Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Paradox Digiplex DGP 848 - pomoc s zapojením
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 18:24    Předmět: Citovat

Takže už jsem zase v práci... Dobrá.. mám asi poslední nápad.. Takže má deska má pouze PGM1 a PGM2.. Chápu-li to správně, tak PGM1 má výstup 100mA, což na moje relátko stačí...

Takže chápu, že v sekci 401 nastavím za jakých okolností se sepne a v sekci 402 za jakých okolností se vypne.. Jenže popis okolností v návodu uveden u tohoto bodu není.. Chápu že to bude stejné i pro jiné věci, ale v tom prostě plavu..

Mohl bys mi prosím napsat co dát do 401 a 402 když prostě nechci nic víc, než mít na PGM1 zapnutý výstup pokud není alarm a vypnout ho v případě alarmu... Pokud by to šlo jen obráceně, tak zapojím relé jako NC..

Siréna bude mít vlastní zdroj a připojím jí na UPS pro případ výpadku.. Stejně mě čeká kamerový systém a UPS budu montovat..

Doufám tedy že to co jsem vymyslel je realizovatelné a není to nesmysl..



Ohledně názvu zon v klávesnici.. Jak se tam dostanu??? když dám instalační kod, tak nastavuju ustřednu a s master kodem se do vývěru sekce neumím dostat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3291

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 18:52    Předmět: Citovat

Šmarjá, co je to za relé !

Zkus vlézt do programování a pak zadat 000 ENTER, měl bys být v nastavování dané klávesnice.

a s relé na PGM1 bych zkusil v klasickém programování zadat do aktivace 400 / 117 (což je volba 1, podsystém 1, 7=hlasitý poplach)
deaktivace bude automatická po dokončení poplachu (pokud bude parametr 501 / 1 OFF a 502 / 1 OFF)
pak se parametr 401 nenastavuje

ale nikdy předtím jsem to nezkoušel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: ne listopad 12 2017, 15:26    Předmět: Citovat

Takže zabezpečovačka už funguje.. Nastaven tedy výstup PGM1 přes relátko, které odepne napájení do sirény...

Jelikož aktivace toho výstupu PGM1 spočívá v uzemnění, chytnul jsem se na + k čidlům.. Takže momentální slabina systému by byla, kdyby zloděj oholil kabel například u klávesnice o zkratoval napájení.. Pak by relé neseplo...

ohledně programování klávesnice, tak sekce 000 mi zobrazí pouze verzi klávesnice.. jakákoliv další zadaná sekce je ústředny

ale jelikož jsem nenašel zapojení toho PGM1 v českým návodu, otevřel jsem anglický a mimo jiné jsem našel pojmenování zon.. Takže 451 je název zony 1 a 452 je nazev zony 2 atd...

Takže už mi chybí jen název ústředny a podsekce1.. budu hledat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3291

PříspěvekZaslal: ne listopad 12 2017, 16:24    Předmět: Citovat

Tu 451 jsem ti psal uz vcera rano v 8:23 Smile ale to je jedno...
Kdyz zkratuje napajeni sice nepritahne rele, ale taky zmizi dobijeci napeti pro sirenu a ta zacne houkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3291

PříspěvekZaslal: ne listopad 12 2017, 16:30    Předmět: Citovat

Programovani klavesnice po zjisteni serioveho cisla:
Programming Mode:
1. From Normal Mode press and hold the [0] key.
2. Enter the [INSTALLER CODE] (by default 000000).
3. Enter section [953] ( DGP-48 ).
4. Enter the keypad’s 8-digit [SERIAL NUMBER].
5. Enter the 3-digit [SECTION] you want to program.
6. Enter the required [DATA].
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: ne listopad 12 2017, 19:03    Předmět: Citovat

To je tím, že pendluju tento víkend mezi prací a zabezpečovačkou.. nicméně pravdu máš, psal jsi to...... Smile

S tím relém to bohužel tak není... Napájení sirény jde z vlastního zdroje, kde dobíjecí drát jde napřímo a ovládací drát přes relé v zapojení NC.. aktivace relé obvod rozpojí.. Takže při zkratování napájení relé nerozepne a siréna se neaktivuje...

Nešel by ten PGM výstup invertovat??? není alarm - výstup aktivní???

kody vykouším až zítra, dnes se k tomu už nedostanu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3291

PříspěvekZaslal: ne listopad 12 2017, 19:16    Předmět: Citovat

Nechapu, proc to vsechno nekrmis z ustredny, ale asi pro to mas nejaky SPECIAL duvod.
Muzes rovnou nechat trvale sepnute nejake dalsi rele na +/- 12V pro cidla a pres jeho sepnuty kontakt nechat dobijet sirenu z jineho zdroje Smile
A s timto kontaktem dat do serie jeste kontakt rele z PGM1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: ne listopad 12 2017, 19:45    Předmět: Citovat

Myslíš jako to celé napájet z výstupu na čidla??? Měl jsem strach, abych ho nepřetížil.. Pokud to zvládne, klidně to na něj připojím... Zítra zkusím zjistit, kolik si ta siréna bere..

Jinak celkově dík za pomoc....

BTW: našel jsem v práci ustřednu Paradox 728+.. Je sice stále zapojená, ale člověk co znal Master kod je asi 10 let mrtvej.. Není jiná cesta než modem a simulátor telefonní linky???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund