Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AV receiver - koupě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá listopad 24 2017, 20:16    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec vzal tu černou Yamahu RX-V483 v K24.cz. Po zapnutí mi receiver oznámil, že je k dispozici novější firmware a sám se zaktualizoval (trvalo to snad 15 min.).
Na první nástřel: zvuk je hodně dobrý, šum neslyším, ale bez signálu to může ovládat nějaký umlčovač (ještě se na to zaměřím). Na ovládání si zvykám, předchozí ovladač měl hromadu přímých tlačítek a více informací na displeji receiveru. Abych zjistil v čem je audio stream, tak musím do menu (viditelném na TV) přes několik tlačítek. Se zvukem přes HDMI se zatím trápím, takže používám všechny digitální vstupy jako předtím (raději vyzkouším i různé HDMI kabely). Po víkendu bude testování s manuálem v ruce, protože jsem vše nastavil přiměřeně od oka, ale je u toho i mikrofon, kterým by se měl snad nastavit lépe a automaticky.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá listopad 24 2017, 21:37    Předmět: Citovat

no já tolik nepokročil. Snad jen že mi na dotaz na luxusní elektrnika napsali, že Denony nedoporučují díky vysokému podílu reklamací. Nabídli pravě tuto Yamahu, nebo vyšší model od Onkyo - TX-nr675e. Zhodnocení repra je prý, že bych magnat 2002 nevyužil a mám vzít 1002.
Tak počkám ještě na Tvoje zhodnocení a asi nakonec půjdu taky o Yamahay...
Díky za hodnocení, je to pro mě cenné vodítko. Zkušenost S k24 máš dobrou a můžeš je doporučit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 14:26    Předmět: Citovat

Nakonec jsem dnes chvíli našel.
S bednama to budeš mít daleko větší investici, já moc přes 10tis. jít nechtěl. To Onkyo vypadá dobře, akorát jak dnes brblají na Denon, tak před nedávnem to bylo Onkyo. Ale ono to bude poplatné době a prodávané řadě.

Tak ta investice do síťových funkcí nebyla špatná. Jak jsem pindal na ty ovládací menu (viditelné na obrazovce), tak mají výborné aplikace (u mě pro Android), kterýma se vše nastavuje velice interaktivně (viz. první dva obrázky). Otestoval jsem i NETové rádia (viz. třetí obrázek). Na receiveru běží i webový server (viz. čtvrtý obrázek), tam se sice nastavuje minimum, ale dá se tam zálohovat (asi celé) nastavení. A pouštění různých proudů do receiveru jde přes Bluetooth, aplikací v telefonu, ale třeba i z Windows (viz. pátý obrázek).

V tom obchodě jsem za cca 10 let nakoupil 3x (včetně toho receiveru) a zatím jsem nikdy nepotřeboval nic reklamovat. Berou to z Polska, ale co jsem včera vyzpovídal prodavače, tak jsem pochopil, že si dělají vzájemně naschvály, ceny si tady určují sami (prej jsou někdy nižší než v Polsku), ale při reklamacích by problémy dělat neměli (logicky by to mělo putovat do Polska). Ale nevím přesně jak to je u Yamahy, jestli tu je nějaký autorizovaný servis a vzal by do reklamace cokoliv prodané v Evropě (tak asi ne)?



dsp-conf.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dsp-conf.png
 Velikost:  108.32 kB
 Staženo:  74 krát


input-conf.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  input-conf.png
 Velikost:  78.33 kB
 Staženo:  70 krát


net-radio.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  net-radio.png
 Velikost:  72.63 kB
 Staženo:  76 krát


web-conf.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  web-conf.png
 Velikost:  72.1 kB
 Staženo:  75 krát


music-cast.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  music-cast.png
 Velikost:  76.01 kB
 Staženo:  76 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st prosinec 06 2017, 20:38    Předmět: Citovat

Tak sem nakonec vzal RX-V681. Je to sice použitý kousek, ale vypadá jako nový a byl za lepší cenu než 483... Zítra snad bude chvilka na zapojení k těm stávajícím teslám. Pořád ještě zvažuju ty sloupové magnaty. Možná zkusím i nějaké studio, jestli mi ten receiver zapojí k nějakým rozumným bednám na test.. Myslím, že něco bylo i v Ově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 06 2017, 22:08    Předmět: Citovat

Vypadá dobře (dobrý kup), loňský model, který umí taky hromadu věcí. Podporu stále má, poslední FW 1.31 je z letošního října.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07 2017, 13:59    Předmět: Citovat

Po dlouhé době mám trochu času, tak se dívám po ovládacím SW pro Windows, když už sedím u PC, ale oni mají snad appky jen pro mobily. Možná bude něco alternativního (tohle si nestáhne zbytek)?
Někdy si hraji doma na duchy, když jim z mobilní sítě (přes VPN) zapnu receiver a pustím jim nějaký nářez, ale už mě prokoukli Laughing

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07 2017, 20:05    Předmět: Citovat

Chápu, že omezení ovládání přímo z webu jsou, ale jsem z prvního dojmu nadšený. Zkoušel jsi se připojit na adresu receiveru? Najednou i ty tesly hrajou. Intuitivní nastavení základních funkcí, wifi, přehrávání z USB (a to včetně stáhnutého songu z YT ve formátu mp4) a dokonce při přehrávání songu z mobilu si natáhne i obrázek příslušné písničky. No je toho ještě hodně ke studiu na dlouhé zimní večery Very Happy .
To stary HTR6030 muselo být ořezany až na morek kostí, že to takřka nehrálo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 13 2017, 7:05    Předmět: Citovat

Přímo na IP adrese receiveru (na kterém běží web server) je tohle nastavení (viz. výše). Je tam jen minimum (máš tam něco jiného?), což je škoda, protože pro PC/NB není žádná appka na ovládání, krom té jedné zmiňované, u které už nejde stáhnout zbytek. Jenže u ní se vývoj zastavil v roce 2011, takže by asi ani novější modely ovládat neuměla.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st prosinec 13 2017, 19:03    Předmět: Citovat

No vypadá to, že ta 681 má trošku lepší web Smile
Běží mi na tom FW 1.31 a setting menu vypdá stejně, jenže já tam toho najdu v menu více. Přepínám se z TOP MENU tlačítkama SETTINGS/MAIN do jednotlivých funkcí.
Přepínání vstupů, halsitost, pohyb třeba ve struktuře USB (to je nakonec vidět na obrázku) je tak úplně v pohodě.



system config.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  system config.jpg
 Velikost:  39.99 kB
 Staženo:  71 krát


top menu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  top menu.jpg
 Velikost:  50.36 kB
 Staženo:  64 krát


settings.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  settings.jpg
 Velikost:  64.78 kB
 Staženo:  68 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 13 2017, 19:50    Předmět: Citovat

Tak to máš daleko lepší, než je v té 483. To by mi i stačilo a dodělat by to beztak šlo, akorát to asi neudělají, protože nějak musí odlišit různé cenové kategorie Sad

P.S. Když jsem procházel to webové nastavení podrobněji, tak ty obrázky tam mám, ale ty budou asi všude.



img9.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  img9.jpg
 Velikost:  107.35 kB
 Staženo:  84 krát


img0.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  img0.jpg
 Velikost:  95.56 kB
 Staženo:  71 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 13 2017, 20:41    Předmět: Citovat

Tak tam je ještě jiné "setup menu", které by měly mít všechny receivery.


ymh-webset.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ymh-webset.png
 Velikost:  38.36 kB
 Staženo:  97 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 13 2017, 20:52    Předmět: Citovat

Ale hovno špatnej Denon. Je to tak, jak jsi Stando naznačil - jak se to překupníkovi zrovna hodí.
Já si naopak nepamatuju případ, že by NipponColumbia udělal cokoli vyloženě blbě.
Naopak si ale bohužel pamatuju osekaný průšvihy od Yamahy, přičemž ani jedné firmě ani jako servisák nestraním. Oba jsou dobrý Japonci.
Denon je i ve spotřebce trochu vyšší liga, než Yamaha. Všecko je to u Yamahy jen o penězích - myslím to tak, že o Yamaze platí bohužel víc, než o kterékoliv jiné japonské firmě, že dostaneš jen přesně to, co si zaplatíš.
A je to potvrzeno praxí nejenom ve spotřebce, ale i v PA a hudebních nástrojích. Na něco v muzice mají bohužel skoro monopol a vrchovatě, až nestoudně toho využívají.
Zhruba by mohlo platit, že za srovnatelný peníze zákazník Denonu dostane obecně lepší skutečné, naměřené parametry a potvrzenou vyšší statistickou spolehlivost.
Přičemž připouštím u obou srovnávaných firem i celkém výjimečné individuality /oběma směry/, přičemž ale Denon i se započítáním výjimek ze srovnání vychází statisticky líp.
Na časáky typu SereHoVidělo, "nezávislé recenze" a podobný snůšky plků patří srat a radši se ptát opravdu dlouholetých, tradičních prodejců/obchodníků s HiFi a AV.
Ale bohužel to musí být z řad obchodníků Váš dobrý známý, jinak se pravdu stejně nedovíte.
Lepší s informacemi jsou servisáci - těm je totiž z principu u prdele, kolik se čeho prodává a zdali to má lepší parametry, než konkurence - zato ale velmi dobře vědí, kolik porouchaných aparátů té dotyčné značky se v servisu objevilo a taky proč. A to je myslím dost cenná informace v případě, že ten přístroj nekupujete na dva roky.
Někdy Vám servisák třeba řekne "byla to celkem prkotina, ale bylo jich hodně" - přeloženo do civilštiny to znamená, že výrobce tomu modelu /modelům/ nevěnoval příliš péče při návrhu, když celý aparát za nemálo peněz pak kolabuje kvůli "prkotině" za pár korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 10 2018, 10:17    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Pořád ještě zvažuju ty sloupové magnaty.

Na alze slevnili minulý týden o trojku nabízený set Supreme 2002. Tak sem jej vzal. Asi sem to trochu přestřelil s velikostí, ale stejně sem chtěl až po nákupu nechat dodělat nový nábytek, tak můžu začít.
Přední sloupy mají skutečně vyrovnaný přednes - dokonce sem musel basy (snad poprvé) stáhnout pod nulu na EQ. I ve stereu se mi zvuk líbil.Já teda nejsem zrovna obdarován trénovaným hudebním sluchem.
Hmotnost těch beden vůči tesle je výrazně znatelná, provedení zaoblených hran krásné.
Zadní satelity hrají velmi slušně (supreme 102) a do toho setu zapadají, chtěl sem je měnit za 202, ale evidentně to nemá smysl. Možná by na tišší poslech stačily ty 202 i jako regálovky dopředu. U nás set 202 je kolem 4k - na allegru nové naleznete pod 500Pln.
Celkově hodnotím spojení těchto beden s 681 velmi pozitivně.



tesla vs magnat.jpg
 Komentář:
Magnat Supreme 2002 va Tesla ARS9238

Stáhnout
 Soubor:  tesla vs magnat.jpg
 Velikost:  71.13 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so březen 10 2018, 10:26    Předmět: Citovat

Vypadají dobře Smile
Jak si je přepravoval?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 10 2018, 10:42    Předmět: Citovat

Alza to poslala prostřednictvím Geiss - celkově to bylo v 5.0 setu přes 65kg. Zamotali ty jednotlivé kartonové balení k sobě strečkou. Dovezla to nějaká nasmlouvaná spediční firma autem větším než avie s plošinou. Sundával to na paleťáku a když sem to tahal do schodů, s těma sloupama sem se zapotil jednotlivě i tak.. Smile
Pro představu - na stěně je 55" úhlopříčka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund