Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaříme při bastlení II
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12043
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 18:19    Předmět: Citovat

asi jsem . . .
tak 150ml ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 19:08    Předmět: Citovat

prostě, je to opraveno v receptu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 20:11    Předmět: Citovat

V coopu 10 vajec za 50,- a jsou to klecové mini M.
Máslo 57,- Naštěstí tam nakupuji jen občas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1739
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 20:15    Předmět: Citovat

U nás zase išli vajcia hore Coop 30ks - 6,49€ - slovenské M-ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 20:53    Předmět: Citovat

ani v Polsku na tržnici žádná velká sláva, 58 Kč za přepravku 10ks velikosti "M"
to se mi zdá no zkrátka jaksi nepřiměřené, tu mě napadá otázka jak dlouho vydrží skladovat, v lednici nahoře a šuplíku pod mrazákem

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1342
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 22:02    Předmět: Citovat

Kono ,jsou to vylepšená vejce fipronilem, s vejci se zbavíš i blech ,proto vyšší cena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2017, 17:17    Předmět: Citovat

https://www.novinky.cz/ekonomika/457541-ceny-vajec-astronomicky-rostou-muze-za-to-vybijeni-chovu-kvuli-fipronilu.html
jo ? starou belu tak leda, nenažranost obchodních řetězců toť příčina stavu
Kaufland, Lidl 39.90 Kč / 10 ks size "M"
tržnice Polsko 38 Kč / 10 ks size "M"
no, já se bez nich obejdu, len keby něbolo inych problémov, čo povietě Kefalín ?!

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2017, 18:04    Předmět: Citovat

Na knižním trhu je hafo kuchařek. Potřeboval bych osobě blízké doporučit nějakou "těstovou pekařku". Zlatou knihu pečení a Babičino pečení už má.
Nebo nějakou jinou knihu, kde by byla převaha receptů na pečení.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2017, 18:34    Předmět: Citovat

Po mé máti tu zbyl tak zhruba půlmetrák nejrůznějších "kuchařek", "pekařek" a "zavařovaček" a směsí receptů i od známých tváří, prostě všecko možné. Jedna z nich je opravdu impozantní, má formát o dost větší A4, tlustá asi tak 8cm a váží určitě pět kilo i víc.
Nikdy se jí a vlastně ani ostatních téměř nedotkla. A nikdo ani pořádně neví, proč jí to rodina vlastně kupovala, když to vůbec nepotřebovala.

Dám Ti to /nebo komukoliv jinému/ za odvoz a dvoje cigára, pokud to bude užitečný. Jsou tam novější /cca do r. 2.000/ i dost starý kousky ze 60. - 70.let. Jedině vcelku a při tom množství a váze to posílat nepůjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31801
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2017, 19:14    Předmět: Citovat

Jestli budeš v úterý dopoledne (19.12.) doma, stavím se. Do SZ nebo sms mi napiš, jaký dýmový tyče popotahuješ, ať jim tady neděláme reklamu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2017, 18:38    Předmět: Citovat

300g Cukru dôkladne skaramelizovať, ku koncu na slabšie
a postupne tenkým prúdom pridať 1 Salko sladené
ak je celé skaramelizované, odstaviť, pridať 8 dkg Maslo (Smetol) a miešaním roztopiť v tom,
vsypať 3 bal. Burizonov (pri 4 bal. menej náročné na zdravý chrup, viac náročné na spojenie), zmiešať. Pri miešaní (obaľovaní) odporúčam neotáľať.

Na dosku (+papier), mierne zvlhčenými rukami vytvarovať do rolky,
zo zbytkov idú porobiť guličky a pod.

Dobrú chuť!

Páni, aj vaše manželky sú presvedčené, že bez nich postupne vyhynieme na nedostatočný prísun potravy ??

Apropo, príhoda z Kaufu:
V zmoderni(zbordeli)zovanom Kaufe, s plným vozíkom, z posledným síl tlačím a márne už nejakú dobu hľadám burizony. Záchranu hľadám u pána v rokoch, oblečeného vo farbách Kaufu, predavača "veľkého rozloženého sediaceho býka" (doslovne), na stoličke pri pyrotechnike. Na prosbu, že by mi ukázal rukou smer, kde majú burizony, najprv nemý neprítomný býčí pohľad, po zopakovaní nasledovalo z vočí do vobličeje jeho primračené otázne "éééé??" a po treťom zopakovaní, mi bezradne ticho: "Čo sú to burizony???" Ja: neviete čo sú burizony??? Pozeral na mňa ako na zeleného mužíčka a úplne rozbitý bezradne priškrtene šeptavo kýval hlavou do bokov: "niééééééé". Nasmerovala ma jeho kolegyňa a keď som šiel kol neho, držiac burizony som družne ukázal druhou rukou smerom k regálu s nimi. Vyslúžil som si žoviálne kamarátsky stisnuté usmiate pery, dvihnuté obočie, a palec hore



Burizóny v karamele.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Burizóny v karamele.jpg
 Velikost:  170.36 kB
 Staženo:  54 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2017, 23:04    Předmět: Citovat

Burizóny bejvaly jeden čas přidávaný do bramborových knedlíků v prášku. Nebo to nebyly bramborový? Už nevím... Ale přiznám, že jsem je samostatně v pytlíku už hodně dlouho v žádným vesnickým supermárkrtu typu Penny a Lidl neviděl. No hlavně že ti místo nich nevnutili obrazek_cenzura (podzemnice olejná).
Já jsem dnes měl koupit arašídový křupky (na Slovensku asi chrunky) a taky na mě prodavačka divně koukala. Nakonec jsem to našel, malý i velký balení, z nějakýho nejasnýho důvodu to měli mezi těstovinama. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2017, 23:12    Předmět: Citovat

To byly klasický knedlíky z mouky "v prášku". Pamatuju si to. Občas jsem čekal, jestli se to nepohne a není to něco jinýho.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2017, 23:20    Předmět: Citovat

Nojo, máš pravdu, vypadalo to jak moučnej červ nebo nějakej filous, či co. Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 0:03    Předmět: Citovat

V Lidli som burizony videl -vlastne len akciovú cedulu, ale tie farebné neakciové mali -len sa to nejako inak, podobne, volalo.

Práve som dokončil druhé kolo, takže vykonávací predpis:

cca 0,3l teplejšie Mlieko + 2 kocky Droždie (kvasnice) + KL Cukru = urobiť kvások, droždie som vidličkou v tom rozbil
zbytok teplejšieho Mlieka, t.j. 0,4l nechať k mieseniu - každá múka berie inak, vhodné je priliať potom dľa požiadavky (pozor, kvások sa mi dvihol na viac ako 1liter!, takže väčší hrnček!) (cca 10 minút?)

medzitým:
1kg Hladká Múka - do misy, urobiť v nej "jamu"
1,5 PL Cukor do jamky
1PL Soľ do jamky
1 dcl Olej do jamky

vliať do jamky Kvások
pustiť si napr. AC/DC a postupne zmes vymiešať -a postupne pridávať dľa potreby ten teplý(!) zbytok mlieka -cesto musí držať, ale nelepiť -princíp je cesto miešaním negniaviť, ale nadľahčovaním, čiže podoberaním, miešať a súčasne tým prekysličovať. Ja som najprv varechou, potom keď nelepilo som navlhčil ruku a akýmsi nadhadzovaním vymiesil. Keď ma za nejakých 10 min. už boleli kríže, považoval som to za hotové. Mierne povrch pomúčiť, prikryť uterkou a do tepla nechať vykysnúť -žiadny prievan a pod! -cca 3/4 hoď (ja dlhšie)

pretože medzi kysnutím treba pripraviť plnku:
1 Smetol (pre fajnšmekrov Maslo) (primerane dať bokom na vymastenie plechu -pokiaľ nepoužívate papier na pečenie)
4 až 5 hlavičiek (áno hlavičiek, nie strukov) Cesnaku (nebáť sa 5tich veľkých hlavičiek, to sa tam stratí) -očistiť, pretlačiť cez pretláčatko
1PL Soli (nezabudnúť na ňu ako ja, až teraz som na to prišiel)
rozmiešať

Vopred si rozohrejeme rúru, pripravíme 2 - 3 napr. plytké, plechy

Vykysnuté cesto opatrne preklopíme na pomúčenú dosku, nožom rozdeliť na 4 časti, tri odložiť (napr. na predohriate! taniere)
Postupne každú časť:
rozvalkať -kto si včas nevšimol, že valček doma kamsi zmizol a cez to všetko sa do práce pustil, a teda nie je cesty späť, môže valkať pomúčenou vínovou fľašou ako ja lepšie prázdnou a teplou
rozvalkané cesto potrieť štvrtinkou tej plnky -odporúčam štvrtinu do jednej ruky, druhou pridrobovať postupne na rozvalkané cesto -rozotieraním sa cesto totiž krčí a pod..

zrolovať do rolády
valčekom roládu znížiť na napr. nejaké 3 cm a šikmo rozkrájať na "trojuholníky"

potrieť vajíčkom, posypať kmínom, sezamom, strúhaným syrom -komu čo chutí -dobré sú kmínové

postupne poprenášať na vopred vymastený plech (alebo papier) asi na 1,5 prsta od seba vzdialené -a nechá sa to na plechu ešte trocha nakysnúť (na sporáku s rozohriatou rúrou je tomu najlepšie)

šup do rúry na 180℃ -na desať minút -aby sa zastavilo kvasenie
znížiť na 150℃ a piecť ďalších nejakých 20? min -do ružova -záleží od sporáka, potrebné si odsledovať.

(výsledný obrázok o chvíľu pridám)



cesnakové slané pečivo _001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cesnakové slané pečivo _001.jpg
 Velikost:  111.68 kB
 Staženo:  44 krát


cesnakové slané pečivo _002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cesnakové slané pečivo _002.jpg
 Velikost:  71.54 kB
 Staženo:  38 krát


cesnakové slané pečivo _003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cesnakové slané pečivo _003.jpg
 Velikost:  82.43 kB
 Staženo:  43 krát


cesnakové slané pečivo _004.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cesnakové slané pečivo _004.jpg
 Velikost:  140.71 kB
 Staženo:  47 krát


cesnakové slané pečivo _005.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cesnakové slané pečivo _005.jpg
 Velikost:  145.64 kB
 Staženo:  46 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 25, 26, 27  Další
Strana 6 z 27

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund