Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava kamery

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 10:53    Předmět: Oprava kamery Citovat

Dobrý den
Prosím vás, máte někdo informaci, že je možné promazat rotující hlavu na videokameře?

Kameru mám Sony HDR-HC7e. Rotující záznamová hlava vydává takový bzučivý zvuk, který se zaznamenává na pásku. Není to slyšet pokaždé. Záleží tak nějak, v jaké pozici ta kamera je.Takže tam je asi něco vychozeného, nebo je potřeba ji promazat. A proto se ptám, jestli někdo může říci, jestli se taková závada dá nějak kutilsky vylepšit? Smile Dá se rozdělat? Jsou tam nějaká vyměnitelná ložiska? Dají se ta eventuélní ložiska promazat a tím ztišit?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 11:10    Předmět: Citovat

Demontáž a zp. montáž videohlavy a hlavně její přesné!! usazení je velice náročný úkon, tím spíše, pokud se jedná o videokameru. O promazání vůbec neuvažuj. To už zkoušelo více umělců kterým se pak olej dostal odstředivou silou na buben a bylo vymalováno. K demontáži je třeba speciálních přípravků-stahováku a pokud se ti podaří něčím zavadit o křehký feritový plátek videohlavy, je opět vymalováno.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 11:13    Předmět: Citovat

Rozebrat se dá téměř vše. Otázku zůstává, zda v případě kamery a uložení rotační hlavy je to dobrý nápad. Většinou se nepočítá s tím, že se složení bude rozebírat. Náplň maziva by měla vydržet po celou životnost přístroje.
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1239

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 12:18    Předmět: Citovat

Treba prekontrolovať, ale potrebuješ vymeniť niečo také...https://www.ebay.com/itm/New-Genuine-SONY-Head-Drum-DEH-33E-R-For-DCR-PC1000-DCR-PC1000E-DCR-VX2200E-/331849533933

a to buď rád, že je ešte k zohnaniu. A servis manuál, aby si vedel , ako na to. Hlavu z Grécka som objednával a došla v pohode ....premazať tak jedine jízdní kolo .....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 14:34    Předmět: Citovat

Děkuji za info. Radama se budu řídit. Rozebírat nic raději nebudu Smile

Tu hlavu z Řecka z Ebay jsem našel dříve. Děkuji za potvrzení spokojenosti s dodávkou.Přesto ještě budu pečlivě zvažovat, zda do nové hlavy jít, nebo raději peníze věnovat na novou kameru. Přecijen 1500kč dávat za nový díl není málo. Právě proto jsem také zvažoval tu hlavu zkusit opravit, promazat....

Ještě jednou velmi děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 21:19    Předmět: Citovat

Celoživotní náplň většinou znamená pár let. Pokud chceme něco udržet při životě dlouhodoběji, a současně to i používat, nevyhneme se úkonům, které třeba výrobce nezamýšlel. U VCR se po sundání bubnu zpřístupní horní ložisko. Obvykle stačí namazat to. U kamery nevím, tam jsem hlavu nikdy nesundával. Každopádně to není práce pro každého. Musí se pracovat opatrně, v klidu, jemně a čistě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 21:45    Předmět: Citovat

Tak zrovna u panasoniku jsem se s tím babral jeden rok celkem dlouho na brigádě. Namazání ložiska nikam nevedlo - nebyl jsem schopný odladit typ maziva. Po zahřátí se to ložisko začalo přidírat (Silikonový olej), jiný typ mazidla vadil už za studena.. To ložisko sem tehdy asi nenašel nové. Dnes už nevpomínám úplné detily, ale tuším, že sem to tehdy vracel bez opravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1239

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 6:47    Předmět: Citovat

Tak pri výmene celého motora vrátane bubna s hlavami je vhodné dodržať postup v servisnej dokumentácii, ideálne zohnať všetky verzie (ak vyšli - u tejto kamery to platí) a potom kontrola - nastavenie obrazu a zvuku . Ak sú požadované servisné pásky, alebo soft na iných médiách. býva to problém .... ale ešte som sa nestretol s tým, aby sa niekde v servisnej dokumentácii uvádzalo mazanie ložiska motora - ak je niekde uvedená potreba mazania mechanických dielov, spravidla býva uvedený aj typ oleja, alebo vazelíny. ale ak je ložisko hlučné, tak potom jedine kompletná výmena - tu si treba všimnúť, že napr. v SM (level 2, ver.1.4 2008 06) je uvedený motor s bubnom ako jeden celok a nepopisuje ani samotnú výmenu tohto dielu - preto všetky verzie SM. Je tiež možné, že bol vydaný samotný SM od použitej mechaniky, v tomto prípade N - mechanism MDX-N110. SONY má prepracované manuály podľa mňa veľmi dobre. A čo sa týka ceny za diel, tak už dávno prešla desaťročná doba, po ktorú sa dodávali ND a vtedy to boli aj iné ceny..... ale je tiež pravda, ža dnes už existujú kamery s inými záznamovými médiami a tie už sa mazať ani nedajú Very Happy Very Happy
Ale z pokazenej kamery nemáš nič ....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 9:16    Předmět: Citovat

Obecně u těchto věcí se spíš vyplatí koupit stejný model z druhé ruky, klidně nefunkční a použít jej jako zdroj součástek. V tomto případě bude stačit, bude-li funkční mechanika, a tu celou vyměnit, pokud tedy není závislá na nějakých kalibračních datech někde v el. části. Někdy si ale člověk musí počkat, než se něco v inzerci objeví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 12:15    Předmět: Citovat

Osobně bych koupil kameru novou, bez kazet a složité mechaniky s SD kartou...
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3995
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 12:54    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
Obecně u těchto věcí se spíš vyplatí koupit stejný model z druhé ruky, klidně nefunkční a použít jej jako zdroj součástek. V tomto případě bude stačit, bude-li funkční mechanika, a tu celou vyměnit, pokud tedy není závislá na nějakých kalibračních datech někde v el. části. Někdy si ale člověk musí počkat, než se něco v inzerci objeví.

Přesně tak. Po 4 letech jsem tak znovu zprovoznil kompakt, který chodil výborně, dokud do spínače nenakondensovala mlha. Až se na Aukru objevil stejný typ s funkčním spínačem. Ale výměna byla opruz, tak jsem ji raději svěřil profíkům. I tak jsem za opravu proti nabídce Sony ušetřil asi 75% její ceny. Mezitím mi odešel v recenzích vychvalovaný další kompakt od Sony, ale jel (nebo spíš pro úraz odpočíval) jen něco přes konec záruky. Cena opravy byla víc, než přesně stejný nový foťák. Takže už nikdy více Sony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 13:21    Předmět: Citovat

klacek napsal(a):

Kameru mám Sony HDR-HC7e. Rotující záznamová hlava vydává takový bzučivý zvuk, který se zaznamenává na pásku.i

To je tahle ?
https://www.czc.cz/sony-hdr-hc7e/54270/produkt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 9:39    Předmět: Citovat

S tou samou z druhé ruky, a používat ji na náhradní díly, jsem taky uvažoval.

Můj myšlenkový pochod je asi takový. Už při koupi této kamery(rok 2007) jsem byl přesvědčen, že koupím další kameru a to na paměťové karty. A to až zlevní karty na cenu DV kazet. To je 13GB/69kč. Ta doba pomalu nastává. Videa si stříhám a originál pásky mám uchovány. To chci provádět i s těmi kartami.

Nicméně jsem taky ekologický typ a říkám si, "proč vyrábět kameru novou, když by mohla jít stará opravit?". Ale taky umím uvažovat ekonomicky.... musí se to oplatit. Rotující hlava byla slyšet už asi po roce. Po dvou to už je znát i v pasážích, které nejsou vyloženě bezhlučné. A s každým rokem je to více a více. Takže použitou kameru užívanou na náhradní díly, to by mělo efekt tak na jeden až dva roky, než by se ta hlava znovu vychodila a začala bzučet.

danhard: ano, to je ta z odkazu

Obecně se přikláním více a více ke koupi nové kamery. Těch problémů, o kterých jsem z počátku nepsal, přibývá. Např. C:32:11(kamera nechtěla zasunout kazetu). Tak jsem kameru rozebral, patřičné kolečko promazal, kazeta nyní zasunout jde. Ale na jak dlouho?
Dalším problémem, který jsem tady již dříve řešil, je vada optického stabilizatoru. Kamera neostří. Výměna v servisu přijde na 3000kč. O tu kameru jsem dlouhé roky nejevil zájem, ale děcka rostou a točit je furt na ten foťák, co nemění při natáčení ohniskovou vzdálenost a nelze přibližovat, je o ničem. To šlo, jak se nepohybovala v prostoru. Ale jak už to běhá, tak je třeba novou kameru(nebo opravit tu starou).

Za všechny podnětné připomínky jsem velmi vděčný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 9:49    Předmět: Citovat

klacek napsal(a):
Videa si stříhám a originál pásky mám uchovány. To chci provádět i s těmi kartami.

Flash pamate nie su vhodne na archivaciu dat. Po par rokoch zistis, ze data sa poskodili alebo zmizli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund