Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sharp LC-32LE510E, po čase vypadne zvuk
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 8:49    Předmět: Citovat

U kolegov z Maďarska: https://elektrotanya.com/sharp_lc-40le542e_lc-46le542e.pdf/download.html

Je to pre Vás tým pádom výzva, možno čas preorientovať sa na placky, ale crt určite nezabudnete aj tak, to sa zabudnúť nedá.

Z môjho pohladu by som pred demontážou zadného krytu skúsil vojsť do servisného menu. Návod ako na to nájdete v servisnom manuáli.

Podla toho sa dalej uvidí.

Ak do servisného menu nebude možné vojsť, potom už bude treba pomerať napätia dosky zdroja a prípadne pomocné napätia v riadiacej doske...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st listopad 15 2017, 1:44    Předmět: Citovat

Omlouvám se. že po čtvrt roce píšu, možná trochu mimo. Mám tu výše jmenovanou TV Sharp LC-40LE542E, Kterou táta mého kamaráda chová jako oko v hlavě, i když TV za to nestojí. Je to cetka, vydržela něco málo přes 3 roky. Dělá přesně to, co popisoval Hill. Po zapnutí do sítě se rozsvítí modrá "šipka", naskočí všechna napětí, ale to je všechno, co umí. "Vypnout" se ta modrá LED šipka ale dá jen ručně. DO nereaguje. Červená LED se nerozsvítí, jde v podstatě jen 5V. Nyní se dá "zapnout" modrá šipka i ovládačem, ale vždy po cca minutě opět zhasne. Zůstane opět jen 5V. Pokud TV vypnu ze sítě a pak zapnu, opakuje se původní stav, tedy naběhnou zdroje a zůstanou zapnuté libovolně dlouho. Ale nejde ani zvuk.

Zjistil jsem, že napětí pro podsvit je jen 76V, LEDky samozřejmě nesvítí. Ty začínají svítit až od 83V a při zvyšování napětí se pomalu zvyšuje odběr. Obě sekce se chovají stejně, šel jsem do cca 90V a pár desítek mA. Max. hodnoty 114V 240mA. Předpokládám, že LED jsou v pořádku. Na desce zdroje je navíc pro každou větev zvyšovací obvod s cívkou, tranzistorem a diodou, řízený pomocí IO. Ten má podle mne řídit napětí a tedy i jas LED. Zaměřil jsem se tedy na Main Board.

Napětí zdrojů 12V, 3.3V a 5V OK. Řídící výstupy: DIM,PWM1,PWM2 a PS-ON jsou 3,3V. Ale BL-ON je prakticky na nule. Předpokládám, že DIM je regulace napětí pro LED, a chybu způsobuje právě chybějící BL-ON. A tady bohužel končím. Schéma ani manuál nemám, a obávám se, že by mi byly platné jako mrtvému zimník. Prosím o pomoc nebo radu. Na vyřešení mi dost záleží. Kvůli kamarádovi a jeho tátovi. Nejde vůbec o kšeft, už jsem mu m.j. 2 telky dělal úplně zadarmo.

Hille, jak to tehdy dopadlo s tou synovou TV?

Předem dík všem za jakoukoli informaci. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12398

PříspěvekZaslal: st listopad 15 2017, 11:52    Předmět: Citovat

Odkaz na schema, které obsahuje vše potřebné, sem dal Heno, stačí si ho stáhnout. V cestě signálu BL_ON od FRC je pár součástek, začal bych měřením +3,3V na napájení IC9609 - viz obr.
Wink



BL_ON2.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BL_ON2.png
 Velikost:  19.1 kB
 Staženo:  136 krát


BL_ON.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BL_ON.png
 Velikost:  37.92 kB
 Staženo:  113 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st listopad 15 2017, 19:38    Předmět: Citovat

Masare, dík za výborně popsaný návod. Proměřeno, bohužel napětí nejde už z FRC. FRC i HD "žijí", tedy přinejmenším kmitají rezonátory hodin. Podařilo se mi stáhnout manuál, ale stejně jsem zatím nic moc nezjistil, těch proměnných je tam mnoho, není mi jasné, který vstup FRC ten BL-ON blokuje. Máte nějaký tip, jak dál? Díky předem. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 15:53    Předmět: Citovat

Proměřil jsem všechny zdroje na MB(a že jich není málo), všchny OK. Výsledek: nula. Snažil jsem se vystopovat nějaké cesty mezi FRC a řídící jednotkou, ale bez výsledku. V obvodu červené LED žádná zjevná chyba, ale jsem přesvědčen, že souvislost s chybou BL-ON musí existovat. Pokud je problém v softweru, tak to už vůbec nejsem schopen řešit. Máte někdo nějaký tip nebo radu? Jak dál postupovat? F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12398

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 17:27    Předmět: Citovat

V tomto bohužel neporadím. Snad poradí někdo znalejší.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 18:47    Předmět: Citovat

,,Hill" K tvojmu SHARPu , chýb môže byť síce viacej, ale tipnem si, asi bude dobré vymeniť optočleny v zdroji. Pred rokom som riešil dlho podobný problém v podobnej telke AQUOS (štvorfarebnej t.j. + žltá..., presný typ si už nepamätám, akurát to, že to mal byť telkáč roka 2010) a až neskoršie som sa dočítal na webe, (neviem, či dokonca na tomto) že achylovou pätou sú právet tie optočleny - zmena parametrov. Vymenil som všetky štyri, začalo to šlapať - u mňa doma mesiac bez závad a od prevzatia sa zákoš tiež neozval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 20:28    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem možnost sehnat a vyměnit MB, ale nikde jsem nic nenašel. Zato na jednom ruském fóru řešili stejný problém. Tedy řešil jeden asi "opravář" nebo spíš majitel televizoru. Mnohokrát přehrál FLASH paměť. Taky se mu nezapínal BL-ON, jinak se ale také rozsvícela modrá LED, napětí podsvitu měl 84V. Nuceně zapnul BL-ON, napětí bylo přes 90V. Obraz tmavý nazelenalý. Prý "mírně" topil T-CON. po opakovaných přehráváních paměti a mordování TV mu sice naskočí BL-ON, píše, že měl i zvuk a menu, snad šlo i ladit kanály, teda pokud jsem to z toho překladu pochopil správně. Obraz přešel do modra, přibyly pruhy, "tyč" uprostřed obrazu, jakýsi černý asi obdélník uvnitř obrazu nebo co. Zřejmě si odpravil něco na T-CONu. Po vypnutí nebo restartu i ten jakýs-takýs obraz zase zmizel.

No, proč to píšu, snad to někomu znalému pomůže, na co se zaměřit. Odpovědi v tom fóru vyžadují registraci, ale k tomu nemám odvahu. Možná to nakonec i vyřešili. Pro mne je to varování před bezhlavými experimenty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 20:57    Předmět: Citovat

Daj sem link, kde si to našiel. isto niekto z nás, čo sme museli maturovať aj z Ruštiny, to preloží (ja isto nie, z Ruštiny som mal postupky a na maturite som ,,pa rusky" po vytiahnutí otázky ,,RVHP" dokázal vysopliť: Ich budof kag kníga, Saedine štaty : Vengria, Čechoslovakia, Polandia, Maďaronia, Dederonia... a tu ma prerušil maturitný porotca z Liptrovského Hrádku a rieknul: Porozprávaj nám na túto tému radšej po Slovensky. A SOM ZMATUROVAL: Ruština: Dobrý... Laughing Ale sorry, to som odbehnul od témy.... V každom prípade, daj ten link , možno niekto od nás je tam registrovaný a dopátra sa ďalej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 22:27    Předmět: Citovat

http://remont-aud.net/forum/61-70854-1. Nejsem počítačový mág, nestydím se za to, i když mi to dost komplikuje nejen opravy TV, ale celkově komunikaci např. na internetu. Trochu jsem zaspal dobu, kdy jsem se o počítače měl víc zajímat. I když znám spoustu lidí starších než já, kteří jsou na tom s počítačem mnohem líp.

No, to jsem trochu odbočil. I já jsem maturoval z ruštiny, za výbornou. Dokázal jsem číst nahlas a plynule česky z ruského časopisu, ale to už je víc než 40 let. Pokud člověk tuto neoblíbenou řeč tak dlouho nepoužívá, zapomene.

Ale moc by mi pomohlo, pokud by někdo registrovaný informace z toho fóra získal. Předem děkuji. F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12398

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 11:48    Předmět: Citovat

Na této stránce se podobný problém podařilo řešit přehrátím flashe.
Možná, že by jsi to mohl vyzkoušet. Pro LC-40LE542E je dostupná verze 1.161G a starší 1.16 (ze stránek SHARP). V .zip souboru je i popis flashování přes USB. Jak to udělat "bez obrazu" je popsáno zde
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 13:03    Předmět: Citovat

Dík za rady. Kupodivu i po těch letech jsem zjistil, že jsem ruštinu úplně nezapomněl. Pochopil jsem, doufám, že správně, že pro načtení dat je potřeba je mít na flešce. TV odpojit ze sítě, nasadit flešku do bočního vstupu. Jsou tam dva USB, je jedno do kterého? Poté držet POWER a zapnout do sítě. Modrá LED začne blikat. Po 4-6 bliknutích pustit POWER. začne blikat k modrá i červená LED. Po asi 2 minutách zapnout TV. Pokud jsem to pochopil špatně, snad mě někdo opraví.

Teď k obsahu dat. Podle Rusů je zas nutná registrace. Navíc na rozdíl od Rusa televize, kterou mám na stole, je se satelitem. Takže by data nešlo použít. Ještě se zeptám, pokud by "upgrade" zhavaroval, nedorazím tu telku?

Předem dík za rady. F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12398

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 13:15    Předmět: Citovat

Odkazy na sw, které jsem uvedl jsou pro tvoji LC-40LE542E přímo od SHARPa, tedy žádná registrace. Ta je potřeba jen pro zájemce o sw z uvedeného ruského fóra a týká se LC-40LE540. Tak nevím, proč bys je stahoval.
Tvůj překlad je O.K.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 13:33    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem stáhnout 1.161.G. Nemám ale program na otevření. Ashampoo zip pro už mi vypršel. Asi budu muset prokonzultovat s dcerou. Jak jsem psal, moje znalosti jsou chabé Cry .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 13:38    Předmět: Citovat

Nainstaluj zi 7-zip a na nejake platene alebo expirujuce sracky zabudni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund