Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odstraňovač vodního kamene elektronický
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zed_007



Založen: Jun 01, 2017
Příspěvky: 31
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:08    Předmět: Odstraňovač vodního kamene elektronický Citovat

Zdravím,
Otec má na baráku problém s vodou - obsahuje moc minerálních látek, takže mu odchází baterie, ucpávají se trubky, atd. Opravář mu po výměně a vyčištění doporučil toto: https://www.pro-topeni.cz/eshop-doktor-vap-iii-turbo-professional-odstranovac-vodniho-kamene.html
A já se ptám, dámy a pánové, je to opravdu funkční??? Protože o úpravě vody nevím lautr nic, máte s tímto typem zkušenosti? Nebo existuje nějaké jiné zařízení, které sníží obsah vodního kamene? (Jinak je to voda z vodovodního řádu, podhostýnsko).
Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:35    Předmět: Citovat

Nemůže to být funkční nebo kam myslíš, že ten vodní kámen jako odjde? Vypaří se z té trubky přes její stěnu? Zamysli se o tom chvilku. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:45    Předmět: Citovat

Známí koupili před pár lety podobný "zázrak" doplněný ještě o magnetický změkčovací filtr. Asi po dvou letech to vyhodili a nechali si namontovat automatický katexový změkčovač (pro rodinný domek to stálo mám dojem necelých 20kKč). Jediná údržba je občasné doplnění tablet soli. Mají to už přes rok a prý je klid od kamene a usazenin na nádobí a prý rozhodně nelitujou těch peněz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zed_007



Založen: Jun 01, 2017
Příspěvky: 31
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:47    Předmět: Citovat

No vrtalo mi hlavou, jestli to teda ty minerály ve vodě rozpouští, kde se pak usazují? Žádný odkalovák nic... že by v bateriích, trubkách? Takže to je ve stylu atomstop do zásuvky?
Takže tento typ zařízení ne, o.k. A jaký tedy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:50    Předmět: Citovat

Ten přístroj má ÚDAJNĚ podle prospektů těch firem měnit fyzikální vlastnosti těch usazenin. Vodní kámen ztratí schopnost tvořit velké krystalové shluky, a vylučuje se jako krupička, kterou voda spláchne - sám jsme to neověřoval, tak nemůžu soudit. Někteří prý serioznější výrobci tvrdí, že před použitím se má udělat rozbor vody - Pokud voda obsahuje železo, nefunguje to. Osobně jsem na funkci těchto přístrojků skeptický. Jediný "funkční" odstraňovač vodního kamene ve svém okolí máš v myčce na nádobí - dobíjíš (regeneruješ) jej chloridem sodným (čistá kuchyňská sůl) do pro sůl určené násypky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:57    Předmět: Citovat

1) působí to neseriozně kvůli té podivné ceně po slevě

2) ono by to mělo ovlivnit ty látky ve vodě, aby se neusazovaly, aby nevytvářely krystalky... Dokonce jsou teorie, že nějaká frekvence brání usazování a trochu jiná i podporuje rozpouštění toho, co se už usadilo.

Vím o lidech, kteří to mají, chválí si to, dokonce jsem se setkal s tvrzením (ne reklama, ale od uživatele), že když se s tak "ošetřenou vodou" opláchne auto, nedělá to kapky...

Tak dlouho jsem přemýšlel jestli to "postavit", až už voda skoro netekla a tak jsme vytrhali staré pozinkované trubky a dali plast. Takže osobní zkušenost nemám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zed_007



Založen: Jun 01, 2017
Příspěvky: 31
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 16:58    Předmět: Citovat

dobrman - Pěkné ale 20k je moc.

Artaban001 - Fajn ale potřebujeme něco na vstupu vody do baráku - tam sypat tablety nevím, nevím. A je pak ta voda nezávadná, tj.j pitná?

monterjirka - Ano demineralizovaná voda nedělá na autě mapy, proto se používa v lepších automyčkách.

V každém případě díky za komenty, ten elektronický bazdmeg asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 17:03    Předmět: Citovat

Ten přístroj "H2O" jsem stavěl, ale ne pro sebe.
Prý funguje, takže za pokus by to stálo

http://sel.wz.cz/download.php#ostatni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 17:09    Předmět: Citovat

Změkčovaná voda jakkýmkoliv způsobem se nepovažuje za pitnou. Proto bys musel dělat odbočku "Pitná" (bez úpravy) a "užitková" (přes "katex")
Baterie vodovodní se dají proplachovat - vyšroubuješ perlátor a pustíš chvíli naplno teplou a potom studenou vodu. A ten perlátor můžeš zrovna taky vyčistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 17:57    Předmět: Citovat

ta mašinka, co jsem psal, má směšovací ventil a tvrdost vody jde nastavit. Jak přesně to nevím, nějak jsem se o to nezajímal.
Podobný, ale velký katexový filtry jsme měli ve fabrice (mlékárna) a nikdy s tím nebyl problém. Byly tam čtyry tanky, vždycky dva jely a dva se regenerovaly (solí - NaCl). Jen se u toho rozjížděl čas v automatice, tak jsme to chodili občas srovnat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 18:08    Předmět: Citovat

Princip trochu funguje, ale ty magnety musi byt obrovske a drahe. Pouziva se to v prumyslu, ale ani tak to neni zadna hitparada.
To co je na obrazku je jasny podvod, kdo tvrdi ze mu to funguje, bud lze nebo napr. dodavatel zmenil zdroj vody apod. Pokud se voda zahreje nebo delsi dobu stoji, efekt se vytraci.

To co je obrazku urcite nekupuj, funkce je na urovni ruznych atomstopu, mag. setricu paliva apod, tedy nulova. Delali na to nejake dlouhodobe testy v nemecku, jedine co fungovalo byla osmoza a tablety, jestli si dobre pamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 20:09    Předmět: Citovat

Ten H2O na který odkazoval monterjirka jsem taky stavěl. Asi to fungovalo až moc dobře, protože po roce a něco nepřetržitého provozu mi začaly prosakovat trubky ve zdi (starý barák, železné trubky). Po tomto incidentu jsem to vypnul a je klid.
Jinak z rodinných ohlasů jsem zaznamenal pouze to, že v konvici se méně usazoval kámen, takže účinek tam bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 20:24    Předmět: Citovat

Je možný, že kdyby se nechala voda vířit při průtoku v nějaký komůrce, kterou by procházelo magnetický pole buzený neodymovým magnetem, tak by to s tou vodou určitě něco udělalo. Už jen to, že by se v tý vodě indukoval elektrický proud - voda coby nějaký vodič pohybující se v magnetickém poli - pokud by komůrka byla plastová, nějakým způsobem by se mohly ionty snad i přeuspořádat a tím by mohla mít jiný fyzikální vlastnosti. Ty elektronický přístrojky co jsem viděl byly napájený podobným transformátorem, jako zesilovač v TV anténě, takže ta voda snad o tom magnetickým poli z těch "cívek" snad ani něvěděla. Pokud by se těma cívkama honilo několik desítek ampér, tak snad asi jo.
Byl jsem na exkursích v několika teplárnách v Brně a všechny vodu pro napájení kotlů vyrábí několikastupňovou filtrací a iontoměniči (katexový a anexový linky). Dokonce jsem slyšel o možnosti dojet na Špitálku (jedna z brněnských tepláren) ze sudama a tu demivodu od nich nakoupit a napustit do okruhu ústředního topení (vzhledem k tomu, že ji vyrábí ve velkém množství, tak by nemusela vyjít draho). Tady máme vodu, která má vysokou tvrdost. vstupní sítka perlátorů jsou spíš než kamenem zaneseny pískem a nebo vločkama rezu z trubek. Pákové baterie tu mám kolem 20-ti let a to z původníma "patronama". Když se jednou začala zadírat, tak jsem ji podle výše popsaného postupu propláchl a doposud je klid. Takže jediný čemu snad sanytr vadí je výstup perlátorů (to zvládne kyselina citronová, či Pulirapid), nebo bojleru. Náš bojler není ohříván elektricky, ale výstupní vodou z plynovýho kotle. Stejně se má (dle návodu) jednou za dva roky rozhodit a vyměnit hořčíkový tyčky. Ona ta výměna bojleru dejme tomu za pět let možná i vyjde levněji něž provozování iontoměničový kolony...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2017, 22:43    Předmět: Citovat

Honza_dy napsal(a):
...Jinak z rodinných ohlasů jsem zaznamenal pouze to, že v konvici se méně usazoval kámen, takže účinek tam bude.


Mag. uprava vody mineraly z vody v zadnem pripade nijak neodstranuje, jen je zjednodusene receno ovlivni tak, ze se tolik neusazuji. V kazdem pripade po zahrati vody tento efekt vymizi, takze na usazovani v konvici kde je voda varici to nema zadny vliv. "Prosakovani" ocelovych trubek nema vyznam komentovat.
Aby byl vliv patrny, musi mit mag. pole intenzitu v radu jednotek tesla, tedy nic co je napajeneho 9V baterii. Takze at uz byly zminene efekty zpusobene cimkoliv, rozhodne ne nejakym udelatkem s 555 a par zavity dratu na trubce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 5:56    Předmět: Citovat

zkušenost kamaráda, který provozuje výdejní automaty na kávu atd. Musel každý rok složitě čistit boilery a trubky, protože po roce byly neprůchodné. Po instalaci pasivních magnetických filtrů má po problémech . A v boileru nachází místo kamene jen řídké bláto , které zřejmě postupně odplavuje voda. Tak že to asi funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund