu nad repráčkem 3x5cm chraptícím z posledních sil na jednu Li-Ionku s měničem a D-class 0,5W zesilovač, tak mám pocit zmaru ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt leden 04 2018, 17:49    Předmět: Citovat

Pocit zmaru mám ze všeho..............
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: út leden 09 2018, 12:42    Předmět: Citovat

Vidím, že část diskuze se obnovit nepovedlo. Ale zřejmě tu diskuzi zainteresovaní četli. Budu se částečně odkazovat na sdělení, která padla i v té ztracené části. Nechci, aby můj příspěvek vyzněl nepřátelsky, nebo hádavě. Jen je to takové zamýšlení a mnozí by se mohli zamyslet taky.

Když ve 30tých létech poslouchali lidi gramofon, tak ta kvalita nebyla kdoví co. Ale přesto si to lidi kupovali. Proč?, když to bylo tak nekvalitní... No nebylo nic lepšího, ale i tak jim to stačilo. Nepoznali nic lepšího. Byli spokojení. Být spokojený je jediný, a zdá se mi absolutní, smysl života. Tak proč to nejde akceptovat i dnes? Jen proto, že existuje něco lepšího? Přitom zde zmíněná kuchyňská rádia hrají mnohem čistěji a ve větším frekvenčním rozsahu, než ta přenosná ještě z doby ČSSR. Přiznat si to by znamenalo, že dotyční zarytí hifisti by ztratili onu výjimečnost, jak tady někdo přesně vystihl stav, že buď je někdo výjimečný něčím, nebo musí být průměr(nebo izolace).

Není vůbec pravda, že se dnes venku vyhrává jen z nekvalitních přenosných zařízení. S bandou chodíme na venkovní akce a někteří berou "jebaly". Dva když se spárují, tak hrají stereo. Když se vhodně rozmístí, tak je to na venkovní akci parádní poslech. Před rokem stál jeden 8000kč. Pro děcka to asi není, ale mamánci jak už robí, tak peněz mají na tyto hračky... https://www.jbl.com/bluetooth-speakers/XTREME.html?dwvar_XTREME_color=Black-USA-Current#start=1
Kdo jebala zná, ví o čem mluvím. (jasně, přehrávají se z mp3 různého bitrate, z chytroušů, blútut, venkovní poslech. Za předpokladu, že je mp3 v dobré kvalitě(nepraská, není ořezana na frekvencích a není ochuzena o dynamický rozsah), že venku nehučí dálníce a přenos je aspoň přes Bl.T.2, tak takový zvuk nestačí jen šťouralům. Klidně budu mít pokřivený vkus tímto strojem.
Menší exempláře tohoto zařízení jsou levnější. Hrají znatelně hůř. Ale i ty menší dávají dobrý výstup. A tyto menší a levnější stroje si nosí ven už hodně "děcek" v mém okolí. Každý druhý má jakous jbl kostku, která na svůj rozměr hraje sytě. Jdu přes park a tam děcka 12let a cosi jim tam hraje trochu s bassy. Není to jen chrastění z repráku chytrouše. Zeptám se na co pouští a na 100% to je nějaká obdoba JBL. Tady na vesnici(velikost asi 3000lidí) se to tu docela rozkřiklo a rozjelo. Buď nic, nebo vyřvávání z chytrouše, nebo JBL.

A kdo z vás hi-fi nadšenců, kteří opovrhujete těmi levnými šity, fotíte děcka na pořádnou zrcadlovku a ne na nějaký mobil? Kdo z vás točí na nějakou aspoň poloprofikameru s extérním mikrofonem a mrtvou kočkou na nim a ne na mobil? Kdo z vás tuní auto k dokonalosti? Kdo se piplete s květinovým záhonem bez plevelů pokud tedy máte alespoň jedno kvitko v květinaču. Kdo z vás chodí v poslední modě a ne jak ten zaseklý děda z dílny? Hm. Asi těžko máte všichni jen ten nejlepší vkus na všechno. A pokud, a jste spokojení, tak je to v pořádku. Nechte být i druhé spokojené. Divit se můžete, ale nálepkovat ne.

Jak tu někdo zmiňoval onoho chlápka z dílny, co zamrzl na českém popu, který poslouchá z jakéhosi plechového repráku. Ale dotyčný sám poslouchá ze Sansa Clip. Mám Sansa Fuze, cože je obdoba. A když se opravdu v hudbě niňrám a hledám chyby, tak slyším i já na svých levných Beyerdynamic sluchátkách, že Fuze hraje tutéž skladbu s menšími detaily či nezřetelnými chybami, než jiný můj mp3 iRiver H10. A přitom i tento není Top a údajně(nemám zkušenost) se nelepí na iAudio od Cowonu. Neil Jang nedávno vydal svůj nekompromisní mp3 přehrávač. Proč už ho dotyčný nemá na tom panasonicu v robotě? A proč posloucháš jen lossless? Proč ne DVD-A? A vůbec, proč neposloucháš master nahrávky only? Smile Ono to tak nějak stačí to co máš,že? Smile A takto to stačí mnohým o několik řádů níže. Přitom skoro vůbec nikdo neví, jak ty master nahrávky zní. A ani neví, jak zní původní záměr daného interpreta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út leden 09 2018, 13:52    Předmět: Citovat

A kdo z vás hi-fi nadšenců, kteří opovrhujete těmi levnými šity, fotíte děcka na pořádnou zrcadlovku a ne na nějaký mobil? Kdo z vás točí na nějakou aspoň poloprofikameru s extérním mikrofonem a mrtvou kočkou na nim a ne na mobil? Kdo z vás tuní auto k dokonalosti? Kdo se piplete s květinovým záhonem bez plevelů pokud tedy máte alespoň jedno kvitko v květinaču. Kdo z vás chodí v poslední modě a ne jak ten zaseklý děda z dílny? Hm. Asi těžko máte všichni jen ten nejlepší vkus na všechno. A pokud, a jste spokojení, tak je to v pořádku. Nechte být i druhé spokojené. Divit se můžete, ale nálepkovat ne.

Nic z tohoto se mne netýká:-)) Zajímá mne pouze hudba..

A ať každý poslouchá jak chce. Jeho věc, pokud mne to neser... do uší.
Je to marný, je to marný, je to marný

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 09 2018, 15:16    Předmět: Citovat

Ta předposlední věta je signifikantní: taky nikomu nekecám do toho, v jaké kvalitě poslouchá, pokud mě tím nekrmí taky a nezačne mě přesvědčovat, jak skvěle mu to hraje.
Nicméně Klacku, Tvůj argument o kvalitě gramofonů v třicátých létech je nesmyslný: (na) nic lepšího tehdy nebylo. Ale to je také platné v každé době.
I my jsme nahrávali ještě v osmašedesátém na Startíka a medili si, jak hezky hraje, i když kolísala rychlost, šumělo to, pásek byl děravý, na jednu stranu cívky se vešlo maximálně 10 minut záznamu, nepoznalo se, zda ze středovlnné krystalky nebo VKV rádia, a baterky šly po dvou hodinách do háje. Inu - neměli jsme na Nagru. Ba ani na Telefunken M300 či nějaký Loewe-Optacord. A Sony? Jo, tak leda ve Smečkách nebo v Tuzexu.
Jenže pokrok se nezastavil, stovky laboratoří a nadšenců ve světě makaly na tom, aby ten zvuk byl co nejdokonaleji reprodukovatelný, až to dál nešlo.
Od té doby zase výrobci naopak zkoušejí snižovat kvalitu, jakou ji ještě zákazník bude ochotný akceptovat. A zaplatit, samozřejmě. Tak to propaguje kapesními rozměry, dlouhou výdrží baterie, bezdrátovým připojením, mnoha kanály, které není čím diskrétně krmit...
Prostě poslouchejte si co chcete a na čem chcete, ale nezapomínejte, že tím můžete někoho jiného rušit či dokonce obtěžovat. A třeba ne ani tak hlasitostí, jako nevynážeností, zkreslením.... Uberte si jen pro sebe, třeba si ten někdo jiný i přisedne, a řekne si o volume up, aby líp slyšel, kdo ví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út leden 09 2018, 16:25    Předmět: Citovat

V sobotu jsem napnul nad zahradou 25 m drátu, připojil k Populáru, uzemnil jej k topení a zkouším lovit stanice. Pravda, na KV to moc nejde, ale na DV a SV jich zachytím dost, hlavně teď na večer. Zdá se mi, že přednes přijímačů bez VKV (měl jsem možnost si hrát také se Symfonicem) je na AM lepší než u modernějších přijímačů s VKV rozsahem. Je to tak, nebo jde jen o subjektivní dojem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: út leden 09 2018, 16:55    Předmět: Citovat

Hille, ale vždyť ty naše názory se vůbec nevylučují. Pokud panuje mezi různě uznalými nadšenci pro hudbu vzájemný respekt a nikoliv vzájemné opovržení, pak je to v pořádku. Každý má různé důvody, proč poslouchá právě takovou kvalitu a ne jinou.

Co se týče obtěžování druhých- není co dodat. Ale to je se vším. Když jsem mluvil o parku, tak tam je víceméně jasné, že se nikoho neobtěžuje. Starší lidi tam sedávají v době, kdy je mládež ve škole, nebo v práci. A mládež mezi sebou moc neřeší, když hraje u jiné bandy jiný rachot. Malé a levnější zařízení hraje jen v určitém dosahu. A to velké hraje tak, že nikdo nemá námitky na kvalitu.

Dnes je parádní doba. Každý si může vybrat co mu vyhovuje. Ale i ta kvalita z repráčku chytroušů jde dost nahoru. Před 10ti léty to bylo o dost horší. Ideální z tak malého repráku to nikdy nebude. Jsou jisté fyzikální zákony. A v každé době se vyráběly a prodávaly přístroje od těch nejlacinějších, po ty nejšpičkovější(v daných možnostech doby). Důkazem nechť je právě ten JBL extrém. Je to novinka(tak 2roky). Je v dané přenosné kategorii na hraně možností. Má solidní výkon, bateriový pohon asi 10h na max, vodotěsný, AUX IN, BT, bassové linky dobře patrné i na vzdálenost 30m. Ale ideální studiový poslech to asi nebude nikdy. A s tím se ani nepočítá.

A někde na dílně, když hraje nějaké šuškátko celou šichtu na plné pecky, tak je jasné, že to leze na nervy, že z toho bolí uši/hlava. To není chyba toho rádia, ale že se poslouchá příliš nahlas. Není na to konstruováné. Kdyby si dotyčný rádio zeslabil a hrálo mu to tak nějak do 2m, tak to nebude vadit ani zdejšímu diskutérovi, který si nosí do práce toho japonce s mp3 přehrávačem. Pokud je potřeba ozvučit větší dilnu, pak je nutné mít adekvátní stroj. Ale to je jasné i tomu dědovi. Jen asi nemá dost peněz na něco výkonnějšího, a méně unavujícího.

To i ten Internacionál(jezevčík) hraje uspokojivě, ale nesmí to hrát na plné kule. A není možné to poslouchat na 20m. Člověk to musí mít u ucha(princip sluchátek). Tím nechci říct, že je to 100% kvalita. Ale za danou cenu a velikost repráčků (každý nemá na hifi za 100000kč) to není vyloženě špatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monogatari



Založen: Dec 03, 2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: st leden 10 2018, 0:59    Předmět: Citovat

Klacku, máš recht!
Poslouchám kazety a každej komu se to nelíbí mi může víšco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 10 2018, 6:06    Předmět: Citovat

Máš pravdu, Klacku, taky jsem nepolemizoval, jen upřesnil. Jak chodí móda ve spirále, tak zase přišla vlna přenosných zařízení.
I na zařízení za stovky tisíc se dá poslouchat blbě, naopak i poměrně levná sestava může svým zvukem potěšit. Cena zařízení vůbec nemusí souviset s jeho zvukovou kvalitou, často se platí za značku navrchu a značky uvnitř.
Jako v každém řetězu rozhoduje ten nejslabší článek, často je jím sám provozovatel. Stačí, když to nakrmí signálem už předem zpraseným. Například za jednu z mnoha příčin návratu vinylových desek v době, kdy vlastně už cédéčka byla spíše na ústupu, pokládám i to, že se vydavatelé často snažili "zdokonalit" původní nahrávky právě pro záznam na CD, a vlastně jim prokázali medvědí službu: těch, kdo rozeznali rozdíl, najednou prudce přibylo.

Ale o kvalitě a nekvalitě jsme toho nakecali dost, tak zpět k tomu Internacionálu - jako hračka pro děti, aby se cítily jako hvězdy, to asi stačí, ale je otázka, jak dlouho jim to stačit bude. Aby jako ta péče, kterou tomu věnuješ, nějakou dobu dokázala posloužit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 10 2018, 9:08    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
tak zpět k tomu Internacionálu - jako hračka pro děti, aby se cítily jako hvězdy, to asi stačí, ale je otázka, jak dlouho jim to stačit bude

. . . lidé jsou různí a někomu to může stačit i celý život a nikdo s tím nic neudělá . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st leden 10 2018, 12:46    Předmět: Citovat

citace:
ale je otázka, jak dlouho jim to stačit bude. Aby jako ta péče, kterou tomu věnuješ, nějakou dobu dokázala posloužit.

To je dobrá otázka. Když povím, že na době, po jakou je to bude bavit, mi nesejde, tak bych měl zároveň pocit, že pro jejich krátké pobavení marním drahocený čas zdejších rádců. Ale protože jsem si z této diskuze odnesl spoustu poznatků k této problematice, tak zároveň budu rád, když budou mít ambice se nespokojit s málem.

S těmi trendy jsi to vystihl dobře. Dnes je ta miniaturizace taková, že umožňuje elektroniku, která odvede uspokojivou práci, přenášet pohodlně v kapse. Mám dojem, že Hi-Fi začalo v 70tých letech. A možná nejsem daleko od pravdy, když řeknu, že ten mp3 přehrávač iRiver H10 dá stejnou výstupní kvalitu, jako tehdejší špičkové hi-fi(přehrávač zvládne lossless). Mnou zmíněný přehrávač Neila Younga https://www.digitaltrends.com/music/neil-youngs-pono-hi-def-mp3-player/ se možná vyrovná hi-fi z 90tých let. Ostudu tedy neudělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
limak



Založen: May 14, 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeňský kraj

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 22:31    Předmět: Citovat

Koukám, že se z toho vyklubala docela zajímavá debata. Nicméně mám doma jen z nostalgie schovaný svý první "dvojče". Jedná se o typ AK-23DL v černým provedení s primitivní barevnou hudbou v podobě LEDek po obvodu předního panelu. Zapínají se vzadu vypínačem vedle síťového konektoru a blikají všechny stejnou intenzitou podle síly signálu. Značka není Internacional, ale Fugison, to je stejný. Kupovali jsme to v létě 1990 za litr ve vietnamské tržnici. Očividně výrobce nekopíroval žádnou značku, ničemu se to detajlně nepodobá, ani to nemá štítek žádného věhlasného výrobce. Je to pouze lacinější obdoba dvojčat jako byly Aiwa, Sony atd., který se tenkrát (před rokem 90.) daly sehnat akorát v Tuzexu za šílený prachy. Pro toho, kdo znal jenom magič, nebo Teslu Diamant, Safír, KM 310, 320 a 350, popř. koprodukční SKR 701 (RFT), tohle byl skoro zázrak. A žádný sračky v tom osazený nejsou. Tak třeba tuner KA22471, stereo dekodér KA2261, předzesilovač BA328, konec KA2214, dvojitej kazeťák.... Akorát prasečina uvnitř na DPS nakřivo osazený součástky, holt jak jim to přišlo pod ruku. Do dneška to hraje, elektrolyty zatím bez svodu, co jinýho by se na tom mělo pokazit.

Naposledy upravil limak dne st únor 13 2019, 23:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund