Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

EVOLVEO SIGMA T2 (USB tuner)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pbk



Založen: Oct 03, 2017
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2017, 21:58    Předmět: Citovat

kapitanf: asi mas spatne nastaveny mumudvb. Ja pouzivam minisatip a ten bez problemu streamuje mux RS7, respektive jednotlive programy v HD (nebo i cely mux).
Tem aplikacim prece musi byt uplne jedno jestli je v danem PID AVC, MPEG2 nebo HEVC a tomu usb tuneru taky.
Muzes sem dat config pro mumudvb?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitanf



Založen: Sep 26, 2017
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 11:43    Předmět: Citovat

Mám ještě jeden problém, četl jsem že mumudvb se spouští jako daemon když použiju příkaz:
kód:
mumudvb -c config

Mě to ale nefunguje, proces se nespustí a pomocí "pidof mumudvb" jsem zjistil, že není ani spuštěn , musel jsem proto spoštět s debug:
kód:
mumudvb -c config -d



card0.conf.zip
 Komentář:
Tady je config card0.conf pro mumudvb, použil jsem autokonfiguraci + transcode (zkušebně pouze pro Novu). Nova nejde (513), další programy jdou pouze v SD kvalitě.

Stáhnout
 Soubor:  card0.conf.zip
 Velikost:  509 Bajtů
 Staženo:  283 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pbk



Založen: Oct 03, 2017
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 12:21    Předmět: Citovat

770 MHz - to je mux2 ne? Ale v pozemnim vysilani prece Nova v HD nevysila.
Proc vlastne pouzivas transcode? Chces konvertovat do h.264 abys snizil bitrate? Nevim jestli jde pouzit upscale do HD(mozna ze s externim ffmpeg serverem to jde).

A navic, ty PID mas nejake divne. Nova ma tyto PID:100,101,111,112,121.
Service ID je 513. Ty PID podle me nemusis specifikovat, kdyz jsi definoval service ID.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitanf



Založen: Sep 26, 2017
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 13:38    Předmět: Citovat

Díky, já myslel, že pozemní vyslání v ČR mohu přijímat také v HD, když to ten USB stick podporuje. A to transcode, přesně jsem nevěděl k čemu slouží, pouze k převedení původního formátu proudu na formát jiný?

----------------------------------------------------
Back to SCHOOL


Naposledy upravil kapitanf dne pá říjen 20 2017, 13:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pbk



Založen: Oct 03, 2017
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 13:48    Předmět: Citovat

V pozemni vysilani je v HD akorat CT1,CT2 a CT sport. Ale vysila jen v muxu RS7, ktery neni dostupny vsude. Az CT spusti vysilani v DVB-T2, pak bude v HD i CT24 a CT D/art.
Pochybuju ze v DVB-T2 bude Nova vysilat v HD. Jedine kodovane (jestli bude vubec vysilat Smile ).

Ano, transcode je pro prevedeni do jineho formatu. Napr. pro snizeni bitrate.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitanf



Založen: Sep 26, 2017
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2017, 15:42    Předmět: Citovat

Tak přesto všechno to není až tak úspěšné, někdy spustím stanice na 4 počítačích, jindy zkouším spustit pouze na dvou počítačích třeba jen tu samou stejnou stanici a na jednom nebo druhém počítači se sekne obraz, vznikne nějaká ta disgrafika na obraze a pak to špatně streamuje. Předpokládám že problém je v mé WIFI siti. Prakticky vše mám připojeno přes wifi a její opakovač (wifi2) s tím, že Tuner je na onom raspberry pi 2 a ten je připojen přes ethernet eth0 / 100Mbps. Dá se nastavit hlavní router (s wifi) tak ,aby se přenos neporouchával, respektive změnit druh přenosu streamu (např. UDP RTP apod.)? Předpokládám, že ve starém kameném baráku (1m zdi) dochází přes wifi a wifi2 ke značné fragmentaci přenosu a tím důsledkem k výpadkům přenášeného média. Tu wifi2 (opakovač) jsem zřídil právě z tohoto důvodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2017, 17:49    Předmět: Citovat

Pokud ten wifi2 opakovač není spojený s hlavním wifi routerem kabelem, tak to nejspíš nemá cenu. Podívej se ještě do těch webových nastavení routerů a zkus najít + povolit WMM, ale nečekej zázrak.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitanf



Založen: Sep 26, 2017
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2017, 17:37    Předmět: Citovat

Rychlost spojení mezi wifi a wifi2 je cca 150Mbps, rychlost mezi pc a wifi2 je údajně 65Mbps. Nechápu proč je to v daném okamžiku pomalejší než samotný přenos SD/MPEG2 proudu. Když jsem na internetu frčí to 20Mbps, což je garantovaná rychlost od T-Mobile. WMM v nastavení nemám, ale pokud je pro přenos SD potřeba 1Mbit, tak nevím, kde je chyba.

Jak mám zistit o jaký druh fragmentace se jedná?

Tak wireshark mi prozradil, že "TCP Previous segment not captured", to je fakt záhada. Jedná se o komunikaci tcp mezi serverem:portem a klientem:jiným_portem, jeden jediný fragment, který shodí komunikaci na dobu načtení videa z bufferu, jestli se nepletu.

Je tam toho více, tady je export v csv:
http://185.33.146.234/codes/export.csv.zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitanf



Založen: Sep 26, 2017
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 15:51    Předmět: Citovat

Tak já tedy nevím, byl jsem připojen k hlavnímu routeru a připojení bylo v normálu, až na to, že nebylo možné pingnout router a i to ostatní, co v lokální síti existuje, až po 13 pingu to šlo a doba 14 pingu byla 15s a potom další pingy byly podobné, až potom se ping ustálil na cca 20-2 ms a to jsem byl kolem pouhých dvou metrů od hlavního routeru, takže s max. rychlostí připojení.

Předpokládám, že je problém v t-mobile routeru, a to buď v nastavení a nebo to nědo dělá úmyslně, že z WAN mi nějakým způsobem přeruší spojení mezi DHCP serverem (t-mobile router) a klientem (můj pc). Pak dochází k tomu, že ping není doručen na ip adresu serveru (IPTV mumudvb) a tím pádem logicky ani není doručen zpět na můj klient, až po vypnutí a zapnutí wifi karty na mém počítači se připojím až k serveru (IPTV) a po spuštění VLC vše běží tak, jak má. To se ale stává v náhodné době, někdy během několika minut, někdy během hodiny. Prostě mi to naruší IPTV přenos a po mém zjištění ani hned poté nelze připojit k routeru a internetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitanf



Založen: Sep 26, 2017
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 12:07    Předmět: Citovat

Vyřešeno, nějaký útočník z internetu mi odpojuje připojení internetu na lokálním pc. Problém byl v systému, počítač(e) neměly filtrované IPV6 a tak se do systému mohl dostat kdokoli. Na mém PC je nyní linux s firewallem pro IPV4 a IPV6. Vše běží tak jak má, nekouše se a neodpojuje mě to během sledování tv programu. Adresu ipv6 útočníka mám zaznamenanou pomocí tcdump, ale pochybuji, že je to skutečná ip adresa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesUlrych



Založen: Mar 14, 2018
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 8:29    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,
koupil jsem si tento tuner (EVOLVEO SIGMA T2) v domění, že když jsem v ovladačích viděl i linux drivery, rozchodím ho na notebooku, kde mám LinuxMint xfce 18.3 x86. Bohužel mě nenapadlo, že ovladače budou pouze se starým kernelem 3.x

Poradíte mi, jak ho rozchodit pod LinuxMintem? Který firmware mám stáhnout a jak váš upravený soubor použít? Mám tam poslední kernel 4.15.9 a bohužel mi to program Me.tv stále hlásí žádný DVBT tuner.

Díky moc za pomoc.

Aleš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 9:10    Předmět: Citovat

Dej sem řádek z lsusb, co to je vlastně za tuner a po připojení (až po startu sytému) xx posledních řádků z dmesg. Ty výpisy jsou vidět i v odkazu níže.
Nakonec jsem ho v rukou neměl, ale předpokládal jsem, že to je Geniatech T230(C). Jasně se tam píše, že ovladače jsou součástí kernelu od verze 3.19, takže logicky jsou i v tom 4.15.9 (ten sis nejspíš nainstaloval ručně, taky používám raději kernely 4.15). Případná nefunkčnost tam odkazuje na tento Git, ale ty bych kompiloval jen v krajním případě.
A nakonec jsou důležité firmware soubory, což tam je taky popsáno, ale v tvém případě bych upřesnil složku /lib/firmware. V odkazované složce jsou ty firmwary už dva roky, takže to není žádná novinka. Doufám, že kde máš použít sudo, nemusím popisovat.

P.S. Navíc tu je hromada věcí popsaná na předchozích stránkách.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesUlrych



Založen: Mar 14, 2018
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 9:39    Předmět: Citovat

Uff to je rychlost Smile
Bohužel jsem v práci a noťas je doma, takže výpis pošlu nejdříve v pátek.
Protože jsem si s tím včera hrál do jedné do rána, vím že jsem včera viděl přibližně toto:

kód:
 
dmesg
 nový vysokorychlostní USB zařízení číslo 4 pomocí ehci-pci
nalezeno nové zařízení USB, idVendor = 0572, idProduct = c68a
 [11746.187592] usb 4: Nové řetězce zařízení USB: Mfr = 1, Product = 2, SerialNumber = 3
 [11746.187597] usb 4: Produkt: EyeTV Stick
 [11746.187601] usb 4: Výrobce: Geniatech
 [11746.187605] usb 4: SerialNumber: xxxxx (to nevím)


číslo USB portu nevím a ani sériové číslo, ale na tom nezáleží myslím.

když jsem napsal lsusb, zobrazilo se mi místo usb zařízení
Conexant Systems (Rockwell), Inc.

Jo a všechny fw z ovladačů jsem překopíroval do /lib/firmware

Ještě jsem zprovoznil media_build dle těchto stránek http://nucblog.net/2014/11/installing-media-build-drivers-for-additional-tv-tuner-support-in-linux

Jo a nejsem žádný zkušený linux-guru, přesto se snažím a sudo znám. Smile[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 10:08    Předmět: Citovat

Ten media_build je vlastně V4L (Video for Linux) a instaluje různé firmwary pro podporu DVB zařízení.
Zbytek je pouze předpoklad, takže bez výpisů a potvrzení, že 'dvb-demod-si2168-b40-01.fw' a 'dvb-tuner-si2158-a20-01.fw' jsou v /lib/firmware, je těžké pokračovat.
Conexant mohlo být cokoliv jiného, dle EyeTV to vypadá na Geniatech.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesUlrych



Založen: Mar 14, 2018
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 10:17    Předmět: Citovat

OK,
až budu mít notebook u sebe, ozvu se. Ty dva firmwary co píšeš,
jsou nějaké speciální (musím je odněkud stáhnout - nejsou součástí kernelu co mám) a ani media_build (V4L) je nemá v sobě ? Vím, že ten toho nastahoval mraky, přesto mi ten tuner po restartu nefungoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund