Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Už rostou...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 88, 89, 90  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1632
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: st červenec 26 2017, 17:45    Předmět: Citovat

Drobná mykologická zajímavost - choroše po pádu stromu pokračovaly v růstu kolmo na původní směr...


obr-139.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  obr-139.jpg
 Velikost:  96.27 kB
 Staženo:  80 krát


obr-140.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  obr-140.jpg
 Velikost:  73.75 kB
 Staženo:  82 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 26 2017, 20:09    Předmět: Citovat

Tak jsem slyšel, že rostou skoro všude, jen u nás na Pocidlinsku ani ťuk. Mad
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt červenec 27 2017, 12:46    Předmět: Citovat

tak jsem si udělal malou procházku a jediné co jsem si přinesl . . .


kliste.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kliste.jpg
 Velikost:  74.32 kB
 Staženo:  54 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá červenec 28 2017, 6:52    Předmět: Citovat

Len aby toho nebolo viac ,bolerioza a podobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá červenec 28 2017, 9:44    Předmět: Citovat

odstraněno, vydesinfikováno . . .
. . . tak snad né
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 7:13    Předmět: Citovat

Divočáci a houby:
Taky máte "svá místa" rozrytá od prasat a houby tam nejsou ? Například syrovinky jsem dlouho nenašel a místa, kde byly, jsou vždy nehorázně rozrytá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 7:36    Předmět: Citovat

tu jsem četl že myslivci (mladší zejména) kupujou levnější vyřazené armádní samopaly vz58 namísto lovecké kulovnice k lovu černé zvěřě a vysoké, sapík je jednoduchý, spolehlivý, nenáročný na údržbu, upraven na jednotlivé rány (jako puška) nestřílí dávkou
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 7:59    Předmět: Citovat

Já znal jednoho, už nežijícího, co při odjezdu "spřátelených armád" nakoupil v Milovicích za pár šupů bednu munice do kalacha a náhradní hlaveň na lehkej kulas. Tu hlaveň si nechal někde na Slovensku ve zbrojovce přebrousit jako vložnou hlaveň do kozlice a pak s tím střílel. Takovej trhavej by na divočáka asi fungoval dobře. Wink Legální to asi moc nebylo, co?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 8:04    Předmět: Citovat

s kulometem do lesa na lov ? tomu se v hemérice říká overkill
jo, vložná hlaveň jiný ráže jakkoli odborně provedena zcela legál asi nebude
ten sap se nakonec může ukázat jako bezpečnění poáč má účinný dostřel 2800m kdežto lovecká kozlice 4-5 km

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 15:03    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
má účinný dostřel 2800m kdežto lovecká kozlice 4-5 km

Tam šlo o to, že ty sapíkovský náboje proti ofiko kulovnici měl v podstatě zadarmo. A tu kozlici měl jen brokovou a ušetřil za kulovnici. Wink Aspoň mi to tak říkal.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 15:40    Předmět: Citovat

sapík 58 používal střelivo 7.62x39 mm vz.43 sovětského typu (asi původně určeno pro Kalašnik) a měl výrazně kratší hlaveň než loveckej kvér tak nejspíš proto
http://www.myslivost-lovectvi.cz/clanky/myslivci-prezbrojuji-misto-kulovnic-samopaly:581/

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3758
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 18:51    Předmět: Citovat

U nás sa už pomaly rozbieha jesenná hubárska sezóna, ale pre pracovnú vyťaženosť nestíham ísť do lesa. Asi až cez predĺžený víkend zájdem pozrieť svoje miesta. Zato mi v záhrade zarodili hlivy.


20170913_171504.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20170913_171504.jpg
 Velikost:  251.37 kB
 Staženo:  62 krát


_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3758
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: pá září 15 2017, 12:29    Předmět: Citovat

Tak hlásim, že u nás rastú, ale pomenej. Trebalo by viac dažďa.


20170915_132520.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20170915_132520.jpg
 Velikost:  249.68 kB
 Staženo:  64 krát


_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 15 2017, 15:02    Předmět: Citovat

Martine - Number one

Rozlišuju roky na: "hřibové" a "rajčatové" Laughing
Letošek je rajčatový - tj. suchý, bezdešťový - tudíž se daří (venku) rajčatům. Neplesniví, aniž bych je vůbec stříkal proti plísni.
Zato se "neurodí" houby - sucho, vedro a větrno to není vůbec na ně Cry
Letos nemám ani 1 plnou sklenici (4l. od okurek) sušených praváků - snad do ¾. Jiné roky jich bývá už tak 4÷6.
Ty letošní (mizerné) úlovky mám sice nafocené, ale ani to nestálo zato to sem dávat.

Byl jsem v lese minulý PA, tedy před týdnem. Ve vysokém lese lautr nic - žádný masák, žádná bedla, ba ani žádný "plpák" - sucho jak na Sahaře! Nebýt toho, že jsem v trávě okolo cesty (pod hrází, na kraji lesa) našel aspoň 2 janky, 5 kozáků a jednoho praváka, tak jsem přišel s prázdnou.
I ten pravák narostl v hroudě hlíny smíšené s listím a jehličím, jak to splavila voda po příkré cestě (při nějaké přeháňce) Shocked
Tento týden se už alespoň snížily teploty (přestože včera bylo zase cca 26°C), zato poslední 2 dny silně větrno. Navečer dohnal ten vítr i bouřku, ale zase bouřilo "naplano" - deště při ní bylo pomálu. Na tuto noc je pro vých. Moravy předpověď: déšť - tak jsem zvědav, kolik (jestli vůbec) ho bude. Po NE bych "vyrazil".

Začátkem května jsem do studny na chalupě (máme ji na hranici společně se sousedem) spouštěl ponorné čerpadlo - hl. na zalévání zahrady. Při té příležitosti jsem změřil hloubku vody - bylo jí tam 90cm.
Před týdnem se sousedovi (v dubnu mu bylo 95!!! a to byste nevěřili, jak je /při jeho věku/ ještě čilý) porouchal darling - byl nucený dát nový. Nestačilo ovšem jen nové čerpadlo, ale vodař mu měnil ve studni i tu svislou 6/4" trubku k "pirátu" (ještě Fe-pozink), protože v polovině délky (cca 3,5m) v ní byla prorezavěná dírka (cca Ø 1,5mm). No není divu - ta studna se budovala na přelomu 50. a 60. let a ta trubka tam byla ještě z té doby - jinak potrubí už se měnilo (za černý plast-polyetylen?) před cca 30-ti lety.
Znovu jsme změřili hloubku vody ve studni: ani ne 70cm - pokles hladiny vody (za to suché léto) téměř ¼m. Ale letos se mně aspoň nestalo, že bych čerpal vzduch (jako předloni-2015, to nepršelo 3 měsíce!), kdy jsem načerpal 200l. sud a než jsem začal čerpat do druhého, musel jsem ¼h. počkat, až se voda do studny doplnila-nastékala Shocked Cry

EDIT - SO ráno (7:30)
Tak po 23. hod. (když jsem šel spát) ještě nepršelo. Začalo až někdy v noci. Zato teď tam prší drobně ale poměrně hustě - takže snad i u nás (konečně!?) začne i "nějaká ta houbařská sezóna". Ale že až na podzim!?
A i kdyby to bylo jen k doplnění deficitu spodních vod, tak i potom to k něčemu bude . . .
A ještě by to chtělo: "zlikvidovat ty divočáky" (zredukovat aspoň na polovinu).

Včera jsem za chalupou v trávě zaregistroval 1 žampiona - nerostl ale poblíž studny (jako v min. letech) u ní je doposud tráva "vypálená" - ale kus od ní, ve dvoře. Na konci zahrady (u samého plotu) rostou zase "podtrnkáče" (pod 2 trnkami) Wink

EDIT 2 - NE téměř poledne (11:40)
Tak zato teď tam lije, jako by to chtělo dohnat všechno, co za celé léto chybělo Surprised

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 16:04    Předmět: Citovat

V tomto vlákně (a protože bude brzy smazáno - sekce "SMS") - takže cituji:
kokun ve st, 20.září 2017 22:03 napsal(a):
...
To já dneska zmokal v lese 5 hodin. A vůbec mně to nevadilo - teda až na to "jaro v botách".
Výsledek: taky plný plech a teď začínají ty správné podzimní (nečervavé!).
Taky u nás "chčije" s přestávkami už od konce min. týdne (s výjimkou PO). To jsem zabrousil do lesa a zjistil, že by to mohlo brzy "vypuknout" (no co už - začíná podzim a s ním u nás i houbařská sezóna - doposud to ani nestálo za řeč).
Dnes už to vypadalo nadějněji - sice v hloubi lesa ani prd, ale na okrajích sem tam něco bylo, A snad bude líp. Zapršíno se zdá dost, od zítřka začne i Měsíc narůstat, tak už jen aby nějak moc neklesly teploty (hlavně ty noční). To by potom nějak do týdne mohly nastat "žně" Rolling Eyes

No a dnes jsem šel "moknout" zase - jenže pouze chvíli zrána. Pršelo jen slabě a brzy to ustalo - no teď se tam už "psi rvou o chládek" - polojasno a svítí slunce (no nemohlo svítit od rána?) Mad
Přidám sem i fotky, ale nedaří se mně je zmenšit pod 300kB - až přijde syn, tak mně s tím pomůže.

EDIT
Tak konečně přiloženy fotky.



P1380865 18.9. a.jpg
 Komentář:
PO 18.9.
Už je téměř podzim a teprve nyní trošku solidnější "úlovek" :-)

Stáhnout
 Soubor:  P1380865 18.9. a.jpg
 Velikost:  288.52 kB
 Staženo:  70 krát


P1380867 18.9. b.jpg
 Komentář:
A hlavně - jsou úplně zdravé (bez červů).

Stáhnout
 Soubor:  P1380867 18.9. b.jpg
 Velikost:  213.77 kB
 Staženo:  63 krát


P1380871 20.9..jpg
 Komentář:
ST 20.9.
Po propršené "procházce" :-)

Stáhnout
 Soubor:  P1380871 20.9..jpg
 Velikost:  242.21 kB
 Staženo:  71 krát


P1380881 22.9. a.jpg
 Komentář:
PA 22.9.
Počasí ušlo - "úlovek" ještě líp :-)

Stáhnout
 Soubor:  P1380881 22.9. a.jpg
 Velikost:  288.08 kB
 Staženo:  56 krát


P1380886 22.9. b.jpg
 Komentář:
"Takových víc a nás (houbařů) míň" :-)

Stáhnout
 Soubor:  P1380886 22.9. b.jpg
 Velikost:  256.63 kB
 Staženo:  55 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so září 23 2017, 9:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 88, 89, 90  Další
Strana 42 z 90

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund