Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cyklo počítač neboli počítač ujetých kilometrů na kole
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2017, 20:33    Předmět: Citovat

Markoni: Jo, třeba J-K klopnejch obvodů, nebo z desítkovýho/šestnáctkovýho čítače, ideálně CMOS.

Arťas: Magnet nalepí zevnitř na lem ráfku, snímač nalepí na podběh. Jak prosté. Samozřejmě, že to může řešit i opticky, třeba reflexně, kousek poloosy se natře načerno, nebo se omotá černou izolačkou, pak se tam udělá bílej proužek.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 10:00    Předmět: Citovat

Artaban001: tento se mi zamlouvá https://www.mall.cz/tachometry/sigma-s-bc-5-12?tab=parameters to je pouze asi jednodrátový ten druhý drát je kostra kola ale já se nemohu na to spolehnout, kdoví s čeho to je ten rám toho skutru . Nebo jsem úplně mimo mísu a v tom kabelu cyklo počítače jsou dva dráty fakt já nevím Embarassed díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 10:07    Předmět: Citovat

Vedení z lože tachometru je dvojžilový káblík. Však si to zkus. Tenkým drátkem rychle propojuj vyvedený plošky na tachometru a můžeš tak najet nějakej ten kilometr bez toho, abys zvedl zadek od PC Wink.
K montáži obecně: cyklopočítač se dadáva jako komplet, kterej si nainstaluješ maximálně za pomocí univerzálního nožíku, nebo lépe křížovýho šroubováku. Tím našroubuješ magnet na výplet. Zbytek je na gumičky. Sonda je napevno napojená káblíkem na lože,kam vkládáš ten počítač. Nic nezapojuješ,jen připevňuješ a pak vytrhneš pásku z baterie v počítači, nebo tu baterii vložíš. U toho vozíku budeš muset improvizovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 10:18    Předmět: Citovat

To jsem potřeboval vědět protože já a kolo nejde k sobě již ze známým důvodů.A teď ta dělička cmos jaké má označení? Embarassed jistě bych to mohl najít na netu ale už jsem u PC dost dlouho Very Happy díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 14:46    Předmět: Citovat

(OT)
citace:
Artaban001: tento se mi zamlouvá...
Prohlídnul jsem si jeho funkce, a zaujalo mě jedno: Servisní interval nastavitelný přes USB - To mě ten počítač upozorní, kdy si mám na kole vyměnit oleje a filtry? Šikovná věc.. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 15:00    Předmět: Citovat

kód:
– Servisní interval k K pripomenutí další prohlídky vašeho jízdního kola muže prodejce
jízdních kol predem naprogramovat trasu tak, aby vás cyklistický computer upozornil
na príští prohlídku (na displeji se zobrazí „Prohlídka”).

I kola se mají po ujetí určitých kilometrů dát seřídit (brzdy, přehazovačka, přesmykač)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 15:28    Předmět: Citovat

abyste měli nějakou představu tak toto je zadní kolo a toto je přední kolo díky za nápady kde by se to dalo uchytit díky


IMG_20170815_150306_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20170815_150306_1.jpg
 Velikost:  273.67 kB
 Staženo:  148 krát


IMG_20170815_150306.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20170815_150306.jpg
 Velikost:  296.92 kB
 Staženo:  135 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 13:44    Předmět: Citovat

Já se omlouvám za znovu otevření tohoto tématu ale potřeboval bych poradit mám známou která se pohybuje v komunitě vozíčkářů protože ona sama je na električáku to je vedlejší a od ní vím že se obracejí její kamarádi kteří mají takové skútry jako mám já na cikloservisy.Do jednoho jsem volal který je vzdálen takových bratru 7 KM to bych musel jet po cestě 3 třídy nebo jak se jim říká prostě cesta která spojuje vesnice ,a oni bezevšeho mi řekly že mi to namontují mám se do toho pustit vědí cikloservisy o co jde ? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 19:31    Předmět: Citovat

Ja sa omlouvam za OT, ale mas tam hrubku, spravne je to cikloservys Wink Twisted Evil Ynak na mojom ciklocomputery sa da nastavyt lubovolni obvod kolesa, za dobru cenu z Alyexpressu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:31    Předmět: Citovat

Dovolím si navázat na toto téma jedním "varováním".
K dostání jsou cyklokomputery bezdrátové. Mám už od roku 2009 jeden takový z PENNY. Má zabudovanou spoustu funkcí včetně měření okolní teploty. Dráhu měří po 1 metru do ujeté vzdálenosti 100 km, pak podle počtu zobrazitelných číslic. Baterie se dobíjí solárním článkem. Za 9 roků v něm mám pořád originální baterie.
Pravidelně se takový cyklokomputer objevuje i v LIDLu.
Zařízení má však dvě nevýhody.
1. Pokud se při nečinnosti přístroj vypne, tak se nezapne automaticky při rozjezdu VF signálem z vysílače, ale je nutno jej zapnout ručně. Pokud se zapomene zapnout, příjdeme o určitou ujetou dáhu.
2. Větší nevýhodou je citlivost přijímače na vnější rušení. Pokud zastavíte těsně u přejezdu s automatickými závorami, většinou automaticky naskočí rychlost 99 km/hod. Dělalo mi to i u přejezdů v Rakousku. Jiné místo, kde mi komputer ukazuje 99 km/hod, je v okolí Jurkovičova domu v Luhačovicích. Takových míst by se našlo více. Ta "šílená" rychlost Vám samozřejmě okamžitě znehodnotí měření dráhy. Bohužel nelze přijímač ručně vypnout, aby se vliv na dráhu minimalizoval. Než si toho uživatel všimne, a z toho místa se vzdálí, je měření ujete dráhy v háji.
Takže pokud Vám jde o měření ujeté dráhy, dejte přednost kablíku od snímače na vidlici ke komputeru na řídítkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 12:07    Předmět: Citovat

Tak konečně jsem si nechal v cykloservisu namontovat typ Echowell U10w bezdrátový černý s následujícím uchyceným senzorem vis příloha.Možná je tato otázka bude znít divně ale dá se to vypnout ? když nejezdím mám tam pořád na display CLK a aktuální čas díky
Edit:
Echowell U10w možná se ptám blbě máte někdo s tímto tachometrem zkušenosti ?
já sice mám návod ale jen v angličtině ale když to dám do google překladače tak já skoro nic s toho nic nepochopil co která funkce znamená kromě hodin a teploměru díky



IMG_20180922_123637-.jpg
 Komentář:
 Velikost:  162.53 kB
 Zobrazeno:  101 krát

IMG_20180922_123637-.jpg




Naposledy upravil markoni dne st září 26 2018, 16:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 12:17    Předmět: Citovat

Vacsinou sa to vypnut neda a ked sa nejazdi, ukazuje to cas. Spotreba je minimalna a bateria vydrzi tak rok-dva. Keby si ju vybral, tak sa stratia udaje (najazdene km a hlavne nastavenie obvodu kolesa).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 14:06    Předmět: Citovat

Je to jako hodinky, ty se taky nevypínaj Smile
A stejně by jsi vypnul jen ten ciferník, bezdrátovej snímač má taky baterku.
Výdrž baterie je asi 1 rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 18:57    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
.......Výdrž baterie je asi 1 rok.

Já mám bezdrátový cyklocomputer z Penny za 199 Kč už 9 roků a zatím jsem neměnil baterii ani ve snímačí ani v zobrazovači. Jak jsem psal výše, ten můj zobrazovač se asi po 5 minutách stání vypne úplně a displej zhasne. Musí se libovolným funkčním tlačítkem na zobrazovači opět zapnout.

Zajímalo by mne, zda dražší cyklocomputer Echowell U10w trpí také rušením přenosu mezi snímačem a přijímačem jako jako u toho levného z Penny v tom smyslu, že přijímač zachycuje falešné impulzy a při zastavení v blízkosti nějaké elektroniky ukazuje hned rychlost 99 km/hod (typické je to u automatických závor železničních přejezdů, ale i jinde).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 19:17    Předmět: Citovat

https://www.alza.cz/sport/cyklocomputer-echowell-u10w-bezdratovy-cerny-d4249781.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund