Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mlhovka vypínání

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mcmatej



Založen: Jan 19, 2015
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 22:30    Předmět: Mlhovka vypínání Citovat

Zdar bastlíři. Co začaly mlhy, v rádiu pořád mluví o vypínání mlhovek. Nešlo by, a já věřím, že 72 let po válce, by to neměl být problém, doplnit mlhovku nějakým senzorem, který když na něj zezadu posvítí druhé auto, mlhovku vypne? Je to jen nápad. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 22:36    Předmět: Citovat

A který mlhovky chceš vypínat, přední bílý a nebo zadní červenou (červený)? A proč vůbec?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mcmatej



Založen: Jan 19, 2015
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 22:42    Předmět: Citovat

Zadní. Když tě dojede - dojíždí respektivy ty dojíždíš auto a není zrovna mlha jako mlíko, tak to opravdu nepříjemně svítí do očí. A kdo má na vypínání - zapínání pořád myslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 22:56    Předmět: Citovat

Kdyby někdo zaručil, že bude mlha vždy stejná, že budou silnice jen v úplné rovině, že nebudou na silnici zatáčky, že za prvním autem pojede vždy stejné druhé, že tomu druhému nikdy neklekne žárovka ve světlometu, že...
Těch že je tam nějak moc.
Lepší by bylo občas upozornit lidi, že tu mlhovku mají zapnutou úplně naprd.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 5:07    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
...upozornit lidi, že tu mlhovku mají zapnutou úplně naprd.

Tesat do kamene!

Ano minulý týden jsem to taky zaslechl v rádiu, něco tam bylo o dohlednosti 50 metrů a rychlosti, ale v době, kdy byly zadní mlhovky povinně nařízené (asi tak do roku 1997 se mohlo jezdit bez zadní mlhovky, toho roku se musela doplnit i na auta, která ji z výroby neměla), se razilo heslo "když v zrcátku rozeznáš za sebou světla, mlhovku zhasni".
Jet totiž půl hodiny za někým, kdo neumí najít vypínač zadní mlhovky, mimořádně zatěžuje oči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 8:05    Předmět: Citovat

Tiez ma rozculuju zapnute zadne hmlovky, co ti vyrabaju "rudou zari nad Kladnem" , mozes blikat kolko chces (aby to vypol) malokdo pochopi..vidi troska hmly a uz zapina hmlovku - lebo "safety 1st" Smile co ked ma niekto pred ocami hmlu, treba si nanho posvietit cervenym reflektorom Smile, a najlepsi su ti, co to maju zapnute aj v meste...Neviem ci automaticky vypinac by fungoval OK (skor nie ako pise michal), ale uvital by som to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 8:49    Předmět: Citovat

Nejlepší zážitek je jet za někým v dešti, v noci, té vodní tříšti a do toho vám do očí pere ta 21W mlhovka. Všude v té vodní tříšti se to rozptyluje. Nebo v noci ve městě, semafory, červená, zapnutá mlhovka a stojí na brzdách...eňo ňůňo.

A pak tady máme klasické mlhovkáře, kteří si rádi zapnou ty přední aby v noci "lépě viděli".

Dálkové světla na tyhle typy moc nepomáhají, spíš naopak. Tak mě napadlo pořídit si na ně třeba laserový projektor a kreslit na ně za jízdy <-> a nebo ten protikus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3989
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 10:25    Předmět: Citovat

Zrovna včera jsem seděl s kolegou a měl problém s policajty. Neměl za mírného deště rozsvícenou zadní mlhovku.
A pokud jde o přední mlhovky, dříve bylo totéž jako světla do zatáčky. Tam je problém v tom, že za blbější viditelnosti není vidět okraj silnice, pokud není vyznačen bílou čárou. A pokud Ti někdo posvítí blbě seřízenými světlomety, je někdy bez nich jediná možnost zastavit. Zejména, když jedeš s autem, které má světlomety poněkud výš posazené. Ale všechno je jinak, pokud má někdo světlomety (potkávací či mlhovky) zablácené tak, že rozptylují světlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 13:06    Předmět: Citovat

Já bych to neřešil. Pokud jedu za někým, kdo má zapnutou mlhovku a mne to oslňuje, tak ho předjedu, pokud můžu (a nedělám mu žádné naschvály) a když nemůžu, tak trocho zpomalím a zvětším si odstup tak, aby mi to nevadilo. Rozsvícené mlhovky IMHO vadí hlavně lepičům. Pokud si myslím, že viditelnost je taková, že mlhovka je zbytečná, tak ji vypnu, pokud váhám, jestli mlhovku zapnout nebo ne, tak ji raději zapnu.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 17:16    Předmět: Citovat

Jo , nazvali je, Jardo , rudými barony . Pokutoval bych zvláště ty přední. Snad 80% těchle č u ráků každé ráno potkávám . Šak první co ráno udělám je otočit zrcátko dopryč . Ty červené jsou použity minimálně , naštěstí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mcmatej



Založen: Jan 19, 2015
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2017, 17:42    Předmět: Citovat

Já myslím, že to půjde. Našel jsem stavebnici "Spínač citlivý na světlo", Při soumraku zapíná, má zpoždovací obvod proti blikání .... https://www.gme.cz/stavebnice-velleman-mk125-spinac-citlivy-na-svetlo#product-detail Spínací kontakty bych paralelně doplnil o rezistor, aby při vypnutí mlhovka úplně nezhasínala, foto senzor umístit do "dlouhé", uvnitř začerněné trubky, aby byl více citlivý na světlo přicházející zezadu a méně citlivý na světlo přicházející z boku ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2017, 19:05    Předmět: Citovat

To co tady popisujete už někteří seriozní výrobci osvětlení aut zkoušeli vyřešit. Viděl jsem funkční prototyp, který fungoval na trochu jiném principu - měřilo se rozptýlené světlo (nevím, jestli IR nebo z obrysovek vlastního vozu). To může být aktivita RD tak cca 8 let zpátky.
Nevím proč se to neuajlo, asi proto že dnešní výrobci aut sou takový skrblíci, že na auto namontují na jednu stranu mlhovku a na druhou do stejné pozice couvák - podle trhu pak ty strany mohou měnit.
Tomuto já říkám žebráci a jedno je evidentní, že pak od takové koncepce člověk vidí ho...o při couvání a v opravdové mlze to může být taky dost horší.. Ještě že OC I má poctivě couváky na obou stranách a pro mlhovku stačilo dotáhnout drát z druhé strany (nosič žárovek je připraven na osaz), osadit žárovku a vypálit pro ní díru do zaslepené (ale jinak kompletní a nakovené) komory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2017, 20:17    Předmět: Citovat

Úplně by stačilo dát do zákona, že mlhovky se nesmí používat, pokud je dohlednost 100m a více; a když za autem jede jiné, nesmí se používat zadní mlhovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2017, 20:43    Předmět: Citovat

Ne 100 , ale 50m . Kolik je povolená ? Na kolika zarazíš ??? Ale to by znamenalo , že nevidíš na tuto vzdálenost zadek běžně svítícího předjedoucího . Taková mlha byla párkrát za celý můj život . Tedy zde u nás .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2017, 21:28    Předmět: Citovat

Já jednou při cestě z odpolední směny v početce ČSAD v Clumci zažil takovou mlhu, že řidič autobusu musel cca 8 km jet krokem s hlavou vykloněnou z okýnka a jel vlastně poslepu jen podle středový čáry a to ji viděl jen náznakem. Stál jsem vedle něj a skrz přední okno čuměl dopředu a dával mu bacha kdyby se objevily koncový světla nějakýho auta před náma. Sám jsem v autě nikdy před ani potom takovou hustou mlhu nezažil.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund