Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T2 set-top-box EVOLVEO Omega DT-3060 (H.265)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt květen 25 2017, 6:17    Předmět: Citovat

Už ho mám taky doma, jen zapojit.

A k tématu, dle Abacusu Electric se nechystá žádný nový firmware pro Evolveo Omega DT-3060.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: čt květen 25 2017, 15:48    Předmět: Citovat

Problém s boxem Evolveo Omega T2 (záseky a "kostičkování") je někde úplně jinde než už tady bylo zmíněno. Na vině je několik faktorů, které dohromady způsobují problémz popisované v tomto vlákně. Pokud budu mít o víkendu čas pokusím se napsat toho víc, dělali jsme si takové malé porovnání, když tento STB na hodně místech "tak preferují" a výsledek není příliš lichotivý pro tuto značku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt květen 25 2017, 16:02    Předmět: Citovat

Určitě napiš.

Ten Strong 8211 je celkem dobrý, ale nemá takové možnosti nastavení.
U obrazu nejde nastavit prakticky NIC (jas, kontrast, sytost...) a nahrávání z EPG je také dost děsné - nedává název pořadu, jen program, datum a čas, nejde posunout konec (možná jen centrálním nastavením).
Obraz je takový celkem mdlý (umí jen CVBS).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lecter



Založen: Mar 29, 2017
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2017, 11:54    Předmět: Citovat

Je jasné,že každý má drobet jiné požadavky. Mě Strong vyhovuje hlavně ovládáním,nahrávat nikdy nic nebudu,usb to má a to mě stačí. Evolveo je určitě dobrý box,ale u mě prostě kostičkuje a zamrzá. Vrátil jsem 2 a výrobce neshledal žádnou závadu. Mě vrátili peníze. Komu maká,bude asi spokojen. Ale jak se již opakuji,DO je děs.
Také by mne zajímalo,jaký je důvod,že si s mým signálem nějak nerozumí.
Na Tv koukáme minimálně,stejně tam neni nic,jak už tady někdo zmínil.
Hezký slunečný den a bez tv ,přeji 🙂
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2017, 19:05    Předmět: Citovat

Mám tu teď toho Stronga na test:
+ provedení
+dálkový ovládání
+vzhled menu a perfektní srozumitelnost položek v menu
- nenaladil mi jeden multiplex (Evolveo tu najde 47 kanálů, Strong jen 38 - rádia nepočítám)
-krátký napájecí síťový kabel (ono by je asi zabilo, kdyby mu přidali půl metru)
-nemá "anténní smyčku" - průchozí anténní výstup pro TV, nebo druhý set top box
*LAN konektivita - Místa počasí jsou předvolený lokality v (asi) pěti státech, Česko tam není. RSS nevyužiji. Jestli se dají ty adresy měnit jsem nezkoušel. Lokality počasí měnit nejdou (nebo jsem na to nedošel)
30.06 - edit: Lokality počasí nastavit jdou i na CZ místa

Jaký je k tomu návod, nevím - návody řeším, jen když se mi nedaří Wink

+ klady
-zápory
* celkem zbytečná přidanná hodnota


Naposledy upravil Artaban001 dne pá červen 30 2017, 19:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2017, 21:15    Předmět: Citovat

Když už to má LAN, umí to HbbTV?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lecter



Založen: Mar 29, 2017
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2017, 21:34    Předmět: Citovat

Je jasné že LAN je tam k ničemu,hbbtv to umět nemůže,jelikož cena je jaká je a nevím jestli to nějaký box podporuje. Nemam fakt přehled! Nic jsem netestoval,jen jsem rád,že nám jde tv-hd. Je fakt,že kazdymu vyhovuje něco jiného.
Čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2017, 21:41    Předmět: Citovat

HbbTV to neumí. To LAN je tam "jen" kvůli těm výše popsaným funkcionalitám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarosinek



Založen: Apr 13, 2017
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: út červen 13 2017, 22:16    Předmět: Citovat

taky jsem koupil Strong , vše funguje až na to , že citlivost tuneru je horší jak ten Evolveo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 9:10    Předmět: Citovat

Já už tomu Strongu celkem přicházím na chuť, zvuk to má, zdá se mi, lepší než to Evolveo, DO je dobré.
Jen ten komfort nahrávání je poněkud horší, zas se ale nebloudí v nějakém multimediálním menu, jako u Evolvea.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červen 17 2017, 12:46    Předmět: Citovat

Pokud k TV nepoužívám externí reproduktory, tak nemůžu posoudit, který set top box má lepší zvuk. Ta televize, ke který to připojuji má zvuk nic moc sama o sobě. A abych mohl používat externí repro - nevím, zda by "master-slave" prodlužka uměla zapnout/vypnou napájení beden při zapnutí TV korektně.
A co se týká obrazu - Strong mě přijde obrazově lepší (hlavně pro SD - HD nesleduji), ale je "tupější" na signál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červen 30 2017, 19:26    Předmět: Citovat

Pro majitele Stronga: nevím, jak se mi to podařilo, ale to počasí mám nastavený na místo kde bydlím (Rosice u Brna), takže to, že lokality počasí nelze měnit beru zpět - RSS zprávy nechci, nepotřebuji a tak jsem je nezkoušel (musí být známé URL, který se tam dá zadat)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 14:05    Předmět: Citovat

Zdravím. Po nějaké době si dovolím napsat své zkušenosti s EVOLVEO Omega T2. Mám ho sice teprve 3 měsíce, takže nemusejí být nějak prokazatelné. Souhlasím s názory na ovládač, nicméně jsem si už na něj zvykl, a naučil se s ním žít. Zkreslení zvuku v některých zmiňovaných situacích jsem nepostřehl, a že mám "mlsné" uši, a hraji přes vnější zesilovač a repro. Citlivost je vynikající, obraz je bezvadný i při úrovni signálu kolem 10% a kvality od 2-5%! A to jsem si myslel, že DVD rekordér Pioneer DVR-540HX má dobrou citlivost. (I když je mi to k ničemu, protože pokud na tom rekordéru naladím byť jediný digitální kanál, každé 2 hodiny se ten přístroj zapíná. A to i bez antény. Takže jsem chtěl být připravený na digitál, a vyhodil minimálně 5000 Kč. Brácha si podobný DVR o 2 roky později koupil za 9,5 litru bez DVBT, zato s HDMI a HOT BIRD konektorem, ve výprodeji).


Ale to jsem odbočil. Prostě citlivost úžasná. Za další výhodu považuji možnost nastavit rozlišení obrazu, i když nevím jestli to neumějí i jiné STB, ale na FHD TV mi připadá i vysílání v běžném standardním rozlišení lepší obraz. Navíc je možné přes SCART sledovat i HD programy na "obyčejném" TV, pochopitelně v nižším rozlišení.


Pokud jde o zamrzání a kostičkování: Začalo mi to dělat tento týden. Pokud je výpadek nebo pokles úrovně nebo kvality signálu, STB zamrzne, a nereaguje na nic, jen na tl. Standby. Po vypnutí a zapnutí funguje bez problému. Já si tedy osobně myslím, že nejde o závadu, ale o vlastnost softWaru. Když nad tím přemýšlím, stalo se mi to hned první den při ladění programů.

Ještě jedna zajímavost. Jediné 3 HD programy v češtině jsou u nás zachytitelné na K50 ČT HD ze Slavonína. Kolem nás je spousta plechových střech, což má za následek spoustu odrazů. Některé vysílače jdou chytit v dobré kvalitě z několika směrů. Ale právě ten Slavonín je tu rozmixovaný, a musel jsem dlouho hledat místo, kde je použitelný signál.


Vlivem počasí, ale i větru kvalita je velmi nestabilní, mění se občas na okamžik až k nule. Někdy naopak až k 100%. Hlavně na ČT1HD se obraz na okamžik rozpadne, ale ne na kostičky! Připadá mi to, jako když se dřív kalené přední sklo auta rozpadlo při nárazu na malinké střepy. Jako by se obraz, resp, malé podobné střípky, sesypaly, a na vteřinku se objeví normální obraz, ale předchozího pořadu vysílaného třeba před dvěma hodinami! Question Vzápětí naběhne normální obraz, který je vysílán.


Nedovedl jsem si to vysvětlit. Osobně si myslím, že někde v nějakém registru-paměti zůstal uložený nějaký snímek, který se načte a zobrazí. Co vy na to? František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 18:33    Předmět: Citovat

Hm, to je divoké. Nezapnul sis nějaké to zpožděné sledování, třebas nějakým tlačítkem?

Uvědomuju si, že u nějakého set-top-boxu se mi taky podařilo spustit zpožděné sledování, a chovalo se to hrozně podivně.
Nevím ale, zda to bylo zmíněné Evolveo, nebo stávající Strong SRT8011.

To Evolveo už vůbec nepoužívám, jen se čas od času podívám na stránky supportu, zda není nový firmware. Naštěstí ne, tak to můžu brát jako uzavřené, že je to nedotažený drek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 13:48    Předmět: Citovat

Zpožděné sledování určitě ne. Připadá mi to jako jediný snímek, který navíc jen problikne. A je to třeba obrázek z pořadu, vysílaného před několika hodinami. Konkrétně to byla naposled nedělní pohádka.


Jinak ale nerozporuji tvůj názor, obzvlášť pokud máš lepší. Já ten STB mám na to, abych se mohl dívat na vysílače v DVB-T2. Koupil jsem ho víceméně ze zvědavosti na to DVBT-2. Používám vesměs "staré" telky, které někdo už zavrhl nebo vyhodil. Vlastnoručně jsem si je opravil, protože na novou TV nemám, a ani pokud bych měl ty peníze, koupil bych si něco potřebnějšího. Navíc, při všeobecném poklesu kvality nejen TV, některé ty telky přežijí ty dnes prodávané.


A UHD vysílání začne kdoví kdy, předpokládám nejdřív na ČT. Do té doby některé televize s tímto rozlišení už budou po smrti. A když otevřu některou z novějších televizí, nebo když u známého vidím, na jakých "zrůdách" dělá záruční servis, chce se mi zvracet. Ale to jsem se zas zakecal, nebo spíš rozepsal. Nepožaduji od STB žádné speciální funkce, takže budu zatím muset s tím EVOLVEtem žít. Jo, vadí mi hodně ten EPG jen na dva pořady. nebo dělám něco blbě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund