Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Závada na TV LCD Thomson 40FW3323
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so červen 17 2017, 19:35    Předmět: Citovat

Myslel tým, že či opravár meral zvnenie 3,3V na MB a Vcore na MB, čo sme sa nedozvedeli a taktiež sme sa ani nedozvedeli, či po tých meraniach a pokračujúcich potiažach opravar vymenil pamäť.
Takže sme sa vlasne nedozvedeli nič, len to, že zavada sa stále opakuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červen 17 2017, 19:44    Předmět: Citovat

Jinak podle /To:Heno byli provedeny zminované úkony na servise

Tohle jsem napsal dnes hned v první zprávě takže myslím že to bylo dostatečné vyjádření pokud ne tak to ještě jednou upřesním ,dal jsem kolegovi výpis od Hena co třeba udělat a to přesně udělal a naprogramoval nově pamět ,nevím co k tom ještě více dodat???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út červen 20 2017, 8:10    Předmět: Citovat

Hm takže podle žádné reakce to znamená že už není jiného zbytí než TV co ještě před pár dny šla k mé plné spokojenosti vyhodit protože už není žádná další rada a pomoc ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 12:03    Předmět: Citovat

Tiež tu mám pár kolegov, čo som im radil čo a ako a urobili štvrtinu z toho čo som povedal a rezultát bol, že "stále to nejde, zle si mi poradil" Smile

Ale neposudzujem technika čo to robil, len ja mám proste takéto negatívne skúsenosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 12:11    Předmět: Citovat

Můžu z několika vlastních zkušeností potvrdit, že pokud mi něco poradil Heno a dodržel jsem jeho postup, tak vše funguje k plné spokojenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 12:16    Předmět: Citovat

No abych pravdu řekl, nebyl jsem u toho v tom servise když to údajně dělal,také se mi zdá že se na to asi nejspíše vybodl a aby měl ode mě pokoj tak mě sdělil že to tak jak zde bylo popsáno provedl .
Nicméně je fakt že se to při odvozu jak jsme to zapli ta TV chovala jinak jak předtím,otázkou ale je co s tím pokud vůbec dělal.
Nečekal bych ovšem že po tak krátké době používání se TV zase /podělala/ čili odmítla poslušnost když skoro 14 dnů jela ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 12:40    Předmět: Citovat

Ty sám to robiť nechceš alebo nevieš, takže možno sa prihlási niekto iný z tvojho okolia, čo sa na to dá, inak neviem čo by s i s tým mohol robiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 14:47    Předmět: Citovat

No tak jsem ještě ze zvědavosti napsal jednomu kolegovi do čech co TV opravuje a sdělil mě zajímavou informaci ,po pravdě řečeno byt jako laik to bylo první podezření co mě napadlo poté co to blblo a sice špatný SW té paměti,s tím letováním nevím co a jak myslí,zde opis znění :

S tímto přístrojem nemám žádné zkušenosti a podle toho co píšete se jedná buď o vadnou paměť nebo klasicky se přerušující BGA letování. Oboje není jednoduché zjistit a paměť je lépe vyměnit rovnou. Cena naprogramované paměti je různá a odvíjí se od skutečné funkčnosti SW. Polsku se v tomto ohledu doporučuji vyhnout.
Má otázka proto zní,mohl by mi tu někdo poslat nějaký jiný /ověřený/SW na tu SPI pamět ?Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 15:58    Předmět: Citovat

Ak by bol sw, ktorý si stiahol a dal nahrat vadný, tv by vôbec nesiel nikdy, je tam na to tzv. kontrolný súčet, ktorý si cpu maine overuje vždy po zap. TV, ked sw načítava do RAM. Takže to čo si stiahol určite vadné nebolo.

BGA pamäť to nemá, jedine BGA cpu to môže mať, ale to som si nepozeral a závadu z tohoto pohladu staviam ako najmenej pravdepodobnú.

Takže zase z toho vychádza len nestabilná stará pamäť a treba kúpiť novú bud nahrat ju stiahnutým softom alebo kúpit už nahratú od Sahy, ale predtým zmerať vlnenia zdroja a kondíky, čo som už písal predtým a bohvie či to ten servisák urobil a či tu pamat vymenil, to si len myslíme, lebo to povedal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červen 21 2017, 20:27    Předmět: Citovat

Ano ,vidím to obdobně byt nejsem profík jako ty ,pamatuji se jak mě ten servisák řekl že ta pamět samotná je dobrá a nic ji být nemůže že je to pouze a jen tím SW což jsem mu spolknul jako návnadu ryba.
Takže se mě začíná jevit to že to opravdu chce dát novou pamět a kdoví jestli ji dal a nedal tam nějakou použitou.
Zkusím s tím ještě jednou za ním zajít s tou TV aby tam dal novou pamět naprogramovanou tím polským softem.
Zároven mu říct aby změřil to vlnění zdroje a kondíky kolem.
Doufám že mě to nakonec nevyjde navíc než bych koupil ten SPI od Sahy či dokonce celou základní desku za 1300,- Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2017, 7:59    Předmět: Citovat

Tak jsem se po cca týdením odstavení /opět nefungující TV/po několikátých pokusech zkoušení asi před týdnem rozhodl že ji definitivně zase odvezu domů a stavím se s ní do servisu když mě napadlo ji ještě /na zkoušku/ před naložením do auta jednou zkusit zapnout a ejha ona zase jela.
Tak jsem si řekl dobrá budu ji tedy zapínat do sítě bez použití D.O. a snad to aspon takto půjde.Ano šla tak 3 dny než klekla opět .
Už mám podezření že to nakonec nebylo tou SPI Flasch ale je to něčím úplně jiným,ano chápu že bez měření a potřebných znalostí spojených se zkušenostmi se to na dálku nedá.
Chtěl jsem jen snad tímto poznamenat a zmínit zkušenost kterou si s touto TV užívám ,mám ale spíše obavy a starost že si s tou TV a ožehavou poruchou neví a nebude vědět rady ani ten servisák co už mě dal posledně najevo že neví co a čím by to mohlo být.Tehdy když jsem si ji vyzvedl tak aspon šla s tím že mi opravář sdělil abych ji vytahoval ze sítě a následný den zase stejným způsobem zapl.Nakonec se ale v praxi ukázalo že ani to nefunguje a nemusí být řešení.
Není tu někdo znalý věci v této oblasti v okolí Bruntálu či Opavska ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so duben 21 2018, 8:28    Předmět: Citovat

Zdravím pány odborníky kterým jinak pochopitelně moc děkuji za přínosné a snaživé rady ,nicméně mě okolnosti opět přinutili abych se tu zase ozval.
Ta TV mě přivádí do značných rozpaků a zoufalství.
Po lonském pohodovém chodu tady na chatě mě zase tato TV začala stávkovat a zdá se že opět po nastavení časovače usínání které žena naposledy provedla a pak nešla. Tak jsem ji musel odstavit a nahradit starou CRT TV a po asi týdnu když jsem ji chtěl zavést kolegovi do opravny který ovšem už naposledy si s ní nevěděl rady rozhodl že ji ještě jednou zapnu a vyzkouším a ejhle stará písnička TV opět jela.Dobrá řelk jsem si vyměním a jedu dál ale omyl další den opět klekla tak už opravdu nevím čím by to mohlo být a kdy by mohla být chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so květen 23 2020, 11:39    Předmět: Citovat

Suché kondíky... Napadlo ma, že kvapôčka posledného elektrolytu v niektorom kondíku migruje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 14:00    Předmět: Citovat

salora napsal(a):

Jinak ano už jsem to otevíral předevčírem a naměřil na tom velkém elytu 330 V

Neznám konkrétně, ale to asi není v cajku, ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 17:37    Předmět: Citovat

Zdravím po delší době. Měl jsem m.j. i zdravotní problémy. teď tu pročítám alespň některé příspěvky, a obdivuji hlavně dvě věci. Trpělivost na jedné straně s kterou Heno hází hrách na stěnu, a zaseklou desku, nebo, promiňte mi ten výraz, ignoranci, s kterou Salora není schopen tu přenosku zvednout a posunout kousek dál na nepoškozenou část desky.

Dovolím si radu. Salora, vys..mrkej se už na toho pseudoopraváře, kup si prázdnou nebo plnou paměť, a popros někoho z okolí, nejlépe bastlíře, ať ti provede všechny ty úkony, co ti radí Heno. úplně ideální by bylo, kdybys mhl "tiše přihlížet". Proměřit, nejlépe osciloskopem, a pak multimetrem, všechny uvedené zdroje, elyty v nich, možná i ten "hlavní" ve zdroji. Samotné měření napětí nemusí být průkazné Pokud některý z nich bude podezřelý, vypájet, změřit ESR a vyměnit. bezhlavá výměna může nadělat víc škody neý užitku. Hlavně prokazatelně vyměnit tu paměť. Nemusíš se stydět, pokud jsi snad chtěl si telku spravit sám. Každý umí něco. Když spočítáš ztracený čas, kilometry a peníze pro "opraváře", jsou to zbytečné náklady.

Druhá, podle mne mnohem horší varianta, je švhnout s tou telkou do SD. Já osobně třetí možnodt nevidíím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund