Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 61, 62, 63  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 18:49    Předmět: Citovat

Však ona taky nahrazuje početné kuchyňské nástroje a ještě má rezervu do ložnice. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 20:09    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):

Na vaření tam je 1000W, to mi přijde málo.


teplota nastavitelná: 37–130 °C se píše
Ale 6litrů za neznačkový krám je přeháňka a to vyhřívání tam asi bude jen na rozpuštění másla nebo hery před mícháním těsta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 20:20    Předmět: Citovat

Poklici to má a tak může fungovat i jako pomalý hrnec. Ten co máme doma má příkon jen 240W.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2449
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 21:10    Předmět: Citovat

Je to další rebrand čínské varianty Thermomixu, Varmixu atd. Jsou lidi, co v tom vaří, jsou lidi, kteří to prodávají na bazoši po první zkušenosti.
Na amazonu jsou toho kvanta a za vyšší cenu, koneckonců i pitomý mixér se prodává za tisíce. Takže když to ještě umíchá polívku, nebo kaši, tak je to vlastně automatická kuchyň.
Remoska má míň watů a peče, takže na vaření a ohřívání to stačí.

Podle dtestu je Thermomix za 34.600,- a KitchenAid jen o trochu levnější https://kuchynske-roboty.heureka.cz/kitchenaid-5kcf0104eob/#

Je to další krok od domácí pekárny k samovarke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po listopad 27 2017, 8:25    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
Nemá někdo zkušenost s tímhle skenerem na filmy?
Potřebuji oskenovat negativy a nechat z nich udělat fotky cca 13x18.

Měl jsem od strejdy půjčený nějaký "předchozí" model. Fotky z mého dětství mám jen na diapozitivech, tak jsem je chtěl uchovat (a taky se podělit s bratrem).
Pocity: nízké rozlišení, podsvětlení bílýma ledkama způsobilo, že ty fotky byly skoro černobílý.
Moje řešení: bezzrcadlovka Fujifilm X-E1, mezikroužek, objektiv, vlastnoručně ubastlený držák diapozitivu vyrobený ze sluneční clony, 150W halogen namířený na bílou stěnu. Ten držák můžu půjčit-pasuje na závit 58.

Výsledkem je fotka, která má vyšší rozlišení než původní diapozitiv. Ještě se chystám udělat druhé kolo, při kterém bych diapozitivy vyndal z rámečků (místy jsou tam nečistoty pod skly). Ale zatím se bojím případné destrukce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 14:26    Předmět: Citovat

Dávám to sem, protože je to taky hypáčový zboží a je dost možný, že kromě "Zach" Penny Marketu to bude v prodeji i jinde. ECG je brand jako takový a střívka toho aparátu se určitě montujou i jinam a jinak, než je tahle podoba.

Kdybyste potřebovali do dílny, do garáže, prostě kamkoli na kvalitní poslech FM rádia při práci, zároveň máte v daném prostoru nějaký zesilovač či něco většího, "dospělejšího" s AUX vstupem, kupte si tohle maličký rádijko. Vypadá hrozně směšně a smál jsem se ještě u kasy i já, když jsem ho v Penny za 159,- kupoval.
Vůbec nic jsem od toho nečekal, původně to mělo totiž být pro jiný účel - mělo se vykuchat a vestavět i s displejem a větším reprákem někam jinam.
Zaujalo mě ale těch 20 možných presetů na AM i FM, výstup na 3,5 jacku, možnost externího napájení 3V a vlastně zadara i čas a rádiobudík.
Říkám mu skromně Sráč, přestože si to vlastně nezaslouží.

Prostě - vidíte sami. Směšnej 4cm repráček s plastovou membránkou, směšnej prut /5 dílů, 25cm, plně sklopný i otočný, docela pevný provedení/, napájení ze dvou AA - no táák, co asi tak takovej Sráč dokáže, žejo...
Veškerá prdel mě přešla v momentu, kdy jsem do toho vložil dvě alkalický AAčka, zapnul a začal ladit něco na FM.
Na takový, napohled Sráč naprosto neskutečná citlivost i selektivita, srovnatelná s nejlepšími, vypracovanými analogovými tunery, které na podobný parametry potřebují aspoň venkovní pětiprvek. Fakt.
Sráč dává i s tím směšným proutkem reprodukci bez šumu i na těch slabších stanicích, na kterých jinak velmi dobrý, velký Grundig MusicBoy 175 buď už citelně šumí /je taky mono/, nebo už není přesně doladitelný, takže nechutně zkresluje.
Tenhle Sráč ne - chová se jakoby "digitálně" - buď hraje tak, že se to dá uspokojivě poslouchat, nebo vůbec, skoro nic mezi tím.

No a tlama se mi protáhla až na zem v momentu, kdy jsem Sráče přes káblík 3,5 stereo - 2x cinch zvědavě připojil k zesilovači.
Naprosto neskutečný!!!
Firma navíc chytře použila stereojack s propojenou špičkou a mezikroužkem, takže jsou monosignálem buzené oba kanály a není třeba žádných speciálních kabelů.
Na některých stanicích, které mají méně komprimovaný zvuk /většinou všecky ČRo a Reginy/ má tenhle sráč dokonce lepší zvuk, než stejně zapojenej /přes jacka/ velký poctivý Grundig. To mě teda dorazilo nahotovo. Grundig má navíc zvuk na sluchátkovým výstupu ovlivněnej použitou kombi-clonou a loudnessem na poťáku hlasitosti - Sráč pochopitelně nic z toho nemá a dává naprosto neutrální signál tak, jako při určitém nastavení Grundig /clona uprostřed, hlasitost těsně za odbočkou, ale ne zas moc, jinak zkresluje/.
Sráč dává na sluchátkovým výstupu při chodu naprázdno /vstupní odpor zesilovače je 30kΩ/ pořád čistý, nezkreslený signál při jakékoli poloze knoflíkového potenciometru hlasitosti, max. výstupní úroveň při měření komprimovanýho vysílání RockMaxu je -3dBu /cca 550mV/, což musí stačit na vybuzení téměř čehokoli.
Příjemné je taky zjištění, že při chodu výstupu fakticky naprázdno bere Sráč ze dvou AA jenom asi 30mA /tedy 0,09W příkonu/, při reprodukci s vlastním reproduktorem, co se nedá moc poslouchat, multimetr zachytil největší špičku 122mA.
Ve vypnutém stavu /na displeji čas/ je odběr 800uA.
Co se týká možného rozsahu napájení, to je taky dost úchvatný. Tedy - zkoušel jsem to přes externí zásuvku a z tvrdého stáblu - s bateriemi a zvlášť ZnC se může a bude chovat jistě jinak.
Sráče lze zapnout, naladit a hraje do vstupu zesilovače už od 2,15V, ale displej není moc čitelný. Už při 2,52V ale má displej plný kontrast. Zkoušel jsem Sráče dráždit napětím 4,5V, bedlivě sledujíc miliampérmetr a s proudovým jištěním zdroje, nastaveným na dolní mez, 50mA.
Počítal jsem skoro nabeton s tím, že něco vyhulí a poletím do Penny pro další - nepovedlo se. Nic nekouřilo, ani se o moc nezvedl klidový odběr, Sráč úplně normálně fungoval.
Za 159,-Kč je to fantastický kup.



P1010049.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010049.jpg
 Velikost:  264.55 kB
 Staženo:  92 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 14:47    Předmět: Citovat

Bude tam asi SDR "digitalny" tuner. Tie sa vyrabaju od velmi dobrych az po uplne nepouzitelne, toto je zjavne ten prvy pripad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 22:56    Předmět: Citovat

Je otázka, jestli jsou všechny tato rádia stejně kvalitní. Klidně může kolísat kvalita toho SDR tuneru.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 23:01    Předmět: Citovat

SDR tuner ma vyhodu, ze sa pri vyrobe nemusia ladit ziadne cievky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 2:34    Předmět: Citovat

Kvalita či zpracování při této ceně rozhodně kolísat může /spíš musí/...
Já to v krámě vlastně ani nezkoušel - nebylo jak, baterky u toho přibalený nebyly.
Prostě jsem ho vzal z regálu už pro tu prdel - za ty prachy, co asi najdu vevnitř. Jen jsem si zhruba přečet, co to jako má umět a pro původně zamýšlený účel to až moc bohatě vyhovělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 10:06    Předmět: Citovat

Asi před 3 roky jsem v Lidlu koupil za 250.- Kč dvě tato rádia Silver Crest.
Bude to asi podobné, hraju na dvě aku AA, jede to prakticky celý den, šum a citlivost překvapující. Se.re mě sice modře podsvícený displej, ale ten naštěstí přestane brzy svítit, protože aku rychle sjedou na 2,4V.
Mockrát to spadlo na zem, ulomila se anténa, trochu se to polilo kafem, ale hraje to furt.



radio.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  radio.jpg
 Velikost:  142.97 kB
 Staženo:  53 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 11:18    Předmět: Citovat

Mám podobný SC, citlivost velmi dobrá. Diskutovalo se o výdrži baterek, mám je tam rok a OK. Je to teda "záložní" radio, až to začne.
A úplně mimo: dnes jsem čekal v autě a z nudy zmáčkl AM. Má LW,MW a SW.

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 16:06    Předmět: Citovat

Sinclaire, prosím tě kdy jsi to rádijko tak mile a přátelský nazývané Sráč kupoval? V součané nabídce pennys marketu ani lidlouše není.

A nezkoušeli jste někdo tohle? Je to za 49 Kč v současné nabídce firmy, jíž byl kdysi přiznán nárok na webovou adresu bastlírny.



568359.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  568359.jpg
 Velikost:  23.73 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 16:16    Předmět: Citovat

Připojuji se k dotazu. Před chvílí jsem se vrátil a po rádiu ani stopa. Cry
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 16:42    Předmět: Citovat

Za 3 kila ho prodává váš zajisté oblíbený marťan. Very Happy Otázkou je, kde a za kolik je sinclair ve skutečnosti koupil. Nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 61, 62, 63  Další
Strana 6 z 63

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund