Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záhadná indukční cívka křovinořezu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 13:53    Předmět: Citovat

stasek - Má být 1:15 ne? (benzin:vzduch) A jak jsi přišel na 1:25? To jako když je šroubek bohatosti směsi na novém karburátoru z výroby nastavený na 2 otáčky od spodního dorazu, znaměná to směs 1:25 ? Tj. více vzduchu než u 1:15. To by pak měla více kouřit směs 1:15 ne?

petrfilipi - sítko na vstupu benzinu do karburátoru jsem našel, ale co je kapilární sítko před hlavní tryskou nemám tušení. Kde? http://www.walbro.com/wp-content/uploads/2016/01/WYKseries.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 14:22    Předmět: Citovat

On myslel množství oleje v benzínu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 18:08    Předmět: Citovat

Tak to už vůbec nemůže na dálku vědět.
Stejný benzín používám do pily a ta tolik nekouří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 19:45    Předmět: Citovat

To opravdu na dálku nevím, ale tvůj odkaz na křovinořez, co jsi koupil má deklarovanou směs právě v poměru 1:25.Tak se to míchalo u dvoutaktů v dobách těžký totality. Takže se pochlub, jak to mícháš ty. Ono to nesmí kouřit vůbec víš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 6:18    Předmět: Citovat

Njn, co to tedy znamená? Znamená to, že do pily dávám směs olej:benzin 1:50 protože válec a píst je z lepšího materiálu a do křovinořezu musím dávat směs 1:25, protože válec a píst je z horšího materiálu a proto se musí víc mazat? Nebo to má jiný důvod?
Fakt je, že první dávku jsem dal do nádržky směs 1:25 (dle odměrky ve výbavě křovinořezu) a když ubylo, tak jsem doplni směsí jako do pily. Jenže ono to blblo už od začátku až do výměny karburátoru. Závadu v původním karburátoru jsem nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 17:54    Předmět: Citovat

Znovu se zeptám v souvislosti s tou polskou mašinou: jak se vám u tohoto křoviňáku seká vysoká přerostlá tráva? Předěláváte strunu na klasický ocelový nůž? Mám totiž u toho křoviňáku problém, že se mi vysoká tráva (třeba kopřivy vysoké přes metr) namotají na zásobník struny, až ji úplně zastaví. Musím potom trávu z osky odmotat a sekat stonky po menších částech. Holou rukou je to žrádlo Very Happy. Nemáte na to nějaký fígl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 11:12    Předmět: Citovat

Zatím jsem sekal na konci února hodně vzrostlé staré bodláčí, plevel a kopřivy nožem a pak totéž letos v červnu nově narostlé svinstvo strunou a šlo to dobře (cca 500m²). Dlouhá tráva i stonky čerstvých kopřiv se na hlavu struny občas namotají (na nůž ani ne), ale nevidím to na velký problém. Žádný fígl na to nemám. Vysoké a silné kopřivy raději sekám strunou nadvakrát, nejprve asi v polovině stonku a pak až dole. Byl jsem překvapen co všechno struna zvládne. Třeba i lopuchové stonky o prům.25mm struna ubrousí (pomalu ne naráz). Ta síla 5,2HP si s tím snadno poradí. Vždycky to ulítne a snad jen 2x jsem to musel rukou odstraňovat (fuj kopřivy), ale až po ukončení práce. Při sekání zásadně používám kryt obličeje, rukavice a dobré oblečení s holínkami, protože kousky odletují všude možně. Hlavu struny s krytem i spodní částí tyče pak ostříkám načisto hadicí proudem vody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne červen 25 2017, 10:33    Předmět: Citovat

Na vusoku travu rozhodne noze. Kosi sa nim raz tak rychlo. Netreba tak casto namotavat strujy kedze tam nieje a spotreba je o polovicu mensia. A motor nedostava tak zabrat. Drina pre cloveka je to tak ci tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne červen 25 2017, 10:48    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
Myslím, že jsem to vyřešil. Koupil jsem nový karburátor za 222Kč + poštovné a už to chodí jak má. Napumpuji, zavřu klapku, 3x zatáhnu, přepnu chcípák zatáhnu a chytí. Šroubek bohatosti směsi byl nastaven na 2 otočky od spoldního dorazu. No při přidání plynu to docela kouří. Možná to ještě budu ladit. Jo a taky jsem koupil za dalších cca 300 Kč nový startér. Jeho poškození byla moje vina, neměl jsem do válce stříkat benzin injekční stříkačkou. Co bylo na tom karburátoru za chybu doteď nevím. Už to nechci zkoumat.
Celý ten polský krám už není tak výhodná koupě, prodražilo se mi to o 600Kč a o spoustu nervů.
Díky všem za pomoc.

Ještě jednou díky všem co mi pomáhali a doufám, že to pro mne vše skončilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so srpen 19 2017, 10:06    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
... a doufám, že to pro mne vše skončilo.

Neskončilo!
Jestli jsem za šňůrku startéru zatáhl sotva 20x a najednou se už nevracela.
Zase jsem startér rozebral a viděl jsem že je povolený středový šroubek a péro je vyskočené ze záchytu (viz foto). Pak na mě vyskočilo péro jako z budíku. Podle rad na YouTube se mi sice podařilo péro namotat zpět, ale trápil jsem se s tím celé odpoledne a stejně to nešlo pak startovat jako dříve. Při dotažení se provázek nevracel - jako by to drhlo, při uvolnění šroubů to jednou šlo startovat, podruhé ne.
Napsal jsem tedy reklamaci prodejci https://www.kasumex.cz/ s fotkou a popisem, že nejsem schopen to opravit a vzápětí jsem dostal email a paní mi zavolala, že sice nikdy na výrobek neměli reklamaci, ale že mi bezplatně posílají nový strartér. A to i bez nutnosti vrácení dřívějšího startéru. S podobnou ochotou jsem se ještě nesetkal a jsem rád, že jsem nemusel za dalších 345Kč kupovat další startér, nebo dlouho čekat na opravu.
Snad už to pro mne opravdu skončilo a už si budu jen užívat velmi dobrého výkonu křovinořezu



pero.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pero.jpg
 Velikost:  135.09 kB
 Staženo:  384 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2017, 8:53    Předmět: Citovat

A nemělo ten špatný start nasvědomí i ten ulomený šroubek? Jestli vám karburátor špatně doléhá na blok motoru, může to sát falešný vzduch.

S tím špatným startováním je to u číňanů asi normální. V práci máme dokonce značkovou pilu Husqvarna, sice starší kousek, ale taky už zlobí. Když se startuje studený motor, tak chytne pěkně. Řeže se s tím třeba 20 minut, vypne se. Pak už dá hodně práce to nastartovat. Típek který s tím dělal totiž i startoval teplý motor na sytič, nechápu.
Co ale hodně pomáhá, tak u teplého motoru když nejde nastartovat, tak zmáčknout spoušť plynu na max. a zkusit startovat. Třeba na druhý nebo třetí pokus to chytlo.
Co jsem slyšel od jednoho chlápka, tak na dobrý výkon i startování ma hodně vliv nastavení karburátoru. Ale né jenom směs ale i volnoběh. Protože když prý je nastavená moc bohatá směs a malé otáčky na volnoběh, tak se to neudrží, přechlastává se to a chcípá. To samé když je moc chudá směs a vysoký volnoběh. Na vyšší otáčky je potřeba více benzínu, který při chudé směsi prostě není, tak to chcípne.

Cirus: Vy si z toho děláte asi legraci, ale na poměru benzín/olej hodně záleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: so květen 09 2020, 19:11    Předmět: Citovat

Zkusím otevřít toto starší vlákno s dotazem, jak správně nastavit otáčky volnoběhu na této motorové kose z e-shopu? Jde mi o to, že když křoviňák nastartuji, tak abych mohl sekat, musím mít stále otevřený sytič - pokud jej zavřu, motor zdechne. Pokud mu šroubkem zvednu otáčky tak, aby nezdechal, motor vůbec nereaguje na přidání plynu a dusí se. Pokud otevřu sytič, tak kosa jde v pohodě do otáček, seká dobře, ale ty volnoběžné otáčky jsou moc vysoké. Po zimě jsem měl problém s nastartováním, po rozebrání karburátoru zjištěno, že benzin v pohodě nasává, ale jiskra byla slabší. Po vyčištění izolantu svíčky motor chytá bez problémů, až na ty vysoké otáčky. Poradíte? Svíčku samozřejmě po víkendu vyměním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: so květen 09 2020, 19:39    Předmět: Citovat

Nepomůže ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: so květen 09 2020, 20:14    Předmět: Citovat

Díky, něco z toho vyberu, jen já ten křoviňák teď nemám u sebe, ale mám dojem, že na těch čínských karburátorech jsou pouze pro seřízení dva šrouby - jeden nastavuje volnoběh otevřením škrtící klapky na dorazu lanovodu a druhý zřejmě dělá bohatost směsi (šroub s pružinkou okolo závitu). U toho Walbra se všude píše o třech šroubech. Jde mi i o to, zda nastavovat volnoběh se zavřeným sytičem (což je logické, jenže to mi chod motoru nedovolí) nebo s otevřeným.

edit: po shlédnutí videa na youtube jsem asi objevil ten třetí šroubek - je schovaný v šroubu osy škrtící klapky? Tám se nastavují které otáčky? Vysoké? A na tom videu má sytič při seřizování otevřený, tak nevím... Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund